Last transmission: 14.05.2022 14:00 | ekays Fechtsport


No. 1: Results checked
Pi 1 | Sa 9:00 | Referee: HESDAHL Joanna

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER IMMER Jaron
TSG Reutlingen
1 D3 V5 V5 V5 V5 D1 4 24 20 0.667 4 3. 27.
GER NOE Louis
FC Tauberbischofsheim
2 V5 D2 D3 D2 D4 D1 1 17 28 0.167 -11 6. 83.
GER SCHUMACHER Rafael
TSV Bayer 04 Leverkusen
3 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 28 20 0.833 8 2. 18.
GER HILDEBRANDT Clemens
Fechtcentrum Halle
4 D1 V5 D4 V5 V5 D2 3 22 25 0.500 -3 4. 55.
GER LENNARTZ Daan
OFC Bonn
5 D2 V5 D3 D3 D0 D2 1 15 27 0.167 -12 7. 85.
GER HÖLLER Vincent Maurice
Fechtzentrum Solingen
6 D4 V5 D4 D4 V5 D2 2 24 24 0.333 0 5. 64.
GER BÜLAU Matthew
Heidenheimer SB
7 V5 V5 D2 V5 V5 V5 5 27 13 0.833 14 1. 9.
Details
HILDEBRANDT Clemens   D 1 V 5   IMMER Jaron
LENNARTZ Daan   V 5 D 2   NOE Louis
HÖLLER Vincent Maurice   D 4 V 5   SCHUMACHER Rafael
IMMER Jaron   D 1 V 5   BÜLAU Matthew
HILDEBRANDT Clemens   V 5 D 3   LENNARTZ Daan
SCHUMACHER Rafael   V 5 D 2   NOE Louis
BÜLAU Matthew   V 5 D 2   HÖLLER Vincent Maurice
IMMER Jaron   V 5 D 2   LENNARTZ Daan
SCHUMACHER Rafael   V 5 D 4   HILDEBRANDT Clemens
NOE Louis   D 4 V 5   HÖLLER Vincent Maurice
BÜLAU Matthew   V 5 D 2   LENNARTZ Daan
IMMER Jaron   V 5 D 3   SCHUMACHER Rafael
HÖLLER Vincent Maurice   D 4 V 5   HILDEBRANDT Clemens
NOE Louis   D 1 V 5   BÜLAU Matthew
LENNARTZ Daan   D 3 V 5   SCHUMACHER Rafael
HÖLLER Vincent Maurice   D 4 V 5   IMMER Jaron
HILDEBRANDT Clemens   V 5 D 3   NOE Louis
SCHUMACHER Rafael   V 5 D 2   BÜLAU Matthew
LENNARTZ Daan   D 0 V 5   HÖLLER Vincent Maurice
NOE Louis   V 5 D 3   IMMER Jaron
BÜLAU Matthew   V 5 D 2   HILDEBRANDT Clemens

No. 2: Results checked
Pi 2 | Sa 9:00 | Referee: RODRIGUEZ ChristianCHRISTEN Roman

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER GIANNOLO Valerio
Frankfurter TV
1 V5 D1 D2 D1 D4 D4 1 17 27 0.167 -10 6. 80.
GER PETERS Remi Leon
FC Kassel
2 D2 D3 D2 D3 D2 D4 0 16 30 0.000 -14 7. 91.
GER POHL Marc Arthur
OFC Bonn
3 V5 V5 V5 D3 D2 D2 3 22 22 0.500 0 4. 47.
GER SCHENKENGEL Joannes
Heidenheimer SB
4 V5 V5 D3 D2 D4 D3 2 22 23 0.333 -1 5. 67.
GER STANGE Jakob
Fechtzentrum Solingen
5 V5 V5 V5 V5 V5 D4 5 29 14 0.833 15 2. 8.
GER BARBAS Sebastian
VFL Bad Nauheim
6 V5 V5 V5 V5 D0 D0 4 20 22 0.667 -2 3. 34.
GER STRAUB Max
ATSV Saarbrücken
7 V5 V5 V5 V4 V5 V5 6 29 17 1.000 12 1. 5.
Details
SCHENKENGEL Joannes   V 5 D 2   GIANNOLO Valerio
STANGE Jakob   V 5 D 3   PETERS Remi Leon
BARBAS Sebastian   V 5 D 2   POHL Marc Arthur
GIANNOLO Valerio   D 4 V 5   STRAUB Max
SCHENKENGEL Joannes   D 2 V 5   STANGE Jakob
POHL Marc Arthur   V 5 D 3   PETERS Remi Leon
STRAUB Max   V 5 D 0   BARBAS Sebastian
GIANNOLO Valerio   D 1 V 5   STANGE Jakob
POHL Marc Arthur   V 5 D 3   SCHENKENGEL Joannes
PETERS Remi Leon   D 2 V 5   BARBAS Sebastian
STRAUB Max   V 5 D 4   STANGE Jakob
GIANNOLO Valerio   D 1 V 5   POHL Marc Arthur
BARBAS Sebastian   V 5 D 4   SCHENKENGEL Joannes
PETERS Remi Leon   D 4 V 5   STRAUB Max
STANGE Jakob   V 5 D 3   POHL Marc Arthur
BARBAS Sebastian   V 5 D 4   GIANNOLO Valerio
SCHENKENGEL Joannes   V 5 D 2   PETERS Remi Leon
POHL Marc Arthur   D 2 V 5   STRAUB Max
STANGE Jakob   V 5 D 0   BARBAS Sebastian
PETERS Remi Leon   D 2 V 5   GIANNOLO Valerio
STRAUB Max   V 4 D 3   SCHENKENGEL Joannes

