Last transmission: 25.09.2021 12:10 | Steve Glinka


No. 1: Results checked
Pi 1 | sab 9:00 | Referee: STOCH Kolja

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BÜLAU Matthew
Heidenheimer SB
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 6 1.000 24 1. 2.
GER HERTWECK Andri
Eintracht Frankfurt
2 D2 V5 V5 D2 V5 V5 4 24 19 0.667 5 2. 32.
GER SCHÖMER Jonas
Fechterring Hochwald
3 D1 D2 V5 D3 V5 V5 3 21 25 0.500 -4 4. 49.
GER WULF Lennart
Heidenheimer SB
4 D0 D2 D4 D2 D4 V5 1 17 28 0.167 -11 7. 79.
GER GOEDEJOHANN Anselm Maria
TSV Bayer 04 Leverkusen
5 D2 V3 V5 V4 D2 V5 4 21 19 0.667 2 3. 34.
GER MÜLLER-GEBEL Arik
BW Schneidhain
6 D0 D4 D4 V5 V3 D3 2 19 26 0.333 -7 5. 61.
GER WEBER Leon
FC Hardheim-Höpfingen
7 D1 D3 D2 D4 D4 V5 1 19 28 0.167 -9 6. 74.
Details
WULF Lennart   D 0 V 5   BÜLAU Matthew
GOEDEJOHANN Anselm Maria   V 3 D 2   HERTWECK Andri
MÜLLER-GEBEL Arik   D 4 V 5   SCHÖMER Jonas
BÜLAU Matthew   V 5 D 1   WEBER Leon
WULF Lennart   D 2 V 4   GOEDEJOHANN Anselm Maria
SCHÖMER Jonas   D 2 V 5   HERTWECK Andri
WEBER Leon   V 5 D 3   MÜLLER-GEBEL Arik
BÜLAU Matthew   V 5 D 2   GOEDEJOHANN Anselm Maria
SCHÖMER Jonas   V 5 D 4   WULF Lennart
HERTWECK Andri   V 5 D 4   MÜLLER-GEBEL Arik
WEBER Leon   D 4 V 5   GOEDEJOHANN Anselm Maria
BÜLAU Matthew   V 5 D 1   SCHÖMER Jonas
MÜLLER-GEBEL Arik   V 5 D 4   WULF Lennart
HERTWECK Andri   V 5 D 3   WEBER Leon
GOEDEJOHANN Anselm Maria   V 5 D 3   SCHÖMER Jonas
MÜLLER-GEBEL Arik   D 0 V 5   BÜLAU Matthew
WULF Lennart   D 2 V 5   HERTWECK Andri
SCHÖMER Jonas   V 5 D 2   WEBER Leon
GOEDEJOHANN Anselm Maria   D 2 V 3   MÜLLER-GEBEL Arik
HERTWECK Andri   D 2 V 5   BÜLAU Matthew
WEBER Leon   D 4 V 5   WULF Lennart

No. 2: Results checked
Pi 2 | sab 9:00 | Referee: HARGINA Silke

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER REICH Paul
Heidenheimer SB
1 D1 D3 D4 V5 D1 V4 2 18 25 0.333 -7 5. 62.
GER DENG Levi
Eintracht Frankfurt
2 V5 V5 V5 V5 D3 V5 5 28 16 0.833 12 2. 15.
GER KNABENREICH Julian
FS Bielefelder TG
3 V5 D4 V5 V5 V5 V5 5 29 17 0.833 12 1. 14.
GER FRÖBER Daniel
TSF Ditzingen
4 V5 D1 D3 D3 D2 D1 1 15 29 0.167 -14 7. 82.
ESP GWALANI Nayan Carl
FC Tauberbischofsheim
5 D3 D3 D3 V5 D2 V5 2 21 27 0.333 -6 4. 59.
GER STANGE Jakob
Fechtzentrum Solingen
6 V5 V5 D2 V5 V5 V5 5 27 15 0.833 12 3. 16.
GER VON SONNTAG Julius Fridolin
FC Leipzig
7 D2 D2 D1 V5 D4 D2 1 16 25 0.167 -9 6. 76.
Details
FRÖBER Daniel   V 5 D 4   REICH Paul
GWALANI Nayan Carl   D 3 V 5   DENG Levi
STANGE Jakob   D 2 V 5   KNABENREICH Julian
REICH Paul   V 4 D 2   VON SONNTAG Julius Fridolin
FRÖBER Daniel   D 3 V 5   GWALANI Nayan Carl
KNABENREICH Julian   D 4 V 5   DENG Levi
VON SONNTAG Julius Fridolin   D 2 V 5   STANGE Jakob
REICH Paul   V 5 D 3   GWALANI Nayan Carl
KNABENREICH Julian   V 5 D 3   FRÖBER Daniel
DENG Levi   D 3 V 5   STANGE Jakob
VON SONNTAG Julius Fridolin   D 4 V 5   GWALANI Nayan Carl
REICH Paul   D 3 V 5   KNABENREICH Julian
STANGE Jakob   V 5 D 2   FRÖBER Daniel
DENG Levi   V 5 D 2   VON SONNTAG Julius Fridolin
GWALANI Nayan Carl   D 3 V 5   KNABENREICH Julian
STANGE Jakob   V 5 D 1   REICH Paul
FRÖBER Daniel   D 1 V 5   DENG Levi
KNABENREICH Julian   V 5 D 1   VON SONNTAG Julius Fridolin
GWALANI Nayan Carl   D 2 V 5   STANGE Jakob
DENG Levi   V 5 D 1   REICH Paul
VON SONNTAG Julius Fridolin   V 5 D 1   FRÖBER Daniel

