No. 1: Results checked
Pi 1 | sab 9:00 |
Referee:
HACK Maximilian
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | RIEBER Johanna Heidenheimer SB |
1 | D4 | D0 | D3 | D4 | D4 | D4 | 0 | 19 | 30 | 0.000 | -11 | . | 91. | ||
GER | GOLDMANN Lara MTV Braunschweig |
2 | V5 | D1 | D3 | V5 | V5 | V5 | 4 | 24 | 21 | 0.667 | 3 | . | 38. | ||
GER | LENTZ Helena Frankfurter TV |
3 | V5 | V5 | D4 | V5 | D1 | V5 | 4 | 25 | 14 | 0.667 | 11 | . | 26. | ||
GER | STRAUB Johanna TG Rohrbach |
4 | V5 | V5 | V5 | V3 | V5 | V5 | 6 | 28 | 17 | 1.000 | 11 | . | 5. | ||
GER | MARSCHALL Laura TV Augsburg |
5 | V5 | D1 | D2 | D0 | D3 | D4 | 1 | 15 | 27 | 0.167 | -12 | . | 84. | ||
GER | HAMEL Mascha FG Segeberg |
6 | V5 | D2 | V5 | D4 | V5 | D2 | 3 | 23 | 23 | 0.500 | 0 | . | 51. | ||
GER | PAULSFELD Alexia FC Kassel |
7 | V5 | D4 | D1 | D3 | V5 | V5 | 3 | 23 | 25 | 0.500 | -2 | . | 54. |
No. 2: Results checked
Pi 2 | sab 9:00 |
Referee:
MOLDENHAUER Marian
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | MÜLLER-BERGH Dorothea FG Segeberg |
1 | D4 | D4 | V5 | V5 | D2 | D2 | 2 | 22 | 26 | 0.333 | -4 | 5. | 67. | ||
GER | HAIDA Malija SC Itzehoe |
2 | V5 | D3 | D4 | D4 | D3 | V5 | 2 | 24 | 25 | 0.333 | -1 | 4. | 63. | ||
GER | TEUBER Carolin Heidenheimer SB |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | V5 | 5 | 26 | 18 | 0.833 | 8 | 2. | 17. | ||
GER | KLEES Marina TV Augsburg |
4 | D2 | V5 | D1 | D4 | D4 | V5 | 2 | 21 | 28 | 0.333 | -7 | 6. | 72. | ||
GER | SEIBEL Marta FC Kassel |
5 | D4 | V5 | D3 | V5 | D4 | V5 | 3 | 26 | 24 | 0.500 | 2 | 3. | 47. | ||
GER | LÖHR Lisa-Marie Fechtzentrum Solingen e.V. |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 17 | 1.000 | 13 | 1. | 4. | ||
GER | HOGENMÜLLER Anna Marie TSG Reutlingen |
7 | V5 | D1 | D2 | D4 | D1 | D3 | 1 | 16 | 27 | 0.167 | -11 | 7. | 82. |
No. 3: Results checked
Pi 3 | sab 9:00 |
Referee:
NEDER Uwe MÜNNIX Jens
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BÜCKER Femke Osnabrücker SC |
1 | D4 | V5 | V5 | D4 | D4 | V5 | 3 | 27 | 20 | 0.500 | 7 | 4. | 42. | ||
GER | MAYER Lea Heidenheimer SB |
2 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | 5 | 29 | 15 | 0.833 | 14 | 1. | 6. | ||
GER | GECKELER Ann-Sophie TSG Reutlingen |
3 | D3 | D0 | D3 | D4 | D0 | D3 | 0 | 13 | 30 | 0.000 | -17 | 7. | 96. | ||
GER | WESTERHOFF Lena FC Berlin Südwest |
4 | D1 | D2 | V5 | D3 | D1 | D3 | 1 | 15 | 28 | 0.167 | -13 | 6. | 88. | ||
GER | KIRSCHNER Elena Fechtzentrum Solingen e.V. |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | 5 | 29 | 23 | 0.833 | 6 | 3. | 21. | ||
GER | GROLLMISCH Felicitas FC Leipzig |
6 | V5 | D1 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 26 | 15 | 0.833 | 11 | 2. | 10. | ||
