Last transmission: 07.05.2022 11:59 | Katarina Lahn


No. 1: Results checked
Pi 1 | Sa 8:30 | Referee: HERZHOFF Julius

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER GUHE Friedrich
KTF Luitpold München
1 V5 V5 V5 D3 V5 D3 4 26 14 0.667 12 3. 25.
GER WANG Zimin
Bremen 1860 Fechten
2 D1 D2 D0 D0 D3 D0 0 6 30 0.000 -24 7. 95.
GER LUDWIG Daniel
VFL Marburg FA
3 D2 V5 D4 D2 V5 D0 2 18 26 0.333 -8 5. 63.
GER MEIER-ECKHOFF Campino
MTV Braunschweig
4 D0 V5 V5 D2 V5 D0 3 17 19 0.500 -2 4. 51.
GER BECKMANN Otto
SV Angern
5 V5 V5 V5 V5 V5 D0 5 25 13 0.833 12 2. 20.
GER GABEL Moritz
TV Lahr
6 D1 V5 D4 D0 D1 D0 1 11 28 0.167 -17 6. 85.
GER LINDNER Ruben
FC Tauberbischofsheim
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 3 1.000 27 1. 1.
Details
MEIER-ECKHOFF Campino   D 0 V 5   GUHE Friedrich
BECKMANN Otto   V 5 D 0   WANG Zimin
GABEL Moritz   D 4 V 5   LUDWIG Daniel
GUHE Friedrich   D 3 V 5   LINDNER Ruben
MEIER-ECKHOFF Campino   D 2 V 5   BECKMANN Otto
LUDWIG Daniel   V 5 D 2   WANG Zimin
LINDNER Ruben   V 5 D 0   GABEL Moritz
GUHE Friedrich   D 3 V 5   BECKMANN Otto
LUDWIG Daniel   D 4 V 5   MEIER-ECKHOFF Campino
WANG Zimin   D 3 V 5   GABEL Moritz
LINDNER Ruben   V 5 D 0   BECKMANN Otto
GUHE Friedrich   V 5 D 2   LUDWIG Daniel
GABEL Moritz   D 0 V 5   MEIER-ECKHOFF Campino
WANG Zimin   D 0 V 5   LINDNER Ruben
BECKMANN Otto   V 5 D 2   LUDWIG Daniel
GABEL Moritz   D 1 V 5   GUHE Friedrich
MEIER-ECKHOFF Campino   V 5 D 0   WANG Zimin
LUDWIG Daniel   D 0 V 5   LINDNER Ruben
BECKMANN Otto   V 5 D 1   GABEL Moritz
WANG Zimin   D 1 V 5   GUHE Friedrich
LINDNER Ruben   V 5 D 0   MEIER-ECKHOFF Campino

No. 2: Results checked
Pi 2 | Sa 8:30 | Referee: EIFRIG Maximilian Johannes

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER LANGHANS Tim
SKG Oberhöchstadt
1 D4 D1 D3 D4 D2 D1 0 15 30 0.000 -15 7. 89.
GER WOLFRAM Leonard
SV Alfeld
2 V5 D1 D4 D2 D3 D1 1 16 29 0.167 -13 6. 80.
GER WENZ Francesco
MTV München
3 V5 V5 D2 D2 D3 D1 2 18 22 0.333 -4 5. 59.
GER WOLF Julien
Dresdener FC
4 V5 V5 V5 V5 D3 D0 4 23 20 0.667 3 2. 40.
GER SCHNABEL Lennart
FSC Jena
5 V5 V5 V5 D1 V5 D0 4 21 20 0.667 1 4. 42.
GER KLITZING Jan Lasse
FC Moers
6 V5 V5 V5 V5 D2 D1 4 23 21 0.667 2 3. 41.
GER DIESTELKAMP Niklas
KTF Luitpold München
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 4 1.000 26 1. 2.
Details
WOLF Julien   V 5 D 3   LANGHANS Tim
SCHNABEL Lennart   V 5 D 2   WOLFRAM Leonard
KLITZING Jan Lasse   V 5 D 3   WENZ Francesco
LANGHANS Tim   D 1 V 5   DIESTELKAMP Niklas
WOLF Julien   V 5 D 1   SCHNABEL Lennart
WENZ Francesco   V 5 D 1   WOLFRAM Leonard
DIESTELKAMP Niklas   V 5 D 1   KLITZING Jan Lasse
LANGHANS Tim   D 4 V 5   SCHNABEL Lennart
WENZ Francesco   D 2 V 5   WOLF Julien
WOLFRAM Leonard   D 3 V 5   KLITZING Jan Lasse
DIESTELKAMP Niklas   V 5 D 0   SCHNABEL Lennart
LANGHANS Tim   D 1 V 5   WENZ Francesco
KLITZING Jan Lasse   V 5 D 3   WOLF Julien
WOLFRAM Leonard   D 1 V 5   DIESTELKAMP Niklas
SCHNABEL Lennart   V 5 D 2   WENZ Francesco
KLITZING Jan Lasse   V 5 D 2   LANGHANS Tim
WOLF Julien   V 5 D 4   WOLFRAM Leonard
WENZ Francesco   D 1 V 5   DIESTELKAMP Niklas
SCHNABEL Lennart   V 5 D 2   KLITZING Jan Lasse
WOLFRAM Leonard   V 5 D 4   LANGHANS Tim
DIESTELKAMP Niklas   V 5 D 0   WOLF Julien

