Last transmission: 02.10.2022 11:25 | Liska Derkum
No. 1: Results checked
Pi 1 | Su 9:00 |
Referee:
STANGE Jakob
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BEL | COOPER Kendal Flanders Fencing |
1 | D4 | V5 | D4 | V5 | V5 | D3 | 3 | 26 | 21 | 0.500 | 5 | 3. | 53. | ||
GER | KROMM Lukas OSC Berlin |
2 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | 5 | 27 | 15 | 0.833 | 12 | 2. | 14. | ||
GER | MALAMIS Leonidas Rafail TSV Bayer 04 Leverkusen |
3 | D3 | D2 | D3 | V5 | V5 | V5 | 3 | 23 | 26 | 0.500 | -3 | 5. | 73. | ||
GER | PETERSEN Ole FC Leipzig |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 13 | 1.000 | 17 | 1. | 3. | ||
GER | RIFFEL Finn Niklas Heidenheimer SB |
5 | D1 | D0 | D3 | D2 | V5 | D4 | 1 | 15 | 28 | 0.167 | -13 | 6. | 101. | ||
GER | VON SALDERN Niklas TV Augsburg |
6 | D2 | D2 | D4 | D2 | D3 | D0 | 0 | 13 | 30 | 0.000 | -17 | 7. | 112. | ||
GER | SCHÖMER Jonas Fechterring Hochwald |
7 | V5 | D2 | D4 | D0 | V5 | V5 | 3 | 21 | 22 | 0.500 | -1 | 4. | 70. |
No. 2: Results checked
Pi 2 | Su 9:00 |
Referee:
FRERES Hugo
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | NICKEL Simon OSC Berlin |
1 | D1 | D0 | D3 | D4 | D0 | D1 | 0 | 9 | 30 | 0.000 | -21 | 7. | 116. | ||
GER | KARNAGEL Leopold FC Leipzig |
2 | V5 | D3 | D2 | V5 | V5 | D2 | 3 | 22 | 19 | 0.500 | 3 | 4. | 57. | ||
GER | GLASER Moritz FC Kassel |
3 | V5 | V4 | V5 | V5 | V4 | D2 | 5 | 25 | 12 | 0.833 | 13 | 1. | 11. | ||
GER | HAUGK Laurenz Alexander Fecht Club Krefeld |
4 | V5 | V5 | D2 | D2 | D0 | D4 | 2 | 18 | 25 | 0.333 | -7 | 6. | 84. | ||
GER | BÜTZLER Paul EFG Essen |
5 | V5 | D4 | D1 | V5 | D2 | D4 | 2 | 21 | 26 | 0.333 | -5 | 5. | 80. | ||
GER | GOEDEJOHANN Anselm Maria TSV Bayer 04 Leverkusen |
6 | V5 | D1 | D1 | V5 | V5 | V5 | 4 | 22 | 15 | 0.667 | 7 | 3. | 38. | ||
BEL | COLLING Herve Fechterring Hochwald |
7 | V5 | V4 | V5 | V5 | V5 | D4 | 5 | 28 | 18 | 0.833 | 10 | 2. | 17. |
No. 3: Results checked
Pi 3 | Su 9:00 |
Referee:
PIETERS Patrick
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FISCHER Tim SC Itzehoe |
1 | V5 | D0 | D1 | D1 | D1 | D2 | 1 | 10 | 28 | 0.167 | -18 | 7. | 104. | ||
UKR | BILOSHYTSKYI Matvii EFG Essen |
2 | D3 | V5 | D2 | D3 | D2 | V5 | 2 | 20 | 21 | 0.333 | -1 | 5. | 76. | ||
GER | REICHE Korbinian SV Medizin Bautzen |
3 | V5 | D2 | V5 | V5 | V4 | V5 | 5 | 26 | 15 | 0.833 | 11 | 1. | 16. | ||
GER | IRLEBORN Noah Leander TV Gladbeck |
4 | V5 | V5 | D2 | D4 | D3 | D4 | 2 | 23 | 23 | 0.333 | 0 | 4. | 75. | ||
GER | KOLDITZ Gideon-Lucien TSV Bayer 04 Leverkusen |
5 | V5 | V4 | D4 | V5 | D2 | V5 | 4 | 25 | 20 | 0.667 | 5 | 3. | 41. | ||