No. 3: Results checked
Pi 3 | sab 9:00 | Referee: BREKER Henri

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SHEHATA Hamza
SportVg Feuerbach
1 D4 D1 V5 D0 D4 D4 1 18 28 0.167 -10 5. 77.
GER BESKOROVAJNYI Anton
FC Tauberbischofsheim
2 V5 V5 V5 D1 V5 V5 5 26 19 0.833 7 2. 19.
GER WARNKING Nicolo
Fechterring Hochwald
3 V5 D3 V5 V2 D4 V5 4 24 17 0.667 7 3. 30.
GER ZWICKER Theodor
FC Konstanz
4 D3 D2 D4 D0 D1 V5 1 15 25 0.167 -10 6. 78.
BUL RYAPOV Kaloyan
Eintracht Frankfurt
5 V5 V5 D1 V5 V5 V4 5 25 5 0.833 20 1. 10.
GER SCHENKENGEL Joannes
Heidenheimer SB
6 V5 D4 V5 V5 D2 V5 4 26 21 0.667 5 4. 31.
GER MORLANG Kim
Lohausener SV
7 V5 D1 D1 D0 D0 D2 1 9 28 0.167 -19 7. 85.
Details
ZWICKER Theodor   D 3 V 5   SHEHATA Hamza
RYAPOV Kaloyan   V 5 D 1   BESKOROVAJNYI Anton
SCHENKENGEL Joannes   V 5 D 4   WARNKING Nicolo
SHEHATA Hamza   D 4 V 5   MORLANG Kim
ZWICKER Theodor   D 0 V 5   RYAPOV Kaloyan
WARNKING Nicolo   D 3 V 5   BESKOROVAJNYI Anton
MORLANG Kim   D 2 V 5   SCHENKENGEL Joannes
SHEHATA Hamza   D 0 V 5   RYAPOV Kaloyan
WARNKING Nicolo   V 5 D 4   ZWICKER Theodor
BESKOROVAJNYI Anton   V 5 D 4   SCHENKENGEL Joannes
MORLANG Kim   D 0 V 4   RYAPOV Kaloyan
SHEHATA Hamza   D 1 V 5   WARNKING Nicolo
SCHENKENGEL Joannes   V 5 D 1   ZWICKER Theodor
BESKOROVAJNYI Anton   V 5 D 1   MORLANG Kim
RYAPOV Kaloyan   D 1 V 2   WARNKING Nicolo
SCHENKENGEL Joannes   V 5 D 4   SHEHATA Hamza
ZWICKER Theodor   D 2 V 5   BESKOROVAJNYI Anton
WARNKING Nicolo   V 5 D 1   MORLANG Kim
RYAPOV Kaloyan   V 5 D 2   SCHENKENGEL Joannes
BESKOROVAJNYI Anton   V 5 D 4   SHEHATA Hamza
MORLANG Kim   D 0 V 5   ZWICKER Theodor