No. 3: Results checked
Pi 3 | Sa 8:30 | Referee: DEGLER Maurice

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HERWIG Quentin
FSC Cottbus
1 V5 D2 D0 V5 D0 D0 2 12 21 0.333 -9 6. 67.
GER SIMON Tonio Elia
FS TG Würzburg
2 D0 D1 D1 D0 D0 D0 0 2 30 0.000 -28 7. 97.
GER SCHUSTER Leon Emanuel
KTF Luitpold München
3 V5 V5 D3 D1 D2 D0 2 16 23 0.333 -7 5. 60.
GER BISCHOF Finn
Bremen 1860 Fechten
4 V5 V5 V5 V5 D1 D3 4 24 18 0.667 6 3. 36.
GER HEISE Hendrik
FC TuS Stuttgart
5 D1 V5 V5 D4 D2 D3 2 20 21 0.333 -1 4. 58.
GER STRELOW Alexander
Dresdener FC
6 V5 V5 V5 V5 V5 D0 5 25 10 0.833 15 2. 17.
GER POLOTZEK Simon
FC Moers
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 6 1.000 24 1. 6.
Details
BISCHOF Finn   V 5 D 0   HERWIG Quentin
HEISE Hendrik   V 5 D 0   SIMON Tonio Elia
STRELOW Alexander   V 5 D 2   SCHUSTER Leon Emanuel
HERWIG Quentin   D 0 V 5   POLOTZEK Simon
BISCHOF Finn   V 5 D 4   HEISE Hendrik
SCHUSTER Leon Emanuel   V 5 D 1   SIMON Tonio Elia
POLOTZEK Simon   V 5 D 0   STRELOW Alexander
HERWIG Quentin   V 5 D 1   HEISE Hendrik
SCHUSTER Leon Emanuel   D 3 V 5   BISCHOF Finn
SIMON Tonio Elia   D 0 V 5   STRELOW Alexander
POLOTZEK Simon   V 5 D 3   HEISE Hendrik
HERWIG Quentin   D 2 V 5   SCHUSTER Leon Emanuel
STRELOW Alexander   V 5 D 1   BISCHOF Finn
SIMON Tonio Elia   D 0 V 5   POLOTZEK Simon
HEISE Hendrik   V 5 D 1   SCHUSTER Leon Emanuel
STRELOW Alexander   V 5 D 0   HERWIG Quentin
BISCHOF Finn   V 5 D 1   SIMON Tonio Elia
SCHUSTER Leon Emanuel   D 0 V 5   POLOTZEK Simon
HEISE Hendrik   D 2 V 5   STRELOW Alexander
SIMON Tonio Elia   D 0 V 5   HERWIG Quentin
POLOTZEK Simon   V 5 D 3   BISCHOF Finn