GER | SPREMBERG Paul FC Leipzig |
6 | V5 | V3 | D3 | V5 | V3 | V3 | 5 | 22 | 14 | 0.833 | 8 | 2. | 24. | ||
GER | KASDORFF Marius Heidenheimer SB |
7 | V5 | D2 | D1 | V5 | D4 | D2 | 2 | 19 | 24 | 0.333 | -5 | 6. | 82. |
No. 4: Results checked
Pi 4 | Su 9:00 |
Referee:
TALAN Romeo
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HONERT Ryan TSV Bayer 04 Leverkusen |
1 | D2 | D1 | D0 | D1 | D4 | D4 | 0 | 12 | 30 | 0.000 | -18 | 7. | 114. | ||
GER | VON SONNTAG Julius Fridolin FC Leipzig |
2 | V5 | D3 | D3 | V5 | V5 | V5 | 4 | 26 | 21 | 0.667 | 5 | 3. | 39. | ||
GER | GERNDT Jan TV Dillenburg |
3 | V5 | V5 | V5 | D1 | D2 | D4 | 3 | 22 | 23 | 0.500 | -1 | 5. | 69. | ||
GER | WULF Lennart Heidenheimer SB |
4 | V5 | V5 | D4 | D1 | D3 | V5 | 3 | 23 | 21 | 0.500 | 2 | 4. | 58. | ||
BEL | JUMET Alexandre Les Mousquetaires Cinaciens |
5 | V5 | D2 | V5 | V5 | D3 | V5 | 4 | 25 | 14 | 0.667 | 11 | 2. | 29. | ||
GER | DENG Levi Eintracht Frankfurt |
6 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 20 | 0.833 | 9 | 1. | 18. | ||
GER | OTTO Bo Frankfurter TV |
7 | V5 | D3 | V5 | D3 | D1 | D3 | 2 | 20 | 28 | 0.333 | -8 | 6. | 86. |
No. 5: Results checked
Pi 5 | Su 9:00 |
Referee:
COLLING Emile
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHULLER Stephan Heidenheimer SB |
1 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | D3 | 4 | 26 | 21 | 0.667 | 5 | 3. | 39. | ||
BEL | MOINET Baptiste CE Gaumais |
2 | D2 | D0 | V5 | D4 | V5 | D2 | 2 | 18 | 25 | 0.333 | -7 | 5. | 84. | ||
BEL | WAFFELAERT Thibault SA Jerzy Wezowski |
3 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | 4 | 24 | 17 | 0.667 | 7 | 2. | 37. | ||
GER | LOTZ Philip Eintracht Frankfurt |
4 | V5 | D2 | D1 | D3 | D3 | D3 | 1 | 17 | 28 | 0.167 | -11 | 7. | 96. | ||
GER | ORTNER Isidor OFC Bonn |
5 | D3 | V5 | D4 | V5 | V5 | D4 | 3 | 26 | 26 | 0.500 | 0 | 4. | 66. | ||
GER | BLOHM Kai FC Tauberbischofsheim |
6 | D3 | D3 | D2 | V5 | D4 | D2 | 1 | 19 | 28 | 0.167 | -9 | 6. | 92. | ||
GER | WINKER Leonard TV Augsburg |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 15 | 1.000 | 15 | 1. | 4. |
No. 6: Results checked
Pi 6 | Su 9:00 |
Referee:
WECKERLE Tobias
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | LENNARTZ Daan OFC Bonn |
1 | V5 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | 5 | 28 | 15 | 0.833 | 13 | 1. | 10. | ||
GER | ESSEN Jarmo Fechtzentrum Solingen |
2 | D2 | D3 | D2 | D1 | D1 | D0 | 0 | 9 | 30 | 0.000 | -21 | 7. | 116. | ||
BEL | FERIR William SC Parcival Leuven |
3 | D3 | V5 | V5 | D1 | D2 | V5 | 3 | 21 | 20 | 0.500 | 1 | 5. | 65. | ||
GER | GILG Jakob TSV Weilheim |
