No. 1: Results checked
Pi 1 | Szo 9:00 |
Referee:
FEY Henrik BOCK Clemens
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BARBY Henrik FC Moers |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 8 | 1.000 | 22 | 1. | 3. | ||
GER | KRÖPELIN Joscha VFL Marburg FA |
2 | D2 | V5 | V5 | D4 | D4 | D0 | 2 | 20 | 25 | 0.333 | -5 | 5. | 65. | ||
GER | FUCHS Myles KTF Luitpold München |
3 | D1 | D4 | V5 | D1 | V5 | V5 | 3 | 21 | 22 | 0.500 | -1 | 3. | 49. | ||
GER | FINZENHAGEN Ben PSV Stuttgart |
4 | D3 | D1 | D3 | D1 | V5 | V5 | 2 | 18 | 24 | 0.333 | -6 | 6. | 68. | ||
GER | PERTSEV Daniel SC Berlin |
5 | D1 | V5 | V5 | V5 | D1 | D1 | 3 | 18 | 21 | 0.500 | -3 | 4. | 53. | ||
GER | SCHNABEL Lennart FSC Jena |
6 | D0 | V5 | D2 | D4 | V5 | D0 | 2 | 16 | 25 | 0.333 | -9 | 7. | 75. | ||
GER | NEUSCHAEFER Felix MTV München |
7 | D1 | V5 | D2 | D0 | V5 | V5 | 3 | 18 | 16 | 0.500 | 2 | 2. | 44. |
No. 2: Results checked
Pi 2 | Szo 9:00 |
Referee:
EBERT Tillmann POTRATZ Ricardo
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | KREIM Jeremias SV Esslingen |
1 | V5 | D0 | D1 | D0 | D3 | D2 | 1 | 11 | 25 | 0.167 | -14 | 7. | 85. | ||
GER | MAYER Leonard FC Tauberbischofsheim |
2 | D0 | D1 | V5 | D0 | V5 | V5 | 3 | 16 | 20 | 0.500 | -4 | 4. | 55. | ||
GER | STAIB Samuel TSV Neu-Ulm |
3 | V5 | V5 | V5 | D0 | D4 | D4 | 3 | 23 | 20 | 0.500 | 3 | 3. | 41. | ||
GER | HAUKE Dominique Fechtclub Radebeul |
4 | V5 | D3 | D4 | D1 | D2 | D2 | 1 | 17 | 26 | 0.167 | -9 | 6. | 79. | ||
GER | POLOTZEK Simon FC Moers |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 1 | 1.000 | 29 | 1. | 1. | ||
GER | VON QUAST Maximilian TG Dörnigheim |
6 | V5 | D2 | V5 | V5 | D0 | D2 | 3 | 19 | 24 | 0.500 | -5 | 5. | 56. | ||
GER | VON ERFFA Leopold MTV München |
7 | V5 | D0 | V5 | V5 | D0 | V5 | 4 | 20 | 20 | 0.667 | 0 | 2. | 33. |
No. 3: Results checked
Pi 3 | Szo 9:00 |
Referee:
BRAUN Noah HERMANN Marc
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BRUSCHEK Robin SV Angern |
1 | V5 | D4 | D1 | D3 | D1 | V5 | 2 | 19 | 24 | 0.333 | -5 | 5. | 66. | ||
GER | SCHMIDT Konrad Dresdener FC |
2 | D3 | V5 | V5 | V5 | D1 | V5 | 4 | 24 | 18 | 0.667 | 6 | 2. | 28. | ||
GER | WANG Zimin Bremen 1860 Fechten |
3 | V5 | D2 | D2 | D3 | D1 | V5 | 2 | 18 | 27 | 0.333 | -9 | 6. | 74. | ||
GER | REKOW Jan Moritz TV Neu Isenburg |
4 | V5 | D1 | V5 | V5 | D2 | D4 | 3 | 22 | 21 | 0.500 | 1 | 3. | 45. | ||
GER | GREBING Julian Richard Fechtclub Marburg |
5 | V5 | D3 | V5 | D3 | D3 | V5 | 3 | 24 | 25 | 0.500 | -1 | 4. | 48. | ||
