English
·
Deutsch
·
Français
·
Off. Landesmeisterschaft Sachsen-Anhalt
Degen
weiblich
B-Jugend (J)
Einzel
Bitterfeld (GER)
January 27, 2018
Overview
General
Starter
DE Table
Results
More
Medals Standing
Referee Statistics
Referees
Documents
other
competitions
Overview
Medals Standing
27.01.:
Epee Women's U14+U13
27.01.:
Epee Women's U13+U12
27.01.:
Epee Men's U14+U13
27.01.:
Epee Men's U13+U12
28.01.:
Foil Women's U14+U13
28.01.:
Foil Women's U13+U12
28.01.:
Foil Women's U12+U11
28.01.:
Foil Women's U11
28.01.:
Foil Women's U10+U9
28.01.:
Foil Men's U14+U13
28.01.:
Foil Men's U13+U12
28.01.:
Foil Men's U12+U11
28.01.:
Foil Men's U11
28.01.:
Foil Men's U10+U9
Last transmission: 27.01.2018 14:51 | Steve Glinka
Seeding
16er Tableau
8er Tableau
,
Halbfinale
,
Finale
Seeding
16er Tableau
8er Tableau
Halbfinale
Finale
16er Tableau
16er Tableau: 1
Back to top
#1
Back to top
1
BRÜCKNER Johanna
FC Berlin Südwest
GER
16
*** bye ***
16er Tableau: 2
Back to top
#2
Back to top
9
RUS Samantha Virginia
Fechtzentrum Berlin e.V.
GER
D
6
HÜBNER Moritz
13:05
1
8
NININ Serafina
OSC Berlin
GER
V
8
16er Tableau: 3
Back to top
#3
Back to top
5
WALTHER Kimberly
FSV Görlitz
GER
12
*** bye ***
16er Tableau: 4
Back to top
#4
Back to top
13
*** bye ***
4
KURLUS Carina Kim
TSV Berlin-Wittenau
GER
16er Tableau: 5
Back to top
#5
Back to top
3
RÖSELER Josie
FC Leipzig
GER
14
*** bye ***
16er Tableau: 6
Back to top
#6
Back to top
11
*** bye ***
6
MIELKE Lisa Marie
Fechtzentrum Berlin e.V.
GER
16er Tableau: 7
Back to top
#7
Back to top
7
HELMRATH Emilia
OSC Berlin
GER
V
10
HAASE Jennifer
13:05
4
10
ZIMMERMANN Judith Alex
FC Leipzig
GER
D
4
16er Tableau: 8
Back to top
#8
Back to top
15
*** bye ***
2
GIORDANO Ginevra
FC Berlin Südwest
ITA
8er Tableau
8er Tableau: 1
Back to top
#1
Back to top
1
BRÜCKNER Johanna
FC Berlin Südwest
GER
V
10
EHRT Chantall
13:35
1
8
NININ Serafina
OSC Berlin
GER
D
5
8er Tableau: 2
Back to top
#2
Back to top
5
WALTHER Kimberly
FSV Görlitz
GER
V
10
HAASE Jennifer
13:35
2
4
KURLUS Carina Kim
TSV Berlin-Wittenau
GER
D
2
8er Tableau: 3
Back to top
#3
Back to top
3
RÖSELER Josie
FC Leipzig
GER
V
10
HÜBNER Moritz
13:35
3
6
MIELKE Lisa Marie
Fechtzentrum Berlin e.V.
GER
D
7
8er Tableau: 4
Back to top
#4
Back to top
7
HELMRATH Emilia
OSC Berlin
GER
D
5
KEITEL Babett
13:35
4
2
GIORDANO Ginevra
FC Berlin Südwest
ITA
V
10
Halbfinale
Halbfinale: 1
Back to top
#1
Back to top
1
BRÜCKNER Johanna
FC Berlin Südwest
GER
V
7
BECKER Lilly Quile
14:05
2
4
WALTHER Kimberly
FSV Görlitz
GER
D
1
Halbfinale: 2
Back to top
#2
Back to top
3
RÖSELER Josie
FC Leipzig
GER
D
3
BRAUN Denny
14:05
4
2
GIORDANO Ginevra
FC Berlin Südwest
ITA
V
8
Finale
Finale: 1
Back to top
#1
Back to top
1
BRÜCKNER Johanna
FC Berlin Südwest
GER
D
3
HERZ Amelie
15:05
2
2
GIORDANO Ginevra
FC Berlin Südwest
ITA
V
4
Back to top