No. 4: Results checked
Pi 4 | Sa 8:30 | Referee: KOSACK Maik

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER STRASHEIM Philipp
TSG Weinheim
1 D0 V5 V5 V5 D0 D2 3 17 21 0.500 -4 4. 53.
GER LEUSCHKE Jakob
Dresdener FC
2 V5 V5 V5 V5 D4 D1 4 25 11 0.667 14 2. 24.
GER NITTRITZ Sebastian
Dürener FC
3 D1 D0 D2 D2 D4 D1 0 10 30 0.000 -20 7. 92.
GER FUCHS Myles
KTF Luitpold München
4 D1 D0 V5 V5 V5 D0 3 16 25 0.500 -9 5. 54.
GER NEUMEISTER Alexander
TSV Tettnang
5 D4 D1 V5 D4 D0 D0 1 14 27 0.167 -13 6. 82.
GER KIECKBUSCH Jacob
PSV Stuttgart
6 V5 V5 V5 D4 V5 D1 4 25 18 0.667 7 3. 33.
GER HEITZ Noah
FC Tauberbischofsheim
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 5 1.000 25 1. 3.
Details
FUCHS Myles   D 1 V 5   STRASHEIM Philipp
NEUMEISTER Alexander   D 1 V 5   LEUSCHKE Jakob
KIECKBUSCH Jacob   V 5 D 4   NITTRITZ Sebastian
STRASHEIM Philipp   D 2 V 5   HEITZ Noah
FUCHS Myles   V 5 D 4   NEUMEISTER Alexander
NITTRITZ Sebastian   D 0 V 5   LEUSCHKE Jakob
HEITZ Noah   V 5 D 1   KIECKBUSCH Jacob
STRASHEIM Philipp   V 5 D 4   NEUMEISTER Alexander
NITTRITZ Sebastian   D 2 V 5   FUCHS Myles
LEUSCHKE Jakob   D 4 V 5   KIECKBUSCH Jacob
HEITZ Noah   V 5 D 0   NEUMEISTER Alexander
STRASHEIM Philipp   V 5 D 1   NITTRITZ Sebastian
KIECKBUSCH Jacob   D 4 V 5   FUCHS Myles
LEUSCHKE Jakob   D 1 V 5   HEITZ Noah
NEUMEISTER Alexander   V 5 D 2   NITTRITZ Sebastian
KIECKBUSCH Jacob   V 5 D 0   STRASHEIM Philipp
FUCHS Myles   D 0 V 5   LEUSCHKE Jakob
NITTRITZ Sebastian   D 1 V 5   HEITZ Noah
NEUMEISTER Alexander   D 0 V 5   KIECKBUSCH Jacob
LEUSCHKE Jakob   V 5 D 0   STRASHEIM Philipp
HEITZ Noah   V 5 D 0   FUCHS Myles

No. 5: Results checked
Pi 5 | Sa 8:30 | Referee: SAUERMANN TimRICKEN Lisa

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BEIERER Henri
Wiesbadener FC
1 / / / / / / Did not start
GER HÖFLER Julius
TSG Weinheim
2 / V5 V5 V5 V5 V5 5 25 12 1.000 13 1. 11.
GER WILMSMEYER Tom
TG Münster
3 / D3 V5 V5 V5 D2 3 20 13 0.600 7 3. 43.
GER MOTA-HEHN Mateus
FC Lauda-Königshofen
4 / D3 D1 D1 D1 D2 0 8 25 0.000 -17 6. 90.
GER WITTKE Marlon
TV Haueneberstein
5 / D0 D0 V5 D0 D1 1 6 21 0.200 -15 5. 73.
GER HAGENE Emmanuel
FC Moers
6 / D3 D2 V5 V5 D0 2 15 16 0.400 -1 4. 55.
GER SCHWAB Jamey Maurice
Fechtcentrum Halle
7 / D3 V5 V5 V5 V5 4 23 10 0.800 13 2. 23.
Details
MOTA-HEHN Mateus   -- --   BEIERER Henri
WITTKE Marlon   D 0 V 5   HÖFLER Julius
HAGENE Emmanuel   D 2 V 5   WILMSMEYER Tom
BEIERER Henri   -- --   SCHWAB Jamey Maurice
MOTA-HEHN Mateus   D 1 V 5   WITTKE Marlon
WILMSMEYER Tom   D 3 V 5   HÖFLER Julius
SCHWAB Jamey Maurice   V 5 D 0   HAGENE Emmanuel
BEIERER Henri   -- --   WITTKE Marlon
WILMSMEYER Tom   V 5 D 1   MOTA-HEHN Mateus
HÖFLER Julius   V 5 D 3   HAGENE Emmanuel
SCHWAB Jamey Maurice   V 5 D 1   WITTKE Marlon
BEIERER Henri   -- --   WILMSMEYER Tom
HAGENE Emmanuel   V 5 D 1   MOTA-HEHN Mateus
HÖFLER Julius   V 5 D 3   SCHWAB Jamey Maurice
WITTKE Marlon   D 0 V 5   WILMSMEYER Tom
HAGENE Emmanuel   -- --   BEIERER Henri
MOTA-HEHN Mateus   D 3 V 5   HÖFLER Julius
WILMSMEYER Tom   D 2 V 5   SCHWAB Jamey Maurice
WITTKE Marlon   D 0 V 5   HAGENE Emmanuel
HÖFLER Julius   -- --   BEIERER Henri
SCHWAB Jamey Maurice   V 5 D 2   MOTA-HEHN Mateus