GER | REITSCHUSTER Anna TSV Berlin-Wittenau |
7 | D1 | D3 | V5 | V5 | D3 | D1 | 2 | 18 | 26 | 0.333 | -8 | 5. | 74. |
No. 4: Results checked
Pi 4 | sab 9:00 |
Referee:
SCHÖNBERG Ingrun
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FRIEDERICH Adriana OFC Bonn |
1 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 27 | 16 | 0.833 | 11 | 2. | 9. | ||
GER | CARSTENS Pauline Quernheimer FC |
2 | D3 | D2 | D2 | D1 | V5 | D2 | 1 | 15 | 25 | 0.167 | -10 | 6. | 81. | ||
GER | HILBRIG Viktoria Heidenheimer SB |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 11 | 1.000 | 19 | 1. | 1. | ||
GER | JÜTTEN Svenja TSV Bayer Leverkusen |
4 | D1 | V5 | D2 | D2 | V5 | V5 | 3 | 20 | 22 | 0.500 | -2 | 4. | 56. | ||
GER | DICK Carina Wuppertaler FC |
5 | D4 | V5 | D1 | V5 | V5 | V5 | 4 | 25 | 17 | 0.667 | 8 | 3. | 27. | ||
GER | PIEFKE Lotta Osnabrücker SC |
6 | D1 | D2 | D2 | D4 | D3 | D4 | 0 | 16 | 30 | 0.000 | -14 | 7. | 95. | ||
GER | TOUMI Sarah-Lisa Düsseldorfer FV |
7 | D2 | V3 | D2 | D1 | D1 | V5 | 2 | 14 | 26 | 0.333 | -12 | 5. | 77. |
No. 5: Results checked
Pi 5 | sab 9:00 |
Referee:
ROSENBAUM Florian
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | AHNERT Vanessa TV Augsburg |
1 | D4 | D2 | D0 | D1 | D1 | D3 | 0 | 11 | 30 | 0.000 | -19 | 7. | 98. | ||
GER | HEINZ Vanessa TSV Laupheim |
2 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | D2 | 4 | 25 | 20 | 0.667 | 5 | 3. | 33. | ||
GER | RUF Patricia SV Waldkirch |
3 | V5 | V5 | D4 | V5 | D4 | D3 | 3 | 26 | 23 | 0.500 | 3 | 4. | 44. | ||
GER | WILKE Melissa TSV Hagen |
4 | V5 | D1 | V5 | V5 | D4 | D2 | 3 | 22 | 22 | 0.500 | 0 | 5. | 52. | ||
GER | SCHMIDT Sina Hamburger FC |
5 | V5 | D1 | D3 | D3 | D3 | V5 | 2 | 20 | 25 | 0.333 | -5 | 6. | 70. | ||
GER | GREUL Kerstin TSF Ditzingen |
6 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | D4 | 4 | 28 | 22 | 0.667 | 6 | 2. | 29. | ||
GER | ALBRECHT Giulia Heidenheimer SB |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | 5 | 29 | 19 | 0.833 | 10 | 1. | 11. |
No. 6: Results checked
Pi 6 | sab 9:00 |
Referee:
BRABAND Ann Jeanine
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | STRAUB Annika TG Rohrbach |
1 | D1 | D3 | V5 | V5 | V5 | D1 | 3 | 20 | 26 | 0.500 | -6 | 5. | 58. | ||
GER | NAGLER Julia Lüdenscheider TV |
2 | V5 | V5 | D2 | D4 | V5 | V4 | 4 | 25 | 21 | 0.667 | 4 | 3. | 36. | ||
GER | ROTHSTEIN Lara TV Augsburg |
3 | V5 | D4 | D1 | D4 | D4 | D3 | 1 | 21 | 28 | 0.167 | -7 | 7. | 78. | ||
GER | HÄNDLER Anja TSF Ditzingen |
4 | D3 | V5 | V5 | D3 | V5 | D3 | 3 | 24 | 20 | 0.500 | 4 | 4. | 43. | ||
GER | GEIST Franziska TSV Neu-Ulm |
