No. 1: Results checked
Pi 1 | Sa 9:00 |
Referee:
BONAH Luis
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | GARCIA-SCHILLER Julian FC Würth Künzelsau |
1 | V5 | V5 | D2 | D4 | V5 | D0 | 3 | 21 | 23 | 0.500 | -2 | 5. | 40. | ||
GER | SCHÖNHOLZ Pascal TSG Eislingen |
2 | D1 | D0 | D1 | D0 | D1 | D1 | 0 | 4 | 30 | 0.000 | -26 | 7. | 76. | ||
GER | FUNK Andrej FC Tauberbischofsheim |
3 | D4 | V5 | D3 | D1 | D2 | D2 | 1 | 17 | 25 | 0.167 | -8 | 6. | 57. | ||
GER | HEIDKAMP Neil TG Herford |
4 | V5 | V5 | V5 | D3 | D4 | V5 | 4 | 27 | 18 | 0.667 | 9 | 3. | 28. | ||
GER | SEEFELD Eric Simon Fechtzentrum Solingen e.V. |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | 5 | 28 | 15 | 0.833 | 13 | 1. | 16. | ||
GER | SEWALD Julian KTF Luitpold München |
6 | D3 | V5 | V5 | V5 | D2 | D3 | 3 | 23 | 22 | 0.500 | 1 | 4. | 35. | ||
BEL | KURVERS Lester 1 Confrerie Gent |
7 | V5 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 5 | 27 | 14 | 0.833 | 13 | 2. | 17. |
No. 2: Results checked
Pi 2 | Sa 9:00 |
Referee:
BERGER Svend
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | ROBER Julian TV Ratingen FA |
1 | V5 | D3 | V5 | D4 | V5 | V5 | 4 | 27 | 14 | 0.667 | 13 | 2. | 25. | ||
GER | WEBER Jan Martin TSC Eintr. Dortmund |
2 | D2 | D1 | D4 | D1 | D1 | V5 | 1 | 14 | 26 | 0.167 | -12 | 6. | 61. | ||
GER | SCHMITZ Peter Fechtzentrum Solingen e.V. |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 11 | 1.000 | 19 | 1. | 6. | ||
GER | LINDEK Jonas TSV Bayer Dormagen |
4 | D1 | V5 | D2 | D4 | D2 | V5 | 2 | 19 | 24 | 0.333 | -5 | 5. | 47. | ||
GER | GEIGER Lars TSG Eislingen |
5 | V5 | V5 | D1 | V5 | D0 | V5 | 4 | 21 | 23 | 0.667 | -2 | 4. | 32. | ||
BEL | VANNIEUWENBORGH Gijs 1 SC Parcival |
6 | D1 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 4 | 25 | 13 | 0.667 | 12 | 3. | 26. | ||
GER | WORTMANN Paul TG Herford |
7 | D0 | D1 | D0 | D0 | D4 | D0 | 0 | 5 | 30 | 0.000 | -25 | 7. | 75. |
No. 3: Results checked
Pi 3 | Sa 9:00 |
Referee:
MÜND Martin
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | TALIB REDA Daniel Ali OFC Bonn |
1 | V5 | D0 | D2 | D3 | D2 | D1 | 1 | 13 | 26 | 0.167 | -13 | 6. | 63. | ||
BEL | DERDE Florimond 1 |
2 | D1 | D1 | D0 | D1 | D4 | D0 | 0 | 7 | 30 | 0.000 | -23 | 7. | 73. | ||
GER | STITZ Marius FC Tauberbischofsheim |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 6 | 1.000 | 24 | 1. | 1. | ||
GER | LORSCHIEDTER Yannik FR Nürnberg |
4 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 12 | 0.833 | 16 | 2. | 11. | ||
GER | WITTMANN Liam TSV Weilheim |
5 | V5 | V5 | D0 | D1 | V5 | D4 | 3 | 20 | 21 | 0.500 | -1 | 4. | 39. | ||