No. 3: Results checked
Pi 3 | Sa 9:00 | Referee: GROPPER JohannaWRAGE Emilie

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER GRÖGER Christoph
Fechtzentrum Maxdorf
1 D1 D3 D3 D0 D3 D3 0 13 30 0.000 -17 7. 94.
GER KONRAD Felix
Fechtzentrum Berlin
2 V5 D4 D2 V5 V5 D3 3 24 19 0.500 5 3. 41.
GER BUSCH Erik
Heidenheimer SB
3 V5 V5 D3 V5 V5 V5 5 28 16 0.833 12 1. 12.
GER RYAPOV Kaloyan
Eintracht Frankfurt
4 V5 V5 V5 D2 V5 V2 5 24 15 0.833 9 2. 17.
GER HEIMANN Anton
Fechtzentrum Solingen
5 V5 D1 D1 V5 D1 D4 2 17 22 0.333 -5 6. 71.
GER MÜLLER Benno
TSV Bayer 04 Leverkusen
6 V5 D2 D0 D1 V5 V5 3 18 20 0.500 -2 5. 54.
GER PLISCHKE Dennis
Fechtclub Radebeul
7 V5 V5 D3 D1 V5 D1 3 20 22 0.500 -2 4. 53.
Details
RYAPOV Kaloyan   V 5 D 3   GRÖGER Christoph
HEIMANN Anton   D 1 V 5   KONRAD Felix
MÜLLER Benno   D 0 V 5   BUSCH Erik
GRÖGER Christoph   D 3 V 5   PLISCHKE Dennis
RYAPOV Kaloyan   D 2 V 5   HEIMANN Anton
BUSCH Erik   V 5 D 4   KONRAD Felix
PLISCHKE Dennis   D 1 V 5   MÜLLER Benno
GRÖGER Christoph   D 0 V 5   HEIMANN Anton
BUSCH Erik   D 3 V 5   RYAPOV Kaloyan
KONRAD Felix   V 5 D 2   MÜLLER Benno
PLISCHKE Dennis   V 5 D 4   HEIMANN Anton
GRÖGER Christoph   D 3 V 5   BUSCH Erik
MÜLLER Benno   D 1 V 5   RYAPOV Kaloyan
KONRAD Felix   D 3 V 5   PLISCHKE Dennis
HEIMANN Anton   D 1 V 5   BUSCH Erik
MÜLLER Benno   V 5 D 3   GRÖGER Christoph
RYAPOV Kaloyan   V 5 D 2   KONRAD Felix
BUSCH Erik   V 5 D 3   PLISCHKE Dennis
HEIMANN Anton   D 1 V 5   MÜLLER Benno
KONRAD Felix   V 5 D 1   GRÖGER Christoph
PLISCHKE Dennis   D 1 V 2   RYAPOV Kaloyan