4 | D1 | V5 | D1 | D2 | D1 | D4 | 1 | 14 | 27 | 0.167 | -13 | 6. | 102. | ||
BEL | DE WINTER Alexander Confrerie Gent |
5 | V5 | V5 | V2 | V5 | D3 | D2 | 4 | 22 | 17 | 0.667 | 5 | 3. | 42. | ||
GER | KUNNIG Carl Fechtcentrum Halle |
6 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 16 | 0.833 | 12 | 2. | 13. | ||
GER | EXNER Lars Fechtclub München |
7 | D1 | V5 | D4 | V5 | V5 | D4 | 3 | 24 | 21 | 0.500 | 3 | 4. | 56. |
No. 7: Results checked
Pi 7 | Su 9:00 |
Referee:
KAKOSCHKE-SCHWIETZ Paul
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BEL | MUSAMBI Gabriel CE Charlemagne |
1 | V5 | V5 | V5 | D4 | D2 | D3 | 3 | 24 | 23 | 0.500 | 1 | 3. | 61. | ||
GER | SCHMIDT Julian Fechtzentrum Solingen |
2 | D2 | D1 | V5 | D2 | D1 | D4 | 1 | 15 | 27 | 0.167 | -12 | 7. | 99. | ||
GER | NOE Louis FC Tauberbischofsheim |
3 | D2 | V5 | V5 | D3 | D3 | D2 | 2 | 20 | 24 | 0.333 | -4 | 5. | 77. | ||
GER | BALLER Joshua Fechterring Hochwald |
4 | D4 | D2 | D3 | D3 | D1 | V5 | 1 | 18 | 27 | 0.167 | -9 | 6. | 93. | ||
GER | KLADDE Ole Osnabrücker SC |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | V5 | 5 | 28 | 20 | 0.833 | 8 | 2. | 22. | ||
BEL | HEINEN Mathieu Les Mousquetaires Cinaciens |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 12 | 1.000 | 18 | 1. | 1. | ||
GER | DENES David FC Berlin Südwest |
7 | V5 | V5 | V5 | D2 | D3 | D2 | 3 | 22 | 24 | 0.500 | -2 | 4. | 72. |
No. 8: Results checked
Pi 8 | Su 9:00 |
Referee:
TAPPE Jörg
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | REICH Paul Heidenheimer SB |
1 | D1 | V5 | D3 | D3 | V5 | V5 | 3 | 22 | 21 | 0.500 | 1 | 4. | 64. | ||
GER | MÜLLER Benno TSV Bayer 04 Leverkusen |
2 | V5 | V5 | V5 | V4 | V5 | V4 | 6 | 28 | 14 | 1.000 | 14 | 1. | 5. | ||
GER | BLASER Leonard FC Tauberbischofsheim |
3 | D2 | D1 | D3 | D4 | D3 | D1 | 0 | 14 | 30 | 0.000 | -16 | 7. | 111. | ||
NED | BENTIVOGLI Leonardo 1 s.v. Zaal Treffers |
4 | V5 | D4 | V5 | V5 | D3 | D4 | 3 | 26 | 23 | 0.500 | 3 | 3. | 54. | ||
GER | MACCHIANO Leandro Fechtzentrum Solingen |
5 | V5 | D3 | V5 | D2 | D2 | D3 | 2 | 20 | 25 | 0.333 | -5 | 6. | 81. | ||
GER | HUMMEL Rudy TSV Pliezhausen |
6 | D2 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 24 | 20 | 0.667 | 4 | 2. | 45. | ||
GER | GIANNOLO Valerio Frankfurter TV |
7 | D2 | D3 | V5 | V5 | V4 | D2 | 3 | 21 | 22 | 0.500 | -1 | 5. | 70. |
No. 9: Results checked
Pi 9 | Su 9:00 |
Referee:
LENNARTZ Arndt
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | MOLTER Felix Fechterring Hochwald |
1 | D0 | D3 | D0 | D0 | V5 | D1 | 1 | 9 | 28 | 0.167 | -19 | 7. | 105. | ||
GER | FREUND Julian OSC Berlin |
