Letzte Aktualisierung: 30.10.2022 08:57 | Norges Fekteforbund

y: Table of 128, z: Table of 64
A: Table of 32, B: Table of 16, H: Table of 8
I: Semi-Final, K: Final

 

y | Table of 128

z | Table of 64

1 ISLAS FLYGARE Linus
ST UF Uppsala
SWE Ba
128 *** bye ***
65 NYHOLM Adam
SWE V 15
64 FRIDMAN Milton
ST DIF Stockholm
SWE D 12
33 MOE LUMB Tristan
NOR Ba
96 *** bye ***
97 *** bye *** Ba
32 LANDO TROTTEIN Remy
ST UF Uppsala
SWE
17 CIMBOREVICS Ernests
Daugavpils BJSS
LAT Ba
112 *** bye ***
81 *** bye *** Ba
48 WALLE Henrik Christopher
OST Njård Fekting
NOR
49 HOLMEN Franz Philip Pap
NOR Ba
80 *** bye ***
113 *** bye *** Ba
16 KRASNIUK Mykhailo
UKR
9 GORBACHUK Yevgeniy
Kharkiv
UKR Ba
120 *** bye ***
73 CHORNOGOD Illia
UKR D 12
56 ZHANG William
USA V 15
41 KLAVENESS Andreas
OST Bygdø FK
NOR Ba
88 *** bye ***
105 *** bye *** Ba
24 FAGERSTEDT Jakob
SWE
25 KELLY Christopher
ST DIF Stockholm
SWE Ba
104 *** bye ***
89 *** bye *** Ba
40 OPANASENKO Andrii
Kharkiv
UKR
57 BRANDBERG Hugo
VS KF99 Kungsbacka
SWE V 15
72 VIK Martin Aleksander
NOR D 5
121 *** bye *** Ba
8 PAAVOLAINEN Vaino
ES Helsingin Miekkailijat
FIN
5 PAAVOLAINEN Jaakko
ES Helsingin Miekkailijat
FIN Ba
124 *** bye ***
69 DANIELSEN Conrad Martin
NOR D 9
60 DERKACH Andriy
Kharkiv
UKR V 15
37 OXHOLM WAGNER Alec
HS Hellerup FK
DEN Ba
92 *** bye ***
101 *** bye *** Ba
28 SINGH Udaivir
IND
21 TARANENKO Yuriy
KIEW
UKR Ba
108 *** bye ***
85 *** bye *** Ba
44 STEINBOCK Daniel
ST UF Uppsala
SWE
53 SOERUM Inge
NOR D 7
76 KROHN Otthar Andreas
OST Njård Fekting
NOR V 15
117 *** bye *** Ba
12 KRASIKOVAS Emilis
SOR Stavanger FK
NOR
13 BOBROV Ilian
SBSK Draakon
EST Ba
116 *** bye ***
77 *** bye *** Ba
52 STRAUMOY Truls
VEST Bergens FK
NOR
45 JONES Hal
GBR Ba
84 *** bye ***
109 *** bye *** Ba
20 LAASIK Oliver
En Garde Haapsalu
EST
29 BAeCKSTROeM Ian
ST FFF Stockholm
SWE Ba
100 *** bye ***
93 *** bye *** Ba
36 MALVIK Aleksander
OST Njård Fekting
NOR
61 HORDON Illia
UKR V 15
68 BRANDBERG Nils
SWE D 9
125 *** bye *** Ba
4 DE MOLA Daniel
AS Marchesa Torino
ITA
3 JUTILA Julius
ES Habda Helsinki
FIN Ba
126 *** bye ***
67 KUVAJA Ville
ES Miekka Miehet
FIN D 13
62 ERIKSEN Kai Haakon
OST Bygdø FK
NOR V 15
35 MARCOS Y CELEDA Lukas
FRA Ba
94 *** bye ***
99 *** bye *** Ba
30 STURGEON William
Ddraig Wern Gwernyfed
GBR
19 MAHRINGER Josef
OÖ FUL Linz
AUT Ba
110 *** bye ***
83 *** bye *** Ba
46 HOIDA Daniil
KIEW
UKR
51 SKYDAN Mykolai
BY Fechtclub München
UKR Ba
78 *** bye ***
115 *** bye *** Ba
14 FRIIS RUUD
OST Bygdø FK
NOR
11 DAHLBO Benjamin
OST Njård Fekting
NOR Ba
118 *** bye ***
75 POURMAND Nima
ST LöFK Lidingö
SWE V 15
54 HOFF Erik
NOR D 8
43 GROVER Elliott
NR TSV Bayer 04 Leverkusen
GBR Ba
86 *** bye ***
107 *** bye *** Ba
22 SAMOILOV Roman
HE FC Offenbach
UKR
27 GEITUNG Tomas
VEST Bergens FK
NOR Ba
102 *** bye ***
91 *** bye *** Ba
38 ROVELSTAD Ivan
SWE
59 KORNIIENKO Lev
UKR V 15
70 OISTAD Johannes
NOR D 14
123 *** bye *** Ba
6 PRIINITS Sten
En Garde Haapsalu
EST
7 STAHL Goesta
ST DIF Stockholm
SWE Ba
122 *** bye ***
71 ERIKSSON Filip
ST UF Uppsala
SWE V 15
58 BREIVIK Viktor Jarl Hagen
NOR D 11
39 BROBAKKEN Marcus Vokes
OST Njård Fekting
NOR Ba
90 *** bye ***
103 *** bye *** Ba
26 HEINAMAA Akseli
KS Kalpaveljet
FIN
23 DILIBERTO Luca
AS Marchesa Torino
ITA Ba
106 *** bye ***
87 *** bye *** Ba
42 ELG Elwin
SWE
55 UTNE Bendik
OST Bygdø FK
NOR V 15
74 IZERGIN Markus
NOR D 8
119 *** bye *** Ba
10 ESKOV Ruslan
Tartu Kalev
EST
15 KOSHMAN Nikita
KIEW
UKR Ba
114 *** bye ***
79 *** bye *** Ba
50 MEDISAUSKAS Matas
Gaja-Dvikova
LTU
47 PELLETTA Francesco
SWE Ba
82 *** bye ***
111 *** bye *** Ba
18 WIBERG Carl
ST DIF Stockholm
SWE
31 KUTTI David
ST LöFK Lidingö
SWE Ba
98 *** bye ***
95 *** bye *** Ba
34 TAMOSIUNAS Mindaugas
LTU
63 GRANDAL Adrian
NOR V 15
66 LUONG Tam
NOR D 14
127 *** bye *** Ba
2 MATEVOSOV Artem
Lviv
UKR
 