No. 4: Results checked
Pi 4 | Sa 9:00 | Referee: KUNISCH ArneBAUMANN Katrin

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER DE GROOTE Elias
FSG Warendorf
1 D4 / D0 D1 V5 D3 1 13 22 0.200 -9 6. 77.
GER DAOU Mazen
MTV Braunschweig
2 V5 / D1 D4 D3 V5 2 18 22 0.400 -4 4. 61.
GER PRINZ Jonathan Luis
Fechtzentrum Solingen
3 / / / / / / Did not start
GER GLASER Moritz
FC Kassel
4 V5 V5 / D3 V5 D4 3 22 14 0.600 8 2. 35.
GER SCHMIDT Jann-Rouven
TV Wetzlar
5 V5 V5 / V5 V5 V5 5 25 13 1.000 12 1. 7.
GER GROTKAMP Paul
FS Bielefelder TG
6 D2 V5 / D3 D2 V5 2 17 19 0.400 -2 3. 60.
GER KÜHBAUCH Alexander
TSG Reutlingen
7 V5 D3 / V5 D3 D1 2 17 22 0.400 -5 5. 62.
Details
GLASER Moritz   V 5 D 0   DE GROOTE Elias
SCHMIDT Jann-Rouven   V 5 D 4   DAOU Mazen
GROTKAMP Paul   -- --   PRINZ Jonathan Luis
DE GROOTE Elias   D 3 V 5   KÜHBAUCH Alexander
GLASER Moritz   D 3 V 5   SCHMIDT Jann-Rouven
PRINZ Jonathan Luis   -- --   DAOU Mazen
KÜHBAUCH Alexander   D 1 V 5   GROTKAMP Paul
DE GROOTE Elias   D 1 V 5   SCHMIDT Jann-Rouven
PRINZ Jonathan Luis   -- --   GLASER Moritz
DAOU Mazen   D 3 V 5   GROTKAMP Paul
KÜHBAUCH Alexander   D 3 V 5   SCHMIDT Jann-Rouven
DE GROOTE Elias   -- --   PRINZ Jonathan Luis
GROTKAMP Paul   D 3 V 5   GLASER Moritz
DAOU Mazen   V 5 D 3   KÜHBAUCH Alexander
SCHMIDT Jann-Rouven   -- --   PRINZ Jonathan Luis
GROTKAMP Paul   D 2 V 5   DE GROOTE Elias
GLASER Moritz   V 5 D 1   DAOU Mazen
PRINZ Jonathan Luis   -- --   KÜHBAUCH Alexander
SCHMIDT Jann-Rouven   V 5 D 2   GROTKAMP Paul
DAOU Mazen   V 5 D 4   DE GROOTE Elias
KÜHBAUCH Alexander   V 5 D 4   GLASER Moritz

No. 5: Results checked
Pi 5 | Sa 9:00 | Referee: BERNSTEIN HeikeOTT Janosch

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KÖPF Cornelius
Heidenheimer SB
1 D4 D2 D4 D3 D4 V5 1 22 25 0.167 -3 6. 78.
GER HAMMANN William
MTV Braunschweig
2 V5 D2 D2 D1 D3 D2 1 15 29 0.167 -14 7. 86.
GER PETERSEN Ole
SV Einheit Altenburg
3 V5 V5 V5 V4 V5 V5 6 29 17 1.000 12 1. 5.
GER BAUMGÄRTNER Tim
SportVg Feuerbach
4 V5 V5 D2 V3 D1 D3 3 19 23 0.500 -4 4. 56.
GER HÖWEKENMEIER Simon
Osnabrücker SC
5 V5 V5 D3 D2 D4 D2 2 21 21 0.333 0 5. 65.
GER HEUBERGER Marwin
ETSV Offenburg
6 V5 V5 D4 V5 V5 D4 4 28 22 0.667 6 2. 25.
GER MIKES Julian
Eintracht Frankfurt
7 D0 V5 D4 V5 V5 V5 4 24 21 0.667 3 3. 28.
Details
BAUMGÄRTNER Tim   V 5 D 4   KÖPF Cornelius
HÖWEKENMEIER Simon   V 5 D 1   HAMMANN William
HEUBERGER Marwin   D 4 V 5   PETERSEN Ole
KÖPF Cornelius   V 5 D 0   MIKES Julian
BAUMGÄRTNER Tim   V 3 D 2   HÖWEKENMEIER Simon
PETERSEN Ole   V 5 D 2   HAMMANN William
MIKES Julian   V 5 D 4   HEUBERGER Marwin
KÖPF Cornelius   D 3 V 5   HÖWEKENMEIER Simon
PETERSEN Ole   V 5 D 2   BAUMGÄRTNER Tim
HAMMANN William   D 3 V 5   HEUBERGER Marwin
MIKES Julian   V 5 D 2   HÖWEKENMEIER Simon
KÖPF Cornelius   D 2 V 5   PETERSEN Ole
HEUBERGER Marwin   V 5 D 1   BAUMGÄRTNER Tim
HAMMANN William   D 2 V 5   MIKES Julian
HÖWEKENMEIER Simon   D 3 V 4   PETERSEN Ole
HEUBERGER Marwin   V 5 D 4   KÖPF Cornelius
BAUMGÄRTNER Tim   V 5 D 2   HAMMANN William
PETERSEN Ole   V 5 D 4   MIKES Julian
HÖWEKENMEIER Simon   D 4 V 5   HEUBERGER Marwin
HAMMANN William   V 5 D 4   KÖPF Cornelius
MIKES Julian   V 5 D 3   BAUMGÄRTNER Tim

