Letzte Aktualisierung: 11.02.2023 15:55 | Steve Glinka

  Nation Name LFV Verein Pl. Punkte
1 GER BECKMANN Otto ST SV Angern 1.6 38.0
2 GER SALUS Hugo BE SC Berlin 1.10 26.0
3 GER STRELOW Alexander SN Dresdener FC 1.13 20.0
4 GER TIPPMER Paul SN Dresdener FC 1.14 14.0
5 GER MEHNER Levy Etienne SN Dresdener FC 1.16 13.0
6 GER NEUMANN Henry SN Dresdener FC 1.18 10.0
7 GER SCHUSTER Leon Emanuel BY KTF Luitpold München 1.21 7.0
8 GER HAUKE Dominique SN Fechtclub Radebeul 1.28 5.0
9 GER SCHMIDT Konrad SN Dresdener FC 1.29 4.0
10 GER SCHNABEL Lennart TH FSC Jena 1.32 4.0
11 GER MAYER Leonard BN FC Tauberbischofsheim 1.33 4.0
12 GER RILLING Noel TH FSC Jena 1.34 4.0
13 GER KONDRATEV Vasily BY FS TG Würzburg 1.35 4.0
14 GER HOPPE Adrian SN Fechtclub Radebeul 1.36 3.0
15 GER BERGMANN Dominik SN Dresdener FC 1.37 3.0
16 GER BELOUANAS Mehdi HE Darmstädter FC 1.42 3.0
17 GER VESTI Lucien HE TFC Hanau 1.46 3.0
18 GER GUßMANN Moritz Paul SN Fechtclub Radebeul 1.47 3.0
19 GER KIEL Antonio TSV Leinfelden 1.50 3.0
20 GER THETMEYER Lucas ST Fechtcentrum Halle 1.51 3.0
21 GER KIEßLING Joshua BY TSV Neu-Ulm 1.54 2.0
22 GER BRUSCHEK Robin ST SV Angern 1.60 1.0
23 GER STAIB Samuel BY TSV Neu-Ulm 1.61 1.0
24 GER FUCHS Myles BY KTF Luitpold München 1.62 1.0
25 GER VON QUAST Maximilian HE TG Dörnigheim 1.66 1.0
26 GER GREBING Julian Richard HE Fechtclub Marburg 1.67 1.0
27 GER ECKNER Lykko SN Dresdener FC 1.70 1.0
28 GER SEEMANN Niklas BR SVA Oranienburg 1.72 1.0
29 GER WALTER Raphael BR FSC Cottbus 1.73 1.0
30 GER LUDWIG Daniel HE VFL Marburg FA 1.76 1.0
31 GER FUCHS Tristan BY KTF Luitpold München 1.77 0.0
32 GER SIEMERS Jesper NS Blau-Weiss Buchholz 1.80 0.0
33 GER KÖTHE Joscha HE FC Rüsselsheim 1.83 0.0
T34 GER RADANT Raphael MV FG Schwerin 1.83 0.0
35 GER FELDMANN Fabian MV FG Schwerin 1.95 0.0
36 GER RÄTHEL Werner MV FC Greifswald 1.96 0.0
37 GER VATTER Haydn Stig MV FG Schwerin 1.99 0.0
38 GER KOHNERT Tristan MV FG Schwerin 1.102 0.0
39 GER EYMER Moritz MV FG Schwerin 1.103 0.0
40 GER ARNDT Paul MV FG Schwerin 1.107 0.0
41 GER RIECKE Leonard HE FC Rüsselsheim 1.108 0.0
42 GER KILINC Harun HE FC Rüsselsheim 1.109 0.0
43 GER REKOW Jan Moritz HE TV Neu Isenburg 1.115 0.0
44 GER SCHUSTER Lucas SN Dresdener FC 1.117 0.0
45 GER KRÖPELIN Joscha HE VFL Marburg FA 1.120 0.0
46 GER JOHN Tim SN Dresdener FC 1.121 0.0
47 GER WANG Zimin HB Bremen 1860 Fechten 1.129 0.0
48 GER WALTER Sebastian BR FSC Cottbus 1.130 0.0
49 GER MAJCHROWICZ Szymon HE FC Rüsselsheim 1.133 0.0
50 GER GERBERS Emil HB Bremen 1860 Fechten 2.3 0.0
51 GER UEBERALL Malte ST Fechtcentrum Halle 2.4 3.0
52 GER KUNERT Benwick ST Fechtcentrum Halle 2.5 0.0
53 ITA PEDRETTI Lorenzo BY MTV München 2.10 12.0
54 GER WEEKE Bent Jakob BE FG Rotation Berlin 2.11 30.0
55 TÜR KARAÖREN Ege Tuna HE FC Rüsselsheim 2.16 4.0
56 GER DIETZE Conrad SN Fechtclub Radebeul 3.9999 0.0
T57 GER HÄßLER Malte SN FC Schkeuditz 3.9999 0.0
T58 GER KAMRATH Wolf Maria ST Fechtcentrum Halle 3.9999 0.0
T59 GER LEIMERT Luca Nicky ST Fechtcentrum Halle 3.9999 0.0
T60 GER KÖCKE Nils SN FC Schkeuditz 3.9999 0.0

ranks prefixed by "T" have been decided by draw.