No. 1: Results checked
Pi BLUE | Szo 10:00 |
Referee:
TENBERGEN Paul
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HAAS Lisa Camille TV Neu Isenburg |
1 | D3 | D3 | D4 | V5 | D1 | V5 | 2 | 21 | 23 | 0.333 | -2 | 4. | 52. | ||
GER | SCHMIDT Marie TFC Hanau |
2 | V5 | D1 | V5 | D2 | D1 | V5 | 3 | 19 | 23 | 0.500 | -4 | 3. | 47. | ||
GER | RUERS Merle FC Moers |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | V5 | 5 | 26 | 16 | 0.833 | 10 | 2. | 18. | ||
GER | WAND Paula Luise FSC Jena |
4 | V5 | D2 | D3 | V5 | D0 | D4 | 2 | 19 | 27 | 0.333 | -8 | 6. | 65. | ||
GER | BURKHARDT Katja MTV München |
5 | D1 | V5 | D3 | D3 | D0 | D1 | 1 | 13 | 27 | 0.167 | -14 | 7. | 72. | ||
GER | EBERT Leonie Future Fencing |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 5 | 1.000 | 25 | 1. | 2. | ||
GER | ZIBERT Paulina KTF Luitpold München |
7 | D2 | D3 | D1 | V5 | V5 | D2 | 2 | 18 | 25 | 0.333 | -7 | 5. | 62. |
No. 2: Results checked
Pi YELLOW | Szo 10:00 |
Referee:
MARDUCHAJEW Peter
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | MAYWALD Susanne PFC Potsdam |
1 | D2 | D2 | D2 | D0 | D0 | D1 | 0 | 7 | 29 | 0.000 | -22 | 7. | 83. | ||
GER | NEUMANN Clara Sophie FV Bremen 1860 |
2 | V5 | D3 | V5 | D1 | D4 | V5 | 3 | 23 | 24 | 0.500 | -1 | 4. | 39. | ||
GER | KOTHIERINGER Anna Sophie KTF Luitpold München |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | V5 | 5 | 26 | 14 | 0.833 | 12 | 2. | 15. | ||
GER | JANSEN Greta FC Moers |
4 | V5 | D4 | D1 | D3 | D3 | D1 | 1 | 17 | 26 | 0.167 | -9 | 6. | 70. | ||
GER | HAUPT Anne PSV Weimar |
5 | V4 | V5 | D2 | V5 | D1 | V3 | 4 | 20 | 16 | 0.667 | 4 | 3. | 27. | ||
GER | SAUER Anne Future Fencing |
6 | V5 | V5 | V5 | V4 | V5 | V5 | 6 | 29 | 10 | 1.000 | 19 | 1. | 7. | ||
GER | RAUCHFUß Michélle FC Schkeuditz |
7 | V5 | D3 | D1 | V5 | D2 | D1 | 2 | 17 | 20 | 0.333 | -3 | 5. | 55. |
No. 3: Results checked
Pi RED | Szo 10:00 |
Referee:
FRANKEN Leo
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | MAMOK Jessica TG Münster |
1 | D4 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 4 | 27 | 19 | 0.667 | 8 | 2. | 25. | ||
GER | BRAUN Julia OFC Bonn |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 7 | 1.000 | 23 | 1. | 3. | ||
GER | KLOCKHAUS Emily FC Moers |
3 | D4 | D0 | V5 | D3 | V5 | V5 | 3 | 22 | 23 | 0.500 | -1 | 4. | 40. | ||
AUT | CENKER Freya FU Mödling |
4 | V5 | D2 | D3 | V5 | V5 | V5 | 4 | 25 | 22 | 0.667 | 3 | 3. | 28. | ||
GER | KOLBINGER Elisabeth Berliner FC |
5 | D1 | D0 | V5 | D4 | V5 | D2 | 2 | 17 | 24 | 0.333 | -7 | 5. | 63. | ||
GER | ZIEGON Laura KTF Luitpold München |
6 | D2 | D1 | D3 | D2 | D1 | D2 | 0 | 11 | 30 | 0.000 | -19 | 7. | 79. | ||
GER | BALLE Jennifer Fechtcentrum Halle |
7 | D2 | D0 | D2 | D3 | V5 | V5 | 2 | 17 | 24 | 0.333 | -7 | 5. | 63. |
No. 4: Results checked
