Last transmission: 20.03.2022 11:39 | Steve Glinka


No. 1: Results checked
Pi 9 | Su 10:00 | Referee: KRAUSE Angelina-Noelle

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ZONI Lea
Fechtcentrum Halle
1 V5 V5 V5 V5 V5 D1 5 26 8 0.833 18 1. 8.
GER POPOV Anna - Sophia
TG Biberach
2 D0 D1 D1 D3 D0 D3 0 8 29 0.000 -21 7. 47.
GER SCHMIDT Charlotte
SVA Oranienburg
3 D0 V5 D1 D3 D3 D3 1 15 26 0.167 -11 6. 43.
NED YOSHIMORI Rachika
1 Schermacademie Zair
4 D2 V5 V5 V5 V5 V5 5 27 13 0.833 14 2. 9.
GER PAVLOVA Eva
SC Berlin
5 D1 V5 V5 D2 V5 D2 3 20 24 0.500 -4 4. 28.
GER FELLMANN Emelie
TSV Neu-Ulm
6 D0 V5 V5 D2 D3 D3 2 18 23 0.333 -5 5. 33.
GER KÖLL Teresa
TV Feldkirchen
7 V5 V4 V5 D2 V5 V5 5 26 17 0.833 9 3. 10.
Details
YOSHIMORI Rachika   D 2 V 5   ZONI Lea
PAVLOVA Eva   V 5 D 3   POPOV Anna - Sophia
FELLMANN Emelie   V 5 D 3   SCHMIDT Charlotte
ZONI Lea   D 1 V 5   KÖLL Teresa
YOSHIMORI Rachika   V 5 D 2   PAVLOVA Eva
SCHMIDT Charlotte   V 5 D 1   POPOV Anna - Sophia
KÖLL Teresa   V 5 D 3   FELLMANN Emelie
ZONI Lea   V 5 D 1   PAVLOVA Eva
SCHMIDT Charlotte   D 1 V 5   YOSHIMORI Rachika
POPOV Anna - Sophia   D 0 V 5   FELLMANN Emelie
KÖLL Teresa   V 5 D 2   PAVLOVA Eva
ZONI Lea   V 5 D 0   SCHMIDT Charlotte
FELLMANN Emelie   D 2 V 5   YOSHIMORI Rachika
POPOV Anna - Sophia   D 3 V 4   KÖLL Teresa
PAVLOVA Eva   V 5 D 3   SCHMIDT Charlotte
FELLMANN Emelie   D 0 V 5   ZONI Lea
YOSHIMORI Rachika   V 5 D 1   POPOV Anna - Sophia
SCHMIDT Charlotte   D 3 V 5   KÖLL Teresa
PAVLOVA Eva   V 5 D 3   FELLMANN Emelie
POPOV Anna - Sophia   D 0 V 5   ZONI Lea
KÖLL Teresa   D 2 V 5   YOSHIMORI Rachika

No. 2: Results checked
Pi 10 | Su 10:00 | Referee: EIFRIG Maximilian Johannes

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KRÖPELIN Fenja
VFL Marburg FA
1 V5 D0 D0 D2 D0 1 7 22 0.200 -15 6. 42.
GER HAGEN Helena
SC Berlin
2 D2 D1 D1 V5 D1 1 10 22 0.200 -12 5. 38.
NED BUIJSE Valerie
1 SC Amsterdam
3 V5 V5 D1 V5 V5 4 21 6 0.800 15 2. 11.
GER EVERS Larissa
FC Tauberbischofsheim
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 6 1.000 19 1. 2.
GER FRANKE Lena Inken
TV Haueneberstein
5 V5 D2 D0 D2 D2 1 11 22 0.200 -11 4. 36.
GER KÖSLING Anik
SV Angern
6 V5 V5 D0 D2 V5 3 17 13 0.600 4 3. 23.
Details
HAGEN Helena   D 2 V 5   KRÖPELIN Fenja
BUIJSE Valerie   D 1 V 5   EVERS Larissa
FRANKE Lena Inken   D 2 V 5   KÖSLING Anik
KRÖPELIN Fenja   D 0 V 5   BUIJSE Valerie
KÖSLING Anik   V 5 D 1   HAGEN Helena
EVERS Larissa   V 5 D 2   FRANKE Lena Inken
KÖSLING Anik   V 5 D 0   KRÖPELIN Fenja
FRANKE Lena Inken   D 0 V 5   BUIJSE Valerie
HAGEN Helena   D 1 V 5   EVERS Larissa
KRÖPELIN Fenja   D 2 V 5   FRANKE Lena Inken
EVERS Larissa   V 5 D 2   KÖSLING Anik
BUIJSE Valerie   V 5 D 1   HAGEN Helena
EVERS Larissa   V 5 D 0   KRÖPELIN Fenja
HAGEN Helena   V 5 D 2   FRANKE Lena Inken
KÖSLING Anik   D 0 V 5   BUIJSE Valerie

