English
·
Deutsch
·
Français
·
Deutsche Veteranen Meisterschaft
Florett
Damen
V40
Individuell
Barleben (GER)
April 23, 2022
Overview
General
Live
Starter
Vorrunde
DE Table
Results
More
Medals Standing
Referee Statistics
Referees
Documents
other
competitions
Overview
Medals Standing
23.04.:
Foil Women's O40
23.04.:
Foil Women's O50
23.04.:
Foil Women's O60
23.04.:
Foil Women's O70
23.04.:
Foil Men's O40
23.04.:
Foil Men's O50
23.04.:
Foil Men's O60
23.04.:
Foil Men's O70
23.04.:
Sabre Women's O40
23.04.:
Sabre Women's O50
23.04.:
Sabre Women's O60
23.04.:
Sabre Women's O70
23.04.:
Sabre Men's O40
23.04.:
Sabre Men's O50
23.04.:
Sabre Men's O60
23.04.:
Sabre Men's O70
24.04.:
Epee Women's O40
24.04.:
Epee Women's O50
24.04.:
Epee Women's O60
24.04.:
Epee Women's O70
24.04.:
Epee Men's O40
24.04.:
Epee Men's O50
24.04.:
Epee Men's O60
24.04.:
Epee Men's O70
Last transmission: 23.04.2022 15:11 | ekays Fechtsport
Seeding
16er Tableau
8er Tableau
,
Halbfinale
,
Finale
Seeding
16er Tableau
8er Tableau
Halbfinale
Finale
16er Tableau
16er Tableau: 1
Back to top
#1
Back to top
1
BERNAU Ulrike
SC Berlin
GER
16
*** bye ***
16er Tableau: 2
Back to top
#2
Back to top
9
STABER Jeanine
Bremen 1860 Fechten
GER
D
4
GSCHING Alexander
10
8
MAIER Jennifer
KTF Luitpold München
GER
V
10
16er Tableau: 3
Back to top
#3
Back to top
5
BURKHARDT Katja
MTV München
GER
12
*** bye ***
16er Tableau: 4
Back to top
#4
Back to top
13
*** bye ***
4
MITNACHT Maren
CTG Koblenz
GER
16er Tableau: 5
Back to top
#5
Back to top
3
HELDMANN Tanja
FC Rüsselsheim
GER
14
*** bye ***
16er Tableau: 6
Back to top
#6
Back to top
11
*** bye ***
6
KROGGEL Katharina
FK Hannover
GER
16er Tableau: 7
Back to top
#7
Back to top
7
HIRSCHAUER Natalie
Freiburger TS
GER
10
*** bye ***
16er Tableau: 8
Back to top
#8
Back to top
15
*** bye ***
2
SCHORMAIR Barbara
KTF Luitpold München
GER
8er Tableau
8er Tableau: 1
Back to top
#1
Back to top
1
BERNAU Ulrike
SC Berlin
GER
V
10
VANDENBERK Florian
2
8
MAIER Jennifer
KTF Luitpold München
GER
D
2
8er Tableau: 2
Back to top
#2
Back to top
5
BURKHARDT Katja
MTV München
GER
D
5
SOURISSEAUX Enrico
3
4
MITNACHT Maren
CTG Koblenz
GER
V
10
8er Tableau: 3
Back to top
#3
Back to top
3
HELDMANN Tanja
FC Rüsselsheim
GER
V
10
GSCHING Alexander
4
6
KROGGEL Katharina
FK Hannover
GER
D
9
8er Tableau: 4
Back to top
#4
Back to top
7
HIRSCHAUER Natalie
Freiburger TS
GER
D
3
POTRATZ Ricardo
5
2
SCHORMAIR Barbara
KTF Luitpold München
GER
V
10
Halbfinale
Halbfinale: 1
Back to top
#1
Back to top
1
BERNAU Ulrike
SC Berlin
GER
V
10
KOSACK Maik
6
4
MITNACHT Maren
CTG Koblenz
GER
D
4
Halbfinale: 2
Back to top
#2
Back to top
3
HELDMANN Tanja
FC Rüsselsheim
GER
D
3
GASPER Christian
11
2
SCHORMAIR Barbara
KTF Luitpold München
GER
V
10
Finale
Finale: 1
Back to top
#1
Back to top
1
BERNAU Ulrike
SC Berlin
GER
V
10
GSCHING Alexander
6
2
SCHORMAIR Barbara
KTF Luitpold München
GER
D
7
Back to top