Last transmission: 07.05.2022 16:59 | Katarina Lahn

y: 128er Tableau, z: 64er Tableau
A: 32er Tableau, B: 16er Tableau, H: 8er Tableau
I: Halbfinale, K: Finale

 

y | 128er Tableau

z | 64er Tableau

1 LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
128 *** bye ***
65 REKOW Jan Moritz
HE TV Neu Isenburg
GER V 15
64 STAIB Samuel
BY TSV Neu-Ulm
GER D 8
33 KIECKBUSCH Jacob
WÜ PSV Stuttgart
GER Pi
96 *** bye ***
97 *** bye *** Pi
32 HEITMANN Leander
WE TG Münster
GER
17 STRELOW Alexander
SN Dresdener FC
GER Pi
112 *** bye ***
81 *** bye *** Pi
48 BAPPERT Felix
SW TG Frankenthal
GER
49 BRITO Lucas
NR DFC Düsseldorf
GER Pi
80 *** bye ***
113 *** bye *** Pi
16 PHIELIPEIT Mateo
BE SC Berlin
GER
9 WUNDLING Ivo
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
120 *** bye ***
73 WITTKE Marlon
BS TV Haueneberstein
GER D 11
56 ALYOKHIN Fyodor
BY KTF Luitpold München
GER V 15
41 KLITZING Jan Lasse
NR FC Moers
GER Pi
88 *** bye ***
105 *** bye *** Pi
24 LEUSCHKE Jakob
SN Dresdener FC
GER
25 GUHE Friedrich
BY KTF Luitpold München
GER Pi
104 *** bye ***
89 *** bye *** Pi
40 WOLF Julien
SN Dresdener FC
GER
57 NEITZEL Finn
BE SC Berlin
GER V 15
72 SCHNELLER Emil
BY FS TG Würzburg
GER D 4
121 *** bye *** Pi
8 EBERT Tillmann
SN TV Markkleeberg
GER
5 HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
124 *** bye ***
69 SEIFFERT Georgi
BE FG Rotation Berlin
GER V 15
60 SCHUSTER Leon Emanuel
BY KTF Luitpold München
GER D 9
37 BOSSERHOFF Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
92 *** bye ***
101 *** bye *** Pi
28 HERMANNS Julius
WÜ SC Korb
GER
21 MEHNER Levy Etienne
SN Dresdener FC
GER Pi
108 *** bye ***
85 *** bye *** Pi
44 MÄDER Finian
BS Freiburger TS
GER
53 STRASHEIM Philipp
BN TSG Weinheim
GER Pi
76 *** bye ***
117 *** bye *** Pi
12 BARBY Henrik
NR FC Moers
GER
13 SCHULZ Linus
BR OSC Potsdam
GER Pi
116 *** bye ***
77 *** bye *** Pi
52 ENGL Fabian
BS TV Haueneberstein
GER
45 FREY Quentin
WÜ PSV Stuttgart
GER Pi
84 *** bye ***
109 *** bye *** Pi
20 BECKMANN Otto
ST SV Angern
GER
29 KOLB Conrad
BE SC Berlin
GER Pi
100 *** bye ***
93 *** bye *** Pi
36 BISCHOF Finn
HB Bremen 1860 Fechten
GER
61 KRAUTER Theodor
BR Blau-Weiß Kleinmachnow
GER D 14
68 MOGILIN Matvey
HB Bremen 1860 Fechten
GER V 15
125 *** bye *** Pi
4 WAGNER Louis
BE SC Berlin
GER
3 HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
126 *** bye ***
67 HERWIG Quentin
BR FSC Cottbus
GER D 8
62 RILLING Noel
TH FSC Jena
GER V 15
35 MADEDDU Fabio
WE Hasper FC
GER Pi
94 *** bye ***
99 *** bye *** Pi
30 SEEMANN Paul Leopold
NS TSV Winsen
GER
19 BLOCHWITZ Anton
SN TV Markkleeberg
GER Pi
110 *** bye ***
83 *** bye *** Pi
46 KRÖPELIN Joscha
HE VFL Marburg FA
GER
51 MEIER-ECKHOFF Campino
NS MTV Braunschweig
GER Pi
78 *** bye ***
115 *** bye *** Pi
14 MIRBACH Maximilian
NR DFC Düsseldorf
GER
11 HÖFLER Julius
BN TSG Weinheim
GER Pi
118 *** bye ***
75 *** bye *** Pi
54 FUCHS Myles
BY KTF Luitpold München
GER
43 WILMSMEYER Tom
WE TG Münster
GER Pi
86 *** bye ***
107 *** bye *** Pi
22 MÜLLER Len
WÜ PSV Stuttgart
GER
27 MAISON Jost
NS TSV Winsen
GER Pi
102 *** bye ***
91 *** bye *** Pi
38 PUND Tammo
WE TG Münster
GER
59 WENZ Francesco
BY MTV München
GER D 8
70 SCHROTT Benjamin
WÜ MTV Stuttgart
GER V 15
123 *** bye *** Pi
6 POLOTZEK Simon
NR FC Moers
GER
7 STUDENT Mika
WE FG Recklinghausen
GER Pi
122 *** bye ***
71 KELLER Tim
WÜ TSV Calw
GER D 14
58 HEISE Hendrik
WÜ FC TuS Stuttgart
GER V 15
39 HOPPE Adrian
SN Fechtclub Radebeul
GER Pi
90 *** bye ***
103 *** bye *** Pi
26 GAUSS Neil
WÜ PSV Stuttgart
GER
23 SCHWAB Jamey Maurice
ST Fechtcentrum Halle
GER Pi
106 *** bye ***
87 *** bye *** Pi
42 SCHNABEL Lennart
TH FSC Jena
GER
55 HAGENE Emmanuel
NR FC Moers
GER V 15
74 ESPELAGE Casper
SH VFL Pinneberg
GER D 10
119 *** bye *** Pi
10 MEHNER Laureano
NR FC Moers
GER
15 BERGERT Michael
SN Fechtclub Radebeul
GER Pi
114 *** bye ***
79 *** bye *** Pi
50 HAUKE Dominique
SN Fechtclub Radebeul
GER
47 SCHREIBER Felix
SN Fechtclub Radebeul
GER Pi
82 *** bye ***
111 *** bye *** Pi
18 SALUS Hugo
BE SC Berlin
GER
31 MALITZKI Lukas
ST Fechtcentrum Halle
GER Pi
98 *** bye ***
95 *** bye *** Pi
34 WEIMANN Dorian
HH Walddörfer SV
GER
63 LUDWIG Daniel
HE VFL Marburg FA
GER D 3
66 KIEßLING Joshua
BY TSV Neu-Ulm
GER V 15
127 *** bye *** Pi
2 DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER
 
LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
REKOW Jan Moritz
HE TV Neu Isenburg
GER D 2
 
 
KIECKBUSCH Jacob
WÜ PSV Stuttgart
GER D 10
HEITMANN Leander
WE TG Münster
GER V 15
 
 
STRELOW Alexander
SN Dresdener FC
GER V 15
BAPPERT Felix
SW TG Frankenthal
GER D 3
 
 
BRITO Lucas
NR DFC Düsseldorf
GER D 12
PHIELIPEIT Mateo
BE SC Berlin
GER V 15
 
 
WUNDLING Ivo
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
ALYOKHIN Fyodor
BY KTF Luitpold München
GER D 5
 
 
KLITZING Jan Lasse
NR FC Moers
GER D 10
LEUSCHKE Jakob
SN Dresdener FC
GER V 15
 
 
GUHE Friedrich
BY KTF Luitpold München
GER D 8
WOLF Julien
SN Dresdener FC
GER V 15
 
 
NEITZEL Finn
BE SC Berlin
GER D 6
EBERT Tillmann
SN TV Markkleeberg
GER V 15
 
 
HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
SEIFFERT Georgi
BE FG Rotation Berlin
GER D 9
 
 
BOSSERHOFF Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
HERMANNS Julius
WÜ SC Korb
GER D 5
 
 
MEHNER Levy Etienne
SN Dresdener FC
GER D 10
MÄDER Finian
BS Freiburger TS
GER V 15
 
 
STRASHEIM Philipp
BN TSG Weinheim
GER D 4
BARBY Henrik
NR FC Moers
GER V 15
 
 
SCHULZ Linus
BR OSC Potsdam
GER V 15
ENGL Fabian
BS TV Haueneberstein
GER D 3
 
 
FREY Quentin
WÜ PSV Stuttgart
GER D 1
BECKMANN Otto
ST SV Angern
GER V 15
 
 
KOLB Conrad
BE SC Berlin
GER D 9
BISCHOF Finn
HB Bremen 1860 Fechten
GER V 15
 
 
MOGILIN Matvey
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 8
WAGNER Louis
BE SC Berlin
GER V 15
 
 
HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
RILLING Noel
TH FSC Jena
GER D 0
 
 
MADEDDU Fabio
WE Hasper FC
GER V 15
SEEMANN Paul Leopold
NS TSV Winsen
GER D 13
 
 
BLOCHWITZ Anton
SN TV Markkleeberg
GER V 15
KRÖPELIN Joscha
HE VFL Marburg FA
GER D 13
 
 
MEIER-ECKHOFF Campino
NS MTV Braunschweig
GER D 7
MIRBACH Maximilian
NR DFC Düsseldorf
GER V 15
 
 
HÖFLER Julius
BN TSG Weinheim
GER V 15
FUCHS Myles
BY KTF Luitpold München
GER D 4
 
 
WILMSMEYER Tom
WE TG Münster
GER D 10
MÜLLER Len
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
 
