Quota ranking
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | FRIEDERICH Adriana | NR | OFC Bonn | 2.1 |
2. | GER | GREUL Kerstin | WÜ | TSF Ditzingen | 2.2 |
3. | GER | TEUBER Carolin | WÜ | Heidenheimer SB | 2.3 |
4. | GER | KIRSCHNER Elena | NR | Fechtzentrum Solingen | 2.4 |
5. | GER | GROLLMISCH Felicitas | SN | FC Leipzig | 2.5 |
6. | GER | GÖDDE Ella | NR | OFC Bonn | 2.6 |
7. | GER | KOZIELSKI Katharina | BN | FC Tauberbischofsheim | 2.7 |
8. | GER | LOH Pauline | WÜ | Heidenheimer SB | 2.8 |
9. | GER | ZENS Anna | SA | Fechterring Hochwald | 2.9 |
10. | GER | KINDEL Rabea | NR | Fechtzentrum Solingen | 2.10 |
11. | GER | HÄNDLER Anja | WÜ | TSF Ditzingen | 2.12 |
12. | GER | ZITTEL Alexandra | WÜ | Heidenheimer SB | 2.13 |
13. | GER | RUF Patricia | BS | SV Waldkirch | 2.14 |
14. | GER | MEIßNER Katrin | HE | FC Kassel | 2.15 |
15. | GER | ALBRECHT Giulia | WÜ | Heidenheimer SB | 2.16 |
16. | GER | GOLDMANN Lara | NR | TSV Bayer Leverkusen | 2.17 |
17. | GER | BÜCKER Femke | NS | Osnabrücker SC | 2.18 |
18. | GER | HAMEL Mascha | SH | FG Segeberg | 2.19 |
19. | GER | AMUSER Janina | NR | Fechtzentrum Solingen | 2.20 |
20. | GER | RIPPERT Ariane | NR | Fechtzentrum Solingen | 2.21 |
21. | GER | PETERSEN Jara-Sophie | TH | Einheit Altenburg | 2.22 |
22. | GER | SEIBEL Marta | HE | FC Kassel | 2.23 |
23. | GER | RÖPKE Greta | SH | FG Segeberg | 2.24 |
24. | GER | ALVES DE LIMA Carolina | WÜ | Heidenheimer SB | 2.25 |
25. | GER | SCHULENBURG Patricia Vera | HE | FC Kassel | 2.26 |
26. | GER | HÖSEL Pia Rhianna | BN | Mannheimer FC | 2.27 |
27. | GER | HAIDA Malija | SH | SC Itzehoe | 2.28 |
28. | GER | ZITTEL Alla | WÜ | Heidenheimer SB | 2.30 |
29. | GER | JASKULLA Klara | SN | FC Leipzig | 2.31 |
30. | GER | VOGEL Leona | SN | Fechtclub Radebeul | 2.33 |
31. | GER | LÖFLATH Amelie | BY | TV Augsburg | 2.34 |
32. | GER | DE ANGELIS Alessia Mirela | HE | Frankfurter TV | 2.35 |
33. | GER | HÖSEL Alexandra Chiara | BN | Mannheimer FC | 2.36 |
34. | GER | DERGAY Anna-Maria | HE | FC Offenbach | 2.37 |
Quota regions
BY Quota: 5 / 7
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | DIETRICH Michaela | BY | TV Augsburg | L.1 |
2. | GER | SCHMID Linda | BY | TV Augsburg | L.2 |
3. | GER | TOBIAS Hannah | BY | TV Augsburg | L.3 |
4. | GER | MARSCHALL Laura | BY | TV Augsburg | L.4 |
5. | GER | VÖLKER Paula | BY | TG Schweinfurt | L.5 |
SA Quota: 1 / 1
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | STEIN Hannah | SA | Fechterring Hochwald | L.1 |
ST Quota: 1 / 1
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | FIEDLER Victoria | ST | Fechtcentrum Halle | L.1 |
BR Quota: 0 / 1
MV Quota: 0 / 1
HB Quota: 0 / 1
MR Quota: 0 / 1
BS Quota: 1 / 2
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | LEIER Myléne | BS | TV Lahr | L.1 |
HH Quota: 1 / 2
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | SCHMIDT Sina | HH | Hamburger FC | L.1 |
SW Quota: 2 / 2
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | LINGEMANN Victoria Ariane | SW | TGM Mainz-Gonsenheim | L.1 |
2. | GER | VERST Theresa | SW | Fechtzentrum Maxdorf | L.2 |
SH Quota: 2 / 2
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | PAGENSTECHER Nina | SH | FG Segeberg | L.1 |
2. | GER | CARADO Keona Rose | SH | SC Itzehoe | L.2 |
BN Quota: 2 / 3
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | YETKIN Melissa | BN | Heidelberger FC/TSG R. | L.2 |
2. | GER | TOUMI Sarah-Lisa | BN | FC Tauberbischofsheim | L.3 |
TH Quota: 0 / 2
SN Quota: 3 / 3
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | ACKERMANN Seraphina | SN | FC Leipzig | L.1 |
2. | GER | HELBIG Annabell | SN | FC Bischofswerda | L.2 |
3. | GER | ROTH Lucy | SN | Medizin Bad Elster | L.3 |
NR Quota: 8 / 8
