No. 1: Results checked
Pi 1 | Su 9:00 |
Referee:
EIFRIG Maximilian Johannes
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHLEGEL Lena DFC Düsseldorf |
1 | D0 | D1 | D1 | D2 | D1 | D1 | 0 | 6 | 30 | 0.000 | -24 | 7. | 60. | ||
GER | ARNELA Lucia FC Tauberbischofsheim |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 2 | 1.000 | 28 | 1. | 1. | ||
GER | GRÜNERT Clara Luise Hamburger FC |
3 | V5 | D1 | V5 | V5 | V5 | D1 | 4 | 22 | 17 | 0.667 | 5 | 3. | 19. | ||
GER | GÜNDEL Aurelia Bremen 1860 Fechten |
4 | V5 | D0 | D1 | D3 | V5 | V5 | 3 | 19 | 21 | 0.500 | -2 | 4. | 33. | ||
GER | UMLAUF Mara Anneke PSV Stuttgart |
5 | V5 | D1 | D3 | V5 | V5 | D0 | 3 | 19 | 22 | 0.500 | -3 | 5. | 35. | ||
GER | KRAUSE Frida FC Rothenbaum |
6 | V5 | D0 | D2 | D3 | D2 | D3 | 1 | 15 | 26 | 0.167 | -11 | 6. | 51. | ||
GER | RATKOGLO Maria SVA Oranienburg |
7 | V5 | D0 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 22 | 15 | 0.667 | 7 | 2. | 18. |
Details
No. 2: Results checked
Pi 2 | Su 9:00 |
Referee:
ISHCHENKO Juliya
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | RUTZ Antonia Fechtcentrum Halle |
1 | D4 | D1 | D0 | V4 | D2 | V5 | 2 | 16 | 24 | 0.333 | -8 | 5. | 44. | ||
GER | HAGEN Helena SC Berlin |
2 | V5 | D1 | D0 | V5 | D1 | D4 | 2 | 16 | 27 | 0.333 | -11 | 6. | 46. | ||
GER | VÖLKER Linn Marie FC Moers |
3 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | 5 | 27 | 12 | 0.833 | 15 | 2. | 9. | ||
GER | EVERS Larissa FC Tauberbischofsheim |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 8 | 1.000 | 22 | 1. | 3. | ||
GER | SELMAYR Sarah TV Feldkirchen |
5 | D3 | D3 | D0 | D0 | V5 | D2 | 1 | 13 | 27 | 0.167 | -14 | 7. | 52. | ||
GER | HINZMANN Charlotte TB Hamburg-Eilbeck |
6 | V5 | V5 | D2 | D3 | D3 | D3 | 2 | 21 | 23 | 0.333 | -2 | 4. | 39. | ||
GER | FELLMANN Emelie TSV Neu-Ulm |
7 | D1 | V5 | D3 | D3 | V5 | V5 | 3 | 22 | 24 | 0.500 | -2 | 3. | 32. |
Details
No. 3: Results checked
Pi 3 | Su 9:00 |
Referee:
VAN DER KOELEN Marco
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | PAVLOVA Eva SC Berlin |
1 | V5 | V5 | D0 | D1 | V5 | V5 | 4 | 21 | 17 | 0.667 | 4 | 3. | 20. | ||
GER | ROSENSTENGEL Merle KSV Weißwasser |
2 | D4 | V5 | D1 | D2 | V5 | V5 | 3 | 22 | 19 | 0.500 | 3 | 4. | 30. | ||
GER | ERTEL Alisa SVA Oranienburg |
3 | D0 | D2 | D0 | D2 | V5 | D0 | 1 | 9 | 27 | 0.167 | -18 | 6. | 55. | ||
GER | ZONI Lea Fechtcentrum Halle |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 5 | 1.000 | 25 | 1. | 2. | ||
GER | BAUER Fenja TG Hanau |
5 | V5 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | Abandon | ||||||||
GER | STIRNWEIS Isabelle TSV Trudering |
6 | D1 | D0 | D2 | D0 | D0 | D0 | 0 | 3 | 30 | 0.000 | -27 | 7. | 61. | ||
GER | FRANKE Lena Inken TV Haueneberstein |
