Last transmission: 01.10.2022 17:19 | Liska Derkum

z: 64er Tableau, A: 32er Tableau, B: 16er Tableau
H: 8er Tableau, I: Halbfinale, K: Finale

 

z | 64er Tableau

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

1 STEFFENS Eva
BN Heidelberger FC/TSG R.
GER Pi
64 *** bye ***
33 FRAHM Emilie
WÜ TSF Ditzingen
GER V 15
32 KAHL Grit
SN Dresdener FC
GER D 5
17 KUNISCH Matilda
HE Eintracht Frankfurt
GER V 15
48 EINENCKEL Charlotte
WE FS Bielefelder TG
GER D 8
49 NEKRASOVA Mariia
NR Fecht Club Krefeld
UKR D 11
16 REIHS Meika
NR Fechtzentrum Solingen
GER V 15
9 SZALAY Clara
WÜ TSF Ditzingen
GER V 15
56 ZOBEL Emilia
SN Dresdener FC
GER D 13
41 OLSEN Nora
SN FC Leipzig
GER V 15
24 STUMPF Lea Marie
NR OFC Bonn
GER D 8
25 LEOCATA Gaia-Olga
WÜ Heidenheimer SB
ITA D 12
40 WINKER Paula
BY TV Augsburg
GER V 15
57 OBERTHÜR Emma
SW TSG Friesenheim
GER D 11
8 ILLIG Fiona
BY TV Kaufbeuren
GER V 15
5 HELMRATH Antonia
BE OSC Berlin
GER V 15
60 MEYER Fiona
WE FS Bielefelder TG
GER D 8
37 HUSMANN Lena
NR TSV Bayer 04 Leverkusen
GER V 15
28 HEINRICH Svenja
BN FC Hardheim-Höpfingen
GER D 13
21 CEVIKOL Eda
HE Eintracht Frankfurt
GER V 15
44 KOCKEN Veronique
s.v. Scaramouche
NED D 11
53 BACHMANN Victoria Charlotte
SH FG Segeberg
GER D 11
12 SZEKERES Lily
VS Flanders Fencing
BEL V 15
13 SHA Chuyi
HE Eintracht Frankfurt
GER V 15
52 HERZ Maria
WÜ Heidenheimer SB
GER D 12
45 SÜNDERHAUF Anna
WÜ Heidenheimer SB
GER V 15
20 BODE Josephine
TH MTV Saalfeld
GER D 14
29 LIETO Alyssa
NR Fechtzentrum Solingen
GER V 15
36 DICKS Hannah
NR Neusser SV
GER D 10
61 KRAHMER Emely
NR Fecht Club Krefeld
GER D 2
4 KALTENBACH Philine
BS SV Waldkirch
GER V 15
3 FRICKE Fiona
HE Eintracht Frankfurt
GER V 15
62 KLAUSER Tizia
BY TSV Weilheim
GER D 11
35 BREHMER Mia
SH Elmshorner MTV
GER V 15
30 RIEMER Jana-Ada
BY TV Kaufbeuren
GER D 10
19 HENRICH Lillian Charlize
HE TV Dillenburg
GER D 14
46 RÜHL Emma
HE FC Kassel
GER V 15
51 EICHHORN Franziska
WÜ Heidenheimer SB
GER D 9
14 DÖRING Antonia
SN FC Leipzig
GER V 15
11 NÜSSELER Lisa-Marie
WÜ Heidenheimer SB
GER V 15
54 PEDRETTI Silvia
BY MTV München
ITA D 9
43 SCHUBERT Lina
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 5
22 LEBRENZ Mia
NR OFC Bonn
GER V 15
27 KOTIUZHYNSKA Mariia
BE FC Berlin Südwest
UKR D 13
38 MOHR Darin
BN Heidelberger FC/TSG R.
GER V 15
59 NOUR-ELDIN Nelly
HE Eintracht Frankfurt
GER D 8
6 BERNSTEIN Viktoria
NR TSV Bayer 04 Leverkusen
GER V 15
7 YOOSEFI Daria
WÜ Heidenheimer SB
GER V 15
58 SIMON Lena
SN Dresdener FC
GER D 8
39 JANA Marlene
SN FC Leipzig
GER D 3
26 LIBRALATO Sara
NR Fechtzentrum Solingen
GER V 15
23 NEUBER Greta
WÜ Heidenheimer SB
GER V 15
42 HENSE Jolina
SN FC Leipzig
GER D 10
55 KOPCHUK Leah
WE TSC Eintr. Dortmund
UKR V 15
10 WALDMANN Victoria
BY TV Augsburg
GER D 13
15 BUSCH Katie
WÜ Heidenheimer SB
GER V 15
50 SAPHARIDZE Lana
BE Fechtzentrum Berlin
GER D 11
47 FRIEDEMANN Clara
BY MTV München
GER D 9
18 STERNBERG Ina
HE FC Offenbach
GER V 15
31 ABOUBAKAR Jamila
BE OSC Berlin
GER D 12
34 NEERMAN Anna
VS SC Latem-Deurle
BEL V 15
63 *** bye *** Pi
2 AYTEKIN Cagla
HE Eintracht Frankfurt
GER
 