No. 4: Results checked
Pi 4 | sab 9:00 | Referee: REIN Stephan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER RIFFEL Finn Niklas
Heidenheimer SB
1 D4 D0 D4 D1 D4 D0 0 13 30 0.000 -17 7. 90.
GER ALBRECHT Anton
FC Leipzig
2 V5 D3 D3 D0 V5 D3 2 19 28 0.333 -9 4. 63.
GER MORLANG Nick
Lohausener SV
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 14 1.000 16 1. 5.
GER MALETTA Leonard
FC Tauberbischofsheim
4 V5 V5 D1 D0 D4 D1 2 16 27 0.333 -11 6. 68.
GER PETERSEN Ole
SV Einheit Altenburg
5 V5 V5 D3 V5 V5 V2 5 25 8 0.833 17 2. 12.
GER BINGENER Tim
Lüdenscheider TV
6 V5 D4 D3 V5 D1 D0 2 18 28 0.333 -10 5. 66.
GER POHL Marc Arthur
OFC Bonn
7 V5 V5 D4 V5 D1 V5 4 25 11 0.667 14 3. 26.
Details
MALETTA Leonard   V 5 D 4   RIFFEL Finn Niklas
PETERSEN Ole   V 5 D 0   ALBRECHT Anton
BINGENER Tim   D 3 V 5   MORLANG Nick
RIFFEL Finn Niklas   D 0 V 5   POHL Marc Arthur
MALETTA Leonard   D 0 V 5   PETERSEN Ole
MORLANG Nick   V 5 D 3   ALBRECHT Anton
POHL Marc Arthur   V 5 D 0   BINGENER Tim
RIFFEL Finn Niklas   D 1 V 5   PETERSEN Ole
MORLANG Nick   V 5 D 1   MALETTA Leonard
ALBRECHT Anton   V 5 D 4   BINGENER Tim
POHL Marc Arthur   D 1 V 2   PETERSEN Ole
RIFFEL Finn Niklas   D 0 V 5   MORLANG Nick
BINGENER Tim   V 5 D 4   MALETTA Leonard
ALBRECHT Anton   D 3 V 5   POHL Marc Arthur
PETERSEN Ole   D 3 V 5   MORLANG Nick
BINGENER Tim   V 5 D 4   RIFFEL Finn Niklas
MALETTA Leonard   V 5 D 3   ALBRECHT Anton
MORLANG Nick   V 5 D 4   POHL Marc Arthur
PETERSEN Ole   V 5 D 1   BINGENER Tim
ALBRECHT Anton   V 5 D 4   RIFFEL Finn Niklas
POHL Marc Arthur   V 5 D 1   MALETTA Leonard

No. 5: Results checked
Pi 5 | sab 9:00 | Referee: MAYR Franziska

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KROMM Lukas
FC Berlin Südwest
1 D4 V5 D3 V5 D2 D3 2 22 26 0.333 -4 4. 58.
GER HILDEBRANDT Clemens
Fechtcentrum Halle
2 V5 V5 V5 V5 D0 V5 5 25 17 0.833 8 2. 18.
GER SCHMIDT Julian
Fechtzentrum Solingen
3 D4 D3 V5 D3 D0 D4 1 19 28 0.167 -9 7. 74.
BUL ZYUMBYULEV Ognyan
Eintracht Frankfurt
4 V5 D0 D3 V5 D2 D1 2 16 27 0.333 -11 6. 68.
GER RÖSELER Felix
FC Leipzig
5 D2 D1 V5 D4 D1 V5 2 18 27 0.333 -9 5. 64.
GER RUPPENTHAL Julius
SV Waldkirch
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 5 1.000 25 1. 1.
GER SCHULLER Stephan
Heidenheimer SB
7 V5 D4 V5 V5 D4 D0 3 23 23 0.500 0 3. 46.
Details
ZYUMBYULEV Ognyan   V 5 D 3   KROMM Lukas
RÖSELER Felix   D 1 V 5   HILDEBRANDT Clemens
RUPPENTHAL Julius   V 5 D 0   SCHMIDT Julian
KROMM Lukas   D 3 V 5   SCHULLER Stephan
ZYUMBYULEV Ognyan   V 5 D 4   RÖSELER Felix
SCHMIDT Julian   D 3 V 5   HILDEBRANDT Clemens
SCHULLER Stephan   D 0 V 5   RUPPENTHAL Julius
KROMM Lukas   V 5 D 2   RÖSELER Felix
SCHMIDT Julian   V 5 D 3   ZYUMBYULEV Ognyan
HILDEBRANDT Clemens   D 0 V 5   RUPPENTHAL Julius
SCHULLER Stephan   D 4 V 5   RÖSELER Felix
KROMM Lukas   V 5 D 4   SCHMIDT Julian
RUPPENTHAL Julius   V 5 D 2   ZYUMBYULEV Ognyan
HILDEBRANDT Clemens   V 5 D 4   SCHULLER Stephan
RÖSELER Felix   V 5 D 3   SCHMIDT Julian
RUPPENTHAL Julius   V 5 D 2   KROMM Lukas
ZYUMBYULEV Ognyan   D 0 V 5   HILDEBRANDT Clemens
SCHMIDT Julian   D 4 V 5   SCHULLER Stephan
RÖSELER Felix   D 1 V 5   RUPPENTHAL Julius
HILDEBRANDT Clemens   V 5 D 4   KROMM Lukas
SCHULLER Stephan   V 5 D 1   ZYUMBYULEV Ognyan

