English
·
Deutsch
·
Français
·
Championnats suisses
Sabre
Women's
U17
Individual
Morges (SUI)
2023. május 7.
Overview
General
Starter
Premier tour
DE Table
Results
More
Medals Standing
Referee Statistics
Referees
Documents
other
competitions
Overview
Medals Standing
06.05.:
Foil Women's U20
06.05.:
Foil Men's U20
06.05.:
Epee Women's U17
06.05.:
Epee Men's U17
06.05.:
Sabre Women's U20
06.05.:
Sabre Men's U20
07.05.:
Foil Women's U17
07.05.:
Foil Men's U17
07.05.:
Epee Women's U20
07.05.:
Epee Men's U20
07.05.:
Sabre Women's U17
07.05.:
Sabre Men's U17
Last transmission: 07.05.2023 16:37 | Cercle d'Escrime de Morges
Seeding
Table of 16
Table of 8
,
Semi-Final
,
Final
Seeding
Table of 16
Table of 8
Semi-Final
Final
Table of 16
Table of 16: 1
Back to top
#1
Back to top
1
CROSS Jasmine
CEF Founex
SUI
16
*** bye ***
Table of 16: 2
Back to top
#2
Back to top
9
DELORT Alix
CEF Founex
SUI
D
12
ROSSETTI Alexandre
15:10
12
8
DELAGE Sara
CHCH Châtelaine
SUI
V
15
Table of 16: 3
Back to top
#3
Back to top
5
CHAMBAZ Flore
CEF Founex
SUI
12
*** bye ***
Table of 16: 4
Back to top
#4
Back to top
13
*** bye ***
4
BRIOT Olivia
ESC Chablais
SUI
Table of 16: 5
Back to top
#5
Back to top
3
DUBOIS Zoé
CEF Founex
SUI
14
*** bye ***
Table of 16: 6
Back to top
#6
Back to top
11
*** bye ***
6
GUADAGNUOLO Ines
CE Nord Vaudois
SUI
Table of 16: 7
Back to top
#7
Back to top
7
MENDEZ GÖDDE Anna
CHCH Châtelaine
SUI
V
15
ROSSETTI Alexandre
17:09
12
10
REMOLLINO Eliana
CE Nord Vaudois
SUI
D
6
Table of 16: 8
Back to top
#8
Back to top
15
*** bye ***
2
RATZ Anabel
CHCH Châtelaine
SUI
Table of 8
Table of 8: 1
Back to top
#1
Back to top
1
CROSS Jasmine
CEF Founex
SUI
V
15
ROSSETTI Alexandre
16:15
12
8
DELAGE Sara
CHCH Châtelaine
SUI
D
3
Table of 8: 2
Back to top
#2
Back to top
5
CHAMBAZ Flore
CEF Founex
SUI
V
15
ROSSETTI Alexandre
16:25
12
4
BRIOT Olivia
ESC Chablais
SUI
D
8
Table of 8: 3
Back to top
#3
Back to top
3
DUBOIS Zoé
CEF Founex
SUI
V
15
ROSSETTI Alexandre
16:35
12
6
GUADAGNUOLO Ines
CE Nord Vaudois
SUI
D
9
Table of 8: 4
Back to top
#4
Back to top
7
MENDEZ GÖDDE Anna
CHCH Châtelaine
SUI
D
9
ROSSETTI Alexandre
16:45
12
2
RATZ Anabel
CHCH Châtelaine
SUI
V
15
Semi-Final
Semi-Final: 1
Back to top
#1
Back to top
1
CROSS Jasmine
CEF Founex
SUI
V
15
16:15
1
4
CHAMBAZ Flore
CEF Founex
SUI
D
14
Semi-Final: 2
Back to top
#2
Back to top
3
DUBOIS Zoé
CEF Founex
SUI
V
15
16:25
1
2
RATZ Anabel
CHCH Châtelaine
SUI
D
13
Final
Final: 1
Back to top
#1
Back to top
1
CROSS Jasmine
CEF Founex
SUI
V
15
16:35
1
2
DUBOIS Zoé
CEF Founex
SUI
D
11
Back to top