No. 1: Results checked
Pi 1 | sab 9:00 |
Referee:
DRESCHER Tim
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | GÜNTHER Till FC Grunewald |
1 | D0 | V5 | D1 | D1 | D4 | D2 | 1 | 13 | 29 | 0.167 | -16 | 7. | 87. | ||
GER | ENZMANN Jonas FC Leipzig |
2 | V5 | V4 | V5 | D1 | V5 | D3 | 4 | 23 | 21 | 0.667 | 2 | 3. | 36. | ||
GER | BERNER Constantin SV Waldkirch |
3 | D4 | D3 | D3 | D2 | D2 | V5 | 1 | 19 | 28 | 0.167 | -9 | 6. | 84. | ||
GER | LUCAS Tim OFC Bonn |
4 | V5 | D4 | V5 | D3 | V5 | D3 | 3 | 25 | 22 | 0.500 | 3 | 4. | 43. | ||
GER | BIRKENMAIER Marco VFB Friedrichshafen |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | 5 | 27 | 13 | 0.833 | 14 | 1. | 8. | ||
GER | KLEINER Lukas FC Hardheim-Höpfingen |
6 | V5 | D4 | V5 | D3 | D1 | D2 | 2 | 20 | 26 | 0.333 | -6 | 5. | 74. | ||
GER | DEHN Julius EFG Essen |
7 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 17 | 0.833 | 12 | 2. | 9. |
No. 2: Results checked
Pi 2 | sab 9:00 |
Referee:
BLANK Karen Antonia
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | LÖFLATH Jonas TV Augsburg |
1 | D4 | D4 | D3 | D1 | V5 | D3 | 1 | 20 | 27 | 0.167 | -7 | 6. | 79. | ||
GER | HUSEMANN Luca EFG Essen |
2 | V5 | D4 | D1 | V5 | V5 | V5 | 4 | 25 | 22 | 0.667 | 3 | 3. | 31. | ||
GER | GENTNER Julian Heidenheimer SB |
3 | V5 | V5 | D2 | D3 | V5 | V5 | 4 | 25 | 23 | 0.667 | 2 | 4. | 34. | ||
GER | SCHUMACHER Moritz TSV Hagen |
4 | V5 | V5 | V5 | D0 | V5 | D3 | 4 | 23 | 19 | 0.667 | 4 | 2. | 29. | ||
GER | FISCHER Artur FC Leipzig |
5 | V5 | D1 | V5 | V5 | V5 | V4 | 5 | 25 | 15 | 0.833 | 10 | 1. | 11. | ||
GER | REIN Anton MTV Saalfeld |
6 | D2 | D3 | D2 | D3 | D3 | D2 | 0 | 15 | 30 | 0.000 | -15 | 7. | 91. | ||
GER | KNORR-KARANIKOLAS Alexander Fechtverein Heidelberg |
7 | V5 | D4 | D3 | V5 | D3 | V5 | 3 | 25 | 22 | 0.500 | 3 | 5. | 43. |
No. 3: Results checked
Pi 3 | sab 9:00 |
Referee:
SOMMER Fiona
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SEIBERT Jakob TV Ingolstadt |
1 | D1 | V5 | V5 | V5 | D2 | D3 | 3 | 21 | 19 | 0.500 | 2 | 5. | 50. | ||
GER | VELTRUP Paul Fecht Club Krefeld |
2 | V2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 27 | 14 | 1.000 | 13 | 1. | 5. | ||
GER | AUERSWALD Marius TSV Hagen |
3 | D2 | D4 | V5 | D3 | V5 | V5 | 3 | 24 | 20 | 0.500 | 4 | 4. | 42. | ||
GER | KALLENBRUNNEN Mark TSV Speyer |
4 | D2 | D0 | D1 | D2 | D0 | V5 | 1 | 10 | 28 | 0.167 | -18 | 7. | 89. | ||
GER | TALAN Jan TV Augsburg |
5 | D3 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 26 | 21 | 0.667 | 5 | 2. | 26. | ||
GER | HANS Bastian TG Rohrbach |
6 | V5 | D4 | D3 | V5 | D2 | V5 | 3 | 24 | 19 | 0.500 | 5 | 3. | 40. | ||
