Last transmission: 18.09.2022 15:37 | Steve Glinka

A: 32er Tableau, B: 16er Tableau, H: 8er Tableau
I: Halbfinale, K: Finale

 

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

H | 8er Tableau

1 PETERSEN Bertil
SN FC Leipzig
GER Pi
32 *** bye ***
17 MACHT Valentin Jannes
SN FC Leipzig
GER V 15
16 HEINZ Jakob
TH FZ Erfurt EnGarde
GER D 5
9 CICHOSZ Matthias
ST USC Magdeburg
GER V 15
24 HAAK Felix
TH FZ Erfurt EnGarde
GER D 11
25 BICKEL Helmut
TH KSZU Meiningen
GER D 5
8 CONSTANTINE Wyatt
SN FC Leipzig
USA V 15
5 BERGER Matthias
ST USC Magdeburg
GER V 15
28 PORFERT Ingo
TH KSZU Meiningen
GER D 9
21 FISCHER Uwe
ST Fechtcentrum Halle
GER D 13
12 BERTKO Michael
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V 15
13 SEUFERT Julian
BE Fechtzentrum Berlin
GER V 15
20 ADLER Andreas
ST FFV Rodleben
GER D 9
29 *** bye *** Pi
4 KUNNIG Carl
ST Fechtcentrum Halle
GER
3 CHROMKO Marcel
SN Fechtclub Radebeul
GER Pi
30 *** bye ***
19 HEINZE Gerhard
TH KSZU Meiningen
GER D 14
14 SCHUMACHER Christian
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V 15
11 WEISE Steffen
ST SV Halle
GER D 9
22 PLISCHKE Dennis
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
27 LUKAS Tom
TH FZ Erfurt EnGarde
GER D 7
6 METZNER Andreas
SN USV TU Dresden
GER V 15
7 TETTENBORN Alexander
SN FSV Görlitz
GER V 15
26 MÜLLER Jan
TH FZ Erfurt EnGarde
GER D 3
23 FRANKEN Konstantin
ST USC Magdeburg
GER V 15
10 JÄGER Adrian
ST Fechtcentrum Halle
GER D 9
15 HÖCKE Wilhelm
SN FC Leipzig
GER D 11
18 KINTZEL Marcel
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V 15
31 *** bye *** Pi
2 MICHALSKI Christoph
SN FC Leipzig
GER
 
PETERSEN Bertil
SN FC Leipzig
GER V 15
MACHT Valentin Jannes
SN FC Leipzig
GER D 10
 
 
CICHOSZ Matthias
ST USC Magdeburg
GER D 14
CONSTANTINE Wyatt
SN FC Leipzig
USA V 15
 
 
BERGER Matthias
ST USC Magdeburg
GER D 11
BERTKO Michael
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V 15
 
 
SEUFERT Julian
BE Fechtzentrum Berlin
GER V 15
KUNNIG Carl
ST Fechtcentrum Halle
GER D 13
 
 
CHROMKO Marcel
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
SCHUMACHER Christian
TH FZ Erfurt EnGarde
GER D 11
 
 
PLISCHKE Dennis
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
METZNER Andreas
SN USV TU Dresden
GER D 7
 
 
TETTENBORN Alexander
SN FSV Görlitz
GER V 13
FRANKEN Konstantin
ST USC Magdeburg
GER D 12
 
 
KINTZEL Marcel
TH FZ Erfurt EnGarde
GER D 6
MICHALSKI Christoph
SN FC Leipzig
GER V 15
 
 
 
 
PETERSEN Bertil
SN FC Leipzig
GER V 15
CONSTANTINE Wyatt
SN FC Leipzig
USA D 13
 
 
 
 
 
 
BERTKO Michael
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V 15
SEUFERT Julian
BE Fechtzentrum Berlin
GER D 11
 
 
 
 
 
 
CHROMKO Marcel
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
PLISCHKE Dennis
SN Fechtclub Radebeul
GER D 12
 
 
 
 
 
 
TETTENBORN Alexander
SN FSV Görlitz
GER D 11
MICHALSKI Christoph
SN FC Leipzig
GER V 15
 
 
 
Back to top
 

I | Halbfinale

K | Finale

1 PETERSEN Bertil
SN FC Leipzig
GER V 15
4 BERTKO Michael
TH FZ Erfurt EnGarde
GER D 7
3 CHROMKO Marcel
SN Fechtclub Radebeul
GER D 14
2 MICHALSKI Christoph
SN FC Leipzig
GER V 15
 
PETERSEN Bertil
SN FC Leipzig
GER D 8
MICHALSKI Christoph
SN FC Leipzig
GER V 15
 
Back to top