Pi 6 | Szo 10:00 |
Referee:
BRAUN Lara
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | MAUL Xenia TB Hamburg-Eilbeck |
1 | V5 | D2 | V5 | D1 | V5 | D0 | 3 | 18 | 21 | 0.500 | -3 | 5. | 45. | ||
GER | SCHNEEGANS Anne Sophie VFL Pinneberg |
2 | D2 | V5 | V5 | D0 | V5 | D0 | 3 | 17 | 19 | 0.500 | -2 | 4. | 44. | ||
GER | KINZEL Josefin OSC Berlin |
3 | V5 | D1 | V5 | D2 | V5 | D3 | 3 | 21 | 21 | 0.500 | 0 | 3. | 34. | ||
GER | PACHMANN Celine FC Moers |
4 | D4 | D1 | D2 | D0 | V5 | D0 | 1 | 12 | 28 | 0.167 | -16 | 6. | 73. | ||
GER | KIRSCHEN Kim SC Berlin |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | 5 | 27 | 7 | 0.833 | 20 | 2. | 11. | ||
CZE | PRUSOVA Kristyna 1 USK Praha |
6 | D0 | D2 | D3 | D3 | D0 | D3 | 0 | 11 | 30 | 0.000 | -19 | 7. | 79. | ||
AUT | WOHLGEMUTH Olivia ÖFV |
7 | V5 | V5 | V4 | V5 | V4 | V5 | 6 | 28 | 8 | 1.000 | 20 | 1. | 5. |
No. 5: Results checked
Pi 7 | Szo 10:00 |
Referee:
GASSAN Tim
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BURANDT Maria Alexandra Berliner FC |
1 | D0 | D1 | D3 | D1 | V5 | D0 | 1 | 10 | 27 | 0.167 | -17 | 7. | 76. | ||
GER | POLOTZEK Viviana FC Moers |
2 | V5 | D1 | D1 | D2 | V5 | V5 | 3 | 19 | 19 | 0.500 | 0 | 4. | 37. | ||
AUT | KUDLACEK Beatrice FG Stockerau |
3 | V5 | V5 | D4 | D2 | V5 | V5 | 4 | 26 | 15 | 0.667 | 11 | 2. | 22. | ||
GER | KRAUSE Charlotte OFC Bonn |
4 | V5 | V5 | V5 | V4 | V5 | V5 | 6 | 29 | 14 | 1.000 | 15 | 1. | 10. | ||
GER | VOGEL Ainhoa FC Tauberbischofsheim |
5 | V5 | V5 | V3 | D3 | V5 | D3 | 4 | 24 | 14 | 0.667 | 10 | 3. | 23. | ||
GER | LINDNER Isabella Fechtclub Radebeul |
6 | D2 | D2 | D2 | D1 | D0 | V5 | 1 | 12 | 28 | 0.167 | -16 | 6. | 73. | ||
GER | WENZKE Tina SFV Oschatz |
7 | V5 | D2 | D3 | D2 | V5 | D3 | 2 | 20 | 23 | 0.333 | -3 | 5. | 53. |
No. 6: Results checked
Pi 8 | Szo 10:00 |
Referee:
SCHRÖTER Paul-Martin
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HUBOLD Lena FSC Jena |
1 | V5 | D1 | D3 | V5 | D3 | D4 | 2 | 21 | 27 | 0.333 | -6 | 6. | 59. | ||
GER | WELTZIEN Silke KTF Luitpold München |
2 | D3 | D3 | D0 | D3 | D3 | D4 | 0 | 16 | 30 | 0.000 | -14 | 7. | 78. | ||
GER | WERNER Sophia OSC Berlin |
3 | V5 | V5 | D3 | D2 | V5 | D3 | 3 | 23 | 19 | 0.500 | 4 | 3. | 29. | ||
GER | MERKERT Mandy PSV Stuttgart |
4 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | 5 | 29 | 19 | 0.833 | 10 | 1. | 17. | ||
GER | OYMANN Renee FC Moers |
5 | D4 | V5 | V5 | V5 | D3 | D3 | 3 | 25 | 23 | 0.500 | 2 | 4. | 30. | ||
GER | BRAUN Anna Sophie OFC Bonn |
6 | V5 | V5 | D0 | D4 | V4 | D4 | 3 | 22 | 24 | 0.500 | -2 | 5. | 43. | ||
GER | KATKAY Sinem Dicle FC Tauberbischofsheim |
7 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | 5 | 29 | 23 | 0.833 | 6 | 2. | 21. |
No. 7: Results checked
Pi 9 | Szo 10:00 |
Referee:
KOTHIERINGER Michael
