No. 1: Results checked
Pi 1 | Szo 9:30 |
Referee:
KÜHNER Ludwig BRETSCHNER Liam
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | DIESTELKAMP Niklas KTF Luitpold München |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 8 | 1.000 | 22 | 1. | 7. | ||
GER | ILG Felix MTV Stuttgart |
2 | D0 | D3 | D0 | D0 | D4 | D0 | 0 | 7 | 30 | 0.000 | -23 | 7. | 161. | ||
GER | RÄTHEL Werner FC Greifswald |
3 | D2 | V5 | V2 | V5 | V5 | D0 | 4 | 19 | 22 | 0.667 | -3 | 2. | 59. | ||
FRA | MICHEL Arthur 1 |
4 | D1 | V5 | D1 | D0 | V5 | V5 | 3 | 17 | 14 | 0.500 | 3 | 4. | 74. | ||
GER | PHIELIPEIT Mateo SC Berlin |
5 | D1 | V5 | D4 | V4 | V5 | D1 | 3 | 20 | 18 | 0.500 | 2 | 5. | 78. | ||
GER | GREBING Julian Richard Fechtclub Marburg |
6 | D2 | V5 | D4 | D1 | D3 | V5 | 2 | 20 | 27 | 0.333 | -7 | 6. | 109. | ||
GER | KLÖTZER Maximilian Hanseatischer FC Lübeck |
7 | D2 | V5 | V5 | D2 | V5 | D3 | 3 | 22 | 16 | 0.500 | 6 | 3. | 67. |
No. 2: Results checked
Pi 2 | Szo 9:30 |
Referee:
KUKLA Ann- Sophie
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SIEMERS Jesper Blau-Weiss Buchholz |
1 | D0 | V5 | D3 | D2 | D3 | D0 | 1 | 13 | 29 | 0.167 | -16 | 6. | 144. | ||
BEL | FREDERICK Arthur CE Bastogne |
2 | V5 | D4 | V5 | D0 | D4 | V5 | 3 | 23 | 22 | 0.500 | 1 | 4. | 80. | ||
GER | KIECKBUSCH Jacob PSV Stuttgart |
3 | D4 | V5 | V5 | D4 | D2 | V5 | 3 | 25 | 19 | 0.500 | 6 | 3. | 66. | ||
GER | WALTER Raphael FSC Cottbus |
4 | V5 | D3 | D0 | D1 | D3 | D0 | 1 | 12 | 28 | 0.167 | -16 | 7. | 146. | ||
GER | KLOSTERMANN Max KTF Luitpold München |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 9 | 1.000 | 21 | 1. | 8. | ||
FRA | CLARET Gaspard 1 |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | V5 | 5 | 26 | 21 | 0.833 | 5 | 2. | 33. | ||
GER | SCHMIDT Konrad Dresdener FC |
7 | V5 | D4 | D0 | V5 | D1 | D4 | 2 | 19 | 20 | 0.333 | -1 | 5. | 101. |
No. 3: Results checked
Pi 3 | Szo 9:30 |
Referee:
CATHALAN Dominique
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HUN | GROSZ Roland BHSE BUDAPEST |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | D4 | 4 | 25 | 18 | 0.667 | 7 | 3. | 46. | ||
GER | KLITZING Jan Lasse FC Moers |
2 | D3 | V5 | V5 | V5 | D0 | D0 | 3 | 18 | 20 | 0.500 | -2 | 4. | 90. | ||
GER | MEHNER Levy Etienne Dresdener FC |
3 | D2 | D4 | V5 | V5 | D0 | D1 | 2 | 17 | 28 | 0.333 | -11 | 5. | 122. | ||
BEL | GOFFIN Vadim RCSC CEE Charleroi |
4 | D3 | D1 | D4 | V5 | D0 | D2 | 1 | 15 | 29 | 0.167 | -14 | 6. | 139. | ||
GER | FRITZ Johann TSB Schwäbisch Gmünd |
5 | D0 | D0 | D4 | D4 | D0 | D1 | 0 | 9 | 30 | 0.000 | -21 | 7. | 157. | ||
GER | KAPPUS Bastian FC Tauberbischofsheim |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 3 | 1.000 | 27 | 1. | 1. | ||