2 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 14 | 0.833 | 14 | 1. | 8. | ||
GER | KRAHMER Eryk Fecht Club Krefeld |
3 | V5 | D3 | V5 | V4 | V5 | D4 | 4 | 26 | 17 | 0.667 | 9 | 2. | 32. | ||
GER | HEIMANN Anton Fechtzentrum Solingen |
4 | V5 | V5 | D1 | V3 | D3 | V5 | 4 | 22 | 18 | 0.667 | 4 | 4. | 46. | ||
BEL | GRANDJEAN Achille Les Mousquetaires Cinaciens |
5 | V5 | D2 | D2 | D2 | V5 | D1 | 2 | 17 | 21 | 0.333 | -4 | 5. | 79. | ||
GER | KUMMER Rainald Heidenheimer SB |
6 | D3 | D2 | D1 | V4 | D4 | D3 | 1 | 17 | 28 | 0.167 | -11 | 6. | 96. | ||
NED | VERSTEIJNEN Jan-Koen 1 SC Den Bosch |
7 | V5 | D2 | V5 | D4 | V5 | V5 | 4 | 26 | 19 | 0.667 | 7 | 3. | 33. |
No. 10: Results checked
Pi 10 | Su 9:00 |
Referee:
STOCH Kolja
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHATTENFROH Theodor FC Berlin Südwest |
1 | V5 | D1 | D1 | D1 | D2 | D1 | 1 | 11 | 29 | 0.167 | -18 | 7. | 103. | ||
GER | JOUANI Zakharia FC Grunewald |
2 | D4 | V5 | D4 | D4 | D4 | D1 | 1 | 22 | 28 | 0.167 | -6 | 6. | 91. | ||
GER | RÖSELER Felix FC Leipzig |
3 | V5 | D3 | D2 | V5 | V5 | D1 | 3 | 21 | 21 | 0.500 | 0 | 4. | 68. | ||
GER | HÖLLER Vincent Maurice Fechtzentrum Solingen |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | 5 | 27 | 16 | 0.833 | 11 | 2. | 15. | ||
BEL | VAN DE STEENE Adrian Confrerie Gent |
5 | V5 | V5 | D3 | D4 | V5 | D3 | 3 | 25 | 22 | 0.500 | 3 | 3. | 55. | ||
GER | ADAMS Henry 1.SC Norderstedt |
6 | V5 | V5 | D2 | D0 | D2 | D4 | 2 | 18 | 26 | 0.333 | -8 | 5. | 87. | ||
GER | MIKES Julian Eintracht Frankfurt |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 12 | 1.000 | 18 | 1. | 1. |
No. 11: Results checked
Pi 11 | Su 9:00 |
Referee:
BUSCH Max
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | KÜHBAUCH Alexander TSG Reutlingen |
1 | V5 | D3 | D2 | V5 | D0 | D4 | 2 | 19 | 25 | 0.333 | -6 | 6. | 83. | ||
GER | SAHIN Teoman Fechtzentrum Berlin |
2 | D2 | D2 | D3 | D2 | D2 | D0 | 0 | 11 | 30 | 0.000 | -19 | 7. | 115. | ||
GER | PURAT Christian TSV Bayer 04 Leverkusen |
3 | V5 | V5 | V3 | V5 | D3 | V5 | 5 | 26 | 17 | 0.833 | 9 | 1. | 19. | ||
NED | PIETERS Kyano 1 SC Den Bosch |
4 | V5 | V5 | D2 | D2 | D3 | V5 | 3 | 22 | 20 | 0.500 | 2 | 4. | 59. | ||
ITA | BRANCIFORTI Paolo Andrea CE Braine l'Alleud |
5 | D3 | V5 | D4 | V5 | V5 | D2 | 3 | 24 | 23 | 0.500 | 1 | 5. | 61. | ||
GER | JURTSCHAK Tim Heidenheimer SB |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | D4 | 4 | 28 | 18 | 0.667 | 10 | 2. | 30. | ||
GER | PETERS Remi Leon FC Kassel |
7 | V5 | V5 | D1 | D2 | V5 | V5 | 4 | 23 | 20 | 0.667 | 3 | 3. | 47. |
No. 12: Results checked
Pi 12 | Su 9:00 |
Referee:
REIß Daniel
