English
·
Deutsch
·
Français
·
2018 World Championships Cadets/Juniors
Säbel
männlich
U17
Einzel
Verona (ITA)
2018. április 5.
Overview
General
Live
Starter
First round
DE Table
Results
More
Medals Standing
Referee Statistics
Referees
Documents
other
competitions
Overview
Medals Standing
01.04.:
Epee Women's U20
01.04.:
Epee Men's U20
02.04.:
Epee Women's U17
02.04.:
Epee Men's U17
03.04.:
Epee Women's U20
03.04.:
Epee Men's U20
04.04.:
Sabre Women's U20
04.04.:
Sabre Men's U20
05.04.:
Sabre Women's U17
05.04.:
Sabre Men's U17
06.04.:
Sabre Women's U20
06.04.:
Sabre Men's U20
07.04.:
Foil Women's U20
07.04.:
Foil Men's U20
08.04.:
Foil Women's U17
08.04.:
Foil Men's U17
09.04.:
Foil Women's U20
09.04.:
Foil Men's U20
Last transmission: 05.04.2018 17:50 | Sonja Lange
Nation
Name
1.
ROU
PASTIN Andrei
2.
USA
VIDOVSZKY Robert
3.
HUN
RABB Krisztian
T3.
ESP
SANTAMARIA Alonso
5.
USA
SKEETE Kamar
6.
FRA
JARRY Samuel
7.
ROU
AILINCA Rares
8.
GER
HEATHCOCK Antonio
9.
FRA
GERAUD Jules
10.
ITA
GALLO Michele
11.
KOR
HYUN Jun
12.
GBR
REN Ian
13.
PUR
SANTANA Hudson
14.
CHN
ZHOU Xuyi
15.
RUS
TYULYUKOV Kirill
16.
TUR
KAYA Umut
17.
JPN
KATO Hibiki
18.
FIE
ALFADHLI Mohammed
19.
EGY
ELARABY Mazen
20.
HKG
SO Si Hang Alvin
21.
POL
BRONISZEWSKI Jakub
22.
ITA
OTTAVIANI Lorenzo
23.
HUN
BAAKEN Matyas
24.
BUL
EFIMOV Hristo
25.
RUS
YUZAKOV Oleg
26.
USA
WALKER Christopher
27.
UKR
HUMEN Vasyl
28.
FRA
BOUREAU Paco
29.
GEO
ARCHVADZE Vakhtangi
30.
GBR
RICHARDS II Julian
31.
EGY
MOATAZ Adham
32.
GBR
ALVARES-PERES Mark
33.
JPN
KOKUBO Mao
34.
IRI
SHAKER Amirhossein
35.
UZB
DUSHAMBOEV Jaloliddin
36.
HUN
KAISER Balazs
37.
UKR
BOHOVIN Bohdan
38.
KOR
LEE Hyobin
39.
FIE
ALI Essa
40.
GER
DISLER Julian
41.
ITA
MARCIANO Giorgio
42.
KOR
KIM Hyunjin
43.
RUS
KHALIMBEKOV Magamed
44.
GER
SEEFELD Eric Simon
45.
CHN
SHEN Chenpeng
46.
TUR
SOYKAN Yagan
47.
CAN
DINU Nicholas
48.
POL
NOWAK Franciszek
49.
VEN
MEDINA Hender
50.
ESP
SELL Alvaro
51.
TUR
CIFTCI Emirhan
52.
CHN
ZHU Peijie
53.
CHI
JIMENEZ Andres
54.
TPE
HSIEH Mu Kai
55.
CAN
SUN Alex
56.
ROU
DINCA Elton
57.
FIE
ALWAHAIB Yahya
58.
HKG
ZAU Jia Jin Calvin Ray
59.
POL
HRYCIUK Szymon
60.
JPN
KIMURA Tomoya
61.
VEN
PATINO Emir
62.
GRE
KONTOEIDIS Panagiotis
63.
CHI
MONSALVA Roberto
64.
POR
GRACA Alexandre
65.
GRE
FLORATOS Gerasimos
66.
BLR
SHAIMARDANAU Uladzislau
67.
KAZ
MITROFANOV Nikita
68.
MEX
FRIAS Saul
69.
UZB
MAMUTOV Sherzod
70.
BEL
PROSSE Mael
71.
GRE
PAGKALOS Angelos
72.
KAZ
SEVOSTYANOV Stepan
73.
KAZ
NABIYEV Zhanat
74.
SGP
SEE Joey Zhuo Yi
75.
CHI
JIMENEZ David
76.
JOR
ALAMAWI Ahmad
77.
BUL
TONCHEV Teodor
78.
AUS
HELY Christian
79.
UZB
GENJEBAEV Pazilbek
80.
JOR
TAHLA Abdallah
81.
BRA
SALLES Fabio
82.
ARG
RIOS Matias
83.
KSA
ALBAHRANI Ali
84.
BEL
KURVERS Lester
85.
GEO
MERKVILADZE Giorgi
86.
CZE
KOTLAN Petr
87.
SGP
NG Jared Jun Heng
88.
CAN
WEI Andrew
89.
COL
ILLERA SAN EMETERIO Nicolas
90.
SLO
ZAVIRSEK ZORZ Tei
91.
SLO
KRAJNC Peter
T91.
NED
SCHAAFSMA Bote
93.
SGP
KOH Sean Elisha Tze Li
94.
BRA
GARRIGOS Murilo
95.
AUS
HARDGE Kai
96.
IND
SANDHU Aryan
97.
JOR
ALHARFIALBLAWI Osama
98.
LAT
KUZMICEVS Genrihs
99.
EGY
ASHOUR Omar
T99.
BUL
RAIKIN Dimitar
T99.
ALG
IZEM Adem Abdelhacib
102.
PHI
BRITANICO Daniel Martin
103.
HKG
CHOW Chung Hei
104.
ISL
KRISTJANSSON Franklin Ernir
T104.
GEO
LOMINADZE Luka
106.
PAN
GRANT Josafat
107.
TUN
GHLAMALLAH Chedi
108.
IRQ
MAHBAS Mahdi
109.
BRA
BRECHERET Pedro
T109.
MAR
IDRISSBOUANANI Zachariah
111.
CZE
HADERA Ditmar
112.
MEX
LARA Arturo
113.
BOL
CHACON URDININEA Carlos Fernando
114.
LAT
ABIDOVS Eldars
115.
POR
BARROS Goncalo
T115.
MAS
FONG Tyrsten
117.
IND
CHAVAN Sahil Padmakar
T117.
HON
CHINCHILLA Javier
T117.
ISL
HEIDDAL Hilmar
120.
MON
PRAT Maxime
T120.
CZE
REBICEK Krystof
122.
BOL
MANRRIQUE Miguel