GER | WAGNER Vincent PSV Stuttgart |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | 5 | 27 | 13 | 0.833 | 14 | 2. | 31. |
No. 4: Results checked
Pi 4 | Szo 9:30 |
Referee:
GSCHING Alexander
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | PAGENKOPF Niklas FC Moers |
1 | V5 | V5 | D3 | D3 | D1 | V5 | 3 | 22 | 19 | 0.500 | 3 | 3. | 72. | ||
GER | SCHIMANN Kirill PSV Stuttgart |
2 | D2 | D3 | V5 | D1 | V5 | V5 | 3 | 21 | 23 | 0.500 | -2 | 4. | 87. | ||
GER | THETMEYER Lucas Fechtcentrum Halle |
3 | D1 | V5 | D0 | D1 | V5 | V5 | 3 | 17 | 24 | 0.500 | -7 | 5. | 95. | ||
GER | WAGNER Louis SC Berlin |
4 | V5 | D2 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 24 | 19 | 0.667 | 5 | 2. | 50. | ||
NED | DIJKSTRA Michael 1 s.v. Tréville |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 9 | 1.000 | 21 | 1. | 8. | ||
GER | RADANT Raphael FG Schwerin |
6 | V5 | D3 | D2 | D4 | D0 | V5 | 2 | 19 | 22 | 0.333 | -3 | 6. | 103. | ||
BEL | JANS Martijn Schermkring Herckenrode |
7 | D1 | D3 | D4 | D2 | D2 | D1 | 0 | 13 | 30 | 0.000 | -17 | 7. | 149. |
No. 5: Results checked
Pi 5 | Szo 9:30 |
Referee:
SCHMIDT Friedrich
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | ALYOKHIN Fyodor KTF Luitpold München |
1 | D4 | D0 | D3 | V5 | D4 | V5 | 2 | 21 | 25 | 0.333 | -4 | 4. | 104. | ||
GER | BÖHME David TSV Neu-Ulm |
2 | V5 | D0 | D1 | D2 | D3 | V5 | 2 | 16 | 25 | 0.333 | -9 | 5. | 118. | ||
NED | WALET Koen 1 s.v. Tréville |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 4 | 1.000 | 26 | 1. | 2. | ||
BEL | GENBRUGGE Sem De Maneschermer |
4 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 13 | 0.833 | 15 | 2. | 28. | ||
GER | NIEßNER Finn TG Frankenthal |
5 | D2 | V5 | D0 | D0 | D2 | V5 | 2 | 14 | 23 | 0.333 | -9 | 6. | 120. | ||
GER | MEHNER Laureano FC Moers |
6 | V5 | V5 | D1 | D2 | V5 | V5 | 4 | 23 | 22 | 0.667 | 1 | 3. | 57. | ||
GER | NÜRNBERG Lorenz TG Dörnigheim |
7 | D3 | D1 | D0 | D2 | D1 | D3 | 0 | 10 | 30 | 0.000 | -20 | 7. | 154. |
No. 6: Results checked
Pi 6 | Szo 9:30 |
Referee:
KOSACK Maik
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HERMANNS Julius SC Korb |
1 | V5 | V5 | D1 | D4 | V5 | D2 | 3 | 22 | 19 | 0.500 | 3 | 4. | 72. | ||
NED | DE GOEDE Kick 1 SC Amsterdam |
2 | D4 | D3 | V5 | D1 | V5 | V5 | 3 | 23 | 20 | 0.500 | 3 | 3. | 71. | ||
CHN | ZHU Jin Yuan FC Rothenbaum |
3 | D0 | V5 | D0 | D3 | D4 | D1 | 1 | 13 | 28 | 0.167 | -15 | 7. | 143. | ||
GER | KÖTHE Joscha Fechtclub Marburg |
4 | V5 | D0 | V5 | D3 | D3 | V5 | 3 | 21 | 17 | 0.500 | 4 | 2. | 69. | ||
BEL | HALLEZ Loïc CE Damocles |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 15 | 1.000 | 15 | 1. | 18. | ||
GER | BOSSERHOFF Nils TSV Neu-Ulm |
6 | D0 | D3 | V5 | V5 | D2 | D2 | 2 | 17 | 27 | 0.333 | -10 | 6. | 121. | ||