No. 6: Results checked
Pi 6 | Sa 9:00 | Referee: TALAN Romeo

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER LUBIN Mark
MTV Ingolstadt
1 D0 D2 D3 D1 D1 / 0 7 25 0.000 -18 6. 96.
GER HEUSEL Leopold
TSG Reutlingen
2 V5 D2 V5 D4 V5 / 3 21 16 0.600 5 4. 37.
GER KRAHMER Eryk
Fecht Club Krefeld
3 V5 V5 V4 D4 V4 / 4 22 15 0.800 7 1. 20.
GER VON JONQUIERES Johannes
SSV Ettal
4 V5 D4 D3 D2 D2 / 1 16 22 0.200 -6 5. 76.
GER KÖPF Johannes
Heidenheimer SB
5 V5 V5 V5 V5 D1 / 4 21 16 0.800 5 2. 21.
GER RUPPENTHAL Julius
SV Waldkirch
6 V5 D2 D3 V5 V5 / 3 20 13 0.600 7 3. 36.
GER MÜLLER-GEBEL Arik
BW Schneidhain
7 / / / / / / Did not start
Details
VON JONQUIERES Johannes   V 5 D 3   LUBIN Mark
KÖPF Johannes   V 5 D 4   HEUSEL Leopold
RUPPENTHAL Julius   D 3 V 4   KRAHMER Eryk
LUBIN Mark   -- --   MÜLLER-GEBEL Arik
VON JONQUIERES Johannes   D 2 V 5   KÖPF Johannes
KRAHMER Eryk   V 5 D 2   HEUSEL Leopold
MÜLLER-GEBEL Arik   -- --   RUPPENTHAL Julius
LUBIN Mark   D 1 V 5   KÖPF Johannes
KRAHMER Eryk   V 4 D 3   VON JONQUIERES Johannes
HEUSEL Leopold   V 5 D 2   RUPPENTHAL Julius
MÜLLER-GEBEL Arik   -- --   KÖPF Johannes
LUBIN Mark   D 2 V 5   KRAHMER Eryk
RUPPENTHAL Julius   V 5 D 2   VON JONQUIERES Johannes
HEUSEL Leopold   -- --   MÜLLER-GEBEL Arik
KÖPF Johannes   V 5 D 4   KRAHMER Eryk
RUPPENTHAL Julius   V 5 D 1   LUBIN Mark
VON JONQUIERES Johannes   D 4 V 5   HEUSEL Leopold
KRAHMER Eryk   -- --   MÜLLER-GEBEL Arik
KÖPF Johannes   D 1 V 5   RUPPENTHAL Julius
HEUSEL Leopold   V 5 D 0   LUBIN Mark
MÜLLER-GEBEL Arik   -- --   VON JONQUIERES Johannes

No. 7: Results checked
Pi 7 | Sa 9:00 | Referee: DRESCHER JonathanTALAN Tin

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER TETTENBORN Alexander
FSV Görlitz
1 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 28 15 0.833 13 1. 10.
GER ZIMMERMANN Frederik
Heidenheimer SB
2 V4 V5 V5 V5 D1 V5 5 25 15 0.833 10 2. 15.
GER NOUR-ELDIN Ahmed
Eintracht Frankfurt
3 D0 D2 D4 V5 D1 V5 2 17 22 0.333 -5 5. 71.
GER BINGENER Tim
Lüdenscheider TV
4 D3 D2 V5 V5 V5 V5 4 25 23 0.667 2 4. 30.
GER SCHLICKENRIEDER Florian
FC Gröbenzell
5 D1 D1 D1 D3 D1 V4 1 11 29 0.167 -18 6. 89.
GER MORLANG Nick
Lohausener SV
6 D4 V5 V5 D3 V5 V5 4 27 15 0.667 12 3. 22.
GER RUCKDÄSCHEL Hendrik
MTV Ingolstadt
7 D3 D2 D1 D3 D4 D2 0 15 29 0.000 -14 7. 92.
Details
BINGENER Tim   D 3 V 5   TETTENBORN Alexander
SCHLICKENRIEDER Florian   D 1 V 5   ZIMMERMANN Frederik
MORLANG Nick   V 5 D 1   NOUR-ELDIN Ahmed
TETTENBORN Alexander   V 5 D 3   RUCKDÄSCHEL Hendrik
BINGENER Tim   V 5 D 3   SCHLICKENRIEDER Florian
NOUR-ELDIN Ahmed   D 2 V 5   ZIMMERMANN Frederik
RUCKDÄSCHEL Hendrik   D 2 V 5   MORLANG Nick
TETTENBORN Alexander   V 5 D 1   SCHLICKENRIEDER Florian
NOUR-ELDIN Ahmed   D 4 V 5   BINGENER Tim
ZIMMERMANN Frederik   D 1 V 5   MORLANG Nick
RUCKDÄSCHEL Hendrik   D 4 V 4   SCHLICKENRIEDER Florian
TETTENBORN Alexander   V 5 D 0   NOUR-ELDIN Ahmed
MORLANG Nick   D 3 V 5   BINGENER Tim
ZIMMERMANN Frederik   V 5 D 2   RUCKDÄSCHEL Hendrik
SCHLICKENRIEDER Florian   D 1 V 5   NOUR-ELDIN Ahmed
MORLANG Nick   D 4 V 5   TETTENBORN Alexander
BINGENER Tim   D 2 V 5   ZIMMERMANN Frederik
NOUR-ELDIN Ahmed   V 5 D 1   RUCKDÄSCHEL Hendrik
SCHLICKENRIEDER Florian   D 1 V 5   MORLANG Nick
ZIMMERMANN Frederik   V 4 D 3   TETTENBORN Alexander
RUCKDÄSCHEL Hendrik   D 3 V 5   BINGENER Tim