GER | GÖTZ Maximilian Fechtzentrum Solingen e.V. |
6 | V5 | V5 | D1 | D3 | D2 | V5 | 3 | 21 | 24 | 0.500 | -3 | 5. | 41. | ||
GER | GRÜGER Malte Alexander TSC Eintr. Dortmund |
7 | V5 | V5 | D1 | D1 | V5 | D3 | 3 | 20 | 20 | 0.500 | 0 | 3. | 36. |
No. 4: Results checked
Pi 4 | Sa 9:00 |
Referee:
BONAH Raoul
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | KOBER Ferdinand KTF Luitpold München |
1 | D1 | V5 | V5 | D1 | V5 | D2 | 3 | 19 | 25 | 0.500 | -6 | 4. | 44. | ||
GER | HAFERMAAS Frederick FSV Mülheim/Ruhr |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | 5 | 26 | 14 | 0.833 | 12 | 2. | 19. | ||
BEL | VOLCKAERT Cedric 1 |
3 | D3 | D1 | D2 | D1 | V5 | D0 | 1 | 12 | 28 | 0.167 | -16 | 7. | 66. | ||
GER | JUNGHANß Carl PSV Rostock |
4 | D3 | D2 | V5 | D3 | V5 | D3 | 2 | 21 | 26 | 0.333 | -5 | 5. | 46. | ||
GER | BEYER Luis MTV Mainz |
5 | V5 | D1 | V5 | V5 | D2 | D2 | 3 | 20 | 20 | 0.500 | 0 | 3. | 36. | ||
GER | KRAUSE Samuel FC Würth Künzelsau |
6 | D4 | D4 | D3 | D4 | V5 | D2 | 1 | 22 | 27 | 0.167 | -5 | 6. | 56. | ||
GER | DISLER Julian Fechtzentrum Solingen e.V. |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 10 | 1.000 | 20 | 1. | 4. |
No. 5: Results checked
Pi 5 | Sa 9:00 |
Referee:
OOSTERBOSCH Thibault
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHAATH Maximilian FSV Mülheim/Ruhr |
1 | D1 | D1 | D2 | D1 | D2 | V5 | 1 | 12 | 25 | 0.167 | -13 | 6. | 64. | ||
GER | WEICHERT Luc OFC Bonn |
2 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 27 | 12 | 0.833 | 15 | 2. | 14. | ||
GER | FUNKE Timon FC Würth Künzelsau |
3 | V5 | V5 | V5 | D0 | V5 | V5 | 5 | 25 | 12 | 0.833 | 13 | 3. | 18. | ||
GER | PELZ Jarnu Fechtzentrum Solingen e.V. |
4 | V5 | D1 | D0 | D0 | V5 | D3 | 2 | 14 | 24 | 0.333 | -10 | 5. | 54. | ||
GER | KUZMIN Leon FC Tauberbischofsheim |
5 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 11 | 0.833 | 17 | 1. | 10. | ||
BEL | SABBE Jasper 1 CE Embourg |
6 | V5 | D0 | D2 | D2 | D2 | D1 | 1 | 12 | 27 | 0.167 | -15 | 7. | 65. | ||
GER | WERNER Felix TSV Bayer Dormagen |
7 | D0 | D2 | D2 | V5 | D3 | V5 | 2 | 17 | 24 | 0.333 | -7 | 4. | 49. |
No. 6: Results checked
Pi 6 | Sa 9:00 |
Referee:
GÄBELEIN Michael
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | UFERT Justus TSC Eintr. Dortmund |
1 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 9 | 0.833 | 19 | 2. | 9. | ||
GER | CONNEMANN Maik TSV Bayer Dormagen |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 12 | 1.000 | 18 | 1. | 7. | ||
GER | KALTER Felix CTG Koblenz |
3 | D2 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 26 | 11 | 0.667 | 15 | 3. | 24. | ||
