No. 1: Results checked
Pi 1 | Szo 9:30 |
Referee:
HÄßLER Arwed
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | MEHNER Laureano FC Moers |
1 | V5 | V5 | V5 | V4 | D1 | 4 | 20 | 16 | 0.800 | 4 | 2. | 16. | ||
GER | KÖHLER Franjo Einheit Altenburg |
2 | D0 | D1 | D0 | D0 | D1 | 0 | 2 | 25 | 0.000 | -23 | 6. | 53. | ||
GER | SCHÜTZE Frederik FZ Erfurt EnGarde |
3 | D4 | V5 | V5 | D3 | D4 | 2 | 21 | 15 | 0.400 | 6 | 4. | 28. | ||
GER | ZHUKOVSKIY Miguel Savva Dresdener FC |
4 | D4 | V5 | D0 | D0 | D4 | 1 | 13 | 18 | 0.200 | -5 | 5. | 40. | ||
GER | GIERIG Raphael Fechtclub Radebeul |
5 | D3 | V5 | V4 | V3 | D3 | 3 | 18 | 11 | 0.600 | 7 | 3. | 19. | ||
GER | KUNNIG Carl Fechtcentrum Halle |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V4 | 5 | 24 | 13 | 1.000 | 11 | 1. | 8. |
Details
No. 2: Results checked
Pi 2 | Szo 9:30 |
Referee:
SCHANDLER Peter
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | EVERS Luca Elias FSV Görlitz |
1 | V5 | V5 | D2 | D0 | D2 | V5 | 3 | 19 | 20 | 0.500 | -1 | 4. | 27. | ||
GER | SPARBORTH Felix Einheit Altenburg |
2 | D4 | D4 | D3 | D1 | D2 | V5 | 1 | 19 | 27 | 0.167 | -8 | 6. | 48. | ||
GER | PREUßE Clemens PSV Weimar |
3 | D3 | V5 | D1 | D0 | D0 | V5 | 2 | 14 | 26 | 0.333 | -12 | 5. | 39. | ||
GER | TIPPMER Paul Fechtclub Radebeul |
4 | V3 | V5 | V5 | D3 | D0 | V5 | 4 | 21 | 15 | 0.667 | 6 | 3. | 17. | ||
GER | HÄCKEL Kurt TUS Osterburg Weida |
5 | V5 | V5 | V5 | V4 | D2 | V5 | 5 | 26 | 10 | 0.833 | 16 | 2. | 9. | ||
GER | SALUS Hugo Berliner FC |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 6 | 1.000 | 24 | 1. | 1. | ||
GER | KUBIEZIEL Florian FSC Jena |
7 | D0 | D2 | D2 | D0 | D1 | D0 | 0 | 5 | 30 | 0.000 | -25 | 7. | 55. |
Details
No. 3: Results checked
Pi 3 | Szo 9:30 |
Referee:
PUHLMANN Kjell
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | PETERSEN Ole Einheit Altenburg |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 8 | 1.000 | 17 | 1. | 5. | ||
GER | LUFT Samuel Berliner FC |
2 | D1 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 21 | 9 | 0.800 | 12 | 2. | 11. | ||
GER | BÖTTCHER Arne-Friedrich PSV Weimar |
3 | D2 | D1 | D1 | D2 | V5 | 1 | 11 | 21 | 0.200 | -10 | 5. | 45. | ||
GER | BLOCHWITZ Anton TV Markkleeberg |
4 | D1 | D1 | V5 | V5 | V5 | 3 | 17 | 16 | 0.600 | 1 | 3. | 24. | ||
POL | HRYNIEWIECKI Filip 1 Wroclawianie |
5 | D1 | D1 | V5 | D4 | V5 | 2 | 16 | 19 | 0.400 | -3 | 4. | 33. | ||
GER | KREIGENFELD Jakob Chemnitzer PSV |
6 | D3 | D1 | D1 | D1 | D2 | 0 | 8 | 25 | 0.000 | -17 | 6. | 51. |
Details
No. 4: Results checked
Pi 4 | Szo 9:30 |
Referee:
LEDIG Philipp
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
POL | KRUSZONA Adam 1 Wroclawianie |
1 | V5 | V5 | V4 | V5 | V5 | 5 | 24 | 5 | 1.000 | 19 | 1. | 3. | ||
GER | RETZBACH Till Chemnitzer PSV |
2 | D1 | D2 | V5 | D3 | D1 | 1 | 12 | 21 | 0.200 | -9 | 5. | 44. | ||
GER | OTTO Theodor FZ Erfurt EnGarde |
3 | D0 | V5 | V5 | V5 | D2 | 3 | 17 | 17 | 0.600 | 0 | 3. | 25. | ||
GER | KRAPP Edgar PSV Weimar |
4 | D3 | D1 | D1 | D4 | D1 | 0 | 10 | 24 | 0.000 | -14 | 6. | 49. | ||
GER | RENNWANZ Niklas SVA Oranienburg |
5 | D0 | V5 | D4 | V5 | D0 | 2 | 14 | 22 | 0.400 | -8 | 4. | 37. | ||
GER | BECKMANN Otto USC Magdeburg |
6 | D1 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 21 | 9 | 0.800 | 12 | 2. | 11. |
Details
No. 5: Results checked
Pi 5 | Szo 9:30 |
Referee:
KÖNNECKE Gustav
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | ENGELHAUPT Anton Oskar FC Berlin Südwest |
1 | D1 | V5 | V5 | V5 | D2 | 3 | 18 | 17 | 0.600 | 1 | 3. | 23. | ||
GER | LEUSCHNER Yannick SV Chemie Rodleben |