No. 8: Results checked
Pi 8 | Sa 9:00 | Referee: REIß DanielBENDER Simon

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER REINEKE Nepomuk
SSV Ettal
1 D2 D2 D4 D4 V5 V5 2 22 26 0.333 -4 5. 69.
GER NAD Viktor Matti
FC Grunewald
2 V5 D3 V5 D4 D1 V5 3 23 22 0.500 1 4. 45.
GER KUMMER Horant
Heidenheimer SB
3 V5 V5 V5 V5 D3 V5 5 28 16 0.833 12 1. 12.
GER HARTWIG Albert
FC Gröbenzell
4 V5 D2 D1 D4 D1 D3 1 16 26 0.167 -10 7. 82.
GER KLADDE Ole
Osnabrücker SC
5 V5 V5 D4 V5 D2 V5 4 26 26 0.667 0 3. 33.
GER CONRADS Henri
OFC Bonn
6 D3 V5 V4 V2 V5 V5 5 24 14 0.833 10 2. 16.
GER KALCH Elias
TV Augsburg
7 D3 D3 D2 V5 D4 D2 1 19 28 0.167 -9 6. 79.
Details
HARTWIG Albert   V 5 D 4   REINEKE Nepomuk
KLADDE Ole   V 5 D 4   NAD Viktor Matti
CONRADS Henri   V 4 D 3   KUMMER Horant
REINEKE Nepomuk   V 5 D 3   KALCH Elias
HARTWIG Albert   D 4 V 5   KLADDE Ole
KUMMER Horant   V 5 D 3   NAD Viktor Matti
KALCH Elias   D 2 V 5   CONRADS Henri
REINEKE Nepomuk   D 4 V 5   KLADDE Ole
KUMMER Horant   V 5 D 1   HARTWIG Albert
NAD Viktor Matti   D 1 V 5   CONRADS Henri
KALCH Elias   D 4 V 5   KLADDE Ole
REINEKE Nepomuk   D 2 V 5   KUMMER Horant
CONRADS Henri   V 2 D 1   HARTWIG Albert
NAD Viktor Matti   V 5 D 3   KALCH Elias
KLADDE Ole   D 4 V 5   KUMMER Horant
CONRADS Henri   D 3 V 5   REINEKE Nepomuk
HARTWIG Albert   D 2 V 5   NAD Viktor Matti
KUMMER Horant   V 5 D 2   KALCH Elias
KLADDE Ole   D 2 V 5   CONRADS Henri
NAD Viktor Matti   V 5 D 2   REINEKE Nepomuk
KALCH Elias   V 5 D 3   HARTWIG Albert

No. 9: Results checked
Pi 9 | Sa 9:00 | Referee: BLUMOWSKI IngolfROSENBAUM Florian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER VELTRUP Ole
Fecht Club Krefeld
1 V5 D2 D4 D4 D3 V5 2 23 24 0.333 -1 6. 66.
GER JURTSCHAK Tim
Heidenheimer SB
2 D0 D3 V5 V5 V5 V5 4 23 22 0.667 1 3. 32.
GER KUNNIG Carl
Fechtcentrum Halle
3 V5 V5 D3 V5 V5 V5 5 28 15 0.833 13 1. 10.
GER VOLLBRECHT Victor
MTV Braunschweig
4 V5 D2 V5 D2 V5 V5 4 24 22 0.667 2 2. 31.
GER ELLENBERGER Dominic
Fechtzentrum Maxdorf
5 V5 D2 D2 V5 D0 V5 3 19 24 0.500 -5 5. 57.
GER GWALANI Nayan Carl
FC Tauberbischofsheim
6 V5 D4 D2 D4 V5 V5 3 25 20 0.500 5 4. 38.
GER EXNER Lars
Fechtclub München
7 D4 D4 D1 D1 D3 D2 0 15 30 0.000 -15 7. 93.
Details
VOLLBRECHT Victor   V 5 D 4   VELTRUP Ole
ELLENBERGER Dominic   D 2 V 5   JURTSCHAK Tim
GWALANI Nayan Carl   D 2 V 5   KUNNIG Carl
VELTRUP Ole   V 5 D 4   EXNER Lars
VOLLBRECHT Victor   D 2 V 5   ELLENBERGER Dominic
KUNNIG Carl   V 5 D 3   JURTSCHAK Tim
EXNER Lars   D 2 V 5   GWALANI Nayan Carl
VELTRUP Ole   D 4 V 5   ELLENBERGER Dominic
KUNNIG Carl   D 3 V 5   VOLLBRECHT Victor
JURTSCHAK Tim   V 5 D 4   GWALANI Nayan Carl
EXNER Lars   D 3 V 5   ELLENBERGER Dominic
VELTRUP Ole   D 2 V 5   KUNNIG Carl
GWALANI Nayan Carl   D 4 V 5   VOLLBRECHT Victor
JURTSCHAK Tim   V 5 D 4   EXNER Lars
ELLENBERGER Dominic   D 2 V 5   KUNNIG Carl
GWALANI Nayan Carl   V 5 D 3   VELTRUP Ole
VOLLBRECHT Victor   D 2 V 5   JURTSCHAK Tim
KUNNIG Carl   V 5 D 1   EXNER Lars
ELLENBERGER Dominic   D 0 V 5   GWALANI Nayan Carl
JURTSCHAK Tim   D 0 V 5   VELTRUP Ole
EXNER Lars   D 1 V 5   VOLLBRECHT Victor