GER | BRITO Lucas DFC Düsseldorf |
7 | V5 | D2 | V5 | D1 | D2 | V5 | 3 | 20 | 20 | 0.500 | 0 | 5. | 84. |
No. 7: Results checked
Pi 7 | Szo 9:30 |
Referee:
BRAUN Noah KUTSYI Leon
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | VESTI Lucien TFC Hanau |
1 | V5 | V5 | D1 | V5 | V5 | D4 | 4 | 25 | 18 | 0.667 | 7 | 2. | 46. | ||
GER | WITTKE Marlon TV Haueneberstein |
2 | D2 | D0 | D2 | D3 | V5 | V5 | 2 | 17 | 25 | 0.333 | -8 | 5. | 113. | ||
GER | STAIB Samuel TSV Neu-Ulm |
3 | D1 | V5 | D2 | V5 | D3 | D2 | 2 | 18 | 24 | 0.333 | -6 | 4. | 108. | ||
GER | HOFFMANN Nils TG Dörnigheim |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 11 | 1.000 | 19 | 1. | 13. | ||
GER | ERTL Marvin FG Schwerin |
5 | D2 | V5 | D4 | D4 | D2 | D1 | 1 | 18 | 28 | 0.167 | -10 | 7. | 134. | ||
BEL | NICOLAS Pol RCSC CEE Charleroi |
6 | D3 | D2 | V5 | D0 | V5 | D2 | 2 | 17 | 25 | 0.333 | -8 | 5. | 113. | ||
GER | MAYER Leonard FC Tauberbischofsheim |
7 | V5 | D3 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 25 | 19 | 0.667 | 6 | 3. | 48. |
No. 8: Results checked
Pi 8 | Szo 9:30 |
Referee:
ISHCHENKO Yuliya VAN DE SANDE Lucas
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHONATH Tim Konstantin FG Schwerin |
1 | D2 | D1 | D0 | D1 | D3 | D2 | 0 | 9 | 30 | 0.000 | -21 | 7. | 157. | ||
BEL | HALLAERT Gilles De Maneschermer |
2 | V5 | V5 | D2 | D4 | V5 | D3 | 3 | 24 | 23 | 0.500 | 1 | 4. | 79. | ||
UKR | SIMONOV Andrii OFC Bonn |
3 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 15 | 0.833 | 13 | 2. | 32. | ||
GER | POLOTZEK Simon FC Moers |
4 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 11 | 0.833 | 17 | 1. | 23. | ||
GER | GEßNER Nicolas KTF Luitpold München |
5 | V5 | V5 | D1 | D1 | V5 | D4 | 3 | 21 | 24 | 0.500 | -3 | 5. | 92. | ||
GER | MOTA-HEHN Mateus FC Tauberbischofsheim |
6 | V5 | D3 | D3 | D1 | D4 | D2 | 1 | 18 | 28 | 0.167 | -10 | 6. | 134. | ||
GER | SEEMANN Niklas SVA Oranienburg |
7 | V5 | V5 | D2 | D2 | V5 | V5 | 4 | 24 | 21 | 0.667 | 3 | 3. | 55. |
No. 9: Results checked
Pi 9 | Szo 9:30 |
Referee:
VOGEL Achim DJAWADI Nikolai
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FRA | VALIERE Hugo 1 |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 7 | 1.000 | 23 | 1. | 6. | ||
GER | KELLER Tim TSV Calw |
2 | D2 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 26 | 17 | 0.667 | 9 | 2. | 41. | ||
BEL | JONGEN Kian CE Damocles |
3 | D1 | V5 | D3 | D3 | V5 | D4 | 2 | 21 | 25 | 0.333 | -4 | 6. | 104. | ||
GER | WUNDLING Kai FC Tauberbischofsheim |
4 | D0 | D2 | V5 | V5 | V5 | D3 | 3 | 20 | 22 | 0.500 | -2 | 4. | 89. | ||
GER | HOPPE Adrian Fechtclub Radebeul |
5 | D3 | D3 | V5 | D4 | V5 | V5 | 3 | 25 | 23 | 0.500 | 2 | 3. | 76. | ||
GER | FISCHER Michael Lukas Freiburger TS |