No. 3: Results checked
Pi 11 | Su 10:00 | Referee: MEYBERG Juan Felipe

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ROHNER Emilia
SC Berlin
1 D0 V5 V5 V5 V5 4 20 10 0.800 10 2. 13.
GER ARNELA Lucia
FC Tauberbischofsheim
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 0 1.000 25 1. 1.
GER TAUBITZ Elina Annalena
Fechtcentrum Halle
3 D1 D0 V5 D2 D0 1 8 21 0.200 -13 5. 41.
GER LOBSIGER Lilly
FC Rothenbaum
4 D0 D0 D1 D0 D0 0 1 25 0.000 -24 6. 50.
GER GÜNDEL Aurelia
Bremen 1860 Fechten
5 D3 D0 V5 V5 D0 2 13 17 0.400 -4 4. 30.
GER FRIGEWSKI Joy
TSV Berlin-Wittenau
6 D1 D0 V5 V5 V5 3 16 10 0.600 6 3. 21.
Details
ARNELA Lucia   V 5 D 0   ROHNER Emilia
TAUBITZ Elina Annalena   V 5 D 1   LOBSIGER Lilly
GÜNDEL Aurelia   D 0 V 5   FRIGEWSKI Joy
ROHNER Emilia   V 5 D 1   TAUBITZ Elina Annalena
FRIGEWSKI Joy   D 0 V 5   ARNELA Lucia
LOBSIGER Lilly   D 0 V 5   GÜNDEL Aurelia
FRIGEWSKI Joy   D 1 V 5   ROHNER Emilia
GÜNDEL Aurelia   V 5 D 2   TAUBITZ Elina Annalena
ARNELA Lucia   V 5 D 0   LOBSIGER Lilly
ROHNER Emilia   V 5 D 3   GÜNDEL Aurelia
LOBSIGER Lilly   D 0 V 5   FRIGEWSKI Joy
TAUBITZ Elina Annalena   D 0 V 5   ARNELA Lucia
LOBSIGER Lilly   D 0 V 5   ROHNER Emilia
ARNELA Lucia   V 5 D 0   GÜNDEL Aurelia
FRIGEWSKI Joy   V 5 D 0   TAUBITZ Elina Annalena

No. 4: Results checked
Pi 12 | Su 10:00 | Referee: LATAL MartinHARMS Tyler

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER VÖLKER Linn Marie
FC Moers
1 D2 V5 V5 V5 V5 4 22 9 0.800 13 2. 12.
GER SEIFFERT Veranika
SC Berlin
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 7 1.000 18 1. 3.
GER KRAUSE Frida
FC Rothenbaum
3 D0 D0 D2 D3 V5 1 10 22 0.200 -12 6. 38.
GER BUCHWALD Lisbeth
Bremen 1860 Fechten
4 D1 D4 V5 V5 V5 3 20 18 0.600 2 3. 25.
GER ROGGE Neele
HFC Bremen
5 D2 D0 V5 D3 D1 1 11 23 0.200 -12 5. 37.
GER WETZEL Tabea Sophie
FSC Nordhausen
6 D1 D1 D2 D3 V5 1 12 21 0.200 -9 4. 35.
Details
SEIFFERT Veranika   V 5 D 2   VÖLKER Linn Marie
KRAUSE Frida   D 2 V 5   BUCHWALD Lisbeth
ROGGE Neele   D 1 V 5   WETZEL Tabea Sophie
VÖLKER Linn Marie   V 5 D 0   KRAUSE Frida
WETZEL Tabea Sophie   D 1 V 5   SEIFFERT Veranika
BUCHWALD Lisbeth   V 5 D 3   ROGGE Neele
WETZEL Tabea Sophie   D 1 V 5   VÖLKER Linn Marie
ROGGE Neele   V 5 D 3   KRAUSE Frida
SEIFFERT Veranika   V 5 D 4   BUCHWALD Lisbeth
VÖLKER Linn Marie   V 5 D 2   ROGGE Neele
BUCHWALD Lisbeth   V 5 D 3   WETZEL Tabea Sophie
KRAUSE Frida   D 0 V 5   SEIFFERT Veranika
BUCHWALD Lisbeth   D 1 V 5   VÖLKER Linn Marie
SEIFFERT Veranika   V 5 D 0   ROGGE Neele
WETZEL Tabea Sophie   D 2 V 5   KRAUSE Frida