No. 10: Results checked
Pi 10 | Sa 9:00 | Referee: BRAND AndreasSCHWARZ Maximilian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HAAK Felix
FZ Erfurt EnGarde
1 V5 D2 V5 D1 D4 D4 2 21 28 0.333 -7 6. 74.
GER MARTIN Jasper
Eintracht Frankfurt
2 D4 D3 D4 D2 D3 D4 0 20 30 0.000 -10 7. 90.
GER STRASSNER Moritz
SSV Ulm 1846
3 V5 V5 D3 D1 V5 D3 3 22 23 0.500 -1 4. 48.
GER WIENANDS Jeremy
Fechtzentrum Solingen
4 D4 V5 V5 D3 V5 D4 3 26 24 0.500 2 3. 44.
GER BESKOROVAJNYI Anton
FC Tauberbischofsheim
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 14 1.000 16 1. 3.
GER PURAT Christian
TSV Bayer 04 Leverkusen
6 V5 V5 D3 D2 D4 V5 3 24 26 0.500 -2 5. 49.
GER WINKER Leonard
TV Augsburg
7 V5 V5 V5 V5 D3 D4 4 27 25 0.667 2 2. 29.
Details
WIENANDS Jeremy   D 4 V 5   HAAK Felix
BESKOROVAJNYI Anton   V 5 D 2   MARTIN Jasper
PURAT Christian   D 3 V 5   STRASSNER Moritz
HAAK Felix   D 4 V 5   WINKER Leonard
WIENANDS Jeremy   D 3 V 5   BESKOROVAJNYI Anton
STRASSNER Moritz   V 5 D 3   MARTIN Jasper
WINKER Leonard   D 4 V 5   PURAT Christian
HAAK Felix   D 1 V 5   BESKOROVAJNYI Anton
STRASSNER Moritz   D 3 V 5   WIENANDS Jeremy
MARTIN Jasper   D 3 V 5   PURAT Christian
WINKER Leonard   D 3 V 5   BESKOROVAJNYI Anton
HAAK Felix   D 2 V 5   STRASSNER Moritz
PURAT Christian   D 2 V 5   WIENANDS Jeremy
MARTIN Jasper   D 4 V 5   WINKER Leonard
BESKOROVAJNYI Anton   V 5 D 1   STRASSNER Moritz
PURAT Christian   V 5 D 4   HAAK Felix
WIENANDS Jeremy   V 5 D 4   MARTIN Jasper
STRASSNER Moritz   D 3 V 5   WINKER Leonard
BESKOROVAJNYI Anton   V 5 D 4   PURAT Christian
MARTIN Jasper   D 4 V 5   HAAK Felix
WINKER Leonard   V 5 D 4   WIENANDS Jeremy