6 | D0 | D0 | D1 | D0 | D1 | D3 | 0 | 5 | 30 | 0.000 | -25 | 7. | 163. | ||
GER | KONDRATEV Vasily FS TG Würzburg |
7 | D1 | D2 | V5 | V5 | D4 | V5 | 3 | 22 | 25 | 0.500 | -3 | 5. | 91. |
No. 10: Results checked
Pi 10 | Szo 9:30 |
Referee:
KAHL Alexander VAN DER KOELEN Marco
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SEIFFERT Georgi SC Berlin |
1 | V5 | V5 | D3 | V5 | D2 | V5 | 4 | 25 | 16 | 0.667 | 9 | 2. | 42. | ||
GER | BECHER Nicolas FC Tauberbischofsheim |
2 | D2 | D3 | D0 | D2 | V5 | D1 | 1 | 13 | 29 | 0.167 | -16 | 7. | 144. | ||
GER | REKOW Jan Moritz TV Neu Isenburg |
3 | D1 | V5 | D0 | V5 | V5 | D2 | 3 | 18 | 22 | 0.500 | -4 | 4. | 94. | ||
GER | STUDENT Mika FG Recklinghausen |
4 | V4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 29 | 9 | 1.000 | 20 | 1. | 11. | ||
GER | SCHUMACHER Noah TG Münster |
5 | D3 | V5 | D1 | D2 | D0 | V5 | 2 | 16 | 24 | 0.333 | -8 | 6. | 116. | ||
NED | VAN DEN BERG Sam 1 s.v. Tréville |
6 | V5 | D4 | D3 | D2 | V5 | D2 | 2 | 21 | 22 | 0.333 | -1 | 5. | 100. | ||
GER | MAHUTKA Leander Luis Blau-Weiss Buchholz |
7 | D1 | V5 | V5 | D2 | D2 | V5 | 3 | 20 | 20 | 0.500 | 0 | 3. | 84. |
No. 11: Results checked
Pi 11 | Szo 9:30 |
Referee:
ANDRITZKI Paul GENG Sebastien
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | EL EBRASHI Junes FC Rothenbaum |
1 | V5 | D0 | D4 | V5 | D1 | D3 | 2 | 18 | 22 | 0.333 | -4 | 5. | 106. | ||
GER | BÄR Oscar TV Cannstatt |
2 | D0 | D1 | V5 | D1 | V5 | D2 | 2 | 14 | 27 | 0.333 | -13 | 6. | 123. | ||
FRA | DUBREUIL Maxime PARIS CEP |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 4 | 1.000 | 26 | 1. | 2. | ||
GER | KUNERT Benwick Fechtcentrum Halle |
4 | V5 | D3 | D2 | D0 | D3 | D1 | 1 | 14 | 29 | 0.167 | -15 | 7. | 142. | ||
GER | GUßMANN Moritz Paul Fechtclub Radebeul |
5 | D2 | V5 | D0 | V5 | D4 | V5 | 3 | 21 | 20 | 0.500 | 1 | 4. | 83. | ||
BEL | DE SMET Sébastien CE Woluwe |
6 | V5 | D4 | D0 | V5 | V5 | V5 | 4 | 24 | 20 | 0.667 | 4 | 2. | 52. | ||
GER | BISCHOF Finn Bremen 1860 Fechten |
7 | V5 | V5 | D1 | V5 | D4 | D2 | 3 | 22 | 21 | 0.500 | 1 | 3. | 81. |
No. 12: Results checked
Pi 12 | Szo 9:30 |
Referee:
HERMANN Marc RICKEN Lisa
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHROTT Benjamin PSV Stuttgart |
1 | V5 | V5 | D1 | V5 | V5 | D4 | 4 | 25 | 17 | 0.667 | 8 | 2. | 45. | ||
GER | AHLVERS Max Fechtcentrum Halle |
2 | D1 | D3 | D1 | V5 | V5 | D4 | 2 | 19 | 27 | 0.333 | -8 | 6. | 111. | ||
GER | STUBENRAUCH Bartolomé FC Moers |
3 | D3 | V5 | D1 | V5 | V5 | V5 | 4 | 24 | 19 | 0.667 | 5 | 3. | 50. | ||
NED | DIJKSTRA Thomas 1 s.v. Tréville |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 6 | 1.000 | 24 | 1. | 4. | ||
GER | MEIER-ECKHOFF Campino MTV Braunschweig |