ISLAS FLYGARE Linus
ST UF Uppsala
SWE V 15
NYHOLM Adam
SWE D 8
 
 
MOE LUMB Tristan
NOR V 15
LANDO TROTTEIN Remy
ST UF Uppsala
SWE D 13
 
 
CIMBOREVICS Ernests
Daugavpils BJSS
LAT V 15
WALLE Henrik Christopher
OST Njård Fekting
NOR D 7
 
 
HOLMEN Franz Philip Pap
NOR D 8
KRASNIUK Mykhailo
UKR V 15
 
 
GORBACHUK Yevgeniy
Kharkiv
UKR V 15
ZHANG William
USA D 10
 
 
KLAVENESS Andreas
OST Bygdø FK
NOR V 15
FAGERSTEDT Jakob
SWE D 13
 
 
KELLY Christopher
ST DIF Stockholm
SWE D 9
OPANASENKO Andrii
Kharkiv
UKR V 15
 
 
BRANDBERG Hugo
VS KF99 Kungsbacka
SWE D 6
PAAVOLAINEN Vaino
ES Helsingin Miekkailijat
FIN V 15
 
 
PAAVOLAINEN Jaakko
ES Helsingin Miekkailijat
FIN V 15
DERKACH Andriy
Kharkiv
UKR D 14
 