GER | DEIßLER Niklas Heidenheimer SB |
7 | V5 | D2 | D1 | D3 | D4 | D2 | 1 | 17 | 28 | 0.167 | -11 | 6. | 85. |
No. 4: Results checked
Pi 4 | sab 9:00 |
Referee:
LANGEN Andreas
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHÖFFLER Jakob TV Augsburg |
1 | V4 | D1 | V5 | V5 | V5 | / | 4 | 20 | 14 | 0.800 | 6 | 2. | 17. | ||
GER | WESTERDORF Moritz TV Gladbeck |
2 | D1 | D3 | V5 | V5 | D1 | / | 2 | 15 | 18 | 0.400 | -3 | 4. | 65. | ||
GER | VON LAUE Gerrit TSG Reutlingen |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | / | 4 | 22 | 13 | 0.800 | 9 | 1. | 16. | ||
GER | THIELE Tom FC Leipzig |
4 | D2 | D4 | D1 | V5 | V5 | / | 2 | 17 | 23 | 0.400 | -6 | 5. | 66. | ||
GER | DEIMLING Jonas TG Frankenthal |
5 | D2 | D0 | D3 | D4 | D1 | / | 0 | 10 | 25 | 0.000 | -15 | 6. | 92. | ||
GER | FISCHER Jonas Dresdener FC |
6 | D4 | V5 | V5 | D4 | V5 | / | 3 | 23 | 14 | 0.600 | 9 | 3. | 39. | ||
GER | PYSCHIK Paul-Philipp Frankfurter TV |
7 | / | / | / | / | / | / | Did not start |
No. 5: Results checked
Pi 5 | sab 9:00 |
Referee:
ROSENBAUM Florian
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | KETZER Maximilian KSZU Meiningen |
1 | D4 | D3 | D3 | V5 | V5 | V5 | 3 | 25 | 21 | 0.500 | 4 | 3. | 41. | ||
GER | KIENZLE Marlin SV Waldkirch |
2 | V5 | D3 | D3 | D3 | V5 | V5 | 3 | 24 | 24 | 0.500 | 0 | 4. | 54. | ||
GER | POLNER David Osnabrücker SC |
3 | V5 | V5 | D3 | D1 | V5 | D3 | 3 | 22 | 25 | 0.500 | -3 | 5. | 63. | ||
GER | GUDERA Jonas Fechtverein Heidelberg |
4 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | 5 | 29 | 19 | 0.833 | 10 | 1. | 10. | ||
GER | PONCE HENRICH Sebastian FC Grunewald |
5 | D2 | V5 | V5 | V5 | D2 | V5 | 4 | 24 | 21 | 0.667 | 3 | 2. | 33. | ||
GER | DENK Jared SV Böblingen |
6 | D1 | D2 | D4 | D4 | V4 | D4 | 1 | 19 | 27 | 0.167 | -8 | 7. | 81. | ||
GER | SCHULZE STEINEN Eino UFC Frankfurt |
7 | D3 | D3 | V5 | D1 | D4 | V5 | 2 | 21 | 27 | 0.333 | -6 | 6. | 73. |
No. 6: Results checked
Pi 6 | sab 9:00 |
Referee:
BECKER Lukas Marius
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BONGARD Louis TSV Bayer Leverkusen |
1 | V5 | V4 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 29 | 13 | 1.000 | 16 | 1. | 3. | ||
GER | PYKO Tassilo MTV München |
2 | D3 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 26 | 20 | 0.667 | 6 | 2. | 25. | ||
GER | VOLK Gabriel Päd. Baden Baden |
3 | D2 | V5 | V5 | V5 | D2 | D3 | 3 | 22 | 24 | 0.500 | -2 | 5. | 60. | ||
GER | KOLANDER Lennart Blau-Weiss Buchholz |
4 | D0 | D4 | D3 | V5 | D4 | V5 | 2 | 21 | 26 | 0.333 | -5 | 6. | 71. | ||
GER | KOIOS Christos SV Böblingen |