No. 6: Results checked
Pi 6 | Sa 8:30 | Referee: MOHAMED IbraheemTENBERGEN Paul

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ESPELAGE Casper
VFL Pinneberg
1 D1 V5 D3 D3 D3 D4 1 19 25 0.167 -6 6. 74.
GER KELLER Tim
TSV Calw
2 V5 D1 D2 D1 D0 V5 2 14 24 0.333 -10 5. 71.
GER KIEßLING Joshua
TSV Neu-Ulm
3 D0 V5 D1 D0 D3 V5 2 14 23 0.333 -9 4. 66.
GER HOPPE Adrian
Fechtclub Radebeul
4 V5 V5 V5 D2 D0 V5 4 22 18 0.667 4 3. 39.
GER WUNDLING Ivo
FC Tauberbischofsheim
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 12 1.000 18 1. 9.
GER MIRBACH Maximilian
DFC Düsseldorf
6 V5 V5 V5 V5 D3 V5 5 28 11 0.833 17 2. 14.
GER MAYER Leonard
Quernheimer FC
7 V5 D3 D2 D2 D3 D0 1 15 29 0.167 -14 7. 83.
Details
HOPPE Adrian   V 5 D 3   ESPELAGE Casper
WUNDLING Ivo   V 5 D 1   KELLER Tim
MIRBACH Maximilian   V 5 D 3   KIEßLING Joshua
ESPELAGE Casper   D 4 V 5   MAYER Leonard
HOPPE Adrian   D 2 V 5   WUNDLING Ivo
KIEßLING Joshua   V 5 D 1   KELLER Tim
MAYER Leonard   D 0 V 5   MIRBACH Maximilian
ESPELAGE Casper   D 3 V 5   WUNDLING Ivo
KIEßLING Joshua   D 1 V 5   HOPPE Adrian
KELLER Tim   D 0 V 5   MIRBACH Maximilian
MAYER Leonard   D 3 V 5   WUNDLING Ivo
ESPELAGE Casper   V 5 D 0   KIEßLING Joshua
MIRBACH Maximilian   V 5 D 0   HOPPE Adrian
KELLER Tim   V 5 D 3   MAYER Leonard
WUNDLING Ivo   V 5 D 0   KIEßLING Joshua
MIRBACH Maximilian   V 5 D 3   ESPELAGE Casper
HOPPE Adrian   V 5 D 2   KELLER Tim
KIEßLING Joshua   V 5 D 2   MAYER Leonard
WUNDLING Ivo   V 5 D 3   MIRBACH Maximilian
KELLER Tim   V 5 D 1   ESPELAGE Casper
MAYER Leonard   D 2 V 5   HOPPE Adrian

No. 7: Results checked
Pi 7 | Sa 8:30 | Referee: MOLDENHAUER Marian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SCHREIBER Felix
Fechtclub Radebeul
1 V5 V5 D3 D1 V5 D3 3 22 23 0.500 -1 3. 47.
GER SCHNELLER Emil
FS TG Würzburg
2 D3 V5 D4 D0 V5 D0 2 17 28 0.333 -11 7. 72.
GER MOGILIN Matvey
Bremen 1860 Fechten
3 D1 D4 V5 D0 V5 D2 2 17 27 0.333 -10 6. 68.
GER FREY Quentin
PSV Stuttgart
4 V5 V5 D4 D2 D2 V5 3 23 22 0.500 1 2. 45.
GER STUDENT Mika
FG Recklinghausen
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 8 1.000 22 1. 7.
GER ALYOKHIN Fyodor
KTF Luitpold München
6 D4 D4 D3 V5 D3 V5 2 24 23 0.333 1 5. 56.
GER BRITO Lucas
DFC Düsseldorf
7 V5 V5 V5 D0 D2 D1 3 18 20 0.500 -2 4. 49.
Details
FREY Quentin   V 5 D 3   SCHREIBER Felix
STUDENT Mika   V 5 D 0   SCHNELLER Emil
ALYOKHIN Fyodor   D 3 V 5   MOGILIN Matvey
SCHREIBER Felix   D 3 V 5   BRITO Lucas
FREY Quentin   D 2 V 5   STUDENT Mika
MOGILIN Matvey   D 4 V 5   SCHNELLER Emil
BRITO Lucas   D 1 V 5   ALYOKHIN Fyodor
SCHREIBER Felix   D 1 V 5   STUDENT Mika
MOGILIN Matvey   V 5 D 4   FREY Quentin
SCHNELLER Emil   V 5 D 4   ALYOKHIN Fyodor
BRITO Lucas   D 2 V 5   STUDENT Mika
SCHREIBER Felix   V 5 D 1   MOGILIN Matvey
ALYOKHIN Fyodor   V 5 D 2   FREY Quentin
SCHNELLER Emil   D 0 V 5   BRITO Lucas
STUDENT Mika   V 5 D 0   MOGILIN Matvey
ALYOKHIN Fyodor   D 4 V 5   SCHREIBER Felix
FREY Quentin   V 5 D 4   SCHNELLER Emil
MOGILIN Matvey   D 2 V 5   BRITO Lucas
STUDENT Mika   V 5 D 3   ALYOKHIN Fyodor
SCHNELLER Emil   D 3 V 5   SCHREIBER Felix
BRITO Lucas   D 0 V 5   FREY Quentin