5 | D2 | D4 | D4 | D0 | V5 | V5 | 2 | 20 | 28 | 0.333 | -8 | 5. | 110. | ||
GER | KRÖPELIN Joscha VFL Marburg FA |
6 | D1 | D3 | D2 | D1 | D4 | D2 | 0 | 13 | 30 | 0.000 | -17 | 7. | 149. | ||
BEL | MEYER Nathan CE Damocles |
7 | V5 | V5 | D0 | D2 | D4 | V5 | 3 | 21 | 25 | 0.500 | -4 | 4. | 93. |
No. 13: Results checked
Pi 1 | Szo 10:59 |
Referee:
SCHMIDT Friedrich
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FREY Quentin PSV Stuttgart |
1 | D2 | D2 | D4 | D3 | V5 | D2 | 1 | 18 | 28 | 0.167 | -10 | 7. | 134. | ||
GER | SCHUSTER Leon Emanuel KTF Luitpold München |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | V5 | 5 | 28 | 14 | 0.833 | 14 | 2. | 30. | ||
GER | BARBY Henrik FC Moers |
3 | V5 | D3 | V5 | V5 | D4 | V5 | 4 | 27 | 19 | 0.667 | 8 | 3. | 43. | ||
GER | MAJCHROWICZ Szymon FC Rüsselsheim |
4 | V5 | D0 | D1 | D1 | D0 | V5 | 2 | 12 | 27 | 0.333 | -15 | 6. | 124. | ||
GER | MAISON Jost TSV Winsen |
5 | V5 | D0 | D2 | V5 | D1 | D2 | 2 | 15 | 24 | 0.333 | -9 | 5. | 119. | ||
FRA | BOUMAZA Mahel 1 |
6 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 13 | 0.833 | 15 | 1. | 28. | ||
GER | LUDWIG Daniel VFL Marburg FA |
7 | V5 | D4 | D4 | D3 | V5 | D0 | 2 | 21 | 24 | 0.333 | -3 | 4. | 102. |
No. 14: Results checked
Pi 2 | Szo 10:59 |
Referee:
BRETSCHNER Liam RICKEN Lisa
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | KAMRATH Wolf Maria Fechtcentrum Halle |
1 | D0 | D2 | D0 | D0 | D3 | D3 | 0 | 8 | 30 | 0.000 | -22 | 7. | 159. | ||
GER | DÖRFER Laurenz TG Münster |
2 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 13 | 0.833 | 16 | 2. | 24. | ||
GER | KOLB Conrad SC Berlin |
3 | V5 | V5 | D0 | D4 | V5 | V5 | 4 | 24 | 21 | 0.667 | 3 | 4. | 55. | ||
GER | MÜLLER Len PSV Stuttgart |
4 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 8 | 0.833 | 21 | 1. | 21. | ||
GER | STETZKA Vincent VFL Marburg FA |
5 | V5 | D1 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 23 | 19 | 0.667 | 4 | 3. | 54. | ||
GER | FUCHS Tristan KTF Luitpold München |
6 | V5 | D0 | D3 | D1 | D4 | V5 | 2 | 18 | 26 | 0.333 | -8 | 5. | 112. | ||
GER | RILLING Noel TSV Tettnang |
7 | V5 | D3 | D2 | D0 | D1 | D3 | 1 | 14 | 28 | 0.167 | -14 | 6. | 141. |
No. 15: Results checked
Pi 3 | Szo 10:59 |
Referee:
KÜHNER Ludwig KUKLA Ann- Sophie
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | OTTO Justus OFC Bonn |
1 | D4 | V5 | / | D3 | D1 | V5 | 2 | 18 | 22 | 0.400 | -4 | 5. | 99. | ||
FRA | DURAND Marc Xuan-Wang PARIS CEP |
2 | V5 | V5 | / | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 11 | 1.000 | 14 | 1. | 20. | ||
GER | LEIMERT Luca Nicky Fechtcentrum Halle |
3 | D3 | D1 | / | D1 | D1 | D1 | 0 | 7 | 25 | 0.000 | -18 | 6. | 151. | ||
BEL | JANSS Luca CE Woluwe |
4 | / | / | / | / | / | / | Abandon | ||||||||
