Last transmission: 15.05.2022 11:06 | Liska Derkum

y: 128er Tableau, z: 64er Tableau
A: 32er Tableau, B: 16er Tableau, H: 8er Tableau
I: Halbfinale, K: Finale

 

y | 128er Tableau

z | 64er Tableau

1 ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER Pi
128 *** bye ***
65 BISCHOF Finn
HB Bremen 1860 Fechten
GER V 15
64 BAPPERT Felix
SW TG Frankenthal
GER D 9
33 WOLF Julien
SN Dresdener FC
GER Pi
96 *** bye ***
97 *** bye *** Pi
32 DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER
17 POLOTZEK Simon
NR FC Moers
GER Pi
112 *** bye ***
81 *** bye *** Pi
48 RENARD Nolann
TH FSC Jena
GER
49 BOSSERHOFF Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
80 *** bye ***
113 *** bye *** Pi
16 KLOSTERMANN Max
BY KTF Luitpold München
GER
9 HÖFLER Julius
BN TSG Weinheim
GER Pi
120 *** bye ***
73 *** bye *** Pi
56 NEEB Jakob
BY FS TG Würzburg
GER
41 LOESCHE Teo
TH FSC Jena
GER Pi
88 *** bye ***
105 *** bye *** Pi
24 NOWAK Hannes
SN Fechtclub Radebeul
GER
25 GAASEIDNES Kjell
BE SC Berlin
GER Pi
104 *** bye ***
89 *** bye *** Pi
40 WAGNER Louis
BE SC Berlin
GER
57 STUDENT Mika
WE FG Recklinghausen
GER Pi
72 *** bye ***
121 *** bye *** Pi
8 HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER
5 KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
124 *** bye ***
69 *** bye *** Pi
60 LENSCHOW Nick-Malte
NR FC Moers
GER
37 MÄRKLE Felix
WÜ PSV Stuttgart
GER Pi
92 *** bye ***
101 *** bye *** Pi
28 MEIER Bernhard
BY FS TG Würzburg
GER
21 FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER Pi
108 *** bye ***
85 *** bye *** Pi
44 BARBY Henrik
NR FC Moers
GER
53 LEUSCHKE Jakob
SN Dresdener FC
GER Pi
76 *** bye ***
117 *** bye *** Pi
12 ASK Henri
BY KTF Luitpold München
GER
13 LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
116 *** bye ***
77 *** bye *** Pi
52 EBERT Tillmann
SN TV Markkleeberg
GER
45 MIRBACH Maximilian
NR DFC Düsseldorf
GER Pi
84 *** bye ***
109 *** bye *** Pi
20 EHRICH Marlon
BE SC Berlin
GER
29 BERGERT Michael
SN Fechtclub Radebeul
GER Pi
100 *** bye ***
93 *** bye *** Pi
36 MEHNER Laureano
NR FC Moers
GER
61 JOBST Alexander
NR FC Moers
GER D 6
68 HELM Leander
BE SC Berlin
GER V 15
125 *** bye *** Pi
4 FROHWEIN Moritz
HE TG Dörnigheim
GER
3 GRÖTEKE Sebastiano
BN TSG Weinheim
GER Pi
126 *** bye ***
67 MEIER-ECKHOFF Campino
NS MTV Braunschweig
GER D 8
62 ALTENRIEDER Simon
BY MTV München
GER V 15
35 ZAGORNIK Lucas
TH FSC Jena
GER Pi
94 *** bye ***
99 *** bye *** Pi
30 VELLMANNS Leonard
WE TG Münster
GER
19 HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
110 *** bye ***
83 *** bye *** Pi
46 MÜLLER Len
WÜ PSV Stuttgart
GER
51 HARMS Tyler
BE SC Berlin
GER Pi
78 *** bye ***
115 *** bye *** Pi
14 BRAUN Noah
WE TG Münster
GER
11 FAßMANN Moritz
SN FC Schkeuditz
GER Pi
118 *** bye ***
75 *** bye *** Pi
54 AHLVERS Philipp
ST Fechtcentrum Halle
GER
43 STRELOW Alexander
SN Dresdener FC
GER Pi
86 *** bye ***
107 *** bye *** Pi
22 SCHMITZ-HÜBSCH Gregor
SN Fechtclub Radebeul
GER
27 MICHEL Fabian
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
102 *** bye ***
91 *** bye *** Pi
38 SPIELMANN Richard
ST Fechtcentrum Halle
GER
59 SCHUSTER Leon Emanuel
BY KTF Luitpold München
GER Pi
70 *** bye ***
123 *** bye *** Pi
6 SEMBACH Philipp
BN TSG Weinheim
GER
7 FAUL Paul Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
122 *** bye ***
71 *** bye *** Pi
58 REHDA Felix
MV FG Schwerin
GER
39 SCHMIDT Friedrich
ST USC Magdeburg
GER Pi
90 *** bye ***
103 *** bye *** Pi
26 HEGGE Maurus
WE TG Münster
GER
23 LENK Hendrik Dion
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
106 *** bye ***
87 *** bye *** Pi
42 ENGFER Friedrich
MV FG Schwerin
GER
55 HERMANNS Julius
WÜ SC Korb
GER Pi
74 *** bye ***
119 *** bye *** Pi
10 WAGNER Vincent
WÜ PSV Stuttgart
GER
15 DÖRFER Laurenz
WE TG Münster
GER Pi
114 *** bye ***
79 *** bye *** Pi
50 GAUSS Neil
WÜ PSV Stuttgart
GER
47 ALYOKHIN Fyodor
BY KTF Luitpold München
GER Pi
82 *** bye ***
111 *** bye *** Pi
18 FRÖHLICH Moritz
SH Hanseatischer FC Lübeck
GER
31 WUNDLING Ivo
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
98 *** bye ***
95 *** bye *** Pi
34 ZACHER Niklas
TH FSC Jena
GER
63 HAGENE Emmanuel
NR FC Moers
GER V 15
66 SEEMANN Paul Leopold
NS TSV Winsen
GER D 12
127 *** bye *** Pi
2 RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER
 
ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER V 15
BISCHOF Finn
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 2
 
 
WOLF Julien
SN Dresdener FC
GER D 10
DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER V 15
 
 
POLOTZEK Simon
NR FC Moers
GER V 15
RENARD Nolann
TH FSC Jena
GER D 4
 
 
BOSSERHOFF Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 11
KLOSTERMANN Max
BY KTF Luitpold München
GER V 15
 
 
HÖFLER Julius
BN TSG Weinheim
GER V 15
NEEB Jakob
BY FS TG Würzburg
GER D 11
 
 
LOESCHE Teo
TH FSC Jena
GER D 13
NOWAK Hannes
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
 
 
GAASEIDNES Kjell
BE SC Berlin
GER V 15
WAGNER Louis
BE SC Berlin
GER D 14
 
 
STUDENT Mika
WE FG Recklinghausen
GER D 14
HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
LENSCHOW Nick-Malte
NR FC Moers
GER D 1
 
 
MÄRKLE Felix
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
MEIER Bernhard
BY FS TG Würzburg
GER D 4
 
 
FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER V 15
BARBY Henrik
NR FC Moers
GER D 8
 
 
LEUSCHKE Jakob
SN Dresdener FC
GER D 7
ASK Henri
BY KTF Luitpold München
GER V 15
 
 
LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
EBERT Tillmann
SN TV Markkleeberg
GER D 8
 
 
MIRBACH Maximilian
NR DFC Düsseldorf
GER V 15
EHRICH Marlon
BE SC Berlin
GER D 6
 
 
BERGERT Michael
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
MEHNER Laureano
NR FC Moers
GER D 12
 
 
HELM Leander
BE SC Berlin
GER D 5
FROHWEIN Moritz
HE TG Dörnigheim
GER V 15
 
 
GRÖTEKE Sebastiano
BN TSG Weinheim
GER V 15
ALTENRIEDER Simon
BY MTV München
GER D 2
 
 
ZAGORNIK Lucas
TH FSC Jena
GER D 13
VELLMANNS Leonard
WE TG Münster
GER V 15
 
 
HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
MÜLLER Len
WÜ PSV Stuttgart
GER D 3
 
 
HARMS Tyler
BE SC Berlin
GER D 4
BRAUN Noah
WE TG Münster
GER V 15
 
 
FAßMANN Moritz
SN FC Schkeuditz
GER V 15
AHLVERS Philipp
ST Fechtcentrum Halle
GER D 6
 
 
STRELOW Alexander
SN Dresdener FC
GER V 15
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor
SN Fechtclub Radebeul
GER D 13
 
 
MICHEL Fabian
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 8
SPIELMANN Richard
ST Fechtcentrum Halle
GER V 15
 