5 | D3 | D0 | D4 | D4 | D1 | D1 | 0 | 13 | 30 | 0.000 | -17 | 7. | 96. | ||
GER | FRÖSCHL Carl-Noah Heidenheimer SB |
6 | D3 | D3 | V5 | V5 | V5 | D1 | 3 | 22 | 22 | 0.500 | 0 | 4. | 55. | ||
GER | TSIAGKANAS Athanasios TG Schwenningen |
7 | D2 | D3 | V5 | D2 | V5 | V5 | 3 | 22 | 20 | 0.500 | 2 | 3. | 49. |
No. 7: Results checked
Pi 7 | sab 9:00 |
Referee:
SCHALLENKAMMER Lisa
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | RITTER Julius TSV Berlin-Wittenau |
1 | D1 | D3 | D4 | D3 | D1 | D2 | 0 | 14 | 30 | 0.000 | -16 | 7. | 93. | ||
GER | WEISE Max TSG Reutlingen |
2 | V5 | D4 | V5 | V5 | D4 | V5 | 4 | 28 | 21 | 0.667 | 7 | 2. | 20. | ||
GER | WIßKIRCHEN Moritz TV Hoffnungsthal |
3 | V5 | V5 | D4 | D3 | D3 | V5 | 3 | 25 | 24 | 0.500 | 1 | 5. | 51. | ||
GER | KOVAL Anton FC Leipzig |
4 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 22 | 0.833 | 7 | 1. | 13. | ||
GER | MORGENSTERN Eric FC Oelsnitz |
5 | V5 | D4 | V4 | D2 | V5 | V5 | 4 | 25 | 23 | 0.667 | 2 | 4. | 34. | ||
GER | PLEITZ Benjamin FC Tauberbischofsheim |
6 | V5 | V5 | V5 | D4 | D4 | V5 | 4 | 28 | 21 | 0.667 | 7 | 2. | 20. | ||
GER | FISCHER Marcel BW Schneidhain |
7 | V5 | D2 | D3 | D3 | D3 | D3 | 1 | 19 | 27 | 0.167 | -8 | 6. | 81. |
No. 8: Results checked
Pi 8 | sab 9:00 |
Referee:
KATSILIERIS Fotios
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | IRSCH Joshua Fechterring Hochwald |
1 | D3 | D4 | D4 | D2 | D2 | D3 | 0 | 18 | 28 | 0.000 | -10 | 7. | 90. | ||
GER | FENDT Lucas TG Schwenningen |
2 | V5 | V5 | D3 | D4 | D4 | V5 | 3 | 26 | 24 | 0.500 | 2 | 4. | 47. | ||
GER | HAUMAYR Paul TV Kaufbeuren |
3 | V5 | D3 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 25 | 21 | 0.667 | 4 | 2. | 28. | ||
GER | ESSIG André FC Tauberbischofsheim |
4 | V5 | V5 | D2 | D3 | V5 | V5 | 4 | 25 | 22 | 0.667 | 3 | 3. | 31. | ||
GER | HEISE Max Heidelberger FC/TSG R. |
5 | V3 | V5 | V5 | V5 | D3 | V5 | 5 | 26 | 20 | 0.833 | 6 | 1. | 15. | ||
GER | PIEFKE Vincent Osnabrücker SC |
6 | V5 | V5 | D1 | D2 | V5 | D4 | 3 | 22 | 24 | 0.500 | -2 | 5. | 60. | ||
GER | HEIN Eric PSV Berlin |
7 | V5 | D3 | D4 | D3 | D4 | V5 | 2 | 24 | 27 | 0.333 | -3 | 6. | 68. |
No. 9: Results checked
Pi 9 | sab 9:00 |
Referee:
HERRMANN Annastasia BARDENHAGEN Tim-Claus
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | LEDIG Philipp Einheit Altenburg |
1 | D4 | D2 | D3 | V5 | V5 | V5 | 3 | 24 | 23 | 0.500 | 1 | 3. | 52. | ||
GER | MAYER Vinzenz Wiesbadener FC |
2 | V5 | V5 | D4 | V5 | D0 | V5 | 4 | 24 | 25 | 0.667 | -1 | 2. | 37. | ||
GER | ZENS Philipp Fechterring Hochwald |
3 | V5 | D4 | D4 | V2 | D1 | V5 | 3 | 21 | 20 | 0.500 | 1 | 4. | 53. | ||