 
OXHOLM WAGNER Alec
HS Hellerup FK
DEN D 5
SINGH Udaivir
IND V 15
 
 
TARANENKO Yuriy
KIEW
UKR V 15
STEINBOCK Daniel
ST UF Uppsala
SWE D 8
 
 
KROHN Otthar Andreas
OST Njård Fekting
NOR D 12
KRASIKOVAS Emilis
SOR Stavanger FK
NOR V 15
 
 
BOBROV Ilian
SBSK Draakon
EST D 11
STRAUMOY Truls
VEST Bergens FK
NOR V 12
 
 
JONES Hal
GBR D 7
LAASIK Oliver
En Garde Haapsalu
EST V 15
 
 
BAeCKSTROeM Ian
ST FFF Stockholm
SWE D 9
MALVIK Aleksander
OST Njård Fekting
NOR V 15
 
 
HORDON Illia
UKR D 11
DE MOLA Daniel
AS Marchesa Torino
ITA V 15
 
 
JUTILA Julius
ES Habda Helsinki
FIN D 13
ERIKSEN Kai Haakon
OST Bygdø FK
NOR V 15
 
 
MARCOS Y CELEDA Lukas
FRA D 8
STURGEON William
Ddraig Wern Gwernyfed
GBR V 15
 
 
MAHRINGER Josef
OÖ FUL Linz
AUT V 15
HOIDA Daniil
KIEW
UKR D 6
 
 
SKYDAN Mykolai
BY Fechtclub München
UKR D 7
FRIIS RUUD
OST Bygdø FK
NOR V 15
 
 
DAHLBO Benjamin
OST Njård Fekting
NOR V 15
POURMAND Nima
ST LöFK Lidingö
SWE D 8
 
 
GROVER Elliott
NR TSV Bayer 04 Leverkusen
GBR V 15
SAMOILOV Roman
HE FC Offenbach
UKR D 8
 
 
GEITUNG Tomas
VEST Bergens FK
NOR V 15
ROVELSTAD Ivan
SWE D 5
 
 
KORNIIENKO Lev
UKR D 7
PRIINITS Sten
En Garde Haapsalu
EST V 15
 
 
STAHL Goesta
ST DIF Stockholm
SWE V 15
ERIKSSON Filip
ST UF Uppsala
SWE D 5
 
 
BROBAKKEN Marcus Vokes
OST Njård Fekting
NOR V 12
HEINAMAA Akseli
KS Kalpaveljet
FIN D 11
 