2 | V5 | V5 | D4 | D3 | D2 | 2 | 19 | 19 | 0.400 | 0 | 4. | 31. | ||
GER | FRESE Aaron FC Leipzig |
3 | D3 | D3 | D3 | D0 | D0 | 0 | 9 | 25 | 0.000 | -16 | 6. | 50. | ||
GER | FRANKE Timo USC Magdeburg |
4 | D0 | V5 | V5 | D2 | D0 | 2 | 12 | 22 | 0.400 | -10 | 5. | 38. | ||
GER | THETMEYER Lucas Fechtcentrum Halle |
5 | D4 | V5 | V5 | V5 | D3 | 3 | 22 | 15 | 0.600 | 7 | 2. | 18. | ||
GER | SCHULTZ Milan FG Schwerin |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 7 | 1.000 | 18 | 1. | 4. |
Details
No. 6: Results checked
Pi 6 | Szo 9:30 |
Referee:
FAßMANN Moritz
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | NEUß Arvid Elias Fechtcentrum Halle |
1 | D4 | V3 | V5 | V3 | D3 | 3 | 18 | 13 | 0.600 | 5 | 2. | 21. | ||
GER | RITVAY Hugo Berliner FC |
2 | V5 | V5 | D0 | V5 | D2 | 3 | 17 | 19 | 0.600 | -2 | 3. | 26. | ||
GER | STRELOW Alexander Dresdener FC |
3 | D0 | D1 | D0 | V1 | D0 | 1 | 2 | 18 | 0.200 | -16 | 6. | 47. | ||
GER | WALLA Aaron FC Berlin Südwest |
4 | D3 | V5 | V5 | D4 | D2 | 2 | 19 | 13 | 0.400 | 6 | 4. | 29. | ||
GER | RÖSELER Felix FC Leipzig |
5 | D0 | D4 | D0 | V5 | D0 | 1 | 9 | 16 | 0.200 | -7 | 5. | 42. | ||
GER | SCHMIDT Konrad USC Magdeburg |
6 | V5 | V5 | V5 | V3 | V3 | 5 | 21 | 7 | 1.000 | 14 | 1. | 7. |
Details
No. 7: Results checked
Pi 7 | Szo 9:30 |
Referee:
HUBOLD Lena
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | ZINKE Mirko FC Leipzig |
1 | V5 | D1 | V5 | V5 | D4 | 3 | 20 | 15 | 0.600 | 5 | 3. | 20. | ||
GER | WALTER Sebastian FSC Cottbus |
2 | D1 | D2 | V5 | D4 | V5 | 2 | 17 | 16 | 0.400 | 1 | 4. | 30. | ||
GER | PHIELIPEIT Mateo SC Berlin |
3 | V5 | V5 | V5 | D1 | V5 | 4 | 21 | 9 | 0.800 | 12 | 1. | 11. | ||
GER | KAVALERCHYK Samuel FG Schwerin |
4 | D0 | D0 | D0 | D1 | D0 | 0 | 1 | 25 | 0.000 | -24 | 6. | 54. | ||
GER | WIELAND Kurt FZ Erfurt EnGarde |
5 | D4 | V5 | V5 | V5 | V4 | 4 | 23 | 13 | 0.800 | 10 | 2. | 14. | ||
GER | NEUMANN Henry Dresdener FC |
6 | V5 | D1 | D1 | V5 | D2 | 2 | 14 | 18 | 0.400 | -4 | 5. | 34. |
Details
No. 8: Results checked
Pi 8 | Szo 9:30 |
Referee:
THIERBACH Isabell
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | LANGNER Ben Berliner FC |
1 | D3 | V5 | D0 | D3 | D2 | 1 | 13 | 22 | 0.200 | -9 | 5. | 43. | ||
GER | NEITZEL Finn SC Berlin |
2 | V5 | V5 | D2 | V4 | V5 | 4 | 21 | 14 | 0.800 | 7 | 2. | 15. | ||
GER | KÖCKE Nils FC Schkeuditz |
3 | D2 | D3 | D1 | V5 | V5 | 2 | 16 | 22 | 0.400 | -6 | 4. | 35. | ||
GER | BÖRNGEN Ludwig Einheit Altenburg |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 6 | 1.000 | 19 | 1. | 2. | ||
GER | ALBRECHT Anton FC Leipzig |
5 | V5 | D2 | D4 | D2 | V5 | 2 | 18 | 18 | 0.400 | 0 | 3. | 32. | ||
GER | BORNKESSEL Julius FSC Jena |
6 | V5 | D1 | D3 | D1 | D1 | 1 | 11 | 22 | 0.200 | -11 | 6. | 46. |
Details
No. 9: Results checked
Pi 9 | Szo 9:30 |
Referee:
REINHARDT Christian
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | WAGNER Louis FC Berlin Südwest |
1 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 22 | 7 | 0.800 | 15 | 2. | 10. | ||
GER | SCHNABEL Lennart FSC Jena |
2 | D0 | V5 | D4 | V5 | V5 | 3 | 19 | 16 | 0.600 | 3 | 3. | 22. | ||
GER | JUST Konrad Fechtcentrum Halle |
3 | D2 | D3 | D1 | D3 | V5 | 1 | 14 | 21 | 0.200 | -7 | 5. | 41. | ||
GER | POLOTZEK Simon FC Moers |
4 | V3 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 23 | 7 | 1.000 | 16 | 1. | 6. | ||
GER | SIMON Manuel TV Markkleeberg |
5 | D0 | D1 | V5 | D0 | V5 | 2 | 11 | 18 | 0.400 | -7 | 4. | 36. | ||
POL | JAROSINSKI Marceli 1 Wroclawianie |
6 | D2 | D2 | D1 | D0 | D0 | 0 | 5 | 25 | 0.000 | -20 | 6. | 52. |
Details