No. 6: Results checked
Pi 6 | sab 9:00 | Referee: HAENSCHKE Louis Albert

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MACCHIANO Leandro
Fechtzentrum Solingen
1 D1 D2 D3 D3 V5 D3 1 17 25 0.167 -8 6. 73.
GER BUSCH Max
Heidenheimer SB
2 V5 V5 D4 D3 V5 V5 4 27 20 0.667 7 3. 29.
GER GROTKAMP Paul
FS Bielefelder TG
3 V3 D4 D3 D3 V5 D4 2 22 23 0.333 -1 5. 57.
GER GIANNOLO Valerio
Frankfurter TV
4 V5 V5 V5 D3 V5 V5 5 28 23 0.833 5 2. 20.
GER DOBRAWA Julin
TSV Berlin-Wittenau
5 V4 V5 V5 V5 V5 D4 5 28 20 0.833 8 1. 17.
GER HARNACK Jonas
FC Tauberbischofsheim
6 D3 D3 D1 D4 D3 D3 0 17 30 0.000 -13 7. 87.
GER NAD Viktor Matti
FC Grunewald
7 V5 D2 V5 D4 V5 V5 4 26 24 0.667 2 4. 33.
Details
GIANNOLO Valerio   V 5 D 3   MACCHIANO Leandro
DOBRAWA Julin   V 5 D 3   BUSCH Max
HARNACK Jonas   D 1 V 5   GROTKAMP Paul
MACCHIANO Leandro   D 3 V 5   NAD Viktor Matti
GIANNOLO Valerio   D 3 V 5   DOBRAWA Julin
GROTKAMP Paul   D 4 V 5   BUSCH Max
NAD Viktor Matti   V 5 D 3   HARNACK Jonas
MACCHIANO Leandro   D 3 V 4   DOBRAWA Julin
GROTKAMP Paul   D 3 V 5   GIANNOLO Valerio
BUSCH Max   V 5 D 3   HARNACK Jonas
NAD Viktor Matti   V 5 D 4   DOBRAWA Julin
MACCHIANO Leandro   D 2 V 3   GROTKAMP Paul
HARNACK Jonas   D 4 V 5   GIANNOLO Valerio
BUSCH Max   V 5 D 2   NAD Viktor Matti
DOBRAWA Julin   V 5 D 3   GROTKAMP Paul
HARNACK Jonas   D 3 V 5   MACCHIANO Leandro
GIANNOLO Valerio   V 5 D 4   BUSCH Max
GROTKAMP Paul   D 4 V 5   NAD Viktor Matti
DOBRAWA Julin   V 5 D 3   HARNACK Jonas
BUSCH Max   V 5 D 1   MACCHIANO Leandro
NAD Viktor Matti   D 4 V 5   GIANNOLO Valerio