STEFFENS Eva
BN Heidelberger FC/TSG R.
GER V 15
FRAHM Emilie
WÜ TSF Ditzingen
GER D 5
 
 
KUNISCH Matilda
HE Eintracht Frankfurt
GER V 15
REIHS Meika
NR Fechtzentrum Solingen
GER D 13
 
 
SZALAY Clara
WÜ TSF Ditzingen
GER D 2
OLSEN Nora
SN FC Leipzig
GER V 15
 
 
WINKER Paula
BY TV Augsburg
GER D 12
ILLIG Fiona
BY TV Kaufbeuren
GER V 15
 
 
HELMRATH Antonia
BE OSC Berlin
GER V 15
HUSMANN Lena
NR TSV Bayer 04 Leverkusen
GER D 3
 
 
CEVIKOL Eda
HE Eintracht Frankfurt
GER D 11
SZEKERES Lily
VS Flanders Fencing
BEL V 15
 
 
SHA Chuyi
HE Eintracht Frankfurt
GER D 10
SÜNDERHAUF Anna
WÜ Heidenheimer SB
GER V 15
 
 
LIETO Alyssa
NR Fechtzentrum Solingen
GER D 8
KALTENBACH Philine
BS SV Waldkirch
GER V 15
 
 
FRICKE Fiona
HE Eintracht Frankfurt
GER V 15
BREHMER Mia
SH Elmshorner MTV
GER D 6
 
 
RÜHL Emma
HE FC Kassel
GER D 13
DÖRING Antonia
SN FC Leipzig
GER V 15
 
 
NÜSSELER Lisa-Marie
WÜ Heidenheimer SB
GER V 15
LEBRENZ Mia
NR OFC Bonn
GER D 14
 
 
MOHR Darin
BN Heidelberger FC/TSG R.
GER V 15
BERNSTEIN Viktoria
NR TSV Bayer 04 Leverkusen
GER D 13
 
 
YOOSEFI Daria
WÜ Heidenheimer SB
GER V 15
LIBRALATO Sara
NR Fechtzentrum Solingen
GER D 11
 
 
NEUBER Greta
WÜ Heidenheimer SB
GER V 15
KOPCHUK Leah
WE TSC Eintr. Dortmund
UKR D 11
 
 
BUSCH Katie
WÜ Heidenheimer SB
GER V 11
STERNBERG Ina
HE FC Offenbach
GER D 8
 
 
NEERMAN Anna
VS SC Latem-Deurle
BEL D 9
AYTEKIN Cagla
HE Eintracht Frankfurt
GER V 15
 
 
 
 
STEFFENS Eva
BN Heidelberger FC/TSG R.
GER V 15
KUNISCH Matilda
HE Eintracht Frankfurt
GER D 7
 
 
 
 
 
 
OLSEN Nora
SN FC Leipzig
GER D 10
ILLIG Fiona
BY TV Kaufbeuren
GER V 15
 
 
 
 
 
 
HELMRATH Antonia
BE OSC Berlin
GER V 15
SZEKERES Lily
VS Flanders Fencing
BEL D 10
 
 
 
 
 
 
SÜNDERHAUF Anna
WÜ Heidenheimer SB
GER D 5
KALTENBACH Philine
BS SV Waldkirch
GER V 15
 
 
 
 
 
 
FRICKE Fiona
HE Eintracht Frankfurt
GER V 15
DÖRING Antonia
SN FC Leipzig
GER D 11
 
 
 
 
 
 
NÜSSELER Lisa-Marie
WÜ Heidenheimer SB
GER V 15
MOHR Darin
BN Heidelberger FC/TSG R.
GER D 9
 
 
 
 
 
 
YOOSEFI Daria
WÜ Heidenheimer SB
GER V 15
NEUBER Greta
WÜ Heidenheimer SB
GER D 11
 
 
 
 
 
 
BUSCH Katie
WÜ Heidenheimer SB
GER D 14
AYTEKIN Cagla
HE Eintracht Frankfurt
GER V 15
 
 
 
Back to top
 

H | 8er Tableau

I | Halbfinale

K | Finale

1 STEFFENS Eva
BN Heidelberger FC/TSG R.
GER V 15
8 ILLIG Fiona
BY TV Kaufbeuren
GER D 7
5 HELMRATH Antonia
BE OSC Berlin
GER D 8
4 KALTENBACH Philine
BS SV Waldkirch
GER V 15
3 FRICKE Fiona
HE Eintracht Frankfurt
GER V 15
6 NÜSSELER Lisa-Marie
WÜ Heidenheimer SB
GER D 10
7 YOOSEFI Daria
WÜ Heidenheimer SB
GER V 15
2 AYTEKIN Cagla
HE Eintracht Frankfurt
GER D 14
 
STEFFENS Eva
BN Heidelberger FC/TSG R.
GER V 15
KALTENBACH Philine
BS SV Waldkirch
GER D 12
 
 
FRICKE Fiona
HE Eintracht Frankfurt
GER V 15
YOOSEFI Daria
WÜ Heidenheimer SB
GER D 8
 
 
 
 
STEFFENS Eva
BN Heidelberger FC/TSG R.
GER V 15
FRICKE Fiona
HE Eintracht Frankfurt
GER D 11
 
 
 
Back to top