Last transmission: 24.09.2022 16:53 | Osnabrücker Sportclub e.V.

A: 32er Tableau, B: 16er Tableau, H: 8er Tableau
I: Halbfinale, K: Finale

 

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

H | 8er Tableau

1 ADRIAN Georg
WE Quernheimer FC
GER Pi
32 *** bye ***
17 JAECKEL Christian
HB FC Bremen-Nord
GER D 14
16 HORSTBRINK Moritz
WE FS Bielefelder TG
GER V 15
9 HALBLEIB Nils
SH SC Itzehoe
GER Pi
24 *** bye ***
25 *** bye *** Pi
8 WALL Arsenij Cornelius
SH Fechtergilde Südholstein
GER
5 LINOW Rasmus
SH SC Itzehoe
GER Pi
28 *** bye ***
21 LOHSE Friedrich
WE SV 1860 Minden
GER D 8
12 VORMWEG Elias
NS FK Hannover
GER V 15
13 KAMBACH Linus
NS SV Vorwärts Nordhorn
GER V 15
20 IKEI Homa
NS FC Oldenburg
GER D 10
29 *** bye *** Pi
4 VOß Thilo
WE TV Paderborn
GER
3 STAGE Tobias
HB FC Bremen-Nord
GER Pi
30 *** bye ***
19 KOLOV Martin
NS FC Oldenburg
GER D 7
14 KNABENREICH Julian
WE FS Bielefelder TG
GER V 15
11 ESKILDSEN Mads
SH SC Itzehoe
GER V 15
22 ALTEHOEFER Hauke
HB FC Bremen-Nord
GER D 4
27 *** bye *** Pi
6 SCHNEIDER Tim Raymond
SH FG Segeberg
GER
7 DINANDT Floris-Tijmen
Deventer S.V.
NED Pi
26 *** bye ***
23 HÖWEKENMEIER Jakob
NS Osnabrücker SC
GER D 4
10 WOLFTEICH Stefan
NS MTV Braunschweig
GER V 15
15 CARADO Jeffrey
SH SC Itzehoe
PHI D 14
18 GARNATZ Ryan Philip
HB FC Bremen-Nord
GER V 15
31 *** bye *** Pi
2 HINZ Gerald
SH Elmshorner MTV
GER
 
ADRIAN Georg
WE Quernheimer FC
GER D 11
HORSTBRINK Moritz
WE FS Bielefelder TG
GER V 15
 
 
HALBLEIB Nils
SH SC Itzehoe
GER V 15
WALL Arsenij Cornelius
SH Fechtergilde Südholstein
GER D 13
 
 
LINOW Rasmus
SH SC Itzehoe
GER V 15
VORMWEG Elias
NS FK Hannover
GER D 5
 
 
KAMBACH Linus
NS SV Vorwärts Nordhorn
GER D 13
VOß Thilo
WE TV Paderborn
GER V 15
 
 
STAGE Tobias
HB FC Bremen-Nord
GER V 15
KNABENREICH Julian
WE FS Bielefelder TG
GER D 12
 
 
ESKILDSEN Mads
SH SC Itzehoe
GER D 11
SCHNEIDER Tim Raymond
SH FG Segeberg
GER V 15
 
 
DINANDT Floris-Tijmen
Deventer S.V.
NED D 7
WOLFTEICH Stefan
NS MTV Braunschweig
GER V 15
 
 
GARNATZ Ryan Philip
HB FC Bremen-Nord
GER D 1
HINZ Gerald
SH Elmshorner MTV
GER V 15
 
 
 
 
HORSTBRINK Moritz
WE FS Bielefelder TG
GER D 14
HALBLEIB Nils
SH SC Itzehoe
GER V 15
 
 
 
 
 
 
LINOW Rasmus
SH SC Itzehoe
GER D 11
VOß Thilo
WE TV Paderborn
GER V 15
 
 
 
 
 
 
STAGE Tobias
HB FC Bremen-Nord
GER V 15
SCHNEIDER Tim Raymond
SH FG Segeberg
GER D 13
 
 
 
 
 
 
WOLFTEICH Stefan
NS MTV Braunschweig
GER D 9
HINZ Gerald
SH Elmshorner MTV
GER V 15
 
 
 
Back to top
 

I | Halbfinale

K | Finale

1 HALBLEIB Nils
SH SC Itzehoe
GER V 14
4 VOß Thilo
WE TV Paderborn
GER D 10
3 STAGE Tobias
HB FC Bremen-Nord
GER D 6
2 HINZ Gerald
SH Elmshorner MTV
GER V 15
 
HALBLEIB Nils
SH SC Itzehoe
GER D 5
HINZ Gerald
SH Elmshorner MTV
GER V 15
 
Back to top