No. 8: Results checked
Pi 8 | Sa 8:30 | Referee: DJAWADI Nikolai

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER PUND Tammo
TG Münster
1 D1 V5 V5 V5 V5 D0 4 21 16 0.667 5 3. 38.
GER HOFFMANN Nils
FC Tauberbischofsheim
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 5 1.000 25 1. 3.
GER HAUKE Dominique
Fechtclub Radebeul
3 D3 D0 V5 V5 V5 D0 3 18 20 0.500 -2 4. 49.
GER RIEMANN Fabian
SV Einheit Altenburg
4 D0 D0 D2 D2 D2 D0 0 6 29 0.000 -23 7. 94.
GER WHITE Maximilian
Wilhelmshavener SC Fr.
5 D0 D0 D2 V4 D2 D0 1 8 27 0.167 -19 6. 88.
GER REKOW Jan Moritz
TV Neu Isenburg
6 D3 D2 D1 V5 V5 D0 2 16 24 0.333 -8 5. 64.
GER BARBY Henrik
FC Moers
7 V5 D2 V5 V5 V5 V5 5 27 5 0.833 22 2. 12.
Details
RIEMANN Fabian   D 0 V 5   PUND Tammo
WHITE Maximilian   D 0 V 5   HOFFMANN Nils
REKOW Jan Moritz   D 1 V 5   HAUKE Dominique
PUND Tammo   D 0 V 5   BARBY Henrik
RIEMANN Fabian   D 2 V 4   WHITE Maximilian
HAUKE Dominique   D 0 V 5   HOFFMANN Nils
BARBY Henrik   V 5 D 0   REKOW Jan Moritz
PUND Tammo   V 5 D 0   WHITE Maximilian
HAUKE Dominique   V 5 D 2   RIEMANN Fabian
HOFFMANN Nils   V 5 D 2   REKOW Jan Moritz
BARBY Henrik   V 5 D 0   WHITE Maximilian
PUND Tammo   V 5 D 3   HAUKE Dominique
REKOW Jan Moritz   V 5 D 2   RIEMANN Fabian
HOFFMANN Nils   V 5 D 2   BARBY Henrik
WHITE Maximilian   D 2 V 5   HAUKE Dominique
REKOW Jan Moritz   D 3 V 5   PUND Tammo
RIEMANN Fabian   D 0 V 5   HOFFMANN Nils
HAUKE Dominique   D 0 V 5   BARBY Henrik
WHITE Maximilian   D 2 V 5   REKOW Jan Moritz
HOFFMANN Nils   V 5 D 1   PUND Tammo
BARBY Henrik   V 5 D 0   RIEMANN Fabian

No. 9: Results checked
Pi 9 | Sa 8:30 | Referee: LANGHAMMER Tom

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER RILLING Noel
FSC Jena
1 V5 D1 V5 D3 D2 D4 2 20 28 0.333 -8 5. 62.
GER WITTEK Julian
TSV Bad Kissingen
2 D4 D1 D2 D4 D1 V5 1 17 28 0.167 -11 6. 76.
GER SALUS Hugo
SC Berlin
3 V5 V5 V5 V5 D0 V5 5 25 12 0.833 13 1. 18.
GER RADANT Raphael
FG Schwerin
4 D4 V4 D1 D0 D4 D3 1 16 27 0.167 -11 7. 77.
GER HEITMANN Leander
TG Münster
5 V5 V5 D2 V5 V5 D4 4 26 19 0.667 7 3. 31.
GER BLOCHWITZ Anton
TV Markkleeberg
6 V5 V5 V5 V5 D2 V5 5 27 15 0.833 12 2. 19.
GER BAPPERT Felix
TG Frankenthal
7 V5 D4 D2 V5 V5 D3 3 24 26 0.500 -2 4. 48.
Details
RADANT Raphael   D 4 V 5   RILLING Noel
HEITMANN Leander   V 5 D 4   WITTEK Julian
BLOCHWITZ Anton   V 5 D 0   SALUS Hugo
RILLING Noel   D 4 V 5   BAPPERT Felix
RADANT Raphael   D 0 V 5   HEITMANN Leander
SALUS Hugo   V 5 D 1   WITTEK Julian
BAPPERT Felix   D 3 V 5   BLOCHWITZ Anton
RILLING Noel   D 3 V 5   HEITMANN Leander
SALUS Hugo   V 5 D 1   RADANT Raphael
WITTEK Julian   D 1 V 5   BLOCHWITZ Anton
BAPPERT Felix   V 5 D 4   HEITMANN Leander
RILLING Noel   D 1 V 5   SALUS Hugo
BLOCHWITZ Anton   V 5 D 4   RADANT Raphael
WITTEK Julian   V 5 D 4   BAPPERT Felix
HEITMANN Leander   D 2 V 5   SALUS Hugo
BLOCHWITZ Anton   V 5 D 2   RILLING Noel
RADANT Raphael   V 4 D 2   WITTEK Julian
SALUS Hugo   V 5 D 2   BAPPERT Felix
HEITMANN Leander   V 5 D 2   BLOCHWITZ Anton
WITTEK Julian   D 4 V 5   RILLING Noel
BAPPERT Felix   V 5 D 3   RADANT Raphael