GER | HEIMSOETH Clemens Fecht Club Krefeld |
4 | V5 | V5 | V5 | D2 | D2 | D4 | 3 | 23 | 26 | 0.500 | -3 | 5. | 62. | ||
GER | SCHMIDT Johannes Fechtcentrum Halle |
5 | D3 | D3 | D1 | V5 | D0 | D3 | 1 | 15 | 23 | 0.167 | -8 | 7. | 83. | ||
GER | SEYD Julian Dominic Heidenheimer SB |
6 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 9 | 0.833 | 19 | 1. | 6. | ||
GER | WINKLER Sebastian Solinger TB |
7 | D2 | D4 | D2 | V5 | V4 | D1 | 2 | 18 | 27 | 0.333 | -9 | 6. | 76. |
No. 10: Results checked
Pi 10 | sab 9:00 |
Referee:
TALAN Romeo
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | MEZES Christian Heidenheimer SB |
1 | V5 | D4 | D2 | D1 | D0 | V5 | 2 | 17 | 26 | 0.333 | -9 | 6. | 77. | ||
GER | SCHULZE Finn TSG Reutlingen |
2 | D4 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 27 | 18 | 0.667 | 9 | 2. | 18. | ||
GER | REITZ Lennart FK Hannover |
3 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 22 | 0.833 | 6 | 1. | 14. | ||
GER | SCHIER Pascal MTV Saalfeld |
4 | V4 | D4 | V5 | V5 | D0 | V5 | 4 | 23 | 19 | 0.667 | 4 | 4. | 29. | ||
GER | KACZMAREK Kacper Frankfurter TV |
5 | V5 | D2 | D4 | D4 | D3 | V5 | 2 | 23 | 24 | 0.333 | -1 | 5. | 67. | ||
GER | MÜLLER Dean TSV Bayer Leverkusen |
6 | V5 | D2 | D4 | V1 | V4 | V5 | 4 | 21 | 14 | 0.667 | 7 | 3. | 24. | ||
GER | HOLLÄNDER Leonhardt TSC Eintr. Dortmund |
7 | D3 | D0 | D2 | D4 | D4 | D1 | 0 | 14 | 30 | 0.000 | -16 | 7. | 93. |
No. 11: Results checked
Pi 11 | sab 9:00 |
Referee:
BAUMANN Katrin
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | REMPFER Fabio TSG Reutlingen |
1 | V5 | D2 | D2 | D2 | D2 | V5 | 2 | 18 | 23 | 0.333 | -5 | 6. | 72. | ||
GER | MAUTE Nicolas BW Schneidhain |
2 | D1 | D0 | D3 | D1 | D3 | V5 | 1 | 13 | 29 | 0.167 | -16 | 7. | 87. | ||
GER | LOTTER Hugo SV Waldkirch |
3 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | D3 | 4 | 27 | 18 | 0.667 | 9 | 2. | 18. | ||
GER | ROBITSCHEK Karim TSG Backnang |
4 | V5 | V5 | V5 | D2 | V5 | D4 | 4 | 26 | 22 | 0.667 | 4 | 3. | 27. | ||
GER | RIEBLINGER Manuel TV Augsburg |
5 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 15 | 0.833 | 14 | 1. | 7. | ||
GER | KERPER Simon TSV Hagen |
6 | V5 | V5 | D2 | D3 | D3 | D3 | 2 | 21 | 25 | 0.333 | -4 | 5. | 70. | ||
GER | FERMOR Henry FG Segeberg |
7 | D2 | D4 | V5 | V5 | D2 | V5 | 3 | 23 | 25 | 0.500 | -2 | 4. | 58. |
No. 12: Results checked
Pi 12 | sab 9:00 |
Referee:
BERNER Daniel
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | KÄMEREIT Maximilian Rubens TSV Bayer Leverkusen |
1 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | 4 | 28 | 21 | 0.667 | 7 | 2. | 20. | ||
