Last transmission: 20.03.2022 15:21 | Steve Glinka

z: 64er Tableau, A: 32er Tableau, B: 16er Tableau
H: 8er Tableau, I: Halbfinale, K: Finale

 

z | 64er Tableau

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

1 ARNELA Lucia
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
64 *** bye ***
33 FELLMANN Emelie
BY TSV Neu-Ulm
GER V 15
32 JOERIS Tophan
BY Nürnberger FC
GER D 4
17 GRÜNERT Clara Luise
HH Hamburger FC
GER Pi
48 *** bye ***
49 *** bye *** Pi
16 RANFT Abby
SN Fechtclub Radebeul
GER
9 YOSHIMORI Rachika
Schermacademie Zair
NED Pi
56 *** bye ***
41 *** bye *** Pi
24 KARIUS Bele
BE SC Berlin
GER
25 BUCHWALD Lisbeth
HB Bremen 1860 Fechten
GER V 15
40 KRAUSE Frida
HH FC Rothenbaum
GER D 6
57 *** bye *** Pi
8 ZONI Lea
ST Fechtcentrum Halle
GER
5 GAMKE Ella
SN TV Markkleeberg
GER Pi
60 *** bye ***
37 ROGGE Neele
HB HFC Bremen
GER D 4
28 PAVLOVA Eva
BE SC Berlin
GER V 15
21 FRIGEWSKI Joy
BE TSV Berlin-Wittenau
GER Pi
44 *** bye ***
53 *** bye *** Pi
12 VÖLKER Linn Marie
NR FC Moers
GER
13 ROHNER Emilia
BE SC Berlin
GER Pi
52 *** bye ***
45 *** bye *** Pi
20 HERWIG Finja Malu
BR FSC Cottbus
GER
29 MAHUTKA Malin Ava
NS Blau-Weiss Buchholz
GER V 15
36 FRANKE Lena Inken
BS TV Haueneberstein
GER D 6
61 *** bye *** Pi
4 SEIFFERT Veranika
BE SC Berlin
GER
3 BRAUN Annemarie
NR FC Moers
GER Pi
62 *** bye ***
35 WETZEL Tabea Sophie
TH FSC Nordhausen
GER D 7
30 GÜNDEL Aurelia
HB Bremen 1860 Fechten
GER V 15
19 AL HASHIM Rana
ST Fechtcentrum Halle
GER Pi
46 *** bye ***
51 *** bye *** Pi
14 FISCHER Marie
BE OSC Berlin
GER
11 BUIJSE Valerie
SC Amsterdam
NED Pi
54 *** bye ***
43 *** bye *** Pi
22 ENGLER Eva
NR FC Moers
GER
27 STIEGLMEIER Anna
BY MTV München
GER V 15
38 HAGEN Helena
BE SC Berlin
GER D 10
59 *** bye *** Pi
6 BERGER Julia
BE SC Berlin
GER
7 HERWIG Merle
BR FSC Cottbus
GER Pi
58 *** bye ***
39 OPP Ronja
BE SC Berlin
GER D 6
26 GUO Ellen Yiyun
BE FC Grunewald
GER V 15
23 KÖSLING Anik
ST SV Angern
GER Pi
42 *** bye ***
55 *** bye *** Pi
10 KÖLL Teresa
BY TV Feldkirchen
GER
15 POPOV Maria
BY TSV Neu-Ulm
GER Pi
50 *** bye ***
47 *** bye *** Pi
18 HASSINGER Sophie
BR FSC Cottbus
GER
31 SOULEMEZI Eleftheria
BY Fechtclub München
GER D 5
34 SELMAYR Sarah
BY TV Feldkirchen
GER V 15
63 *** bye *** Pi
2 EVERS Larissa
BN FC Tauberbischofsheim
GER
 
ARNELA Lucia
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
FELLMANN Emelie
BY TSV Neu-Ulm
GER D 6
 
 
GRÜNERT Clara Luise
HH Hamburger FC
GER V 15
RANFT Abby
SN Fechtclub Radebeul
GER D 7
 