No. 10: Results checked
Pi 10 | Sa 8:30 | Referee: STÖHR Bernd

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BERGERT Michael
Fechtclub Radebeul
1 D2 V5 V5 V5 V5 V5 5 27 11 0.833 16 1. 15.
GER BOSSERHOFF Nils
FC Tauberbischofsheim
2 V5 D2 V5 V5 D2 V5 4 24 19 0.667 5 4. 37.
GER MAISON Jost
TSV Winsen
3 D1 V5 V5 V5 D4 V5 4 25 15 0.667 10 3. 27.
GER OBERREßL Jannis
PSV Stuttgart
4 D0 D3 D2 D2 D0 D2 0 9 30 0.000 -21 7. 93.
GER FUCHS Tristan
KTF Luitpold München
5 D0 D3 D0 V5 D0 D2 1 10 27 0.167 -17 6. 87.
GER PHIELIPEIT Mateo
SC Berlin
6 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 28 13 0.833 15 2. 16.
GER STAIB Samuel
TSV Neu-Ulm
7 D2 D1 D1 V5 V5 D2 2 16 24 0.333 -8 5. 64.
Details
OBERREßL Jannis   D 0 V 5   BERGERT Michael
FUCHS Tristan   D 3 V 5   BOSSERHOFF Nils
PHIELIPEIT Mateo   V 5 D 4   MAISON Jost
BERGERT Michael   V 5 D 2   STAIB Samuel
OBERREßL Jannis   D 2 V 5   FUCHS Tristan
MAISON Jost   V 5 D 2   BOSSERHOFF Nils
STAIB Samuel   D 2 V 5   PHIELIPEIT Mateo
BERGERT Michael   V 5 D 0   FUCHS Tristan
MAISON Jost   V 5 D 2   OBERREßL Jannis
BOSSERHOFF Nils   D 2 V 5   PHIELIPEIT Mateo
STAIB Samuel   V 5 D 2   FUCHS Tristan
BERGERT Michael   V 5 D 1   MAISON Jost
PHIELIPEIT Mateo   V 5 D 0   OBERREßL Jannis
BOSSERHOFF Nils   V 5 D 1   STAIB Samuel
FUCHS Tristan   D 0 V 5   MAISON Jost
PHIELIPEIT Mateo   D 3 V 5   BERGERT Michael
OBERREßL Jannis   D 3 V 5   BOSSERHOFF Nils
MAISON Jost   V 5 D 1   STAIB Samuel
FUCHS Tristan   D 0 V 5   PHIELIPEIT Mateo
BOSSERHOFF Nils   V 5 D 2   BERGERT Michael
STAIB Samuel   V 5 D 2   OBERREßL Jannis

No. 11: Results checked
Pi 11 | Sa 8:30 | Referee: LOMBERG StefanBARDENHAGEN Jan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER OTTO Justus
OFC Bonn
1 D0 D3 D1 D1 D1 V5 1 11 26 0.167 -15 7. 84.
GER MEHNER Laureano
FC Moers
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 14 1.000 16 1. 10.
GER KRÖPELIN Joscha
VFL Marburg FA
3 V5 D4 D2 V5 V5 D2 3 23 24 0.500 -1 4. 46.
GER MALITZKI Lukas
Fechtcentrum Halle
4 V5 D2 V5 D4 V5 V5 4 26 19 0.667 7 2. 31.
GER MÄDER Finian
Freiburger TS
5 V5 D4 D3 V5 D4 V5 3 26 22 0.500 4 3. 44.
GER SEIFFERT Georgi
FG Rotation Berlin
6 V5 D0 D3 D2 V5 D0 2 15 25 0.333 -10 6. 69.
GER NEITZEL Finn
SC Berlin
7 D1 D4 V5 D4 D2 V5 2 21 22 0.333 -1 5. 57.
Details
MALITZKI Lukas   V 5 D 1   OTTO Justus
MÄDER Finian   D 4 V 5   MEHNER Laureano
SEIFFERT Georgi   D 3 V 5   KRÖPELIN Joscha
OTTO Justus   V 5 D 1   NEITZEL Finn
MALITZKI Lukas   D 4 V 5   MÄDER Finian
KRÖPELIN Joscha   D 4 V 5   MEHNER Laureano
NEITZEL Finn   V 5 D 0   SEIFFERT Georgi
OTTO Justus   D 1 V 5   MÄDER Finian
KRÖPELIN Joscha   D 2 V 5   MALITZKI Lukas
MEHNER Laureano   V 5 D 0   SEIFFERT Georgi
NEITZEL Finn   D 2 V 5   MÄDER Finian
OTTO Justus   D 3 V 5   KRÖPELIN Joscha
SEIFFERT Georgi   D 2 V 5   MALITZKI Lukas
MEHNER Laureano   V 5 D 4   NEITZEL Finn
MÄDER Finian   D 3 V 5   KRÖPELIN Joscha
SEIFFERT Georgi   V 5 D 1   OTTO Justus
MALITZKI Lukas   D 2 V 5   MEHNER Laureano
KRÖPELIN Joscha   D 2 V 5   NEITZEL Finn
MÄDER Finian   D 4 V 5   SEIFFERT Georgi
MEHNER Laureano   V 5 D 0   OTTO Justus
NEITZEL Finn   D 4 V 5   MALITZKI Lukas