7 | D2 | D2 | V5 | D1 | D0 | V5 | 2 | 15 | 20 | 0.333 | -5 | 5. | 42. |
Details
No. 4: Results checked
Pi 4 | Su 9:00 |
Referee:
PERELMANN Mark
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HARTFELDER Nicole FC Moers |
1 | V5 | D3 | V4 | D4 | V5 | V5 | 4 | 26 | 19 | 0.667 | 7 | 4. | 17. | ||
GER | GUO Ellen Yiyun FC Grunewald |
2 | D1 | D2 | D1 | D2 | V5 | V4 | 2 | 15 | 24 | 0.333 | -9 | 5. | 45. | ||
GER | KURLUS Carina Kim SVA Oranienburg |
3 | V5 | V5 | D0 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 15 | 0.833 | 10 | 2. | 13. | ||
GER | BENEDIX Martha Fechtclub Radebeul |
4 | D3 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | 4 | 27 | 11 | 0.667 | 16 | 3. | 16. | ||
GER | FRIGEWSKI Joy TSV Berlin-Wittenau |
5 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 16 | 0.833 | 12 | 1. | 10. | ||
GER | PALADINI Giuliana TV Haueneberstein |
6 | D4 | D2 | D0 | D1 | D0 | V4 | 1 | 11 | 27 | 0.167 | -16 | 6. | 54. | ||
GER | FRITSCH Greta SC Berlin |
7 | D1 | D2 | D2 | D0 | D1 | D2 | 0 | 8 | 28 | 0.000 | -20 | 7. | 57. |
Details
No. 5: Results checked
Pi 5 | Su 9:00 |
Referee:
GASPER Christian
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | JAKOB Mia PSV Stuttgart |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | 5 | 28 | 13 | 0.833 | 15 | 1. | 8. | ||
GER | SCHNARR Pia TFC Hanau |
2 | D3 | D4 | V5 | V5 | D4 | V5 | 3 | 26 | 22 | 0.500 | 4 | 3. | 28. | ||
GER | ARNOLD Stella Chemnitzer PSV |
3 | D0 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 22 | 24 | 0.667 | -2 | 2. | 22. | ||
GER | POPOV Maria TSV Neu-Ulm |
4 | D1 | D2 | D4 | V5 | D4 | D3 | 1 | 19 | 28 | 0.167 | -9 | 7. | 49. | ||
GER | GESCH Rubina Rose Quernheimer FC |
5 | D3 | D3 | V5 | D3 | V5 | V5 | 3 | 24 | 22 | 0.500 | 2 | 4. | 31. | ||
GER | ROHNER Emilia SC Berlin |
6 | D1 | V5 | D4 | V5 | D4 | V5 | 3 | 24 | 27 | 0.500 | -3 | 5. | 34. | ||
BEL | GELISSEN Lopke Schermkring Herckenrode |
7 | V5 | D2 | D2 | V5 | D1 | D4 | 2 | 19 | 26 | 0.333 | -7 | 6. | 43. |
Details
No. 6: Results checked
Pi 6 | Su 9:00 |
Referee:
MORANDI Carlotta Sophie
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HASSINGER Sophie FSC Cottbus |
1 | V5 | D4 | V5 | D1 | D1 | V5 | 3 | 21 | 17 | 0.500 | 4 | 3. | 29. | ||
GER | FISCHER Marie OSC Berlin |
2 | D0 | D1 | V5 | D2 | V5 | V3 | 3 | 16 | 20 | 0.500 | -4 | 5. | 37. | ||
GER | BRAUN Annemarie FC Moers |
3 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | 5 | 29 | 14 | 0.833 | 15 | 1. | 7. | ||
GER | HUBOLD Pia FSC Jena |
4 | D2 | D0 | D2 | V5 | V5 | V5 | 3 | 19 | 22 | 0.500 | -3 | 4. | 35. | ||
GER | SCHNARR Sophia TFC Hanau |
5 | V5 | V4 | V5 | D3 | V5 | V3 | 5 | 25 | 14 | 0.833 | 11 | 2. | 11. | ||
GER | BUCHWALD Lisbeth Bremen 1860 Fechten |