GER | BERGERT Michael Fechtclub Radebeul |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 9 | 1.000 | 21 | 1. | 5. | ||
GER | RILLING Noel FSC Jena |
7 | D1 | D2 | D3 | V5 | D4 | D1 | 1 | 16 | 29 | 0.167 | -13 | 7. | 82. |
No. 4: Results checked
Pi 4 | Szo 9:00 |
Referee:
LENSCHOW Nick-Malte RICKEN Lisa
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | ESPELAGE Casper VFL Pinneberg |
1 | D1 | V5 | D3 | V5 | V5 | D2 | 3 | 21 | 22 | 0.500 | -1 | 4. | 49. | ||
GER | SEIFFERT Georgi SC Berlin |
2 | V5 | V5 | D2 | V5 | D4 | V5 | 4 | 26 | 16 | 0.667 | 10 | 2. | 18. | ||
GER | LOTTER Kajus TV Haueneberstein |
3 | D1 | D1 | D2 | D0 | V4 | D0 | 1 | 8 | 28 | 0.167 | -20 | 7. | 89. | ||
GER | BECKMANN Otto SV Angern |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | 5 | 29 | 16 | 0.833 | 13 | 1. | 12. | ||
GER | KONDRATEV Vasily FS TG Würzburg |
5 | D2 | D0 | V5 | D3 | V5 | D3 | 2 | 18 | 24 | 0.333 | -6 | 6. | 68. | ||
GER | FRITZ Johann TSB Schwäbisch Gmünd |
6 | D4 | V5 | D3 | V5 | D4 | D2 | 2 | 23 | 27 | 0.333 | -4 | 5. | 63. | ||
GER | KELLER Tim TSV Calw |
7 | V5 | D4 | V5 | D1 | V5 | V5 | 4 | 25 | 17 | 0.667 | 8 | 3. | 24. |
No. 5: Results checked
Pi 5 | Szo 9:00 |
Referee:
MACHETANZ Jasper DJAWADI Nikolai
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HOPPE Adrian Fechtclub Radebeul |
1 | V5 | V5 | V5 | D3 | D4 | 3 | 22 | 10 | 0.600 | 12 | 3. | 34. | ||
GER | TÖRÖK Bence Tibor Dürener FC |
2 | D0 | D1 | D1 | D0 | D0 | 0 | 2 | 25 | 0.000 | -23 | 6. | 94. | ||
GER | MÄDER Michel Freiburger TS |
3 | D0 | V5 | V5 | D2 | D0 | 2 | 12 | 14 | 0.400 | -2 | 4. | 60. | ||
GER | GERBERS Emil Bremen 1860 Fechten |
4 | D0 | V5 | D0 | D0 | D0 | 1 | 5 | 21 | 0.200 | -16 | 5. | 77. | ||
GER | PAGENKOPF Niklas FC Moers |
5 | V5 | V5 | V3 | V5 | D1 | 4 | 19 | 10 | 0.800 | 9 | 2. | 15. | ||
GER | KOLB Conrad SC Berlin |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 5 | 1.000 | 20 | 1. | 7. |
No. 6: Results checked
Pi 6 | Szo 9:00 |
Referee:
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor SAUERMANN Tim
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHONATH Tim Konstantin FSC Jena |
1 | D3 | D1 | V5 | D0 | D1 | D1 | 1 | 11 | 27 | 0.167 | -16 | 6. | 87. | ||
GER | KLAGES Lasse TC Hameln |
2 | V5 | D2 | D0 | D3 | D0 | D1 | 1 | 11 | 28 | 0.167 | -17 | 7. | 88. | ||
GER | WUNDLING Ivo FC Tauberbischofsheim |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 8 | 1.000 | 22 | 1. | 3. | ||
GER | BERGMANN Dominik Dresdener FC |
4 | D2 | V5 | D1 | D1 | D0 | V5 | 2 | 14 | 22 | 0.333 | -8 | 5. | 73. | ||
GER | SEEMANN Niklas SVA Oranienburg |