GER | WECKERLE Tobias SV Böblingen |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 15 | 1.000 | 15 | 1. | 4. | ||
GER | WILFINGER Alexander TV Gladbeck |
3 | D3 | D2 | D1 | D2 | D2 | D4 | 0 | 14 | 30 | 0.000 | -16 | 7. | 93. | ||
GER | TRAUTMANN Christopher Fecht Club Krefeld |
4 | D2 | D1 | V5 | V5 | V5 | D1 | 3 | 19 | 20 | 0.500 | -1 | 5. | 57. | ||
GER | LINOW Rasmus SC Itzehoe |
5 | D3 | D3 | V5 | D3 | V5 | V5 | 3 | 24 | 21 | 0.500 | 3 | 4. | 46. | ||
GER | BAKAY Sedat Fechtverein Heidelberg |
6 | D3 | D3 | V5 | D1 | D4 | D4 | 1 | 20 | 27 | 0.167 | -7 | 6. | 79. | ||
GER | HAAS Luca Fechterring Hochwald |
7 | V5 | D2 | V5 | V5 | D0 | V5 | 4 | 22 | 23 | 0.667 | -1 | 3. | 38. |
No. 13: Results checked
Pi 13 | sab 9:00 |
Referee:
HAENSCHKE Louis Albert LINDENMANN Felix
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FRITSCHLER Philipp-Leander Fechtcentrum Halle |
1 | V5 | D2 | D2 | D1 | V5 | V5 | 3 | 20 | 25 | 0.500 | -5 | 4. | 64. | ||
GER | STANGE Simon Solinger TB |
2 | D4 | V5 | D1 | D4 | V5 | D3 | 2 | 22 | 25 | 0.333 | -3 | 5. | 69. | ||
GER | LINGEMANN Carl Lauritz TGM Mainz-Gonsenheim |
3 | V5 | D2 | D3 | D2 | D1 | D1 | 1 | 14 | 27 | 0.167 | -13 | 7. | 86. | ||
GER | EßER Lennart TSV Bayer Leverkusen |
4 | V5 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 5 | 27 | 18 | 0.833 | 9 | 2. | 12. | ||
GER | GIEßER Leon TV Augsburg |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 14 | 1.000 | 16 | 1. | 1. | ||
GER | WASZAK Phil TSV Berlin-Wittenau |
6 | D4 | D4 | V5 | D3 | D2 | D2 | 1 | 20 | 26 | 0.167 | -6 | 6. | 78. | ||
GER | MURRU Fabio OFC Bonn |
7 | D2 | V4 | V5 | D4 | D3 | V5 | 3 | 23 | 21 | 0.500 | 2 | 3. | 48. |
No. 14: Results checked
Pi 14 | sab 9:00 |
Referee:
WALTER Noe
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHUCHART Alexej TSV Bayer Leverkusen |
1 | V4 | D3 | V5 | D4 | D4 | V5 | 3 | 25 | 22 | 0.500 | 3 | 3. | 43. | ||
GER | NIEßNER Laurin Darmstädter FC |
2 | D3 | D1 | V5 | D2 | V5 | D4 | 2 | 20 | 26 | 0.333 | -6 | 6. | 74. | ||
GER | HELBIG Niclas FC Bischofswerda |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 14 | 1.000 | 16 | 1. | 1. | ||
GER | VOGEL Joscha KHC Bad Kreuznach |
4 | D0 | D4 | D2 | D1 | D4 | D1 | 0 | 12 | 30 | 0.000 | -18 | 7. | 97. | ||
GER | OLEAK Sebastian KSZU Meiningen |
5 | V5 | V5 | D4 | V5 | D2 | D1 | 3 | 22 | 22 | 0.500 | 0 | 4. | 55. | ||
GER | RIEBLINGER Fabian TV Augsburg |
6 | V5 | D3 | D1 | V5 | V5 | D4 | 3 | 23 | 25 | 0.500 | -2 | 5. | 58. | ||
GER | GECKELER Dominik TSG Reutlingen |
7 | D4 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 4 | 27 | 20 | 0.667 | 7 | 2. | 23. |