No. 7: Results checked
Pi 7 | sab 9:00 | Referee: MITICHASHUILI Mascha

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KLADDE Ole
Osnabrücker SC
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 10 1.000 20 1. 3.
GER KRAHMER Eryk
Fecht Club Krefeld
2 D1 D3 V5 V5 V5 V5 4 24 16 0.667 8 2. 28.
GER SCHNEIDER Tim Raymond
FG Segeberg
3 D3 V5 D4 V5 V5 D3 3 25 21 0.500 4 3. 43.
GER BAUMGÄRTNER Tim
SportVg Feuerbach
4 D2 D2 V5 V5 D2 D1 2 17 27 0.333 -10 5. 67.
GER HILPERT Philip
FC Tauberbischofsheim
5 D0 D2 D1 D3 V5 V5 2 16 28 0.333 -12 6. 70.
GER KREß Noah
Heidenheimer SB
6 D1 D0 D2 V5 D4 D1 1 13 27 0.167 -14 7. 83.
GER SPREMBERG Paul
TV Markkleeberg
7 D3 D2 V5 V5 D4 V5 3 24 20 0.500 4 4. 44.
Details
BAUMGÄRTNER Tim   D 2 V 5   KLADDE Ole
HILPERT Philip   D 2 V 5   KRAHMER Eryk
KREß Noah   D 2 V 5   SCHNEIDER Tim Raymond
KLADDE Ole   V 5 D 3   SPREMBERG Paul
BAUMGÄRTNER Tim   V 5 D 3   HILPERT Philip
SCHNEIDER Tim Raymond   V 5 D 3   KRAHMER Eryk
SPREMBERG Paul   V 5 D 1   KREß Noah
KLADDE Ole   V 5 D 0   HILPERT Philip
SCHNEIDER Tim Raymond   D 4 V 5   BAUMGÄRTNER Tim
KRAHMER Eryk   V 5 D 0   KREß Noah
SPREMBERG Paul   D 4 V 5   HILPERT Philip
KLADDE Ole   V 5 D 3   SCHNEIDER Tim Raymond
KREß Noah   V 5 D 2   BAUMGÄRTNER Tim
KRAHMER Eryk   V 5 D 2   SPREMBERG Paul
HILPERT Philip   D 1 V 5   SCHNEIDER Tim Raymond
KREß Noah   D 1 V 5   KLADDE Ole
BAUMGÄRTNER Tim   D 2 V 5   KRAHMER Eryk
SCHNEIDER Tim Raymond   D 3 V 5   SPREMBERG Paul
HILPERT Philip   V 5 D 4   KREß Noah
KRAHMER Eryk   D 1 V 5   KLADDE Ole
SPREMBERG Paul   V 5 D 1   BAUMGÄRTNER Tim

No. 8: Results checked
Pi 8 | sab 9:00 | Referee: RITZ Felix

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
AUT SPIEGEL Robert Caspar
FTS Dornbirn
1 V5 D1 D3 D2 V5 V5 3 21 21 0.500 0 4. 47.
GER KÖPF Cornelius
Heidenheimer SB
2 D3 D2 D3 D0 V5 D2 1 15 27 0.167 -12 6. 80.
GER WINKER Leonard
TV Augsburg
3 V5 V5 D3 D1 D3 V5 3 22 19 0.500 3 3. 45.
GER HOCHWALD Samuel
TSF Ditzingen
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 14 1.000 16 1. 5.
GER SCHUMACHER Rafael
TSV Bayer 04 Leverkusen
5 V5 V5 V5 D2 V5 V5 5 27 9 0.833 18 2. 11.
GER MACHT Valentin Jannes
FC Leipzig
6 D2 D2 V5 D2 D0 V5 2 16 25 0.333 -9 5. 65.
GER REINECKE Jonas
MTV München
7 D1 V5 D1 D1 D1 D2 1 11 27 0.167 -16 7. 84.
Details
HOCHWALD Samuel   V 5 D 3   SPIEGEL Robert Caspar
SCHUMACHER Rafael   V 5 D 0   KÖPF Cornelius
MACHT Valentin Jannes   V 5 D 3   WINKER Leonard
SPIEGEL Robert Caspar   V 5 D 1   REINECKE Jonas
HOCHWALD Samuel   V 5 D 2   SCHUMACHER Rafael
WINKER Leonard   V 5 D 2   KÖPF Cornelius
REINECKE Jonas   D 2 V 5   MACHT Valentin Jannes
SPIEGEL Robert Caspar   D 2 V 5   SCHUMACHER Rafael
WINKER Leonard   D 3 V 5   HOCHWALD Samuel
KÖPF Cornelius   V 5 D 2   MACHT Valentin Jannes
REINECKE Jonas   D 1 V 5   SCHUMACHER Rafael
SPIEGEL Robert Caspar   D 1 V 5   WINKER Leonard
MACHT Valentin Jannes   D 2 V 5   HOCHWALD Samuel
KÖPF Cornelius   D 2 V 5   REINECKE Jonas
SCHUMACHER Rafael   V 5 D 1   WINKER Leonard
MACHT Valentin Jannes   D 2 V 5   SPIEGEL Robert Caspar
HOCHWALD Samuel   V 5 D 3   KÖPF Cornelius
WINKER Leonard   V 5 D 1   REINECKE Jonas
SCHUMACHER Rafael   V 5 D 0   MACHT Valentin Jannes
KÖPF Cornelius   D 3 V 5   SPIEGEL Robert Caspar
REINECKE Jonas   D 1 V 5   HOCHWALD Samuel