 
MAISON Jost
NS TSV Winsen
GER V 15
PUND Tammo
WE TG Münster
GER D 10
 
 
SCHROTT Benjamin
WÜ MTV Stuttgart
GER D 2
POLOTZEK Simon
NR FC Moers
GER V 15
 
 
STUDENT Mika
WE FG Recklinghausen
GER V 15
HEISE Hendrik
WÜ FC TuS Stuttgart
GER D 3
 
 
HOPPE Adrian
SN Fechtclub Radebeul
GER D 6
GAUSS Neil
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
 
 
SCHWAB Jamey Maurice
ST Fechtcentrum Halle
GER V 15
SCHNABEL Lennart
TH FSC Jena
GER D 13
 
 
HAGENE Emmanuel
NR FC Moers
GER D 9
MEHNER Laureano
NR FC Moers
GER V 15
 
 
BERGERT Michael
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
HAUKE Dominique
SN Fechtclub Radebeul
GER D 5
 
 
SCHREIBER Felix
SN Fechtclub Radebeul
GER D 6
SALUS Hugo
BE SC Berlin
GER V 15
 
 
MALITZKI Lukas
ST Fechtcentrum Halle
GER V 15
WEIMANN Dorian
HH Walddörfer SV
GER D 4
 
 
KIEßLING Joshua
BY TSV Neu-Ulm
GER D 6
DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER V 15
 
Back to top
 

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

H | 8er Tableau

1 LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
32 HEITMANN Leander
WE TG Münster
GER D 6
17 STRELOW Alexander
SN Dresdener FC
GER V 15
16 PHIELIPEIT Mateo
BE SC Berlin
GER D 4
9 WUNDLING Ivo
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
24 LEUSCHKE Jakob
SN Dresdener FC
GER D 8
25 WOLF Julien
SN Dresdener FC
GER V 15
8 EBERT Tillmann
SN TV Markkleeberg
GER D 11
5 HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
28 BOSSERHOFF Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 3
21 MÄDER Finian
BS Freiburger TS
GER D 6
12 BARBY Henrik
NR FC Moers
GER V 15
13 SCHULZ Linus
BR OSC Potsdam
GER V 15
20 BECKMANN Otto
ST SV Angern
GER D 4
29 BISCHOF Finn
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 9
4 WAGNER Louis
BE SC Berlin
GER V 15
3 HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
30 MADEDDU Fabio
WE Hasper FC
GER D 5
19 BLOCHWITZ Anton
SN TV Markkleeberg
GER D 7
14 MIRBACH Maximilian
NR DFC Düsseldorf
GER V 15
11 HÖFLER Julius
BN TSG Weinheim
GER V 15
22 MÜLLER Len
WÜ PSV Stuttgart
GER D 12
27 MAISON Jost
NS TSV Winsen
GER D 8
6 POLOTZEK Simon
NR FC Moers
GER V 15
7 STUDENT Mika
WE FG Recklinghausen
GER V 15
26 GAUSS Neil
WÜ PSV Stuttgart
GER D 6
23 SCHWAB Jamey Maurice
ST Fechtcentrum Halle
GER D 3
10 MEHNER Laureano
NR FC Moers
GER V 15
15 BERGERT Michael
SN Fechtclub Radebeul
GER D 12
18 SALUS Hugo
BE SC Berlin
GER V 15
31 MALITZKI Lukas
ST Fechtcentrum Halle
GER D 5
2 DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER V 15
 
LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
STRELOW Alexander
SN Dresdener FC
GER D 5
 
 
WUNDLING Ivo
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 9
WOLF Julien
SN Dresdener FC
GER V 15
 
 
HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
BARBY Henrik
NR FC Moers
GER D 7
 
 
SCHULZ Linus
BR OSC Potsdam
GER V 15
WAGNER Louis
BE SC Berlin
GER D 8
 
 
HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
MIRBACH Maximilian
NR DFC Düsseldorf
GER D 12
 
 
HÖFLER Julius
BN TSG Weinheim
GER D 13
POLOTZEK Simon
NR FC Moers
GER V 15
 
 
STUDENT Mika
WE FG Recklinghausen
GER V 15
MEHNER Laureano
NR FC Moers
GER D 13
 
 
SALUS Hugo
BE SC Berlin
GER D 10
DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER V 15
 
 
 
 
LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
WOLF Julien
SN Dresdener FC
GER D 6
 
 
 
 
 
 
HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
SCHULZ Linus
BR OSC Potsdam
GER D 10
 
 
 
 
 
 
HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
POLOTZEK Simon
NR FC Moers
GER D 13
 
 
 
 
 
 
STUDENT Mika
WE FG Recklinghausen
GER D 13
DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER V 15
 
 
 
Back to top
 

I | Halbfinale

K | Finale

1 LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
4 HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 7
3 HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
2 DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER D 12
 
LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 7
 
Back to top