 
DILIBERTO Luca
AS Marchesa Torino
ITA V 15
ELG Elwin
SWE D 5
 
 
UTNE Bendik
OST Bygdø FK
NOR D 2
ESKOV Ruslan
Tartu Kalev
EST V 15
 
 
KOSHMAN Nikita
KIEW
UKR V 15
MEDISAUSKAS Matas
Gaja-Dvikova
LTU D 5
 
 
PELLETTA Francesco
SWE V 15
WIBERG Carl
ST DIF Stockholm
SWE D 13
 
 
KUTTI David
ST LöFK Lidingö
SWE V 15
TAMOSIUNAS Mindaugas
LTU D 14
 
 
GRANDAL Adrian
NOR D 12
MATEVOSOV Artem
Lviv
UKR V 15
 
Nach oben
 

A | Table of 32

B | Table of 16

H | Table of 8

1 ISLAS FLYGARE Linus
ST UF Uppsala
SWE V 15
32 MOE LUMB Tristan
NOR D 6
17 CIMBOREVICS Ernests
Daugavpils BJSS
LAT D 10
16 KRASNIUK Mykhailo
UKR V 15
9 GORBACHUK Yevgeniy
Kharkiv
UKR V 15
24 KLAVENESS Andreas
OST Bygdø FK
NOR D 8
25 OPANASENKO Andrii
Kharkiv
UKR V 15
8 PAAVOLAINEN Vaino
ES Helsingin Miekkailijat
FIN D 8
5 PAAVOLAINEN Jaakko
ES Helsingin Miekkailijat
FIN V 15
28 SINGH Udaivir
IND D 9
21 TARANENKO Yuriy
KIEW
UKR V 15
12 KRASIKOVAS Emilis
SOR Stavanger FK
NOR D 11
13 STRAUMOY Truls
VEST Bergens FK
NOR D 10
20 LAASIK Oliver
En Garde Haapsalu
EST V 15
29 MALVIK Aleksander
OST Njård Fekting
NOR D 8
4 DE MOLA Daniel
AS Marchesa Torino
ITA V 15
3 ERIKSEN Kai Haakon
OST Bygdø FK
NOR D 11
30 STURGEON William
Ddraig Wern Gwernyfed
GBR V 15
19 MAHRINGER Josef
OÖ FUL Linz
AUT V 15
14 FRIIS RUUD
OST Bygdø FK
NOR D 9
11 DAHLBO Benjamin
OST Njård Fekting
NOR D 11
22 GROVER Elliott
NR TSV Bayer 04 Leverkusen
GBR V 15
27 GEITUNG Tomas
VEST Bergens FK
NOR D 7
6 PRIINITS Sten
En Garde Haapsalu
EST V 15
7 STAHL Goesta
ST DIF Stockholm
SWE V 13
26 BROBAKKEN Marcus Vokes
OST Njård Fekting
NOR D 8
23 DILIBERTO Luca
AS Marchesa Torino
ITA V 15
10 ESKOV Ruslan
Tartu Kalev
EST D 11
15 KOSHMAN Nikita
KIEW
UKR V 15
18 PELLETTA Francesco
SWE D 2
31 KUTTI David
ST LöFK Lidingö
SWE D 7
2 MATEVOSOV Artem
Lviv
UKR V 15
 
ISLAS FLYGARE Linus
ST UF Uppsala
SWE V 15
KRASNIUK Mykhailo
UKR D 9
 
 
GORBACHUK Yevgeniy
Kharkiv
UKR D 10
OPANASENKO Andrii
Kharkiv
UKR V 11
 
 
PAAVOLAINEN Jaakko
ES Helsingin Miekkailijat
FIN D 13
TARANENKO Yuriy
KIEW
UKR V 15
 
 
LAASIK Oliver
En Garde Haapsalu
EST D 11
DE MOLA Daniel
AS Marchesa Torino
ITA V 15
 
 
STURGEON William
Ddraig Wern Gwernyfed
GBR D 8
MAHRINGER Josef
OÖ FUL Linz
AUT V 15
 
 
GROVER Elliott
NR TSV Bayer 04 Leverkusen
GBR V 15
PRIINITS Sten
En Garde Haapsalu
EST D 14
 
 
STAHL Goesta
ST DIF Stockholm
SWE D 3
DILIBERTO Luca
AS Marchesa Torino
ITA V 15
 
 
KOSHMAN Nikita
KIEW
UKR D 8
MATEVOSOV Artem
Lviv
UKR V 15
 
 
 
 
ISLAS FLYGARE Linus
ST UF Uppsala
SWE D 14
OPANASENKO Andrii
Kharkiv
UKR V 15
 
 
 
 
 
 
TARANENKO Yuriy
KIEW
UKR D 13
DE MOLA Daniel
AS Marchesa Torino
ITA V 14
 
 
 
 
 
 
MAHRINGER Josef
OÖ FUL Linz
AUT V 15
GROVER Elliott
NR TSV Bayer 04 Leverkusen
GBR D 11
 
 
 
 
 
 
DILIBERTO Luca
AS Marchesa Torino
ITA V 9
MATEVOSOV Artem
Lviv
UKR D 8
 
 
 
Nach oben
 

I | Semi-Final

K | Final

1 OPANASENKO Andrii
Kharkiv
UKR D 8
4 DE MOLA Daniel
AS Marchesa Torino
ITA V 15
3 MAHRINGER Josef
OÖ FUL Linz
AUT V 15
2 DILIBERTO Luca
AS Marchesa Torino
ITA D 8
 
DE MOLA Daniel
AS Marchesa Torino
ITA D 11
MAHRINGER Josef
OÖ FUL Linz
AUT V 15
 
Nach oben