English
·
Deutsch
·
Français
·
Berliner Meisterschaft
Degen
Damen
U17
Individuell
Berlin (GER)
December 11, 2021
Overview
General
Starter
Vorrunde
DE Table
Results
More
Medals Standing
Referee Statistics
Referees
Documents
other
competitions
Overview
Medals Standing
11.12.:
Epee Women's U17
11.12.:
Epee Men's U17
12.12.:
Epee Women's U20
12.12.:
Epee Men's U20
Last transmission: 11.12.2021 15:02 | Berliner Fechterbund e.V.
Seeding
16er Tableau
8er Tableau
,
Halbfinale
,
Finale
Seeding
16er Tableau
8er Tableau
Halbfinale
Finale
16er Tableau
16er Tableau: 1
Back to top
#1
Back to top
1
FRIGEWSKI Joy
TSV Berlin-Wittenau
GER
16
*** bye ***
16er Tableau: 2
Back to top
#2
Back to top
9
REDLICH Marlene
Fechtzentrum Berlin
GER
V
15
ANDRITZKI Paul
13:30
3
8
JOHN Joselia
TSV Berlin-Wittenau
GER
D
14
16er Tableau: 3
Back to top
#3
Back to top
5
NETZEBANDT Thula Maj
OSC Berlin
GER
12
*** bye ***
16er Tableau: 4
Back to top
#4
Back to top
13
*** bye ***
4
REINKE Sophie
Fechtzentrum Berlin
GER
16er Tableau: 5
Back to top
#5
Back to top
3
HELMRATH Antonia
OSC Berlin
GER
14
*** bye ***
16er Tableau: 6
Back to top
#6
Back to top
11
*** bye ***
6
JACOBS LEON Maria Isab
OSC Berlin
GER
16er Tableau: 7
Back to top
#7
Back to top
7
KOLBUSA Lucy Lena
Fechtzentrum Berlin
GER
10
*** bye ***
16er Tableau: 8
Back to top
#8
Back to top
15
*** bye ***
2
BRÜCKNER Johanna
OSC Berlin
GER
8er Tableau
8er Tableau: 1
Back to top
#1
Back to top
1
FRIGEWSKI Joy
TSV Berlin-Wittenau
GER
V
15
ANDRITZKI Paul
13:50
2
8
REDLICH Marlene
Fechtzentrum Berlin
GER
D
9
8er Tableau: 2
Back to top
#2
Back to top
5
NETZEBANDT Thula Maj
OSC Berlin
GER
D
10
SCHERKA Lennert
13:50
3
4
REINKE Sophie
Fechtzentrum Berlin
GER
V
15
8er Tableau: 3
Back to top
#3
Back to top
3
HELMRATH Antonia
OSC Berlin
GER
D
14
KLEMENT Leonie
13:50
4
6
JACOBS LEON Maria Isab
OSC Berlin
GER
V
15
8er Tableau: 4
Back to top
#4
Back to top
7
KOLBUSA Lucy Lena
Fechtzentrum Berlin
GER
D
7
VALLERIANI Luca
13:50
5
2
BRÜCKNER Johanna
OSC Berlin
GER
V
15
Halbfinale
Halbfinale: 1
Back to top
#1
Back to top
1
FRIGEWSKI Joy
TSV Berlin-Wittenau
GER
D
12
ANDRITZKI Paul
14:10
2
4
REINKE Sophie
Fechtzentrum Berlin
GER
V
15
Halbfinale: 2
Back to top
#2
Back to top
3
JACOBS LEON Maria Isab
OSC Berlin
GER
D
11
VALLERIANI Luca
14:10
5
2
BRÜCKNER Johanna
OSC Berlin
GER
V
15
Finale
Finale: 1
Back to top
#1
Back to top
1
REINKE Sophie
Fechtzentrum Berlin
GER
D
4
ANDRITZKI Paul
14:30
4
2
BRÜCKNER Johanna
OSC Berlin
GER
V
7
Back to top