No. 12: Results checked
Pi 12 | Sa 8:30 | Referee: BOROWIAK MerlinKUTSYI Leon

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WERNER Jonathan
FG Schwerin
1 V5 D2 D1 D1 D1 D1 1 11 28 0.167 -17 6. 85.
GER SIEMERS Jesper
Blau-Weiss Buchholz
2 D3 D2 D0 D0 D0 D0 0 5 30 0.000 -25 7. 96.
GER HERMANNS Julius
SC Korb
3 V5 V5 V5 D1 D4 V5 4 25 16 0.667 9 3. 28.
GER GAUSS Neil
PSV Stuttgart
4 V5 V5 D1 D4 V5 V5 4 25 13 0.667 12 2. 26.
GER EBERT Tillmann
TV Markkleeberg
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 9 1.000 21 1. 8.
GER WEIMANN Dorian
Walddörfer SV
6 V5 V5 V5 D1 D2 V5 4 23 16 0.667 7 4. 34.
GER KRAUTER Theodor
Blau-Weiß Kleinmachnow
7 V5 V5 D1 D1 D1 D1 2 14 21 0.333 -7 5. 61.
Details
GAUSS Neil   V 5 D 1   WERNER Jonathan
EBERT Tillmann   V 5 D 0   SIEMERS Jesper
WEIMANN Dorian   V 5 D 4   HERMANNS Julius
WERNER Jonathan   D 1 V 5   KRAUTER Theodor
GAUSS Neil   D 4 V 5   EBERT Tillmann
HERMANNS Julius   V 5 D 2   SIEMERS Jesper
KRAUTER Theodor   D 1 V 5   WEIMANN Dorian
WERNER Jonathan   D 1 V 5   EBERT Tillmann
HERMANNS Julius   V 5 D 1   GAUSS Neil
SIEMERS Jesper   D 0 V 5   WEIMANN Dorian
KRAUTER Theodor   D 1 V 5   EBERT Tillmann
WERNER Jonathan   D 2 V 5   HERMANNS Julius
WEIMANN Dorian   D 1 V 5   GAUSS Neil
SIEMERS Jesper   D 0 V 5   KRAUTER Theodor
EBERT Tillmann   V 5 D 1   HERMANNS Julius
WEIMANN Dorian   V 5 D 1   WERNER Jonathan
GAUSS Neil   V 5 D 0   SIEMERS Jesper
HERMANNS Julius   V 5 D 1   KRAUTER Theodor
EBERT Tillmann   V 5 D 2   WEIMANN Dorian
SIEMERS Jesper   D 3 V 5   WERNER Jonathan
KRAUTER Theodor   D 1 V 5   GAUSS Neil