No. 11: Results checked
Pi 11 | Sa 9:00 | Referee: WEISE MaxTALAN Jan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KUNISCH Henri
FC Offenbach
1 D3 V5 V5 V5 D3 D4 3 25 25 0.500 0 3. 46.
GER BUSCH Max
Heidenheimer SB
2 V5 V3 V5 V4 V5 V5 6 27 9 1.000 18 1. 2.
GER RÖSELER Felix
FC Leipzig
3 D3 D0 V5 D4 V5 D3 2 20 24 0.333 -4 6. 70.
GER KNABENREICH Julian
FS Bielefelder TG
4 D4 D1 D4 D4 V5 V5 2 23 21 0.333 2 5. 63.
GER HERTWECK Andri
Eintracht Frankfurt
5 D3 D3 V5 V5 V5 V5 4 26 21 0.667 5 2. 26.
GER DUDA Denis Wolfgang
Fechtzentrum Berlin
6 V5 D1 D2 D1 D1 D3 1 13 28 0.167 -15 7. 87.
GER WOLFERTZ Marius
Fechtzentrum Solingen
7 V5 D1 V5 D0 D3 V5 3 19 25 0.500 -6 4. 58.
Details
KNABENREICH Julian   D 4 V 5   KUNISCH Henri
HERTWECK Andri   D 3 V 4   BUSCH Max
DUDA Denis Wolfgang   D 2 V 5   RÖSELER Felix
KUNISCH Henri   D 4 V 5   WOLFERTZ Marius
KNABENREICH Julian   D 4 V 5   HERTWECK Andri
RÖSELER Felix   D 0 V 3   BUSCH Max
WOLFERTZ Marius   V 5 D 3   DUDA Denis Wolfgang
KUNISCH Henri   V 5 D 3   HERTWECK Andri
RÖSELER Felix   V 5 D 4   KNABENREICH Julian
BUSCH Max   V 5 D 1   DUDA Denis Wolfgang
WOLFERTZ Marius   D 3 V 5   HERTWECK Andri
KUNISCH Henri   V 5 D 3   RÖSELER Felix
DUDA Denis Wolfgang   D 1 V 5   KNABENREICH Julian
BUSCH Max   V 5 D 1   WOLFERTZ Marius
HERTWECK Andri   V 5 D 4   RÖSELER Felix
DUDA Denis Wolfgang   V 5 D 3   KUNISCH Henri
KNABENREICH Julian   D 1 V 5   BUSCH Max
RÖSELER Felix   D 3 V 5   WOLFERTZ Marius
HERTWECK Andri   V 5 D 1   DUDA Denis Wolfgang
BUSCH Max   V 5 D 3   KUNISCH Henri
WOLFERTZ Marius   D 0 V 5   KNABENREICH Julian

No. 12: Results checked
Pi 12 | Sa 9:00 | Referee: BÜHNER TheresaBERNSTEIN Katharina

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER LANGE Magnus
FG Segeberg
1 D3 V5 D1 V5 D4 V5 3 23 20 0.500 3 3. 43.
GER DENG Levi
Eintracht Frankfurt
2 V5 D3 D0 D4 V5 V5 3 22 24 0.500 -2 4. 51.
GER SCHÖMER Jonas
Fechterring Hochwald
3 D1 V5 D0 D1 D3 D2 1 12 28 0.167 -16 7. 88.
GER SIGMUND Philip
FC Tauberbischofsheim
4 V5 V4 V5 V5 V5 V5 6 29 6 1.000 23 1. 1.
GER MACHT Valentin Jannes
FC Leipzig
5 D0 V5 V5 D4 V5 D3 3 22 24 0.500 -2 4. 51.
GER FRITSCHE Enno
SV Medizin Bautzen
6 V5 D3 V5 D0 D4 D0 2 17 27 0.333 -10 6. 75.
GER STIHL Felix
SV Waldkirch
7 D4 D4 V5 D1 V5 V5 3 24 20 0.500 4 2. 42.
Details
SIGMUND Philip   V 5 D 1   LANGE Magnus
MACHT Valentin Jannes   V 5 D 4   DENG Levi
FRITSCHE Enno   V 5 D 3   SCHÖMER Jonas
LANGE Magnus   V 5 D 4   STIHL Felix
SIGMUND Philip   V 5 D 4   MACHT Valentin Jannes
SCHÖMER Jonas   V 5 D 3   DENG Levi
STIHL Felix   V 5 D 0   FRITSCHE Enno
LANGE Magnus   V 5 D 0   MACHT Valentin Jannes
SCHÖMER Jonas   D 0 V 5   SIGMUND Philip
DENG Levi   V 5 D 3   FRITSCHE Enno
STIHL Felix   V 5 D 3   MACHT Valentin Jannes
LANGE Magnus   V 5 D 1   SCHÖMER Jonas
FRITSCHE Enno   D 0 V 5   SIGMUND Philip
DENG Levi   V 5 D 4   STIHL Felix
MACHT Valentin Jannes   V 5 D 1   SCHÖMER Jonas
FRITSCHE Enno   V 5 D 4   LANGE Magnus
SIGMUND Philip   V 4 D 0   DENG Levi
SCHÖMER Jonas   D 2 V 5   STIHL Felix
MACHT Valentin Jannes   V 5 D 4   FRITSCHE Enno
DENG Levi   V 5 D 3   LANGE Magnus
STIHL Felix   D 1 V 5   SIGMUND Philip

No. 13: Results checked
Pi 13 | Sa 9:00 | Referee: BÜHNER HolgerETTENGRUBER Marcel

