2016 Danmarksmesterskaber for B + U
2016 Danish Youth Championships
DEN Kobenhavn (Copenhagen)
16.01. - 17.01.
16.01. - 17.01.
U14
Foil
-
Women's Individual
WINTERBERG-POULSEN Marie
OLSTRØM Stine
BREMS Caroline
WØHLK Amalie
-
Men's Individual
SCHEELKE POULSEN Silas
WILMONT JEINER Ruben
GJALDBÆK Mikkel
HORN Christopher
-
Open Team
Women's Individual
WINTERBERG-POULSEN Marie
OLSTRØM Stine
BREMS Caroline
WØHLK Amalie
Men's Individual
SCHEELKE POULSEN Silas
WILMONT JEINER Ruben
GJALDBÆK Mikkel
HORN Christopher
Open Team
Epee
-
Women's Individual
CHRISTENSEN Tabita
STILLER Zarina
BREMS Caroline
OLSTRØM Stine
-
Men's Individual
DIEMER Alfred
BAAGØE Jonas
RAUN GLICK Elias
RAGN JENSEN Sikker
-
Open Team
Women's Individual
CHRISTENSEN Tabita
STILLER Zarina
BREMS Caroline
OLSTRØM Stine
Men's Individual
DIEMER Alfred
BAAGØE Jonas
RAUN GLICK Elias
RAGN JENSEN Sikker
Open Team
Sabre
-
Women's Individual
HAUGE RASMUSSEN Kamille
SANDAGER Anne Sofie
NEUMANN Louise
-
Men's Individual
PEREZ Benjamin
ENSTED Laszlo Heinze
KNUDSEN Peter
TROEN Frederik
-
Open Team
Women's Individual
HAUGE RASMUSSEN Kamille
SANDAGER Anne Sofie
NEUMANN Louise
Men's Individual
PEREZ Benjamin
ENSTED Laszlo Heinze
KNUDSEN Peter
TROEN Frederik
Open Team
U10+U9
Foil
-
Women's Individual
-
Open Individual
MUNK SKJØDT Elvis
GUILBERT Júlíus Aron Thibautson
SCHWARTZ Theo
JOHANSSON Kim Daniel
-
Open Team
Women's Individual
Open Individual
MUNK SKJØDT Elvis
GUILBERT Júlíus Aron Thibautson
SCHWARTZ Theo
JOHANSSON Kim Daniel
Open Team
Epee
-
Women's Individual
-
Open Individual
-
Open Team
Women's Individual
Open Individual
Open Team
Sabre
-
Women's Individual
-
Open Individual
GUILBERT Júlíus Aron Thibautson
NEUMANN Tobias
-
Open Team
Women's Individual
Open Individual
GUILBERT Júlíus Aron Thibautson
NEUMANN Tobias
Open Team
U12
Foil
-
Women's Individual
WINTERBERG-POULSEN Marie
CHRISTIANSEN Sofie Dyrup
HØVIDS POSSING Sally
BONNET Anna Belle
-
Men's Individual
GJALDBÆK Mikkel
HORN Christopher
MANZ THORBEK Julius
PURSEY Sebastian
-
Open Team
Women's Individual
WINTERBERG-POULSEN Marie
CHRISTIANSEN Sofie Dyrup
HØVIDS POSSING Sally
BONNET Anna Belle
Men's Individual
GJALDBÆK Mikkel
HORN Christopher
MANZ THORBEK Julius
PURSEY Sebastian
Open Team
Epee
-
Women's Individual
STILLER Natalja
CHRISTIANSEN Nanna
LYKKE HANSEN Ea
PRÆSTEGAARD ANDERSEN Emilie
-
Men's Individual
GUILBERT Sacha
JENSEN Mads Walther
SØRENSEN Jacob
DE LESCHZKY KOFOED CASPERSEN Malthe
-
Open Team
Women's Individual
STILLER Natalja
CHRISTIANSEN Nanna
LYKKE HANSEN Ea
PRÆSTEGAARD ANDERSEN Emilie
Men's Individual
GUILBERT Sacha
JENSEN Mads Walther
SØRENSEN Jacob
DE LESCHZKY KOFOED CASPERSEN Malthe
Open Team
Sabre
-
Women's Individual
NEUMANN Louise
LYKKE HANSEN Ea
-
Men's Individual
TROEN Frederik
NEUMANN Tobias
-
Open Team
Women's Individual
NEUMANN Louise
LYKKE HANSEN Ea
Men's Individual
TROEN Frederik
NEUMANN Tobias
Open Team
Legend:
Tournament has a live feed of the scoring machines Tournament has current results Tournament has transferred results
Tournament has no data yet Archive Tournament is shown on a external website