No. 5: Results checked
Pi 13 | Su 10:00 | Referee: RICKEN Lisa

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KARIUS Bele
SC Berlin
1 V5 V5 D2 V5 D3 3 20 17 0.600 3 3. 24.
GER BEYER Lilly Pia
Nürnberger FC
2 D1 D0 D0 D0 D3 0 4 24 0.000 -20 6. 46.
GER SELMAYR Sarah
TV Feldkirchen
3 D3 V5 D3 D4 D4 1 19 20 0.200 -1 5. 34.
GER GAMKE Ella
TV Markkleeberg
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 9 1.000 16 1. 5.
GER ENGLER Eva
FC Moers
5 D4 V5 V5 D0 V5 3 19 15 0.600 4 2. 22.
GER GUO Ellen Yiyun
FC Grunewald
6 V4 V4 V5 D4 D1 3 18 20 0.600 -2 4. 26.
Details
BEYER Lilly Pia   D 1 V 5   KARIUS Bele
SELMAYR Sarah   D 3 V 5   GAMKE Ella
ENGLER Eva   V 5 D 1   GUO Ellen Yiyun
KARIUS Bele   V 5 D 3   SELMAYR Sarah
GUO Ellen Yiyun   V 4 D 3   BEYER Lilly Pia
GAMKE Ella   V 5 D 0   ENGLER Eva
GUO Ellen Yiyun   V 4 D 3   KARIUS Bele
ENGLER Eva   V 5 D 4   SELMAYR Sarah
BEYER Lilly Pia   D 0 V 5   GAMKE Ella
KARIUS Bele   V 5 D 4   ENGLER Eva
GAMKE Ella   V 5 D 4   GUO Ellen Yiyun
SELMAYR Sarah   V 5 D 0   BEYER Lilly Pia
GAMKE Ella   V 5 D 2   KARIUS Bele
BEYER Lilly Pia   D 0 V 5   ENGLER Eva
GUO Ellen Yiyun   V 5 D 4   SELMAYR Sarah

No. 6: Results checked
Pi 14 | Su 10:00 | Referee: POTRATZ Ricardo

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER FRITSCH Greta
SC Berlin
1 D2 D0 D0 D1 D0 0 3 25 0.000 -22 6. 49.
GER OPP Ronja
SC Berlin
2 V5 D3 D0 D2 D0 1 10 22 0.200 -12 5. 38.
GER FISCHER Marie
OSC Berlin
3 V5 V5 D0 V5 V5 4 20 14 0.800 6 2. 14.
GER BRAUN Annemarie
FC Moers
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 7 1.000 18 1. 3.
GER MAHUTKA Malin Ava
Blau-Weiss Buchholz
5 V5 V5 D2 D3 D2 2 17 18 0.400 -1 4. 29.
GER HASSINGER Sophie
FSC Cottbus
6 V5 V5 D4 D4 V5 3 23 12 0.600 11 3. 18.
Details
OPP Ronja   V 5 D 2   FRITSCH Greta
FISCHER Marie   D 0 V 5   BRAUN Annemarie
MAHUTKA Malin Ava   D 2 V 5   HASSINGER Sophie
FRITSCH Greta   D 0 V 5   FISCHER Marie
HASSINGER Sophie   V 5 D 0   OPP Ronja
BRAUN Annemarie   V 5 D 3   MAHUTKA Malin Ava
HASSINGER Sophie   V 5 D 0   FRITSCH Greta
MAHUTKA Malin Ava   D 2 V 5   FISCHER Marie
OPP Ronja   D 0 V 5   BRAUN Annemarie
FRITSCH Greta   D 1 V 5   MAHUTKA Malin Ava
BRAUN Annemarie   V 5 D 4   HASSINGER Sophie
FISCHER Marie   V 5 D 3   OPP Ronja
BRAUN Annemarie   V 5 D 0   FRITSCH Greta
OPP Ronja   D 2 V 5   MAHUTKA Malin Ava
HASSINGER Sophie   D 4 V 5   FISCHER Marie