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | RICKEN Lisa Dürener FC |
1 | D2 | D1 | D3 | D2 | V5 | D3 | 1 | 16 | 24 | 0.167 | -8 | 6. | 68. | ||
GER | POSGAY Zsofia PSV Stuttgart |
2 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 11 | 0.833 | 17 | 2. | 12. | ||
GER | DERPA Katharina FC Tauberbischofsheim |
3 | V4 | D2 | D2 | V5 | D2 | V5 | 3 | 20 | 20 | 0.500 | 0 | 3. | 36. | ||
GER | KIRSCH Anne TSG Weinheim |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 11 | 1.000 | 19 | 1. | 6. | ||
GER | HAMMERS Maike FSC Jena |
5 | V4 | D1 | D1 | D1 | V5 | V5 | 3 | 17 | 23 | 0.500 | -6 | 4. | 49. | ||
GER | GERICKE Josephine PFC Potsdam |
6 | D1 | D0 | V5 | D2 | D2 | D1 | 1 | 11 | 27 | 0.167 | -16 | 7. | 75. | ||
GER | FLACK Isabelle TG Münster |
7 | V5 | D1 | D3 | D0 | D4 | V5 | 2 | 18 | 24 | 0.333 | -6 | 5. | 61. |
No. 8: Results checked
Pi GREEN | Szo 10:00 |
Referee:
EIFRIG Maximilian Johannes
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CRO | DAJCIC Marcela 1 MK Dubrava |
1 | D1 | V5 | V5 | V5 | D0 | D2 | 3 | 18 | 18 | 0.500 | 0 | 4. | 38. | ||
GER | BEHR Leandra FC Tauberbischofsheim |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 3 | 1.000 | 27 | 1. | 1. | ||
GER | WALD Rebekka FSC Cottbus |
3 | D1 | D0 | D2 | D2 | D2 | D2 | 0 | 9 | 30 | 0.000 | -21 | 7. | 82. | ||
GER | SCHALLER Cora Elisabeth Fechtclub Radebeul |
4 | D1 | D0 | V5 | V5 | D4 | V5 | 3 | 20 | 25 | 0.500 | -5 | 5. | 48. | ||
GER | SCHIRMACHER Anastasiya SV Grün-Weiss Delmenhorst |
5 | D1 | D2 | V5 | D4 | D1 | D1 | 1 | 14 | 27 | 0.167 | -13 | 6. | 71. | ||
AUT | WEISS Kim Sportunion Wien 9 |
6 | V5 | D0 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 15 | 0.833 | 10 | 2. | 19. | ||
GER | ERHARDT Maike TSG Weinheim |
7 | V5 | D0 | V5 | D4 | V5 | D3 | 3 | 22 | 20 | 0.500 | 2 | 3. | 32. |
No. 9: Results checked
Pi 10 | Szo 10:00 |
Referee:
DEGLER Maurice
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
IRL | CLARKE Genevieve OFC Bonn |
1 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | 4 | 25 | 16 | 0.667 | 9 | 3. | 24. | ||
GER | DHUIQUE-HEIN Aliya FC Tauberbischofsheim |
2 | V4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 29 | 13 | 1.000 | 16 | 1. | 9. | ||
GER | DRESCHER Lea Sophie Hanseatischer FC Lübeck |
3 | D1 | D1 | V5 | V5 | V5 | D3 | 3 | 20 | 21 | 0.500 | -1 | 4. | 42. | ||
GER | HOLZE Henrietta TG Münster |
4 | D3 | D2 | D2 | V4 | V5 | D3 | 2 | 19 | 24 | 0.333 | -5 | 5. | 58. | ||
GER | BUCHWALD Pauline FSC Jena |
5 | D1 | D2 | D1 | D2 | D3 | D1 | 0 | 10 | 29 | 0.000 | -19 | 7. | 81. | ||
GER | WEGENER Marike FZ Erfurt EnGarde |
6 | D2 | D3 | D3 | D2 | V5 | D4 | 1 | 19 | 28 | 0.167 | -9 | 6. | 69. | ||
CZE | BIMOVA Andrea 1 USK Praha |
7 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 27 | 18 | 0.833 | 9 | 2. | 20. |