GER | SCHNELLER Emil FS TG Würzburg |
5 | V5 | D3 | V5 | / | D3 | D2 | 2 | 18 | 19 | 0.400 | -1 | 3. | 97. | ||
GER | SALUS Hugo SC Berlin |
6 | V5 | D2 | V5 | / | V5 | V5 | 4 | 22 | 11 | 0.800 | 11 | 2. | 35. | ||
GER | MÄDER Michel Freiburger TS |
7 | D4 | D1 | V5 | / | V5 | D1 | 2 | 16 | 18 | 0.400 | -2 | 4. | 98. |
No. 16: Results checked
Pi 4 | Szo 10:59 |
Referee:
ISHCHENKO Yuliya VAN DE SANDE Lucas
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | WOHLMACHER Simon FS TG Würzburg |
1 | D1 | D1 | D1 | D0 | D2 | D3 | 0 | 8 | 30 | 0.000 | -22 | 7. | 159. | ||
GER | LINDNER Ruben FC Tauberbischofsheim |
2 | V5 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 5 | 27 | 11 | 0.833 | 16 | 2. | 25. | ||
GER | MALITZKI Lukas Fechtcentrum Halle |
3 | V5 | D3 | V5 | D4 | V5 | V5 | 4 | 27 | 17 | 0.667 | 10 | 3. | 39. | ||
GER | GEIER Florentin Kölner FK |
4 | V5 | D1 | D0 | D2 | D4 | D2 | 1 | 14 | 26 | 0.167 | -12 | 6. | 137. | ||
NED | VAN DEN BERG Cedric 1 SC Amsterdam |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 12 | 1.000 | 18 | 1. | 17. | ||
GER | KIEßLING Joshua TSV Neu-Ulm |
6 | V5 | D1 | D2 | V5 | D3 | V5 | 3 | 21 | 23 | 0.500 | -2 | 4. | 87. | ||
GER | RIECKE Leonard FC Rüsselsheim |
7 | V5 | D0 | D4 | V5 | D1 | D2 | 2 | 17 | 25 | 0.333 | -8 | 5. | 113. |
No. 17: Results checked
Pi 5 | Szo 10:59 |
Referee:
BRAUN Noah CATHALAN Dominique
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | TRUSKAWA Marian Hasper FC |
1 | V5 | V5 | V5 | D4 | D2 | V5 | 4 | 26 | 18 | 0.667 | 8 | 2. | 44. | ||
GER | OTT Maxim TG Münster |
2 | D1 | D1 | D1 | D1 | D1 | D1 | 0 | 6 | 30 | 0.000 | -24 | 7. | 162. | ||
GER | JOBST Alexander FC Moers |
3 | D4 | V5 | D3 | V5 | D4 | V5 | 3 | 26 | 24 | 0.500 | 2 | 5. | 75. | ||
BEL | DELCOURT Dimitri RCSC CEE Charleroi |
4 | D1 | V5 | V5 | V5 | D3 | V5 | 4 | 24 | 20 | 0.667 | 4 | 3. | 52. | ||
SVK | FRIC Tomas 1 |
5 | V5 | V5 | D4 | D4 | D3 | V5 | 3 | 26 | 22 | 0.500 | 4 | 4. | 68. | ||
GER | STRELOW Alexander Dresdener FC |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 16 | 1.000 | 14 | 1. | 19. | ||
GER | GÜNTHER Hannes FC Oelsnitz |
7 | D2 | V5 | D4 | D2 | D2 | D3 | 1 | 18 | 26 | 0.167 | -8 | 6. | 133. |
No. 18: Results checked
Pi 6 | Szo 10:59 |
Referee:
KOSACK Maik VOGEL Achim
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HÖFLER Julius TSG Weinheim |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 11 | 1.000 | 19 | 1. | 13. | ||
GER | FELDMANN Fabian FG Schwerin |
2 | D2 | D1 | V4 | D1 | V5 | D4 | 2 | 17 | 26 | 0.333 | -9 | 5. | 117. | ||
GER | ECKNER Lykko Dresdener FC |
3 | D2 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 24 | 18 | 0.667 | 6 | 3. | 49. | ||
GER | KERN Emanuel MTV Stuttgart |
