Last transmission: 12.09.2021 15:32 | Sächsischer Fechtverband e.V.

B: 32er Tableau, C: 16er Tableau, E: 8er Tableau
H: Tableau 5-8, I: Halbfinale, Q: Finale
O: Platz 5/6, N: Platz 7/8, P: Platz 3/4
G: Tableau 13-16, D: Tableau 9-16, F: Tableau 9-12
L: Platz 13/14, J: Platz 9/10
M: Platz 15/16, K: Platz 11/12

 

B | 32er Tableau

C | 16er Tableau

E | 8er Tableau

1 HENSE Nicoletta
SN FC Leipzig
GER Pi
32 *** bye ***
17 GIESE Victoria
BE TSV Berlin-Wittenau
GER D 13
16 VON BOGENDORFF Larissa Xenia
SN FC Oelsnitz
GER V 15
9 JACOBS LEON Maria Isabella
BE OSC Berlin
GER Pi
24 *** bye ***
25 *** bye *** Pi
8 REINKE Sophie
BE Fechtzentrum Berlin
GER
5 MENDE Marah
SN FC Leipzig
GER Pi
28 *** bye ***
21 KAHL Grit
SN Dresdener FC
GER D 13
12 ZIMMERMANN Judith Alexandra
SN FC Leipzig
GER V 15
13 RÖSELER Josie
SN FC Leipzig
GER V 15
20 KNAPP Vanessa
SN Dresdener FC
GER D 8
29 *** bye *** Pi
4 FROMMOLT Emily
SN FC Leipzig
GER
3 MORCZYNSKI Dagmara
BE FC Grunewald
GER Pi
30 *** bye ***
19 ENZMANN Eva
SN FC Leipzig
GER D 5
14 MAIER Paula-Marlen
SN FC Leipzig
GER V 15
11 JIRMANN Mathilde
SN FC Leipzig
GER V 15
22 BILOVOL Susanna
SN FC Leipzig
GER D 12
27 *** bye *** Pi
6 OLSEN Nora
SN TV Markkleeberg
GER
7 PETERSEN Jara-Sophie
TH SV Einheit Altenburg
GER Pi
26 *** bye ***
23 *** bye *** Pi
10 MIELKE Lisa Marie
BE Fechtzentrum Berlin
GER
15 NAUMANN Josy
SN FC Leipzig
GER V 15
18 WESTPHAL Sharona
SN FC Leipzig
GER D 10
31 *** bye *** Pi
2 RODRIGUEZ Natalia
GUA
 
HENSE Nicoletta
SN FC Leipzig
GER V 13
VON BOGENDORFF Larissa Xenia
SN FC Oelsnitz
GER D 5
 
 
JACOBS LEON Maria Isabella
BE OSC Berlin
GER D 9
REINKE Sophie
BE Fechtzentrum Berlin
GER V 10
 
 
MENDE Marah
SN FC Leipzig
GER V 15
ZIMMERMANN Judith Alexandra
SN FC Leipzig
GER D 7
 
 
RÖSELER Josie
SN FC Leipzig
GER D 6
FROMMOLT Emily
SN FC Leipzig
GER V 14
 
 
MORCZYNSKI Dagmara
BE FC Grunewald
GER V 15
MAIER Paula-Marlen
SN FC Leipzig
GER D 7
 
 
JIRMANN Mathilde
SN FC Leipzig
GER D 3
OLSEN Nora
SN TV Markkleeberg
GER V 15
 
 
PETERSEN Jara-Sophie
TH SV Einheit Altenburg
GER V 15
MIELKE Lisa Marie
BE Fechtzentrum Berlin
GER D 11
 
 
NAUMANN Josy
SN FC Leipzig
GER D 7
RODRIGUEZ Natalia
GUA V 15
 
 
 
 
HENSE Nicoletta
SN FC Leipzig
GER V 15
REINKE Sophie
BE Fechtzentrum Berlin
GER D 11
 
 
 
 
 
 
MENDE Marah
SN FC Leipzig
GER V 15
FROMMOLT Emily
SN FC Leipzig
GER D 8
 
 
 