5 | V5 | V5 | D1 | V5 | V5 | D3 | 4 | 24 | 17 | 0.667 | 7 | 3. | 25. | ||
GER | NEITZEL Finn SC Berlin |
6 | V5 | V5 | D1 | V5 | D3 | V5 | 4 | 24 | 13 | 0.667 | 11 | 2. | 17. | ||
GER | TRUSKAWA Maarten Hasper FC |
7 | V5 | V5 | D2 | D2 | V5 | D2 | 3 | 21 | 20 | 0.500 | 1 | 4. | 46. |
No. 7: Results checked
Pi 7 | Szo 9:00 |
Referee:
TENBERGEN Paul KIECKBUSCH Jacob
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | NEUMEISTER Alexander TSV Tettnang |
1 | D1 | D1 | V5 | D4 | V5 | D1 | 2 | 17 | 24 | 0.333 | -7 | 5. | 70. | ||
GER | PHIELIPEIT Mateo SC Berlin |
2 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | D2 | 4 | 25 | 15 | 0.667 | 10 | 2. | 20. | ||
GER | KLITZING Jan Lasse FC Moers |
3 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | D2 | 4 | 24 | 17 | 0.667 | 7 | 3. | 25. | ||
GER | VATTER Haydn Stig FG Schwerin |
4 | D4 | D0 | V5 | D1 | V5 | D0 | 2 | 15 | 25 | 0.333 | -10 | 6. | 76. | ||
GER | WALTER Raphael FSC Cottbus |
5 | V5 | D3 | D2 | V5 | V5 | D2 | 3 | 22 | 20 | 0.500 | 2 | 4. | 42. | ||
GER | FRITZSCHE Sebastian FC Fürth |
6 | D0 | D1 | D1 | D3 | D0 | D2 | 0 | 7 | 30 | 0.000 | -23 | 7. | 93. | ||
GER | MIRBACH Maximilian DFC Düsseldorf |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 9 | 1.000 | 21 | 1. | 5. |
No. 8: Results checked
Pi 8 | Szo 9:00 |
Referee:
EBERT Ferdinand ANDRITZKI Paul
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SALUS Hugo SC Berlin |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | 5 | 27 | 14 | 0.833 | 13 | 1. | 13. | ||
GER | KLÖTZER Maximilian Hanseatischer FC Lübeck |
2 | D1 | V5 | V5 | V5 | D4 | D4 | 3 | 24 | 24 | 0.500 | 0 | 4. | 47. | ||
GER | KIEßLING Joshua TSV Neu-Ulm |
3 | D3 | D1 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 24 | 17 | 0.667 | 7 | 2. | 25. | ||
GER | LUDWIG Daniel VFL Marburg FA |
4 | D1 | D4 | D1 | D3 | D3 | V5 | 1 | 17 | 29 | 0.167 | -12 | 7. | 80. | ||
GER | PUND Tammo TG Münster |
5 | D4 | D4 | D4 | V5 | V5 | D0 | 2 | 22 | 27 | 0.333 | -5 | 5. | 64. | ||
GER | EL EBRASHI Junes FC Rothenbaum |
6 | D0 | V5 | D2 | V5 | D4 | D3 | 2 | 19 | 27 | 0.333 | -8 | 6. | 71. | ||
GER | BRITO Lucas DFC Düsseldorf |
7 | V5 | V5 | D0 | D4 | V5 | V5 | 4 | 24 | 19 | 0.667 | 5 | 3. | 29. |
No. 9: Results checked
Pi 9 | Szo 9:00 |
Referee:
PERELMANN Mark BOROWIAK Merlin
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BLOCHWITZ Anton TV Markkleeberg |
1 | V5 | V5 | D2 | V5 | D4 | V5 | 4 | 26 | 12 | 0.667 | 14 | 2. | 16. | ||
GER | SOARES DOS REIS Moritz Hanseatischer FC Lübeck |
2 | D0 | D1 | D0 | D1 | D0 | D0 | 0 | 2 | 30 | 0.000 | -28 | 7. | 95. | ||