No. 9: Results checked
Pi 10 | sab 9:00 | Referee: MAUNZ Florian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MIKES Julian
Eintracht Frankfurt
1 V5 V4 V5 V5 V5 V5 6 29 13 1.000 16 1. 7.
GER KUMMER Horant
Heidenheimer SB
2 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 28 13 0.833 15 2. 13.
GER LADEMANN Louis
FC Leipzig
3 D3 D0 V5 V5 V5 V5 4 23 13 0.667 10 3. 27.
GER ELLENBERGER Dominic
Fechtzentrum Maxdorf
4 D2 D3 D1 V5 D2 D1 1 14 27 0.167 -13 6. 81.
GER KRAUSE Levi
TV Augsburg
5 D0 D2 D1 D2 D1 D2 0 8 30 0.000 -22 7. 93.
GER NOE Louis
FC Tauberbischofsheim
6 D1 D3 D0 V5 V5 D3 2 17 23 0.333 -6 5. 60.
GER MÜLLER Benno
TSV Bayer 04 Leverkusen
7 D4 D0 D2 V5 V5 V5 3 21 21 0.500 0 4. 47.
Details
ELLENBERGER Dominic   D 2 V 5   MIKES Julian
KRAUSE Levi   D 2 V 5   KUMMER Horant
NOE Louis   D 0 V 5   LADEMANN Louis
MIKES Julian   V 5 D 4   MÜLLER Benno
ELLENBERGER Dominic   V 5 D 2   KRAUSE Levi
LADEMANN Louis   D 0 V 5   KUMMER Horant
MÜLLER Benno   V 5 D 3   NOE Louis
MIKES Julian   V 5 D 0   KRAUSE Levi
LADEMANN Louis   V 5 D 1   ELLENBERGER Dominic
KUMMER Horant   V 5 D 3   NOE Louis
MÜLLER Benno   V 5 D 2   KRAUSE Levi
MIKES Julian   V 4 D 3   LADEMANN Louis
NOE Louis   V 5 D 2   ELLENBERGER Dominic
KUMMER Horant   V 5 D 0   MÜLLER Benno
KRAUSE Levi   D 1 V 5   LADEMANN Louis
NOE Louis   D 1 V 5   MIKES Julian
ELLENBERGER Dominic   D 3 V 5   KUMMER Horant
LADEMANN Louis   V 5 D 2   MÜLLER Benno
KRAUSE Levi   D 1 V 5   NOE Louis
KUMMER Horant   D 3 V 5   MIKES Julian
MÜLLER Benno   V 5 D 1   ELLENBERGER Dominic

No. 10: Results checked
Pi 11 | sab 9:00 | Referee: TALAN Romeo

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HENTSCHEL Sebastian
SV Waldkirch
1 D3 D0 D4 D1 D1 0 9 23 0.000 -14 6. 89.
GER LENNARTZ Daan
OFC Bonn
2 V4 D2 D2 D1 V4 2 13 19 0.400 -6 5. 55.
GER SIGMUND Philip
FC Tauberbischofsheim
3 V4 V3 V5 V5 D4 4 21 10 0.800 11 1. 22.
GER LENHARDT Paul
TSF Ditzingen
4 V5 V5 D2 V5 D3 3 20 19 0.600 1 4. 41.
GER JURTSCHAK Tim
Heidenheimer SB
5 V5 V5 D1 D3 V5 3 19 16 0.600 3 3. 38.
GER VELTRUP Ole
Fecht Club Krefeld
6 V5 D3 V5 V5 D4 3 22 17 0.600 5 2. 35.
Details
LENNARTZ Daan   V 4 D 3   HENTSCHEL Sebastian
SIGMUND Philip   V 5 D 2   LENHARDT Paul
JURTSCHAK Tim   V 5 D 4   VELTRUP Ole
HENTSCHEL Sebastian   D 0 V 4   SIGMUND Philip
VELTRUP Ole   D 3 V 4   LENNARTZ Daan
LENHARDT Paul   V 5 D 3   JURTSCHAK Tim
VELTRUP Ole   V 5 D 1   HENTSCHEL Sebastian
JURTSCHAK Tim   D 1 V 5   SIGMUND Philip
LENNARTZ Daan   D 2 V 5   LENHARDT Paul
HENTSCHEL Sebastian   D 1 V 5   JURTSCHAK Tim
LENHARDT Paul   D 3 V 5   VELTRUP Ole
SIGMUND Philip   V 3 D 2   LENNARTZ Daan
LENHARDT Paul   V 5 D 4   HENTSCHEL Sebastian
LENNARTZ Daan   D 1 V 5   JURTSCHAK Tim
VELTRUP Ole   V 5 D 4   SIGMUND Philip