No. 13: Results checked
Pi 13 | Sa 8:30 | Referee: ANDRITZKI Paul

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HEMPEL Jan Lucas
FG Schwerin
1 D2 V5 D0 D4 D3 D2 1 16 28 0.167 -12 5. 78.
GER ENGL Fabian
TV Haueneberstein
2 V5 V5 D1 D2 V5 D3 3 21 24 0.500 -3 4. 52.
GER KLÖTZER Maximilian
Hanseatischer FC Lübeck
3 D3 D3 D0 D3 V5 D2 1 16 28 0.167 -12 5. 78.
GER WAGNER Louis
SC Berlin
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 5 1.000 25 1. 3.
GER MEHNER Levy Etienne
Dresdener FC
5 V5 V5 V5 D1 V5 V5 5 26 19 0.833 7 2. 21.
GER VON QUAST Maximilian
TG Dörnigheim
6 V5 D4 D3 D0 D2 D1 1 15 28 0.167 -13 7. 81.
GER SEEMANN Paul Leopold
TSV Winsen
7 V5 V5 V5 D3 D3 V5 4 26 18 0.667 8 3. 30.
Details
WAGNER Louis   V 5 D 0   HEMPEL Jan Lucas
MEHNER Levy Etienne   V 5 D 2   ENGL Fabian
VON QUAST Maximilian   D 3 V 5   KLÖTZER Maximilian
HEMPEL Jan Lucas   D 2 V 5   SEEMANN Paul Leopold
WAGNER Louis   V 5 D 1   MEHNER Levy Etienne
KLÖTZER Maximilian   D 3 V 5   ENGL Fabian
SEEMANN Paul Leopold   V 5 D 1   VON QUAST Maximilian
HEMPEL Jan Lucas   D 4 V 5   MEHNER Levy Etienne
KLÖTZER Maximilian   D 0 V 5   WAGNER Louis
ENGL Fabian   V 5 D 4   VON QUAST Maximilian
SEEMANN Paul Leopold   D 3 V 5   MEHNER Levy Etienne
HEMPEL Jan Lucas   V 5 D 3   KLÖTZER Maximilian
VON QUAST Maximilian   D 0 V 5   WAGNER Louis
ENGL Fabian   D 3 V 5   SEEMANN Paul Leopold
MEHNER Levy Etienne   V 5 D 3   KLÖTZER Maximilian
VON QUAST Maximilian   V 5 D 3   HEMPEL Jan Lucas
WAGNER Louis   V 5 D 1   ENGL Fabian
KLÖTZER Maximilian   D 2 V 5   SEEMANN Paul Leopold
MEHNER Levy Etienne   V 5 D 2   VON QUAST Maximilian
ENGL Fabian   V 5 D 2   HEMPEL Jan Lucas
SEEMANN Paul Leopold   D 3 V 5   WAGNER Louis

No. 14: Results checked
Pi 14 | Sa 8:30 | Referee: FISCHER MaikeLIPPOLD Max

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ZANNER Raoul
TG Dörnigheim
1 D2 D4 D2 D1 D2 D0 0 11 30 0.000 -19 7. 91.
GER KOLB Conrad
SC Berlin
2 V5 D3 V5 V5 D4 V5 4 27 19 0.667 8 3. 29.
GER MÜLLER Len
PSV Stuttgart
3 V5 V5 V5 V5 V5 D1 5 26 20 0.833 6 2. 22.
GER SCHROTT Benjamin
MTV Stuttgart
4 V5 D3 D1 V5 D0 D1 2 15 25 0.333 -10 5. 69.
GER VESTI Lucien
TFC Hanau
5 V5 D1 D3 D3 D3 D1 1 16 26 0.167 -10 6. 75.
GER MADEDDU Fabio
Hasper FC
6 V5 V5 D4 V5 V5 D1 4 25 19 0.667 6 4. 35.
GER SCHULZ Linus
OSC Potsdam
7 V5 D3 V5 V5 V5 V5 5 28 9 0.833 19 1. 13.
Details
SCHROTT Benjamin   V 5 D 2   ZANNER Raoul
VESTI Lucien   D 1 V 5   KOLB Conrad
MADEDDU Fabio   D 4 V 5   MÜLLER Len
ZANNER Raoul   D 0 V 5   SCHULZ Linus
SCHROTT Benjamin   V 5 D 3   VESTI Lucien
MÜLLER Len   V 5 D 3   KOLB Conrad
SCHULZ Linus   V 5 D 1   MADEDDU Fabio
ZANNER Raoul   D 1 V 5   VESTI Lucien
MÜLLER Len   V 5 D 1   SCHROTT Benjamin
KOLB Conrad   D 4 V 5   MADEDDU Fabio
SCHULZ Linus   V 5 D 1   VESTI Lucien
ZANNER Raoul   D 4 V 5   MÜLLER Len
MADEDDU Fabio   V 5 D 0   SCHROTT Benjamin
KOLB Conrad   V 5 D 3   SCHULZ Linus
VESTI Lucien   D 3 V 5   MÜLLER Len
MADEDDU Fabio   V 5 D 2   ZANNER Raoul
SCHROTT Benjamin   D 3 V 5   KOLB Conrad
MÜLLER Len   D 1 V 5   SCHULZ Linus
VESTI Lucien   D 3 V 5   MADEDDU Fabio
KOLB Conrad   V 5 D 2   ZANNER Raoul
SCHULZ Linus   V 5 D 1   SCHROTT Benjamin