GER | MARKS Florian FC Rothenbaum |
3 | D0 | V5 | D0 | V5 | D4 | D2 | 2 | 16 | 21 | 0.333 | -5 | 6. | 67. | ||
GER | MEHNER Laureano FC Moers |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 7 | 1.000 | 23 | 1. | 2. | ||
GER | PUHLMANN Felix SC Berlin |
5 | D0 | V5 | D0 | D1 | V5 | V5 | 3 | 16 | 22 | 0.500 | -6 | 5. | 57. | ||
GER | RÄTHEL Werner FC Greifswald |
6 | V5 | V5 | V5 | D1 | D2 | D2 | 3 | 20 | 23 | 0.500 | -3 | 4. | 52. | ||
GER | BAPPERT Felix TG Frankenthal |
7 | D2 | V5 | V5 | D3 | D4 | V5 | 3 | 24 | 19 | 0.500 | 5 | 3. | 39. |
No. 10: Results checked
Pi 10 | Szo 9:00 |
Referee:
EIFRIG Maximilian Johannes HASSE Malte
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | WILMSMEYER Tom TG Münster |
1 | D0 | V5 | D1 | V5 | V5 | D2 | 3 | 18 | 22 | 0.500 | -4 | 5. | 54. | ||
GER | PEDRETTI Lorenzo MTV München |
2 | V5 | D1 | D1 | D1 | D2 | D0 | 1 | 10 | 25 | 0.167 | -15 | 7. | 86. | ||
GER | SCHROTT Benjamin PSV Stuttgart |
3 | D4 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 26 | 17 | 0.667 | 9 | 2. | 21. | ||
GER | MAHUTKA Leander Luis Blau-Weiss Buchholz |
4 | V5 | V5 | D2 | D0 | V5 | V5 | 4 | 22 | 17 | 0.667 | 5 | 3. | 30. | ||
GER | SCHUSTER Leon Emanuel KTF Luitpold München |
5 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 11 | 0.833 | 17 | 1. | 11. | ||
GER | BELOUANAS Mehdi Darmstädter FC |
6 | D0 | V5 | D0 | D3 | D2 | D3 | 1 | 13 | 27 | 0.167 | -14 | 6. | 83. | ||
GER | THETMEYER Lucas Fechtcentrum Halle |
7 | V5 | V5 | D4 | D2 | D1 | V5 | 3 | 22 | 20 | 0.500 | 2 | 4. | 42. |
No. 11: Results checked
Pi 11 | Szo 9:00 |
Referee:
TÜRKIS Daniel FRANKE Tim Ole
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FUCHS Tristan KTF Luitpold München |
1 | V5 | D2 | D4 | V5 | V5 | V5 | 4 | 26 | 16 | 0.667 | 10 | 2. | 18. | ||
GER | WUNDLING Kai FC Tauberbischofsheim |
2 | D1 | D1 | V5 | V5 | V5 | D2 | 3 | 19 | 21 | 0.500 | -2 | 5. | 51. | ||
GER | STRELOW Alexander Dresdener FC |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 13 | 1.000 | 17 | 1. | 9. | ||
GER | KIEL Antonio TSV Leinfelden |
4 | V5 | D2 | D4 | V5 | V5 | D3 | 3 | 24 | 21 | 0.500 | 3 | 4. | 40. | ||
GER | DÖRPINGHAUS Philipp FC Moers |
5 | D1 | D1 | D1 | D2 | V5 | D2 | 1 | 12 | 26 | 0.167 | -14 | 6. | 84. | ||
GER | SPRINGBORN Alexander SV Esslingen |
6 | D2 | D3 | D1 | D0 | D1 | D1 | 0 | 8 | 30 | 0.000 | -22 | 7. | 92. | ||
GER | NIEßNER Finn TG Frankenthal |
7 | D2 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 4 | 26 | 18 | 0.667 | 8 | 3. | 22. |
No. 12: Results checked