5 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | 4 | 28 | 23 | 0.667 | 5 | 1. | 30. | ||
GER | JASKULLA Klara FC Leipzig |
6 | D4 | D3 | V5 | D2 | D2 | V5 | 2 | 21 | 26 | 0.333 | -5 | 6. | 69. | ||
GER | MÜLLER Jule Hanna EFG Essen |
7 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | D2 | 4 | 25 | 20 | 0.667 | 5 | 2. | 33. |
No. 7: Results checked
Pi 7 | sab 9:00 |
Referee:
TALAN Romeo
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | ZAHNER Greta TV Wetzlar |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | V5 | 5 | 28 | 19 | 0.833 | 9 | 2. | 15. | ||
GER | SCHMIDT Freya FC Leipzig |
2 | D1 | D4 | D0 | D2 | D2 | V5 | 1 | 14 | 29 | 0.167 | -15 | 6. | 90. | ||
GER | GREUL Bianca Ines TSF Ditzingen |
3 | D2 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | 4 | 26 | 23 | 0.667 | 3 | 4. | 37. | ||
GER | ZENS Anna Fechterring Hochwald |
4 | D4 | V5 | D2 | D2 | D4 | V5 | 2 | 22 | 23 | 0.333 | -1 | 5. | 65. | ||
GER | MASTHOFF Emma EFG Essen |
5 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 18 | 0.833 | 11 | 1. | 8. | ||
GER | ALVES DE LIMA Carolina Heidenheimer SB |
6 | V5 | V5 | D4 | V5 | D2 | V5 | 4 | 26 | 21 | 0.667 | 5 | 3. | 31. | ||
GER | FREYE Lea FZ Erfurt EnGarde |
7 | D3 | D4 | D3 | D3 | D3 | D2 | 0 | 18 | 30 | 0.000 | -12 | 7. | 92. |
No. 8: Results checked
Pi 8 | sab 9:00 |
Referee:
TALAN Tin
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BAUER Daria FC Grunewald |
1 | V5 | V5 | D4 | D2 | D2 | D2 | 2 | 20 | 19 | 0.333 | 1 | 4. | 60. | ||
GER | LOH Pauline TV Wetzlar |
2 | D3 | D3 | V5 | D1 | V5 | D3 | 2 | 20 | 27 | 0.333 | -7 | 6. | 73. | ||
GER | DE ANGELIS Alessia Mirela Frankfurter TV |
3 | D1 | V5 | V5 | D3 | D3 | D3 | 2 | 20 | 24 | 0.333 | -4 | 5. | 68. | ||
GER | BERNSTEIN Katharina TSV Bayer Leverkusen |
4 | V5 | D4 | D2 | D2 | D2 | D2 | 1 | 17 | 27 | 0.167 | -10 | 7. | 80. | ||
GER | MAYER Elin Heidenheimer SB |
5 | V4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V4 | 6 | 28 | 12 | 1.000 | 16 | 1. | 2. | ||
GER | VOGEL Leona Fechtclub Radebeul |
6 | V3 | D3 | V4 | V5 | D2 | D1 | 3 | 18 | 22 | 0.500 | -4 | 3. | 57. | ||
GER | THRUM Lea TSF Ditzingen |
7 | V3 | V5 | V5 | V3 | D2 | V5 | 5 | 23 | 15 | 0.833 | 8 | 2. | 19. |
No. 9: Results checked
Pi 9 | sab 9:00 |
Referee:
KRAUSE Dirk
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | DERGAY Anna-Maria FC Offenbach |
1 | D1 | D2 | V5 | D3 | D2 | V5 | 2 | 18 | 26 | 0.333 | -8 | 5. | 74. | ||
GER | ZITTEL Alla Heidenheimer SB |
2 | V5 | D3 | V5 | V5 | D4 | V5 | 4 | 27 | 16 | 0.667 | 11 | 3. | 25. | ||
GER | RIPPERT Ariane Fechtzentrum Solingen e.V. |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | V5 | 5 | 28 | 21 | 0.833 | 7 | 2. | 20. | ||