4 | D1 | D3 | D0 | D1 | D4 | D0 | 0 | 9 | 29 | 0.000 | -20 | 7. | 156. | ||
GER | WUNDLING Ivo FC Tauberbischofsheim |
5 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 12 | 0.833 | 17 | 2. | 22. | ||
GER | GREBING Jonathan Alexander Fechtclub Marburg |
6 | D0 | D3 | D3 | V5 | D2 | D2 | 1 | 15 | 29 | 0.167 | -14 | 6. | 139. | ||
FRA | ANCIAUX Esteban CRE Bruxelles |
7 | D2 | V5 | D4 | V5 | D1 | V5 | 3 | 22 | 21 | 0.500 | 1 | 4. | 81. |
No. 19: Results checked
Pi 7 | Szo 10:59 |
Referee:
VAN DER KOELEN Marco
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BEL | ANDRUETAN Vladislav Brussels Fencing Club |
1 | V5 | V5 | V5 | D3 | D0 | V5 | 4 | 23 | 13 | 0.667 | 10 | 3. | 40. | ||
GER | WALTER Sebastian FSC Cottbus |
2 | D1 | D3 | V5 | D2 | D1 | V5 | 2 | 17 | 22 | 0.333 | -5 | 5. | 107. | ||
GER | FRANKE Tim Ole TV Haueneberstein |
3 | D0 | V5 | V5 | V5 | D0 | V5 | 4 | 20 | 23 | 0.667 | -3 | 4. | 58. | ||
GER | SASS Jan Lucas FG Schwerin |
4 | D1 | D0 | D2 | D4 | D3 | D0 | 0 | 10 | 30 | 0.000 | -20 | 7. | 154. | ||
GER | WILMSMEYER Tom TG Münster |
5 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 14 | 0.833 | 15 | 2. | 27. | ||
GER | GAUSS Neil PSV Stuttgart |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | D0 | V5 | 5 | 25 | 9 | 0.833 | 16 | 1. | 26. | ||
GER | TAAPKEN Simon Wiesbadener FC |
7 | D1 | D2 | D4 | V5 | D0 | D0 | 1 | 12 | 25 | 0.167 | -13 | 6. | 138. |
No. 20: Results checked
Pi 8 | Szo 10:59 |
Referee:
HERMANN Marc DJAWADI Nikolai
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | MARKS Florian FC Rothenbaum |
1 | V5 | D3 | D2 | V5 | D2 | V5 | 3 | 22 | 23 | 0.500 | -1 | 5. | 86. | ||
GER | ARNDT Paul FG Schwerin |
2 | D2 | D0 | V5 | D1 | D0 | D0 | 1 | 8 | 26 | 0.167 | -18 | 7. | 148. | ||
GER | SAUTNER Marcel FC Tauberbischofsheim |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 10 | 1.000 | 20 | 1. | 10. | ||
GER | SCHWANHÄUßER Konrad MTV Stuttgart |
4 | V5 | D1 | D0 | D1 | D2 | D0 | 1 | 9 | 27 | 0.167 | -18 | 6. | 147. | ||
NED | SOEMOSEMITO Damian 1 s.v. Tréville |
5 | D4 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 4 | 27 | 16 | 0.667 | 11 | 2. | 38. | ||
GER | BAPPERT Felix TG Frankenthal |
6 | V5 | V5 | D1 | V5 | D3 | D2 | 3 | 21 | 19 | 0.500 | 2 | 4. | 77. | ||
GER | NEUMANN Henry Dresdener FC |
7 | D2 | V5 | D3 | V5 | D1 | V5 | 3 | 21 | 17 | 0.500 | 4 | 3. | 69. |
No. 21: Results checked
Pi 9 | Szo 10:59 |
Referee:
ANDRITZKI Paul
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BEL | GASPERINI Aymeric CRE Huy |
1 | D4 | V5 | D3 | D1 | D0 | 1 | 13 | 22 | 0.200 | -9 | 5. | 126. | ||
GER | SEEMANN Paul Leopold TSV Winsen |
2 | V5 | V5 | D2 | V5 | D1 | 3 | 18 | 15 | 0.600 | 3 | 2. | 61. | ||
GER | NEUMEISTER Alexander TSV Tettnang |