 
YOSHIMORI Rachika
Schermacademie Zair
NED V 15
KARIUS Bele
BE SC Berlin
GER D 7
 
 
BUCHWALD Lisbeth
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 7
ZONI Lea
ST Fechtcentrum Halle
GER V 15
 
 
GAMKE Ella
SN TV Markkleeberg
GER V 15
PAVLOVA Eva
BE SC Berlin
GER D 7
 
 
FRIGEWSKI Joy
BE TSV Berlin-Wittenau
GER V 15
VÖLKER Linn Marie
NR FC Moers
GER D 5
 
 
ROHNER Emilia
BE SC Berlin
GER D 6
HERWIG Finja Malu
BR FSC Cottbus
GER V 15
 
 
MAHUTKA Malin Ava
NS Blau-Weiss Buchholz
GER D 4
SEIFFERT Veranika
BE SC Berlin
GER V 15
 
 
BRAUN Annemarie
NR FC Moers
GER V 15
GÜNDEL Aurelia
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 3
 
 
AL HASHIM Rana
ST Fechtcentrum Halle
GER V 15
FISCHER Marie
BE OSC Berlin
GER D 11
 
 
BUIJSE Valerie
SC Amsterdam
NED V 15
ENGLER Eva
NR FC Moers
GER D 9
 
 
STIEGLMEIER Anna
BY MTV München
GER D 5
BERGER Julia
BE SC Berlin
GER V 15
 
 
HERWIG Merle
BR FSC Cottbus
GER V 15
GUO Ellen Yiyun
BE FC Grunewald
GER D 3
 
 
KÖSLING Anik
ST SV Angern
GER V 15
KÖLL Teresa
BY TV Feldkirchen
GER D 11
 
 
POPOV Maria
BY TSV Neu-Ulm
GER D 13
HASSINGER Sophie
BR FSC Cottbus
GER V 15
 
 
SELMAYR Sarah
BY TV Feldkirchen
GER D 0
EVERS Larissa
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
 
 
ARNELA Lucia
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
GRÜNERT Clara Luise
HH Hamburger FC
GER D 3
 
 
 
 
 
 
YOSHIMORI Rachika
Schermacademie Zair
NED D 13
ZONI Lea
ST Fechtcentrum Halle
GER V 15
 
 
 
 
 
 
GAMKE Ella
SN TV Markkleeberg
GER V 15
FRIGEWSKI Joy
BE TSV Berlin-Wittenau
GER D 7
 
 
 
 
 
 
HERWIG Finja Malu
BR FSC Cottbus
GER D 14
SEIFFERT Veranika
BE SC Berlin
GER V 15
 
 
 
 
 
 
BRAUN Annemarie
NR FC Moers
GER V 15
AL HASHIM Rana
ST Fechtcentrum Halle
GER D 4
 
 
 
 
 
 
BUIJSE Valerie
SC Amsterdam
NED V 15
BERGER Julia
BE SC Berlin
GER D 3
 
 
 
 
 
 
HERWIG Merle
BR FSC Cottbus
GER V 15
KÖSLING Anik
ST SV Angern
GER D 3
 
 
 
 
 
 
HASSINGER Sophie
BR FSC Cottbus
GER D 7
EVERS Larissa
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
 
Back to top
 

H | 8er Tableau

I | Halbfinale

K | Finale

1 ARNELA Lucia
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
8 ZONI Lea
ST Fechtcentrum Halle
GER D 14
5 GAMKE Ella
SN TV Markkleeberg
GER V 15
4 SEIFFERT Veranika
BE SC Berlin
GER D 11
3 BRAUN Annemarie
NR FC Moers
GER V 15
6 BUIJSE Valerie
SC Amsterdam
NED D 10
7 HERWIG Merle
BR FSC Cottbus
GER D 11
2 EVERS Larissa
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
ARNELA Lucia
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
GAMKE Ella
SN TV Markkleeberg
GER D 9
 
 
BRAUN Annemarie
NR FC Moers
GER D 12
EVERS Larissa
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
 
 
ARNELA Lucia
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 14
EVERS Larissa
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
 
Back to top