GER | FIEDLER Victoria Fechtcentrum Halle |
4 | D3 | D4 | D4 | V5 | D4 | V5 | 2 | 25 | 25 | 0.333 | 0 | 4. | 61. | ||
GER | GRÖNE Leonie TSV Hagen |
5 | V5 | D1 | D3 | D3 | D3 | D1 | 1 | 16 | 28 | 0.167 | -12 | 6. | 83. | ||
GER | HÄUSLER Chantall FC Tauberbischofsheim |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 16 | 1.000 | 14 | 1. | 3. | ||
GER | LICHT Leona FZ Erfurt EnGarde |
7 | D3 | D0 | D4 | D2 | V5 | D0 | 1 | 14 | 26 | 0.167 | -12 | 7. | 86. |
No. 10: Results checked
Pi 10 | sab 9:00 |
Referee:
ECKL Kristin
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | ADAM Paula Neußer SV |
1 | D4 | D4 | V5 | D2 | D4 | V5 | 2 | 24 | 25 | 0.333 | -1 | 6. | 63. | ||
GER | GÖDDE Ella OFC Bonn |
2 | V5 | D3 | D4 | V5 | D4 | V5 | 3 | 26 | 26 | 0.500 | 0 | 4. | 50. | ||
GER | WIETHEUPER Tessa Osnabrücker SC |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | V5 | 5 | 26 | 22 | 0.833 | 4 | 2. | 22. | ||
GER | MANG Katharina Eintracht Duisburg |
4 | D3 | V5 | D3 | V5 | D3 | V5 | 3 | 24 | 25 | 0.500 | -1 | 5. | 53. | ||
GER | GROLLMISCH Charlotte FC Leipzig |
5 | V5 | D4 | D3 | D4 | V5 | V5 | 3 | 26 | 24 | 0.500 | 2 | 3. | 47. | ||
GER | ZITTEL Alexandra Heidenheimer SB |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | V5 | 5 | 28 | 20 | 0.833 | 8 | 1. | 16. | ||
GER | BECKER Lilly Quilene Fechtcentrum Halle |
7 | D2 | D3 | D4 | D2 | D4 | D3 | 0 | 18 | 30 | 0.000 | -12 | 7. | 92. |
No. 11: Results checked
Pi 11 | sab 9:00 |
Referee:
NIESS Thomas BÜHNER Holger
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | ZAHN Alicia FC Offenbach |
1 | V5 | V5 | D1 | V5 | D4 | V5 | 4 | 25 | 23 | 0.667 | 2 | 3. | 39. | ||
GER | LANGER Mia Sophie Fechtzentrum Solingen e.V. |
2 | D4 | V5 | V5 | D3 | D4 | V5 | 3 | 26 | 23 | 0.500 | 3 | 4. | 44. | ||
GER | LINGEMANN Victoria Ariane TGM Mainz-Gonsenheim |
3 | D3 | D2 | D3 | D1 | D1 | D2 | 0 | 12 | 30 | 0.000 | -18 | 7. | 97. | ||
GER | DIETRICH Michaela TV Augsburg |
4 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 17 | 0.833 | 12 | 1. | 7. | ||
GER | BECKER Lilly FC Kassel |
5 | D3 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | 4 | 26 | 21 | 0.667 | 5 | 2. | 31. | ||
GER | BAMYACI Selina FK Hannover |
6 | V5 | V5 | V5 | D3 | D4 | D4 | 3 | 26 | 24 | 0.500 | 2 | 5. | 47. | ||
GER | ZUR MÜHLEN Marie TSV Bayer Leverkusen |
7 | D3 | D2 | V5 | D2 | D3 | V5 | 2 | 20 | 26 | 0.333 | -6 | 6. | 71. |
No. 12: Results checked
Pi 12 | sab 9:00 |
Referee:
BÜHNER Theresa
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FILBERT Rosa Eintracht Frankfurt |
1 | D2 | V4 | V5 | V5 | D2 | D4 | 3 | 22 | 24 | 0.500 | -2 | 4. | 55. | ||