No. 7: Results checked
Pi 15 | Su 10:00 | Referee: ANDRITZKI Paul

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HERWIG Merle
FSC Cottbus
1 V5 V5 V5 V5 D4 V5 5 29 10 0.833 19 1. 7.
RUS ERTEL Alisa
SVA Oranienburg
2 D0 D4 D1 D3 D4 D3 0 15 29 0.000 -14 7. 45.
GER RANFT Abby
Fechtclub Radebeul
3 D2 V5 V5 V5 D4 V5 4 26 24 0.667 2 3. 16.
GER STIEGLMEIER Anna
MTV München
4 D1 V4 D4 D1 V5 V5 3 20 22 0.500 -2 5. 27.
GER POPOV Maria
TSV Neu-Ulm
5 D1 V5 D3 V5 V5 V5 4 24 18 0.667 6 2. 15.
GER GRÜNERT Clara Luise
Hamburger FC
6 V5 V5 V5 D3 D3 V5 4 26 25 0.667 1 4. 17.
GER KLIMEK Leah
SC Berlin
7 D1 V5 D3 D3 D1 D3 1 16 28 0.167 -12 6. 44.
Details
STIEGLMEIER Anna   D 1 V 5   HERWIG Merle
POPOV Maria   V 5 D 3   ERTEL Alisa
GRÜNERT Clara Luise   V 5 D 4   RANFT Abby
HERWIG Merle   V 5 D 1   KLIMEK Leah
STIEGLMEIER Anna   D 1 V 5   POPOV Maria
RANFT Abby   V 5 D 4   ERTEL Alisa
KLIMEK Leah   D 3 V 5   GRÜNERT Clara Luise
HERWIG Merle   V 5 D 1   POPOV Maria
RANFT Abby   V 5 D 4   STIEGLMEIER Anna
ERTEL Alisa   D 4 V 5   GRÜNERT Clara Luise
KLIMEK Leah   D 1 V 5   POPOV Maria
HERWIG Merle   V 5 D 2   RANFT Abby
GRÜNERT Clara Luise   D 3 V 5   STIEGLMEIER Anna
ERTEL Alisa   D 3 V 5   KLIMEK Leah
POPOV Maria   D 3 V 5   RANFT Abby
GRÜNERT Clara Luise   V 5 D 4   HERWIG Merle
STIEGLMEIER Anna   V 4 D 1   ERTEL Alisa
RANFT Abby   V 5 D 3   KLIMEK Leah
POPOV Maria   V 5 D 3   GRÜNERT Clara Luise
ERTEL Alisa   D 0 V 5   HERWIG Merle
KLIMEK Leah   D 3 V 5   STIEGLMEIER Anna

No. 8: Results checked
Pi 16 | Su 10:00 | Referee: WESTPHAL Erik

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER AL HASHIM Rana
Fechtcentrum Halle
1 V5 V5 D4 D4 V5 3 23 13 0.600 10 2. 19.
GER LACHER Janne
Bremen 1860 Fechten
2 D1 D1 D2 D0 D0 0 4 25 0.000 -21 6. 48.
GER JOERIS Tophan
Nürnberger FC
3 D1 V5 V5 D0 D1 2 12 18 0.400 -6 5. 32.
GER SOULEMEZI Eleftheria
Fechtclub München
4 V5 V5 D2 D1 D2 2 15 21 0.400 -6 4. 31.
GER BERGER Julia
SC Berlin
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 9 1.000 16 1. 5.
GER HERWIG Finja Malu
FSC Cottbus
6 D1 V5 V5 V5 D4 3 20 13 0.600 7 3. 20.
Details
LACHER Janne   D 1 V 5   AL HASHIM Rana
JOERIS Tophan   V 5 D 2   SOULEMEZI Eleftheria
BERGER Julia   V 5 D 4   HERWIG Finja Malu
AL HASHIM Rana   V 5 D 1   JOERIS Tophan
HERWIG Finja Malu   V 5 D 0   LACHER Janne
SOULEMEZI Eleftheria   D 1 V 5   BERGER Julia
HERWIG Finja Malu   D 1 V 5   AL HASHIM Rana
BERGER Julia   V 5 D 0   JOERIS Tophan
LACHER Janne   D 2 V 5   SOULEMEZI Eleftheria
AL HASHIM Rana   D 4 V 5   BERGER Julia
SOULEMEZI Eleftheria   D 2 V 5   HERWIG Finja Malu
JOERIS Tophan   V 5 D 1   LACHER Janne
SOULEMEZI Eleftheria   V 5 D 4   AL HASHIM Rana
LACHER Janne   D 0 V 5   BERGER Julia
HERWIG Finja Malu   V 5 D 1   JOERIS Tophan