Pi 12 | Szo 9:00 |
Referee:
KUKLA Ann- Sophie MEYBERG Juan Felipe
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | WINKLER Friedrich SC Berlin |
1 | V5 | D1 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 26 | 17 | 0.833 | 9 | 1. | 14. | ||
GER | OTTO Justus OFC Bonn |
2 | D4 | D1 | V5 | D4 | D4 | D4 | 1 | 22 | 25 | 0.167 | -3 | 6. | 78. | ||
GER | FREY Quentin PSV Stuttgart |
3 | V5 | V5 | V5 | D2 | D4 | V5 | 4 | 26 | 18 | 0.667 | 8 | 2. | 22. | ||
GER | MOTA-HEHN Mateus FC Lauda-Königshofen |
4 | D2 | D0 | D3 | D3 | V5 | V5 | 2 | 18 | 26 | 0.333 | -8 | 5. | 72. | ||
GER | JOBST Alexander FC Moers |
5 | D1 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | 4 | 25 | 21 | 0.667 | 4 | 3. | 31. | ||
GER | TIPPMER Paul Dresdener FC |
6 | D3 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | 4 | 26 | 24 | 0.667 | 2 | 4. | 32. | ||
GER | SCHÖPE Kai Friedrich Blau-Weiss Buchholz |
7 | D2 | V5 | D3 | D3 | D2 | D2 | 1 | 17 | 29 | 0.167 | -12 | 7. | 80. |
No. 13: Results checked
Pi 13 | Szo 9:00 |
Referee:
BEKBULAT Gorkem HOSE Christian
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHIMANN Kirill PSV Stuttgart |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 6 | 1.000 | 19 | 1. | 8. | ||
GER | NEUMANN Henry Dresdener FC |
2 | D0 | V5 | D2 | V5 | D2 | 2 | 14 | 17 | 0.400 | -3 | 5. | 61. | ||
GER | STRASHEIM Philipp TSG Weinheim |
3 | D1 | D0 | V5 | V5 | V5 | 3 | 16 | 19 | 0.600 | -3 | 3. | 38. | ||
GER | GEßNER Nicolas KTF Luitpold München |
4 | D1 | V5 | D3 | V5 | D1 | 2 | 15 | 17 | 0.400 | -2 | 4. | 59. | ||
GER | WITTKE Marlon TV Haueneberstein |
5 | D0 | D2 | D2 | D0 | D2 | 0 | 6 | 25 | 0.000 | -19 | 6. | 91. | ||
GER | SCHUMACHER Noah TG Münster |
6 | D4 | V5 | D4 | V5 | V5 | 3 | 23 | 15 | 0.600 | 8 | 2. | 35. |
No. 14: Results checked
Pi 14 | Szo 9:00 |
Referee:
GAASEIDNES Kjell BISCHOF Finn
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SIEMERS Jesper Blau-Weiss Buchholz |
1 | V5 | D1 | V5 | D2 | D1 | 2 | 14 | 19 | 0.400 | -5 | 5. | 62. | ||
GER | GUßMANN Moritz Paul Fechtclub Radebeul |
2 | D3 | V5 | V5 | D3 | V5 | 3 | 21 | 17 | 0.600 | 4 | 2. | 36. | ||
GER | VESTI Lucien TFC Hanau |
3 | V5 | D1 | V5 | D1 | V5 | 3 | 17 | 19 | 0.600 | -2 | 3. | 37. | ||
GER | DOBOVISEK Julian SV Esslingen |
4 | D1 | D2 | D4 | D1 | D2 | 0 | 10 | 25 | 0.000 | -15 | 6. | 90. | ||
GER | SEEMANN Paul Leopold TSV Winsen |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 10 | 1.000 | 15 | 1. | 10. | ||
GER | MEHNER Levy Etienne Dresdener FC |
6 | V5 | D4 | D4 | V5 | D3 | 2 | 21 | 18 | 0.400 | 3 | 4. | 58. |