GER | CICEK Sarah Aurora FC Berlin Südwest |
2 | V5 | D3 | V5 | D4 | D4 | D4 | 2 | 25 | 23 | 0.333 | 2 | 5. | 59. | ||
GER | KINDEL Rabea Fechtzentrum Solingen e.V. |
3 | D1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 26 | 18 | 0.833 | 8 | 1. | 17. | ||
GER | MEIßNER Katrin FC Kassel |
4 | D4 | D1 | D4 | D3 | D1 | D4 | 0 | 17 | 30 | 0.000 | -13 | 7. | 94. | ||
GER | KETTLING Lotte Herner TC |
5 | D4 | V5 | D4 | V5 | D4 | D4 | 2 | 26 | 27 | 0.333 | -1 | 6. | 62. | ||
GER | RÖPKE Greta FG Segeberg |
6 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | D1 | 4 | 23 | 21 | 0.667 | 2 | 3. | 40. | ||
GER | LÖFLATH Amelie TV Augsburg |
7 | V5 | V5 | D1 | V5 | V5 | V5 | 5 | 26 | 22 | 0.833 | 4 | 2. | 22. |
No. 13: Results checked
Pi 13 | sab 9:00 |
Referee:
BRAND Andreas
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | LEIER Myléne TV Lahr |
1 | V5 | D2 | D3 | V5 | D4 | D4 | 2 | 23 | 25 | 0.333 | -2 | 5. | 66. | ||
GER | AMUSER Janina Fechtzentrum Solingen e.V. |
2 | D4 | D2 | V5 | D2 | D4 | D2 | 1 | 19 | 27 | 0.167 | -8 | 6. | 79. | ||
GER | HÖSEL Alexandra Chiara Mannheimer FC |
3 | V3 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | 5 | 27 | 17 | 0.833 | 10 | 1. | 12. | ||
GER | KRAUSE Rebekka FC Leipzig |
4 | V5 | D4 | D4 | V5 | V5 | V5 | 4 | 28 | 21 | 0.667 | 7 | 2. | 28. | ||
GER | SCHMID Linda TV Augsburg |
5 | D3 | V3 | D2 | D1 | D3 | D2 | 1 | 14 | 26 | 0.167 | -12 | 7. | 86. | ||
GER | ZERRWECK Lina Fechtverein Heidelberg |
6 | V5 | V5 | D2 | D3 | V4 | V5 | 4 | 24 | 23 | 0.667 | 1 | 4. | 41. | ||
GER | STOPPEL Jaqueline FC Tauberbischofsheim |
7 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | D2 | 4 | 26 | 22 | 0.667 | 4 | 3. | 35. |
No. 14: Results checked
Pi 14 | sab 9:00 |
Referee:
SCHALLENKAMMER Lisa
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FEHR Emelie TSV Laupheim |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | 5 | 26 | 16 | 0.833 | 10 | 1. | 13. | ||
GER | LANDTE Constanze MTV Saalfeld |
2 | D0 | V5 | D2 | V5 | D2 | D2 | 2 | 16 | 26 | 0.333 | -10 | 5. | 76. | ||
GER | VON PRONDZINSKI Maja Wuppertaler FC |
3 | D3 | D3 | D0 | D2 | V5 | D1 | 1 | 14 | 27 | 0.167 | -13 | 7. | 89. | ||
GER | YETKIN Melissa Heidelberger FC/TSG R. |
4 | D1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 26 | 16 | 0.833 | 10 | 1. | 13. | ||
GER | KOZIELSKI Katharina FC Tauberbischofsheim |
5 | D3 | D3 | V5 | D4 | V5 | V5 | 3 | 25 | 22 | 0.500 | 3 | 4. | 46. | ||
GER | MAAß Jasmin HC Bad Dürkheim |
6 | D4 | V5 | D2 | D2 | D2 | D0 | 1 | 15 | 27 | 0.167 | -12 | 6. | 84. | ||
GER | NOPPER Cosima SV Waldkirch |
7 | V5 | V5 | V5 | D3 | D3 | V5 | 4 | 26 | 14 | 0.667 | 12 | 3. | 24. |