 
 
 
MORCZYNSKI Dagmara
BE FC Grunewald
GER D 10
OLSEN Nora
SN TV Markkleeberg
GER V 15
 
 
 
 
 
 
PETERSEN Jara-Sophie
TH SV Einheit Altenburg
GER V 15
RODRIGUEZ Natalia
GUA D 14
 
 
 
Back to top
 

H | Tableau 5-8

I | Halbfinale

Q | Finale

1 REINKE Sophie
BE Fechtzentrum Berlin
GER D 5
4 FROMMOLT Emily
SN FC Leipzig
GER V 12
3 MORCZYNSKI Dagmara
BE FC Grunewald
GER V 15
2 RODRIGUEZ Natalia
GUA D 11
1 HENSE Nicoletta
SN FC Leipzig
GER D 11
4 MENDE Marah
SN FC Leipzig
GER V 15
3 OLSEN Nora
SN TV Markkleeberg
GER D 9
2 PETERSEN Jara-Sophie
TH SV Einheit Altenburg
GER V 15
 
MENDE Marah
SN FC Leipzig
GER V 15
PETERSEN Jara-Sophie
TH SV Einheit Altenburg
GER D 11
 
Back to top
 

O | Platz 5/6

N | Platz 7/8

P | Platz 3/4

1 FROMMOLT Emily
SN FC Leipzig
GER D 12
2 MORCZYNSKI Dagmara
BE FC Grunewald
GER V 15
1 REINKE Sophie
BE Fechtzentrum Berlin
GER D 7
2 RODRIGUEZ Natalia
GUA V 15
1 HENSE Nicoletta
SN FC Leipzig
GER D 14
2 OLSEN Nora
SN TV Markkleeberg
GER V 15
Back to top
 

G | Tableau 13-16

D | Tableau 9-16

F | Tableau 9-12

 
VON BOGENDORFF Larissa Xenia
SN FC Oelsnitz
GER D 13
ZIMMERMANN Judith Alexandra
SN FC Leipzig
GER V 15
 
 
MAIER Paula-Marlen
SN FC Leipzig
GER D 10
NAUMANN Josy
SN FC Leipzig
GER V 15
 
1 VON BOGENDORFF Larissa Xenia
SN FC Oelsnitz
GER D 12
8 JACOBS LEON Maria Isabella
BE OSC Berlin
GER V 13
5 ZIMMERMANN Judith Alexandra
SN FC Leipzig
GER D 12
4 RÖSELER Josie
SN FC Leipzig
GER V 13
3 MAIER Paula-Marlen
SN FC Leipzig
GER D 13
6 JIRMANN Mathilde
SN FC Leipzig
GER V 15
7 MIELKE Lisa Marie
BE Fechtzentrum Berlin
GER V 15
2 NAUMANN Josy
SN FC Leipzig
GER D 11
 
JACOBS LEON Maria Isabella
BE OSC Berlin
GER V 15
RÖSELER Josie
SN FC Leipzig
GER D 9
 
 
JIRMANN Mathilde
SN FC Leipzig
GER D 11
MIELKE Lisa Marie
BE Fechtzentrum Berlin
GER V 15
 
Back to top
 

L | Platz 13/14

J | Platz 9/10

1 ZIMMERMANN Judith Alexandra
SN FC Leipzig
GER V 15
2 NAUMANN Josy
SN FC Leipzig
GER D 14
1 JACOBS LEON Maria Isabella
BE OSC Berlin
GER D 4
2 MIELKE Lisa Marie
BE Fechtzentrum Berlin
GER V 5
Back to top
 

M | Platz 15/16

K | Platz 11/12

1 VON BOGENDORFF Larissa Xenia
SN FC Oelsnitz
GER V 15
2 MAIER Paula-Marlen
SN FC Leipzig
GER D 6
1 RÖSELER Josie
SN FC Leipzig
GER D 14
2 JIRMANN Mathilde
SN FC Leipzig
GER V 15
Back to top