3 | D2 | D1 | D2 | D2 | D0 | 0 | 7 | 25 | 0.000 | -18 | 6. | 151. | ||
GER | VON QUAST Maximilian TG Dörnigheim |
4 | V5 | V5 | V5 | D2 | D0 | 3 | 17 | 17 | 0.600 | 0 | 3. | 64. | ||
GER | VATTER Haydn Stig FG Schwerin |
5 | V5 | D0 | V5 | V5 | D0 | 3 | 15 | 15 | 0.600 | 0 | 4. | 65. | ||
GER | GAASEIDNES Kjell SC Berlin |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 1 | 1.000 | 24 | 1. | 5. |
No. 22: Results checked
Pi 10 | Szo 10:59 |
Referee:
GSCHING Alexander KUTSYI Leon
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | MIECHIELSEN Piet Hamburger FC |
1 | V5 | D1 | D2 | D3 | D4 | 1 | 15 | 23 | 0.200 | -8 | 4. | 125. | ||
GER | HERRMANN Jim TV Haueneberstein |
2 | D3 | D1 | D1 | D0 | V5 | 1 | 10 | 20 | 0.200 | -10 | 5. | 128. | ||
GER | SCHULZ Linus OSC Potsdam |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 5 | 1.000 | 20 | 1. | 12. | ||
NED | DE KRUIJFF Abbe 1 |
4 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 22 | 12 | 0.800 | 10 | 2. | 37. | ||
GER | FINK Alexander FK Hannover |
5 | V5 | V5 | D0 | D3 | V5 | 3 | 18 | 17 | 0.600 | 1 | 3. | 63. | ||
GER | SCHULTZ Milan FG Schwerin |
6 | V5 | D0 | D1 | D1 | D4 | 1 | 11 | 24 | 0.200 | -13 | 6. | 130. |
No. 23: Results checked
Pi 11 | Szo 10:59 |
Referee:
KAHL Alexander
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | KOHNERT Tristan FG Schwerin |
1 | D2 | D1 | D2 | D2 | V5 | 1 | 12 | 23 | 0.200 | -11 | 5. | 129. | ||
GER | STRASHEIM Philipp TSG Weinheim |
2 | V5 | D2 | D2 | D0 | D4 | 1 | 13 | 22 | 0.200 | -9 | 4. | 126. | ||
GER | ALTENRIEDER Simon MTV München |
3 | V5 | V5 | D1 | D0 | V5 | 3 | 16 | 13 | 0.600 | 3 | 3. | 62. | ||
GER | BERGERT Michael Fechtclub Radebeul |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 6 | 1.000 | 19 | 1. | 15. | ||
GER | MICHEL Fabian FC Tauberbischofsheim |
5 | V5 | V5 | V5 | D1 | V5 | 4 | 21 | 7 | 0.800 | 14 | 2. | 34. | ||
GER | KILINC Harun FC Rüsselsheim |
6 | D3 | V5 | D0 | D0 | D0 | 1 | 8 | 24 | 0.200 | -16 | 6. | 131. |
No. 24: Results checked
Pi 12 | Szo 10:59 |
Referee:
GENG Sebastien
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | EMMERICH Jaron TG Dörnigheim |
1 | V5 | D1 | D3 | D3 | V5 | 2 | 17 | 17 | 0.400 | 0 | 4. | 96. | ||
GER | POLLMER Vincent Fechtcentrum Halle |
2 | D0 | D0 | D1 | D1 | V5 | 1 | 7 | 23 | 0.200 | -16 | 5. | 132. | ||
GER | MIRBACH Maximilian DFC Düsseldorf |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 6 | 1.000 | 19 | 1. | 15. | ||
GER | BECKMANN Otto SV Angern |
4 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | 4 | 23 | 13 | 0.800 | 10 | 2. | 36. | ||
GER | NEITZEL Finn SC Berlin |
5 | V5 | V5 | D1 | D3 | V5 | 3 | 19 | 14 | 0.600 | 5 | 3. | 60. | ||
GER | EYMER Moritz FG Schwerin |
6 | D2 | D3 | D1 | D1 | D0 | 0 | 7 | 25 | 0.000 | -18 | 6. | 151. |