No. 11: Results checked
Pi 12 | sab 9:00 | Referee: REISS Daniel

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KÖPF Johannes
Heidenheimer SB
1 V5 D3 D1 V5 V5 3 19 17 0.600 2 3. 39.
RUS OSTALSKIY Ivan
Heidenheimer SB
2 D0 D0 D4 D2 D2 0 8 25 0.000 -17 6. 91.
GER TETTENBORN Alexander
FSV Görlitz
3 V5 V5 V4 V5 V5 5 24 10 1.000 14 1. 9.
GER STIHL Felix
SV Waldkirch
4 V5 V5 D1 V5 V5 4 21 13 0.800 8 2. 23.
GER BECKMANN Johannes
TSV Berlin-Wittenau
5 D3 V5 D2 D2 D4 1 16 22 0.200 -6 5. 71.
GER HAAK Felix
FZ Erfurt EnGarde
6 D4 V5 D4 D2 V5 2 20 21 0.400 -1 4. 51.
Details
OSTALSKIY Ivan   D 0 V 5   KÖPF Johannes
TETTENBORN Alexander   V 4 D 1   STIHL Felix
BECKMANN Johannes   D 4 V 5   HAAK Felix
KÖPF Johannes   D 3 V 5   TETTENBORN Alexander
HAAK Felix   V 5 D 2   OSTALSKIY Ivan
STIHL Felix   V 5 D 2   BECKMANN Johannes
HAAK Felix   D 4 V 5   KÖPF Johannes
BECKMANN Johannes   D 2 V 5   TETTENBORN Alexander
OSTALSKIY Ivan   D 4 V 5   STIHL Felix
KÖPF Johannes   V 5 D 3   BECKMANN Johannes
STIHL Felix   V 5 D 2   HAAK Felix
TETTENBORN Alexander   V 5 D 0   OSTALSKIY Ivan
STIHL Felix   V 5 D 1   KÖPF Johannes
OSTALSKIY Ivan   D 2 V 5   BECKMANN Johannes
HAAK Felix   D 4 V 5   TETTENBORN Alexander

No. 12: Results checked
Pi 13 | sab 9:00 | Referee: ZIMMERMANN Henri

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WIENANDS Jeremy
Fechtzentrum Solingen
1 D4 D4 D4 D1 D3 0 16 25 0.000 -9 6. 86.
GER GLASER Moritz
FC Kassel
2 V5 D1 V5 V5 V5 4 21 19 0.800 2 1. 25.
GER MARTIN Jasper
Eintracht Frankfurt
3 V5 V5 D0 D3 V5 3 18 18 0.600 0 4. 42.
GER BUSCH Erik
Heidenheimer SB
4 V5 D2 V5 V5 D2 3 19 14 0.600 5 3. 37.
GER KARNAGEL Leopold
TV Markkleeberg
5 V5 D4 V5 D0 D2 2 16 19 0.400 -3 5. 53.
GER HEUBERGER Marwin
ETSV Offenburg
6 V5 D4 D3 V5 V5 3 22 17 0.600 5 2. 35.
Details
GLASER Moritz   V 5 D 4   WIENANDS Jeremy
MARTIN Jasper   D 0 V 5   BUSCH Erik
KARNAGEL Leopold   D 2 V 5   HEUBERGER Marwin
WIENANDS Jeremy   D 4 V 5   MARTIN Jasper
HEUBERGER Marwin   D 4 V 5   GLASER Moritz
BUSCH Erik   V 5 D 0   KARNAGEL Leopold
HEUBERGER Marwin   V 5 D 3   WIENANDS Jeremy
KARNAGEL Leopold   V 5 D 3   MARTIN Jasper
GLASER Moritz   V 5 D 2   BUSCH Erik
WIENANDS Jeremy   D 1 V 5   KARNAGEL Leopold
BUSCH Erik   D 2 V 5   HEUBERGER Marwin
MARTIN Jasper   V 5 D 1   GLASER Moritz
BUSCH Erik   V 5 D 4   WIENANDS Jeremy
GLASER Moritz   V 5 D 4   KARNAGEL Leopold
HEUBERGER Marwin   D 3 V 5   MARTIN Jasper