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | BENABBOU Shirin | NR | Düsseldorfer FV | L.1 |
2. | GER | JÜTTEN Svenja | NR | TSV Bayer Leverkusen | L.2 |
3. | GER | WEDEL Floria | NR | OFC Bonn | L.3 |
4. | GER | ZUR MÜHLEN Marie | NR | TSV Bayer Leverkusen | L.4 |
5. | GER | GONANO Svea | NR | TSV Bayer Leverkusen | L.5 |
6. | GER | KOCH Pauline | NR | TSV Bayer Leverkusen | L.6 |
7. | GER | KOTTUSCH Constanze | NR | TSV Bayer Leverkusen | L.7 |
8. | GER | BERNSTEIN Katharina | NR | TSV Bayer Leverkusen | L.8 |
WE Quota: 5 / 5
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | WILKE Melissa | WE | TSV Hagen | L.1 |
2. | GER | HEISTERKAMP Käthe | WE | TV Gladbeck | L.2 |
3. | GER | NAGLER Julia | WE | Lüdenscheider TV | L.3 |
4. | GER | WIRTH ZUR OSTEN Klara | WE | FSG Warendorf | L.4 |
5. | GER | CARSTENS Pauline | WE | Quernheimer FC | L.5 |
WÜ Quota: 8 / 8
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | KARSTEN Anna | WÜ | Heidenheimer SB | L.1 |
2. | GER | SCHATTON Sarah | WÜ | TG Schwenningen | L.2 |
3. | GER | HOGENMÜLLER Anna Marie | WÜ | TSG Reutlingen | L.3 |
4. | GER | KOIOU Raphaelia | WÜ | SV Böblingen | L.4 |
5. | GER | HOGENMÜLLER Louisa | WÜ | TSG Reutlingen | L.7 |
6. | GER | TOMIC Mariella | WÜ | Heidenheimer SB | L.8 |
7. | GER | GECKELER Ann-Sophie | WÜ | TSG Reutlingen | N.3 |
8. | GER | HAUFF Hanna | WÜ | TSF Ditzingen | N.5 |
BE Quota: 4 / 4
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | KUNTZE Nastasia | BE | FC Berlin Südwest | L.1 |
2. | GER | MORCZYNSKI Dagmara | BE | FC Grunewald | L.2 |
3. | GER | ALT Annette | BE | TSV Berlin-Wittenau | L.3 |
4. | GER | HOTZE Jasmin | BE | Fechtzentrum Berlin | L.4 |
NS Quota: 4 / 4
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | WIETHEUPER Tessa | NS | Osnabrücker SC | L.1 |
2. | GER | BAMYACI Selina | NS | FK Hannover | L.2 |
3. | GER | TERLUTTER Uta | NS | SV Munster | L.3 |
4. | GER | PIEFKE Lotta | NS | Osnabrücker SC | L.4 |
HE Quota: 6 / 6
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | BECKER Lilly | HE | FC Kassel | L.3 |
2. | GER | EL AYARI Julia | HE | Eintracht Frankfurt | L.4 |
3. | GER | MIER Johanna | HE | SSG Bensheim | L.5 |
4. | GER | KRÜGER Eléa | HE | BW Schneidhain | L.6 |
5. | GER | KRAEHE Bernadette | HE | Eintracht Frankfurt | N.1 |
6. | GER | STEFFENS Emma | HE | SSG Bensheim | N.2 |
Accepted fencers (11)
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | HAAS Chiara | SA | Fechterring Hochwald | N.1 |
2. | GER | BANGERT Liv | SH | SC Itzehoe | N.1 |
3. | GER | HAMMERSCHMIDT Luisa | SN | Medizin Bad Elster | N.1 |
4. | GER | AWARAGI Laila | NR | OFC Bonn | N.1 |
5. | GER | SCHMIDT Paula | WE | TSC Eintr. Dortmund | N.1 |
6. | GER | AMLER Annika | WÜ | TSF Ditzingen | N.7 |
7. | GER | WESTERHOFF Lena | BE | FC Berlin Südwest | N.1 |
8. | GER | PIEFKE Greta | NS | Osnabrücker SC | N.1 |
9. | GER | MARX Charlotte | SA | Fechterring Hochwald | N.2 |
10. | GER | VON PRONDZINSKI Maja | NR | Wuppertaler FC | N.2 |
11. | GER | MEIER Jana | WE | Quernheimer FC | N.2 |
Waiting list
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
12. | GER | THOLEN Janneke | WÜ | TSF Ditzingen | N.8 |
13. | GER | THORMANN Alina | BE | Fechtzentrum Berlin | N.2 |
14. | GER | MÜLLER Fiona | NR | TSV Bayer Leverkusen | N.3 |
15. | GER | HOLLÄNDER Sophie | WE | TV Gladbeck | N.3 |
16. | GER | MÄUELER Louise | NR | OFC Bonn | N.4 |
17. | GER | MAUEL Johanna | NR | Fechtzentrum Solingen | N.5 |
18. | GER | EITNER Annika | NR | Wuppertaler FC | N.6 |
19. | GER | SCHICKER Maike | NR | Fechtzentrum Solingen | N.7 |
20. | GER | LANGER Franziska | NR | Fechtzentrum Solingen | N.8 |
21. | GER | LEBRENZ Hannah | NR | OFC Bonn | N.9 |
22. | GER | KUSSMAUL Anastasia | NR | Düsseldorfer FV | N.10 |
23. | GER | ANDREAS Fenja | NR | Wuppertaler FC | N.11 |