BEL | DE VISSCHER Jerome 1 |
4 | D0 | D0 | D1 | D3 | V5 | D1 | 1 | 10 | 28 | 0.167 | -18 | 7. | 70. | ||
GER | HAFERMAAS Jonathan FSV Mülheim/Ruhr |
5 | D1 | D1 | D0 | V5 | V5 | D3 | 2 | 15 | 23 | 0.333 | -8 | 4. | 50. | ||
GER | ANTONIK Frederik TSV Grünwald |
6 | D0 | D1 | D0 | D3 | D0 | V5 | 1 | 9 | 26 | 0.167 | -17 | 6. | 69. | ||
GER | BERLAGE Paul Philipp TV Jahn Oelde |
7 | D1 | D3 | D0 | V5 | V5 | D1 | 2 | 15 | 24 | 0.333 | -9 | 5. | 51. |
No. 7: Results checked
Pi 7 | Sa 9:00 |
Referee:
GOLDBERG Sierra
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FUNK Eduard FC Tauberbischofsheim |
1 | D2 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | 4 | 24 | 21 | 0.667 | 3 | 3. | 31. | ||
GER | MEKA Valentin TSV Bayer Dormagen |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 7 | 1.000 | 23 | 1. | 2. | ||
GER | STIEBER Grigorij CTG Koblenz |
3 | D4 | D1 | D2 | D1 | V5 | V5 | 2 | 18 | 22 | 0.333 | -4 | 5. | 45. | ||
GER | BRANDT Christian TSV Grünwald |
4 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 27 | 13 | 0.833 | 14 | 2. | 15. | ||
GER | PIECHA Robert OFC Bonn |
5 | D4 | D2 | V5 | D3 | V5 | V5 | 3 | 24 | 18 | 0.500 | 6 | 4. | 33. | ||
BEL | BIRGEN Danneels 1 de Klauwaerts |
6 | D1 | D0 | D1 | D0 | D1 | D1 | 0 | 4 | 30 | 0.000 | -26 | 7. | 76. | ||
GER | HABIG Mattis Philip TV Ratingen FA |
7 | D2 | D0 | D1 | D1 | D1 | V5 | 1 | 10 | 26 | 0.167 | -16 | 6. | 67. |
No. 8: Results checked
Pi 8 | Sa 9:00 |
Referee:
BUJDOSO Imre
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | NEUHÄUSER Marc TV Wetzlar |
1 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 19 | 0.833 | 10 | 2. | 21. | ||
GER | LOHMANN Nico Fechtzentrum Solingen e.V. |
2 | D2 | D2 | V5 | V5 | D0 | D2 | 2 | 16 | 26 | 0.333 | -10 | 5. | 53. | ||
GER | VON BUCH Simon TSG Eislingen |
3 | D3 | V5 | V5 | V5 | D1 | D1 | 3 | 20 | 20 | 0.500 | 0 | 4. | 36. | ||
GER | KRAUS Kilian TSV Grünwald |
4 | V5 | D2 | D0 | D2 | D0 | D0 | 1 | 9 | 29 | 0.167 | -20 | 7. | 71. | ||
GER | EGOROV Mikhail MTV Mainz |
5 | D2 | D4 | D3 | V5 | D0 | D2 | 1 | 16 | 27 | 0.167 | -11 | 6. | 59. | ||
BEL | HEMELSOET Elias 1 Confrerie Gent |
6 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | 4 | 27 | 11 | 0.667 | 16 | 3. | 22. | ||
GER | KASCHUB Florian TSV Bayer Dormagen |
7 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 14 | 0.833 | 15 | 1. | 12. |
No. 9: Results checked
Pi 9 | Sa 9:00 |
Referee:
EIFLER Nils
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | TOMALIK Tobias Fechtzentrum Solingen e.V. |
1 | V5 | V5 | D1 | V5 | D1 | V5 | 4 | 22 | 17 | 0.667 | 5 | 3. | 30. | ||