No. 13: Results checked
Pi 14 | sab 9:00 | Referee: SCHWARZ Maximilian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER REINEKE Nepomuk
SSV Ettal
1 D3 D2 V5 D2 V5 2 17 22 0.400 -5 4. 54.
GER BARBAS Sebastian
VFL Bad Nauheim
2 V5 D1 V4 D1 D1 2 12 21 0.400 -9 5. 56.
GER SCHMIDT Jann-Rouven
TV Wetzlar
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 7 1.000 18 1. 4.
GER LOCHNER Kai-Moritz
FC Tauberbischofsheim
4 D3 D3 D1 D1 D2 0 10 24 0.000 -14 6. 88.
GER ZIMMERMANN Frederik
Heidenheimer SB
5 V5 V5 D1 V5 V5 4 21 13 0.800 8 2. 23.
GER HEIMANN Anton
Fechtzentrum Solingen
6 D4 V5 D2 V5 D4 2 20 18 0.400 2 3. 50.
Details
BARBAS Sebastian   V 5 D 3   REINEKE Nepomuk
SCHMIDT Jann-Rouven   V 5 D 1   LOCHNER Kai-Moritz
ZIMMERMANN Frederik   V 5 D 4   HEIMANN Anton
REINEKE Nepomuk   D 2 V 5   SCHMIDT Jann-Rouven
HEIMANN Anton   V 5 D 1   BARBAS Sebastian
LOCHNER Kai-Moritz   D 1 V 5   ZIMMERMANN Frederik
HEIMANN Anton   D 4 V 5   REINEKE Nepomuk
ZIMMERMANN Frederik   D 1 V 5   SCHMIDT Jann-Rouven
BARBAS Sebastian   V 4 D 3   LOCHNER Kai-Moritz
REINEKE Nepomuk   D 2 V 5   ZIMMERMANN Frederik
LOCHNER Kai-Moritz   D 2 V 5   HEIMANN Anton
SCHMIDT Jann-Rouven   V 5 D 1   BARBAS Sebastian
LOCHNER Kai-Moritz   D 3 V 5   REINEKE Nepomuk
BARBAS Sebastian   D 1 V 5   ZIMMERMANN Frederik
HEIMANN Anton   D 2 V 5   SCHMIDT Jann-Rouven

No. 14: Results checked
Pi 15 | sab 9:00 | Referee: NOTHELFER Janik

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER PETERSEN Bertil
SV Einheit Altenburg
1 V5 V5 V5 V4 V3 5 22 7 1.000 15 1. 8.
GER KALCH Elias
TV Augsburg
2 D1 D1 D2 D1 D0 0 5 25 0.000 -20 6. 92.
GER PRINZ Jonathan Luis
Fechtzentrum Solingen
3 D0 V5 V4 V5 D1 3 15 13 0.600 2 3. 40.
GER SCHMUTZ Kilian
Heidenheimer SB
4 D2 V5 D2 D1 D0 1 10 21 0.200 -11 5. 72.
GER NOUR-ELDIN Ahmed
Eintracht Frankfurt
5 D2 V5 D0 V5 D1 2 13 14 0.400 -1 4. 52.
GER VON JONQUIERES Johannes
SSV Ettal
6 D2 V5 V5 V5 V3 4 20 5 0.800 15 2. 21.
Details
KALCH Elias   D 1 V 5   PETERSEN Bertil
PRINZ Jonathan Luis   V 4 D 2   SCHMUTZ Kilian
NOUR-ELDIN Ahmed   D 1 V 3   VON JONQUIERES Johannes
PETERSEN Bertil   V 5 D 0   PRINZ Jonathan Luis
VON JONQUIERES Johannes   V 5 D 0   KALCH Elias
SCHMUTZ Kilian   D 1 V 5   NOUR-ELDIN Ahmed
VON JONQUIERES Johannes   D 2 V 3   PETERSEN Bertil
NOUR-ELDIN Ahmed   D 0 V 5   PRINZ Jonathan Luis
KALCH Elias   D 2 V 5   SCHMUTZ Kilian
PETERSEN Bertil   V 4 D 2   NOUR-ELDIN Ahmed
SCHMUTZ Kilian   D 0 V 5   VON JONQUIERES Johannes
PRINZ Jonathan Luis   V 5 D 1   KALCH Elias
SCHMUTZ Kilian   D 2 V 5   PETERSEN Bertil
KALCH Elias   D 1 V 5   NOUR-ELDIN Ahmed
VON JONQUIERES Johannes   V 5 D 1   PRINZ Jonathan Luis