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HEINECKE Max-Julius TV Dillenburg |
1 | D2 | D4 | V5 | D3 | V5 | V5 | 3 | 24 | 23 | 0.500 | 1 | 4. | 61. | ||
GER | BUSCH Erik Heidenheimer SB |
2 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 17 | 0.833 | 12 | 1. | 12. | ||
BEL | HERCOT Matthys Les Mousquetaires Cinaciens |
3 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | V4 | 5 | 26 | 18 | 0.833 | 8 | 2. | 23. | ||
GER | LANGE Magnus FG Segeberg |
4 | D2 | D3 | V5 | D3 | V5 | V5 | 3 | 23 | 23 | 0.500 | 0 | 5. | 67. | ||
CZE | SCHUSTER Viktor Frankfurter TV |
5 | V5 | D2 | D3 | V5 | V5 | V5 | 4 | 25 | 18 | 0.667 | 7 | 3. | 34. | ||
GER | BAKKER Till Marten TSV Bayer 04 Leverkusen |
6 | D3 | D4 | D0 | D2 | D0 | D4 | 0 | 13 | 30 | 0.000 | -17 | 7. | 112. | ||
GER | FELDGES Konrad TV Gladbeck |
7 | D3 | D1 | D2 | D4 | D2 | V5 | 1 | 17 | 28 | 0.167 | -11 | 6. | 96. |
No. 13: Results checked
Pi 13 | Su 9:00 |
Referee:
MAYR Franziska
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | MARTIN Jasper Eintracht Frankfurt |
1 | D4 | D4 | D1 | D1 | V5 | V5 | 2 | 20 | 24 | 0.333 | -4 | 5. | 77. | ||
GER | TATAROV Viktor TV Dillenburg |
2 | V5 | D2 | D4 | D2 | V5 | V3 | 3 | 21 | 19 | 0.500 | 2 | 4. | 60. | ||
GER | POHL Marc Arthur OFC Bonn |
3 | V4 | V3 | V3 | V4 | V5 | V5 | 6 | 24 | 14 | 1.000 | 10 | 1. | 6. | ||
NED | STROOP Preston Ridley 1 |
4 | V4 | V5 | D1 | D2 | V5 | V5 | 4 | 22 | 17 | 0.667 | 5 | 3. | 42. | ||
NED | VISSER Zeb 1 Fencing Ermelo |
5 | V5 | V3 | D3 | V5 | V5 | V3 | 5 | 24 | 15 | 0.833 | 9 | 2. | 21. | ||
GER | KALCH Elias TV Augsburg |
6 | D3 | D3 | D2 | D2 | D4 | D4 | 0 | 18 | 30 | 0.000 | -12 | 7. | 107. | ||
GER | SCHWARZ Julian Heidenheimer SB |
7 | D3 | D1 | D2 | D2 | D2 | V5 | 1 | 15 | 25 | 0.167 | -10 | 6. | 95. |
No. 14: Results checked
Pi 14 | Su 9:00 |
Referee:
SCHREIBER Martin
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BEL | VANDENBERGHE Corto CE Charlemagne |
1 | D2 | D2 | V5 | D3 | D1 | D4 | 1 | 17 | 27 | 0.167 | -10 | 6. | 94. | ||
GER | HERTWECK Andri Eintracht Frankfurt |
2 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | 5 | 29 | 15 | 0.833 | 14 | 1. | 7. | ||
GER | STRAUB Max ATSV Saarbrücken |
3 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | D2 | 4 | 25 | 15 | 0.667 | 10 | 2. | 31. | ||
GER | SCHRUMPF Vincent Fechtzentrum Solingen |
4 | D2 | D1 | D2 | D4 | D2 | D4 | 0 | 15 | 30 | 0.000 | -15 | 7. | 110. | ||
GER | UNGUREIT Luca OSC Berlin |
5 | V5 | V5 | D2 | V5 | D2 | D2 | 3 | 21 | 26 | 0.500 | -5 | 5. | 74. | ||
GER | SAUR Julian Joel Heidenheimer SB |
6 | V5 | D0 | D1 | V5 | V5 | V4 | 4 | 20 | 18 | 0.667 | 2 | 4. | 48. | ||