 
SCHUSTER Leon Emanuel
BY KTF Luitpold München
GER D 2
SEMBACH Philipp
BN TSG Weinheim
GER V 15
 
 
FAUL Paul Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
REHDA Felix
MV FG Schwerin
GER D 5
 
 
SCHMIDT Friedrich
ST USC Magdeburg
GER D 7
HEGGE Maurus
WE TG Münster
GER V 15
 
 
LENK Hendrik Dion
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
ENGFER Friedrich
MV FG Schwerin
GER D 11
 
 
HERMANNS Julius
WÜ SC Korb
GER D 10
WAGNER Vincent
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
 
 
DÖRFER Laurenz
WE TG Münster
GER V 15
GAUSS Neil
WÜ PSV Stuttgart
GER D 4
 
 
ALYOKHIN Fyodor
BY KTF Luitpold München
GER D 14
FRÖHLICH Moritz
SH Hanseatischer FC Lübeck
GER V 15
 
 
WUNDLING Ivo
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 9
ZACHER Niklas
TH FSC Jena
GER V 15
 
 
HAGENE Emmanuel
NR FC Moers
GER D 3
RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER V 15
 
Back to top
 

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

H | 8er Tableau

1 ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER D 7
32 DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER V 15
17 POLOTZEK Simon
NR FC Moers
GER D 14
16 KLOSTERMANN Max
BY KTF Luitpold München
GER V 15
9 HÖFLER Julius
BN TSG Weinheim
GER V 15
24 NOWAK Hannes
SN Fechtclub Radebeul
GER D 7
25 GAASEIDNES Kjell
BE SC Berlin
GER D 12
8 HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
5 KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
28 MÄRKLE Felix
WÜ PSV Stuttgart
GER D 7
21 FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER V 15
12 ASK Henri
BY KTF Luitpold München
GER D 8
13 LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
20 MIRBACH Maximilian
NR DFC Düsseldorf
GER D 6
29 BERGERT Michael
SN Fechtclub Radebeul
GER D 4
4 FROHWEIN Moritz
HE TG Dörnigheim
GER V 15
3 GRÖTEKE Sebastiano
BN TSG Weinheim
GER D 10
30 VELLMANNS Leonard
WE TG Münster
GER V 15
19 HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
14 BRAUN Noah
WE TG Münster
GER D 13
11 FAßMANN Moritz
SN FC Schkeuditz
GER V 15
22 STRELOW Alexander
SN Dresdener FC
GER D 3
27 SPIELMANN Richard
ST Fechtcentrum Halle
GER D 8
6 SEMBACH Philipp
BN TSG Weinheim
GER V 15
7 FAUL Paul Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
26 HEGGE Maurus
WE TG Münster
GER D 8
23 LENK Hendrik Dion
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
10 WAGNER Vincent
WÜ PSV Stuttgart
GER D 2
15 DÖRFER Laurenz
WE TG Münster
GER V 15
18 FRÖHLICH Moritz
SH Hanseatischer FC Lübeck
GER D 10
31 ZACHER Niklas
TH FSC Jena
GER D 6
2 RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER V 15
 
DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER V 15
KLOSTERMANN Max
BY KTF Luitpold München
GER D 9
 
 
HÖFLER Julius
BN TSG Weinheim
GER D 14
HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER D 14
 
 
LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
FROHWEIN Moritz
HE TG Dörnigheim
GER D 7
 
 
VELLMANNS Leonard
WE TG Münster
GER D 9
HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
FAßMANN Moritz
SN FC Schkeuditz
GER D 7
SEMBACH Philipp
BN TSG Weinheim
GER V 15
 
 
FAUL Paul Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
LENK Hendrik Dion
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 8
 
 
DÖRFER Laurenz
WE TG Münster
GER D 2
RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER V 15
 
 
 
 
DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER V 15
HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 11
 
 
 
 
 
 
KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 13
 
 
 
 
 
 
HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 7
SEMBACH Philipp
BN TSG Weinheim
GER V 15
 
 
 
 
 
 
FAUL Paul Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 13
RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER V 15
 
 
 
Back to top
 

I | Halbfinale

K | Finale

1 DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER D 11
4 KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
3 SEMBACH Philipp
BN TSG Weinheim
GER D 12
2 RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER V 15
 
KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 9
RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER V 15
 
Back to top