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER LADEMANN Louis
FC Leipzig
1 D3 V5 D4 V5 D3 V5 3 25 20 0.500 5 3. 38.
GER ZWICKER Theodor
FC Konstanz
2 V5 D2 V5 V5 V5 V5 5 27 17 0.833 10 1. 14.
GER SCHNEIDER Tim Raymond
FG Segeberg
3 D2 V5 V5 D2 D4 V5 3 23 25 0.500 -2 5. 50.
GER WARNKING Nicolo
Fechterring Hochwald
4 V5 D3 D4 V5 V5 V5 4 27 20 0.667 7 2. 24.
GER MALETTA Leonard
FC Tauberbischofsheim
5 D3 D4 V5 D3 V5 V5 3 25 20 0.500 5 3. 38.
GER WILLERS Colten
TSF Ditzingen
6 V5 D0 V5 D2 D0 V5 3 17 25 0.500 -8 6. 59.
GER GROLLITSCH Atilla
TV Augsburg
7 D0 D2 D4 D1 D3 D3 0 13 30 0.000 -17 7. 94.
Details
WARNKING Nicolo   V 5 D 4   LADEMANN Louis
MALETTA Leonard   D 4 V 5   ZWICKER Theodor
WILLERS Colten   V 5 D 4   SCHNEIDER Tim Raymond
LADEMANN Louis   V 5 D 0   GROLLITSCH Atilla
WARNKING Nicolo   V 5 D 3   MALETTA Leonard
SCHNEIDER Tim Raymond   V 5 D 2   ZWICKER Theodor
GROLLITSCH Atilla   D 3 V 5   WILLERS Colten
LADEMANN Louis   V 5 D 3   MALETTA Leonard
SCHNEIDER Tim Raymond   V 5 D 4   WARNKING Nicolo
ZWICKER Theodor   V 5 D 0   WILLERS Colten
GROLLITSCH Atilla   D 3 V 5   MALETTA Leonard
LADEMANN Louis   V 5 D 2   SCHNEIDER Tim Raymond
WILLERS Colten   D 2 V 5   WARNKING Nicolo
ZWICKER Theodor   V 5 D 2   GROLLITSCH Atilla
MALETTA Leonard   V 5 D 2   SCHNEIDER Tim Raymond
WILLERS Colten   V 5 D 3   LADEMANN Louis
WARNKING Nicolo   D 3 V 5   ZWICKER Theodor
SCHNEIDER Tim Raymond   V 5 D 4   GROLLITSCH Atilla
MALETTA Leonard   V 5 D 0   WILLERS Colten
ZWICKER Theodor   V 5 D 3   LADEMANN Louis
GROLLITSCH Atilla   D 1 V 5   WARNKING Nicolo

No. 14: Results checked
Pi 14 | Sa 9:00 | Referee: MIDDENDORF JustusLENNARTZ Arndt

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BRAZA Eric
FC Bremen-Nord
1 D4 D3 D1 D3 V5 D1 1 17 27 0.167 -10 6. 80.
GER LANGE Hinrich
FG Segeberg
2 V5 D2 D4 D4 V5 D4 2 24 27 0.333 -3 4. 68.
GER PETERSEN Bertil
SV Einheit Altenburg
3 V5 V5 D3 D4 V5 V5 4 27 18 0.667 9 3. 23.
GER SPREMBERG Paul
TV Markkleeberg
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 16 1.000 14 1. 4.
GER HOCHWALD Samuel
TSF Ditzingen
5 V5 V5 V5 D3 V5 V5 5 28 20 0.833 8 2. 18.
GER BECKMANN Johannes
TSV Berlin-Wittenau
6 D4 D3 D1 D2 D2 V5 1 17 29 0.167 -12 7. 84.
GER HILPERT Philip
FC Tauberbischofsheim
7 V3 V5 D2 D3 D2 D4 2 19 25 0.333 -6 5. 73.
Details
SPREMBERG Paul   V 5 D 1   BRAZA Eric
HOCHWALD Samuel   V 5 D 4   LANGE Hinrich
BECKMANN Johannes   D 1 V 5   PETERSEN Bertil
BRAZA Eric   D 1 V 3   HILPERT Philip
SPREMBERG Paul   V 5 D 3   HOCHWALD Samuel
PETERSEN Bertil   V 5 D 2   LANGE Hinrich
HILPERT Philip   D 4 V 5   BECKMANN Johannes
BRAZA Eric   D 3 V 5   HOCHWALD Samuel
PETERSEN Bertil   D 3 V 5   SPREMBERG Paul
LANGE Hinrich   V 5 D 3   BECKMANN Johannes
HILPERT Philip   D 2 V 5   HOCHWALD Samuel
BRAZA Eric   D 3 V 5   PETERSEN Bertil
BECKMANN Johannes   D 2 V 5   SPREMBERG Paul
LANGE Hinrich   D 4 V 5   HILPERT Philip
HOCHWALD Samuel   V 5 D 4   PETERSEN Bertil
BECKMANN Johannes   D 4 V 5   BRAZA Eric
SPREMBERG Paul   V 5 D 4   LANGE Hinrich
PETERSEN Bertil   V 5 D 2   HILPERT Philip
HOCHWALD Samuel   V 5 D 2   BECKMANN Johannes
LANGE Hinrich   V 5 D 4   BRAZA Eric
HILPERT Philip   D 3 V 5   SPREMBERG Paul