No. 10: Results checked
Pi 11 | Szo 10:00 |
Referee:
BLOCK Matthias
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | UELTGESFORTH Pia FC Tauberbischofsheim |
1 | V5 | D2 | V4 | V5 | V5 | V5 | 5 | 26 | 15 | 0.833 | 11 | 2. | 16. | ||
GER | GRÖNINGER Malina TFC Hanau |
2 | D4 | D3 | D4 | V5 | D2 | V5 | 2 | 23 | 20 | 0.333 | 3 | 4. | 50. | ||
GER | KUKLA Ann- Sophie FG Schwerin |
3 | V5 | V5 | D0 | D4 | D2 | D4 | 2 | 20 | 25 | 0.333 | -5 | 5. | 57. | ||
GER | STEPHAN Mona OFC Bonn |
4 | D2 | V5 | V5 | V5 | D2 | V5 | 4 | 24 | 16 | 0.667 | 8 | 3. | 26. | ||
GER | PROCOPIUS Julia PFC Potsdam |
5 | D2 | D0 | V5 | D3 | D1 | V5 | 2 | 16 | 27 | 0.333 | -11 | 6. | 67. | ||
GER | HOHENADEL Celia TSG Weinheim |
6 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 27 | 13 | 0.833 | 14 | 1. | 13. | ||
GER | SHAHRIYARI Mahnaz TSV Winsen |
7 | D0 | D0 | V5 | D0 | D3 | D1 | 1 | 9 | 29 | 0.167 | -20 | 7. | 77. |
No. 11: Results checked
Pi 12 | Szo 10:00 |
Referee:
BECKMANN Benedikt
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BIEDERMANN Juliane SC Berlin |
1 | V5 | D2 | D2 | V2 | D0 | D0 | 2 | 11 | 20 | 0.333 | -9 | 6. | 66. | ||
GER | MÜLLER Emilie FSC Jena |
2 | D0 | D1 | D1 | D3 | D1 | D0 | 0 | 6 | 30 | 0.000 | -24 | 7. | 84. | ||
GER | RUSTLER Aline SC Korb |
3 | V5 | V5 | D4 | D1 | V5 | D3 | 3 | 23 | 21 | 0.500 | 2 | 3. | 31. | ||
GER | BRUNETS Sophie Irene FC Tauberbischofsheim |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | 5 | 28 | 16 | 0.833 | 12 | 2. | 14. | ||
CAN | FINTER Rose TG Dörnigheim |
5 | D0 | V5 | V5 | D3 | D2 | D3 | 2 | 18 | 21 | 0.333 | -3 | 5. | 54. | ||
CZE | MATRASZEK Veronika Viktorie 1 Serm Ostrava |
6 | V5 | V5 | D3 | D1 | V5 | D0 | 3 | 19 | 18 | 0.500 | 1 | 4. | 33. | ||
GER | KINZEL Jessica OSC Berlin |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 9 | 1.000 | 21 | 1. | 4. |
No. 12: Results checked
Pi FINAL | Szo 10:00 |
Referee:
STÖHR Bernd
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | MORANDI Carlotta Sophie SC Berlin |
1 | V5 | V5 | D2 | D2 | V5 | D2 | 3 | 21 | 22 | 0.500 | -1 | 3. | 41. | ||
GER | JOHA Cora TFC Hanau |
2 | D3 | D3 | D2 | D3 | V5 | V5 | 2 | 21 | 26 | 0.333 | -5 | 6. | 56. | ||
GER | WELTZIEN Theresa KTF Luitpold München |
3 | D1 | V5 | V5 | D2 | D2 | V5 | 3 | 20 | 24 | 0.500 | -4 | 4. | 46. | ||
GER | STERZIK Linda Dresdener FC |
4 | V5 | V5 | D3 | D0 | V5 | D3 | 3 | 21 | 21 | 0.500 | 0 | 2. | 34. | ||
AUT | BRUGGER Lilli Maria AFC Salzburg |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 13 | 1.000 | 17 | 1. | 8. | ||
GER | SPECHT Melanie FC Tauberbischofsheim |
6 | D3 | D3 | V5 | D2 | D4 | V5 | 2 | 22 | 23 | 0.333 | -1 | 5. | 51. | ||
GER | KRAUSE Angelina-Noelle FSC Cottbus |
7 | V5 | D3 | D3 | V5 | D2 | D1 | 2 | 19 | 25 | 0.333 | -6 | 7. | 60. |