BEL | NEERMAN Leon SC Latem-Deurle |
7 | V5 | D4 | V3 | V5 | V5 | D3 | 4 | 25 | 21 | 0.667 | 4 | 3. | 44. |
No. 15: Results checked
Pi 15 | Su 9:00 |
Referee:
BAUMANN Katrin
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BEL | FELTZ Flavien CRE Arlon |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | V5 | 5 | 26 | 17 | 0.833 | 9 | 2. | 19. | ||
CZE | OSTALSKIY Ivan Heidenheimer SB |
2 | D0 | D2 | D2 | V5 | D4 | D3 | 1 | 16 | 29 | 0.167 | -13 | 6. | 100. | ||
GER | FECHNER Oskar OSC Berlin |
3 | D3 | V5 | D3 | V4 | V5 | V5 | 4 | 25 | 18 | 0.667 | 7 | 3. | 34. | ||
GER | REINEKE Nepomuk SSV Ettal |
4 | D3 | V5 | V5 | V5 | D2 | V5 | 4 | 25 | 18 | 0.667 | 7 | 3. | 34. | ||
GER | NAD Viktor Matti FC Grunewald |
5 | D4 | D4 | D1 | D1 | D2 | D3 | 0 | 15 | 29 | 0.000 | -14 | 7. | 108. | ||
BEL | SAMYN Ward SC Parcival Leuven |
6 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 16 | 0.833 | 13 | 1. | 9. | ||
GER | DUDA Denis Wolfgang Fechtzentrum Berlin |
7 | D2 | V5 | D1 | D2 | V5 | D2 | 2 | 17 | 26 | 0.333 | -9 | 5. | 88. |
No. 16: Results checked
Pi 16 | Su 9:00 |
Referee:
BERNSTEIN Heike
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BINGENER Tim TSC Eintr. Dortmund |
1 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | 4 | 23 | 16 | 0.800 | 7 | 2. | 26. | ||
BEL | PIRAUX Milo Les Mousquetaires Cinaciens |
2 | D3 | V5 | V5 | V5 | V3 | 4 | 21 | 13 | 0.800 | 8 | 1. | 25. | ||
BEL | VAN COPPENOLLE Nicolas SC Parcival Leuven |
3 | D2 | D3 | V5 | V5 | V5 | 3 | 20 | 21 | 0.600 | -1 | 4. | 52. | ||
GER | DE GROOTE Elias FSG Warendorf |
4 | V5 | D2 | D4 | V5 | V5 | 3 | 21 | 19 | 0.600 | 2 | 3. | 50. | ||
GER | TEDESCO Nando OFC Bonn |
5 | D4 | D1 | D4 | D4 | D1 | 0 | 14 | 25 | 0.000 | -11 | 6. | 106. | ||
GER | BARBAS Sebastian VFL Bad Nauheim |
6 | D2 | D2 | D3 | D2 | V5 | 1 | 14 | 19 | 0.200 | -5 | 5. | 90. |
No. 17: Results checked
Pi FINAL | Su 9:00 |
Referee:
SPAUTZ Falk
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ITA | PEDRETTI Lorenzo MTV München |
1 | D0 | D3 | D1 | D3 | D3 | 0 | 10 | 24 | 0.000 | -14 | 6. | 109. | ||
GER | WILLERS Colten TSF Ditzingen |
2 | V5 | D3 | D4 | D3 | D4 | 1 | 19 | 20 | 0.200 | -1 | 5. | 89. | ||
BEL | RIJMEN Matthias SC Parcival Leuven |
3 | V5 | V5 | V5 | D1 | D4 | 3 | 20 | 16 | 0.600 | 4 | 3. | 49. | ||
GER | KÖPF Johannes Heidenheimer SB |
4 | V5 | V5 | D0 | V5 | D2 | 3 | 17 | 15 | 0.600 | 2 | 4. | 51. | ||
NED | VAN EDEREN Adam 1 Holland Schermen |
5 | V5 | V5 | V5 | D0 | V5 | 4 | 20 | 13 | 0.800 | 7 | 1. | 27. | ||
BEL | VAN LAECKE Wout Confrerie Gent |
6 | V4 | V5 | V5 | V5 | D1 | 4 | 20 | 18 | 0.800 | 2 | 2. | 28. |