GER | WAGNER Jonas TV Wetzlar |
2 | D2 | D1 | D4 | D1 | D1 | D4 | 0 | 13 | 30 | 0.000 | -17 | 7. | 72. | ||
GER | WRANGEL Johann KTF Luitpold München |
3 | D2 | V5 | D0 | D2 | D1 | D4 | 1 | 14 | 26 | 0.167 | -12 | 6. | 61. | ||
GER | BUHR Sören Königsbacher SC |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | V5 | 5 | 28 | 13 | 0.833 | 15 | 2. | 13. | ||
GER | KOß Tyll PSV Rostock |
5 | D2 | V5 | V5 | D3 | D4 | V5 | 3 | 24 | 20 | 0.500 | 4 | 4. | 34. | ||
GER | METHNER Philipp-Bernd TSV Bayer Dormagen |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 10 | 1.000 | 20 | 1. | 4. | ||
BEL | JURRE Devos 1 |
7 | D1 | V5 | V5 | D0 | D2 | D0 | 2 | 13 | 28 | 0.333 | -15 | 5. | 55. |
No. 10: Results checked
Pi 10 | Sa 9:00 |
Referee:
KÖCK Lars Benedikt
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | WAGNER Lucas TSG Eislingen |
1 | D3 | V5 | D4 | D3 | D1 | D1 | 1 | 17 | 25 | 0.167 | -8 | 5. | 57. | ||
GER | LEDERER Yannick OFC Bonn |
2 | V5 | V5 | V5 | D2 | V5 | D2 | 4 | 24 | 18 | 0.667 | 6 | 3. | 29. | ||
BEL | STAS DE RICHELLE Arnaud 1 |
3 | D0 | D1 | D1 | D1 | V5 | D2 | 1 | 10 | 27 | 0.167 | -17 | 7. | 68. | ||
GER | HOLZ Mick TV Wetzlar |
4 | V5 | D3 | V5 | D0 | V5 | D2 | 3 | 20 | 24 | 0.500 | -4 | 4. | 42. | ||
GER | BONDAR Samuel PSV Rostock |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 7 | 1.000 | 23 | 1. | 2. | ||
GER | RIETH Johannes MTV Mainz |
6 | V5 | D1 | D2 | D4 | D0 | D3 | 1 | 15 | 26 | 0.167 | -11 | 6. | 60. | ||
GER | KOCHENDÖRFER Ben Fechtzentrum Solingen e.V. |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | V5 | 5 | 26 | 15 | 0.833 | 11 | 2. | 20. |
No. 11: Results checked
Pi 11 | Sa 9:00 |
Referee:
EIFLER Kira
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HAMACHER Felix TSV Kenten |
1 | V5 | V5 | D1 | D0 | V5 | D3 | 3 | 19 | 23 | 0.500 | -4 | 4. | 43. | ||
GER | MÜLLER Max Laurin OFC Bonn |
2 | D3 | D1 | D2 | D2 | V5 | V5 | 2 | 18 | 24 | 0.333 | -6 | 5. | 48. | ||
GER | LIERSCH Ferdinand Königsbacher SC |
3 | D4 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 4 | 28 | 18 | 0.667 | 10 | 3. | 27. | ||
GER | KÜHLING Julian TSV Bayer Dormagen |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 13 | 1.000 | 17 | 1. | 8. | ||
BEL | VAN DYCK Jasper 1 de Klauwaerts |
5 | V5 | V5 | D4 | D3 | V5 | V5 | 4 | 27 | 12 | 0.667 | 15 | 2. | 23. | ||
GER | KASSEBAUM Jost TSC Eintr. Dortmund |
6 | D1 | D4 | D1 | D0 | D0 | D1 | 0 | 7 | 30 | 0.000 | -23 | 7. | 73. | ||
BEL | VAN PAASSEN Jacob 1 Confrerie Gent |
7 | V5 | D0 | D2 | D3 | D0 | V5 | 2 | 15 | 24 | 0.333 | -9 | 6. | 51. |