6 | V5 | D4 | D2 | D1 | D1 | V5 | 2 | 18 | 22 | 0.333 | -4 | 6. | 41. | ||
GER | KÖLL Teresa TV Feldkirchen |
7 | D0 | D2 | D0 | D3 | D1 | D1 | 0 | 7 | 26 | 0.000 | -19 | 7. | 56. |
Details
No. 7: Results checked
Pi 7 | Su 9:00 |
Referee:
CHRISTEN Roman
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | WICHMANN Elisabeth Bremen 1860 Fechten |
1 | V3 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 5 | 27 | 18 | 0.833 | 9 | 2. | 14. | ||
GER | KRAFT Maja TSG Weinheim |
2 | D2 | D1 | D3 | V5 | V5 | D4 | 2 | 20 | 23 | 0.333 | -3 | 5. | 40. | ||
GER | ENGLER Eva FC Moers |
3 | D4 | V5 | V5 | D2 | V5 | D4 | 3 | 25 | 19 | 0.500 | 6 | 4. | 27. | ||
GER | BERGER Julia SC Berlin |
4 | V5 | V5 | D1 | V5 | V5 | V5 | 5 | 26 | 16 | 0.833 | 10 | 1. | 12. | ||
GER | AL HASHIM Rana Fechtcentrum Halle |
5 | D1 | D2 | V5 | D1 | D1 | D3 | 1 | 13 | 27 | 0.167 | -14 | 7. | 52. | ||
GER | MAHUTKA Malin Ava Blau-Weiss Buchholz |
6 | D3 | D3 | D2 | D1 | V5 | D2 | 1 | 16 | 26 | 0.167 | -10 | 6. | 50. | ||
GER | METZ Thea TFC Hanau |
7 | D3 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 25 | 23 | 0.667 | 2 | 3. | 21. |
Details
No. 8: Results checked
Pi 8 | Su 9:00 |
Referee:
ENACHE-MIJA Bianca
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | PERL Marie Fechtclub Radebeul |
1 | D1 | D4 | V5 | V5 | V5 | 3 | 20 | 18 | 0.600 | 2 | 4. | 26. | ||
GER | HERWIG Finja Malu FSC Cottbus |
2 | V5 | D4 | V5 | D0 | V5 | 3 | 19 | 15 | 0.600 | 4 | 3. | 25. | ||
GER | SEIFFERT Veranika SC Berlin |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 11 | 1.000 | 14 | 1. | 5. | ||
GER | SOULEMEZI Eleftheria Fechtclub München |
4 | D4 | D3 | D0 | D2 | V5 | 1 | 14 | 22 | 0.200 | -8 | 5. | 48. | ||
GER | HÖPFL Amelie FC Tauberbischofsheim |
5 | D4 | V5 | D3 | V5 | V5 | 3 | 22 | 12 | 0.600 | 10 | 2. | 23. | ||
GER | NEUBAUER Aila FSC Jena |
6 | D0 | D1 | D0 | D2 | D0 | 0 | 3 | 25 | 0.000 | -22 | 6. | 59. |
Details
No. 9: Results checked
Pi 9 | Su 9:00 |
Referee:
STÖHR Bernd
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HERWIG Merle FSC Cottbus |
1 | D3 | V5 | D3 | V5 | V5 | 3 | 21 | 15 | 0.600 | 6 | 3. | 24. | ||
GER | TROPMANN Anastasia FC Tauberbischofsheim |
2 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 22 | 13 | 0.800 | 9 | 2. | 15. | ||
GER | RANFT Abby Fechtclub Radebeul |
3 | D4 | D3 | D1 | V5 | D1 | 1 | 14 | 21 | 0.200 | -7 | 5. | 47. | ||
GER | GAMKE Ella TV Markkleeberg |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 8 | 1.000 | 17 | 1. | 4. | ||
GER | POPOV Anna - Sophia TG Biberach |
5 | D0 | D1 | D1 | D0 | D3 | 0 | 5 | 25 | 0.000 | -20 | 6. | 58. | ||
GER | BAAS Svenja TFC Hanau |
6 | D1 | D1 | V5 | D2 | V5 | 2 | 14 | 19 | 0.400 | -5 | 4. | 38. |
Details